Cup (2023/2024)
0
94 matches
Latest scores
Luxembourg : Cup
Round of 32
08.1119:00
Rodange
Bettembourg
3
4
FT
08.1119:00
UN Käerjéng
Schifflange
2
3
FT
29.1015:00
Erpeldange
Mondorf-les-Bains
1
8
FT
29.1015:00
Koeppchen
Mondercange
2
5
FT
29.1015:00
Rumelange
Marisca Mersch
4
0
FT
29.1015:00
ALSS Luxembourg
Racing Union Luxembourg
0
3
FT
29.1015:00
Jeunesse Canach
Wiltz
AET
4
3
3
3
FT
29.1015:00
Alisontia Steinsel
Etzella Ettelbrück
5
1
FT
29.1015:00
Hostert
UT Pétange
2
1
FT
29.1015:00
Norden
Lorentzweiler
1
0
FT
29.1015:00
Red Star Merl-Belair
Swift Hesperange
2
3
FT
29.1015:00
UNA Strassen
Fola Esch
4
3
FT
29.1015:00
Résidence Walferdange
Progrès Niederkorn
3
5
FT
28.1016:00
Mamer
Jeunesse d'Esch
1
2
FT
28.1016:00
F91 Dudelange
Differdange 03
0
2
FT
28.1015:00
Grevenmacher
Yellow Boys Weiler
AET
2
4
2
2
FT
2nd Round
01.1014:00
Kehlen
Rodange
PSO
1
4
2
2
FT
01.1014:00
Erpeldange
Blô-Weiss Medernach
1
0
FT
01.1014:00
Sandweiler
Jeunesse Canach
1
2
FT
01.1014:00
Jeunesse Useldange
Mondercange
1
3
FT
01.1014:00
FC Kopstal 33
Grevenmacher
0
2
FT
01.1014:00
FC Racing Troisvierges
Alisontia Steinsel
1
7
FT
01.1014:00
ALSS Luxembourg
Avenir Beggen
2
1
FT
01.1014:00
FC The Belval Belvaux
Swift Hesperange
0
3
FT
01.1014:00
Atert Bissen
UT Pétange
3
5
FT
01.1014:00
Jeunesse Junglinster
Wiltz
0
4
FT
01.1014:00
Obercorn
Lorentzweiler
1
4
FT
01.1014:00
Minerva Lintgen
Hostert
1
3
FT
01.1014:00
Racing Heiderscheid / Eschdorf
Progrès Niederkorn
0
11
FT
01.1014:00
Feulen
F91 Dudelange
0
4
FT
01.1014:00
Young Boys
Yellow Boys Weiler
0
4
FT
01.1014:00
FC Koerich
Koeppchen
1
3
FT
01.1014:00
Olympia Christnach/Waldbillig
UNA Strassen
0
5
FT
01.1014:00
Norden
Victoria Rosport
1
0
FT
01.1014:00
FC Tricolore Gasperich
Mondorf-les-Bains
0
4
FT
01.1014:00
Red Star Merl-Belair
Berdenia Berbourg
3
0
FT
01.1014:00
Etoile Sportive Schouweiler
Résidence Walferdange
0
3
FT
01.1014:00
URB
Schifflange
0
4
FT
01.1014:00
Jeunesse Schieren
UN Käerjéng
0
5
FT
01.1014:00
Sanem
Racing Union Luxembourg
1
3
FT
01.1014:00
Berdorf Consdorf
Rumelange
PSO
5
6
3
3
FT
01.1014:00
FC Orania Vianden
Etzella Ettelbrück
0
2
FT
01.1014:00
Blo-Wäiss Izeg
Marisca Mersch
0
4
FT
01.1014:00
Sporting Mertzig
Mamer
1
4
FT
01.1014:00
RM Hamm Benfica
Differdange 03
1
3
FT
30.0918:00
Stengefort
Bettembourg
0
1
FT
30.0916:00
FC Schengen
Jeunesse d'Esch
1
5
FT
30.0914:00
Bastendorf
Fola Esch
0
1
FT
1st Round
10.0914:30
Erpeldange
FC Munsbach
5
1
FT
10.0914:00
SC Ell
Sporting Mertzig
1
3
FT
10.0914:00
FC Jeunesse Biwer
Kehlen
AET
4
6
4
4
FT
10.0914:00
FC The Belval Belvaux
Union Kayl-Tétange
5
3
FT
10.0914:00
Excelsior Grevels
Obercorn
0
5
FT
10.0914:00
Minière Lasauvage
Feulen
1
4
FT
10.0914:00
FC Schengen
Luna Obercorn
AET
1
0
0
0
FT
10.0914:00
FC Noertzange HF
RM Hamm Benfica
AET
4
5
4
4
FT
10.0914:00
FC Koerich
Daring Echternach
2
1
FT
10.0914:00
FC Biekerech
Berdorf Consdorf
0
5
FT
10.0914:00
Stengefort
FC Les Ardoisiers Perlé
6
0
FT
10.0914:00
US Moutfort / Medingen
Sandweiler
2
5
FT
10.0914:00
FC Les Aiglons Dalheim
Bastendorf
0
3
FT
10.0914:00
AS Wincrange
Norden
AET
1
4
1
1
FT
10.0914:00
FC Brouch
FC Tricolore Gasperich
PSO
6
7
1
1
FT
10.0914:00
Red Black Egalité
ALSS Luxembourg
1
2
FT
10.0914:00
Union Mertert
Young Boys
0
3
FT
10.0914:00
FC Racing Troisvierges
Syra Mensdorf
2
1
FT
10.0914:00
Esch
Olympia Christnach/Waldbillig
3
4
FT
10.0914:00
FC Orania Vianden
FC Green Boys 77 Harlange-Tarchamps
PSO
3
0
3
3
FT
10.0914:00
Hosingen
Jeunesse Useldange
1
4
FT
10.0914:00
Etoile Sportive Schouweiler
US Folschette
1
0
FT
10.0914:00
Sanem
Rupensia Lusitanos Larochette
AET
3
2
2
2
FT
10.0914:00
Racing Heiderscheid / Eschdorf
FC Kischpelt Wilwerwiltz
3
1
FT
10.0914:00
FC Jeunesse Gilsdorf
Red Star Merl-Belair
1
2
FT
10.0914:00
Alliance Aischdall
URB
AET
1
3
1
1
FT
10.0914:00
US Rambrouch
Jeunesse Junglinster
1
6
FT
10.0914:00
Claravallis Clervaux
Minerva Lintgen
1
3
FT
10.0914:00
Sporting Bertrange
FC Kopstal 33
3
4
FT
09.0917:30
Jeunesse Schieren
AS Colmarberg
9
3
FT
09.0917:00
US Reisdorf
Blo-Wäiss Izeg
AET
1
2
1
1
FT
09.0916:00
FC Pratzerthal-Redange
Atert Bissen
2
4
FT
Preliminary Round
06.0918:00
Red Boys Aspelt
Sporting Bertrange
0
4
FT
06.0918:00
Alliance Aischdall
FC Ehlerange
3
0
FT
06.0918:00
FC Jeunesse Biwer
Etoile Sportive Clemency
AET
4
3
2
2
FT
06.0918:00
CS Bourscheid
Stengefort
1
6
FT
06.0918:00
Minerva Lintgen
FC Vinesca Ehnen
5
1
FT
06.0918:00
US Rambrouch
Boevange / Attert
1
0
FT