1. Division (2013/2014)
0
364 matches
Latest scores
Luxembourg : 1. Division
Matchday 5 (Serie 1)
18.0917:30
Lorentzweiler
Boevange / Attert
1
3
FT
18.0917:30
FC Green Boys 77 Harlange-Tarchamps
Atert Bissen
0
2
FT
18.0917:30
Résidence Walferdange
Avenir Beggen
1
2
FT
18.0917:30
Kehlen
Young Boys
3
0
FT
18.0917:30
Stengefort
Feulen
1
1
FT
Matchday 5 (Serie 2)
18.0917:30
Obercorn
FC Titus Lamadelaine
0
4
FT
18.0917:30
Blo-Wäiss Izeg
Luna Obercorn
3
2
FT
18.0917:30
Berdorf Consdorf
Mondercange
2
4
FT
Matchday 4 (Serie 1)
15.0914:00
Boevange / Attert
Minerva Lintgen
2
0
FT
Matchday 4 (Serie 2)
15.0914:00
URB
Union Mertert
1
0
FT
15.0914:00
CeBra 01
Sanem
1
1
FT
15.0914:00
FC Titus Lamadelaine
Blo-Wäiss Izeg
1
2
FT
15.0914:00
Mondercange
Yellow Boys Weiler
1
0
FT
15.0914:00
Luna Obercorn
Berdorf Consdorf
2
1
FT
15.0914:00
Berdenia Berbourg
Esch
2
0
FT
Matchday 4 (Serie 1)
15.0914:00
Avenir Beggen
Lorentzweiler
2
0
FT
15.0914:00
FC Orania Vianden
Mamer
3
1
FT
15.0914:00
Stengefort
Kehlen
1
0
FT
15.0914:00
Young Boys
FC Green Boys 77 Harlange-Tarchamps
1
4
FT
15.0914:00
Feulen
AS Wincrange
2
3
FT
14.0917:30
Atert Bissen
Résidence Walferdange
1
0
FT
Matchday 4 (Serie 2)
13.0918:00
Koeppchen
Obercorn
1
1
FT
Matchday 3 (Serie 1)
08.0915:00
FC Green Boys 77 Harlange-Tarchamps
Stengefort
1
2
FT
Matchday 3 (Serie 2)
08.0914:00
Sanem
URB
0
2
FT
08.0914:00
Blo-Wäiss Izeg
Koeppchen
1
0
FT
Matchday 3 (Serie 1)
08.0914:00
Minerva Lintgen
Avenir Beggen
0
1
FT
08.0914:00
AS Wincrange
FC Orania Vianden
1
3
FT
08.0914:00
Mamer
Boevange / Attert
2
0
FT
08.0914:00
Résidence Walferdange
Young Boys
0
1
FT
08.0914:00
Kehlen
Feulen
3
1
FT
Matchday 3 (Serie 2)
08.0914:00
Union Mertert
Berdenia Berbourg
1
0
FT
08.0914:00
Obercorn
CeBra 01
2
1
FT
08.0914:00
Berdorf Consdorf
FC Titus Lamadelaine
1
3
FT
08.0914:00
Yellow Boys Weiler
Luna Obercorn
1
2
FT
08.0914:00
Esch
Mondercange
3
2
FT
Matchday 3 (Serie 1)
08.0914:00
Lorentzweiler
Atert Bissen
3
0
FT
Matchday 2 (Serie 2)
01.0914:00
Luna Obercorn
Esch
0
2
FT
01.0914:00
URB
Obercorn
1
4
FT
01.0914:00
Union Mertert
Sanem
4
0
FT
01.0914:00
Koeppchen
Berdorf Consdorf
4
1
FT
01.0914:00
FC Titus Lamadelaine
Yellow Boys Weiler
3
1
FT
01.0914:00
CeBra 01
Blo-Wäiss Izeg
2
2
FT
01.0914:00
Berdenia Berbourg
Mondercange
1
1
FT
Matchday 2 (Serie 1)
01.0914:00
Avenir Beggen
Mamer
1
2
FT
01.0914:00
Boevange / Attert
AS Wincrange
1
2
FT
01.0914:00
Kehlen
FC Green Boys 77 Harlange-Tarchamps
1
1
FT
01.0914:00
Atert Bissen
Minerva Lintgen
0
3
FT
01.0914:00
Stengefort
Résidence Walferdange
5
5
FT
01.0914:00
Young Boys
Lorentzweiler
0
1
FT
01.0914:00
Feulen
FC Orania Vianden
5
5
FT
Matchday 1 (Serie 2)
25.0814:00
Obercorn
Union Mertert
1
4
FT
Matchday 1 (Serie 1)
25.0814:00
FC Orania Vianden
Boevange / Attert
2
2
FT
25.0814:00
Mamer
Atert Bissen
3
0
FT
25.0814:00
Minerva Lintgen
Young Boys
2
2
FT
25.0814:00
Lorentzweiler
Stengefort
3
1
FT
25.0814:00
Résidence Walferdange
Kehlen
1
2
FT
Matchday 1 (Serie 2)
25.0814:00
Berdenia Berbourg
Sanem
3
0
FT
25.0814:00
Mondercange
Luna Obercorn
5
2
FT
25.0814:00
Yellow Boys Weiler
Koeppchen
0
3
FT
25.0814:00
Esch
FC Titus Lamadelaine
3
2
FT
25.0814:00
Berdorf Consdorf
CeBra 01
3
1
FT
25.0814:00
Blo-Wäiss Izeg
URB
1
1
FT
Matchday 1 (Serie 1)
25.0814:00
Feulen
FC Green Boys 77 Harlange-Tarchamps
0
0
FT
24.0816:00
AS Wincrange
Avenir Beggen
0
0
FT