Coppa Italia Serie C 2013/2014 scores, results, table and standings

Italy Coppa Italia Serie C (2013/2014)

100%
0
96 matches

Latest scores Latest scores

Table and standings

Group A
# Team P MP W D L G GD Form
1 AC Cuneo 1905 4 2 1 1 0 2:1 +1 D W
2 Alessandria 2 2 0 2 0 2:2 0 D D
3 Bra 1 2 0 1 1 1:2 -1 L D
Legends:

Next Round
Possible Next Round
Group B
# Team P MP W D L G GD Form
1 Renate 4 2 1 1 0 4:1 +3 W D
2 Como 3 2 1 0 1 3:4 -1 L W
3 Pergolettese 1 2 0 1 1 2:4 -2 L D
Legends:

Next Round
Possible Next Round
Group C
# Team P MP W D L G GD Form
1 Mantova 6 2 2 0 0 6:1 +5 W W
2 No team logo FC Castiglione 3 2 1 0 1 2:5 -3 L W
3 AC Pavia 0 2 0 0 2 0:2 -2 L L
Legends:

Next Round
Possible Next Round
Group D
# Team P MP W D L G GD Form
1 No team logo Real Vicenza Villaggio del Sole 6 2 2 0 0 8:1 +7 W W
2 FC Bassano 1903 3 2 1 0 1 4:5 -1 L W
3 Virtus Verona 0 2 0 0 2 2:8 -6 L L
Legends:

Next Round
Possible Next Round
Group E
# Team P MP W D L G GD Form
1 SPAL 6 2 2 0 0 5:0 +5 W W
2 Delta Porto Tolle 3 2 1 0 1 6:4 +2 L W
3 No team logo AC Bellaria Igea Marina 0 2 0 0 2 1:8 -7 L L
Legends:

Next Round
Possible Next Round
Group F
# Team P MP W D L G GD Form
1 Rimini 3 2 1 0 1 4:3 +1 W L
2 Reggiana 3 2 1 0 1 3:3 0 W L
3 Forlì 3 2 1 0 1 3:4 -1 L W
Legends:

Next Round
Possible Next Round
Group G
# Team P MP W D L G GD Form
1 Carrarese 6 2 2 0 0 3:0 +3 W W
2 Gavorrano 3 2 1 0 1 4:2 +2 L W
3 Tuttocuoio 0 2 0 0 2 1:6 -5 L L
Legends:

Next Round
Possible Next Round
Group H
# Team P MP W D L G GD Form
1 No team logo AS Castel Rigone 4 2 1 1 0 5:2 +3 D W
2 US Poggibonsi 2 2 0 2 0 1:1 0 D D
3 Prato 1 2 0 1 1 1:4 -3 L D
Legends:

Next Round
Possible Next Round
Group I
# Team P MP W D L G GD Form
1 Santarcangelo Calcio 1926 4 2 1 1 0 2:0 +2 D W
2 San Marino Calcio 3 2 1 0 1 2:3 -1 W L
3 Chieti 1 2 0 1 1 1:2 -1 D L
Legends:

Next Round
Possible Next Round
Group L
# Team P MP W D L G GD Form
1 Torres 4 2 1 1 0 2:1 +1 W D
2 Aprilia 3 2 1 0 1 2:2 0 L W
3 San Felice Aversa Normanna 1 2 0 1 1 0:1 -1 L D
Legends:

Next Round
Possible Next Round
Group M
# Team P MP W D L G GD Form
1 Foggia 4 2 1 1 0 1:0 +1 D W
2 Casertana 2 2 0 2 0 0:0 0 D D
3 No team logo US Arzanese 1 2 0 1 1 0:1 -1 D L
Legends:

Next Round
Possible Next Round
Group N
# Team P MP W D L G GD Form
1 No team logo SS Ischia Isolaverde 6 2 2 0 0 5:0 +5 W W
2 Cosenza 1 2 0 1 1 0:2 -2 D L
3 Sorrento 1 2 0 1 1 0:3 -3 L D
Legends:

Next Round
Possible Next Round
Group O
# Team P MP W D L G GD Form
1 AS Melfi 6 2 2 0 0 4:1 +3 W W
2 SS Barletta Calcio 3 2 1 0 1 2:2 0 L W
3 ASD Martina Franca 0 2 0 0 2 2:5 -3 L L
Legends:

Next Round
Possible Next Round
Group P
# Team P MP W D L G GD Form
1 Messina 6 2 2 0 0 3:1 +2 W W
2 Catanzaro 3 2 1 0 1 2:2 0 L W
3 No team logo Vigor Lamezia 0 2 0 0 2 2:4 -2 L L
Legends:

Next Round
Possible Next Round
Group A
# Team P MP W D L G GD Form
1 (1) AC Cuneo 1905 3 1 1 0 0 1:0 +1 W
2 (2) Alessandria 1 1 0 1 0 1:1 0 D
3 (3) Bra 1 1 0 1 0 1:1 0 D
Group B
# Team P MP W D L G GD Form
1 (1) Renate 3 1 1 0 0 3:0 +3 W
2 (2) Como 3 1 1 0 0 3:1 +2 W
3 (3) Pergolettese 1 1 0 1 0 1:1 0 D
Group C
# Team P MP W D L G GD Form
1 (1) Mantova 3 1 1 0 0 1:0 +1 W
2 (3) AC Pavia 0 1 0 0 1 0:1 -1 L
3 (2) No team logo FC Castiglione 0 1 0 0 1 1:5 -4 L
Group D
# Team P MP W D L G GD Form
1 (1) No team logo Real Vicenza Villaggio del Sole 3 1 1 0 0 4:0 +4 W
2 (2) FC Bassano 1903 3 1 1 0 0 4:1 +3 W
3 (3) Virtus Verona 0 1 0 0 1 1:4 -3 L
Group E
# Team P MP W D L G GD Form
1 (1) SPAL 3 1 1 0 0 2:0 +2 W
2 (2) Delta Porto Tolle 0 1 0 0 1 0:3 -3 L
3 (3) No team logo AC Bellaria Igea Marina 0 1 0 0 1 1:6 -5 L
Group F
# Team P MP W D L G GD Form
1 (1) Rimini 3 1 1 0 0 3:1 +2 W
2 (2) Reggiana 3 1 1 0 0 2:1 +1 W
3 (3) Forlì 3 1 1 0 0 2:1 +1 W
Group G
# Team P MP W D L G GD Form
1 (2) Gavorrano 3 1 1 0 0 4:1 +3 W
2 (1) Carrarese 3 1 1 0 0 1:0 +1 W
3 (3) Tuttocuoio 0 1 0 0 1 0:2 -2 L
Group H
# Team P MP W D L G GD Form
1 (1) No team logo AS Castel Rigone 3 1 1 0 0 4:1 +3 W
2 (2) US Poggibonsi 1 1 0 1 0 1:1 0 D
3 (3) Prato 1 1 0 1 0 0:0 0 D
Group I
# Team P MP W D L G GD Form
1 (1) Santarcangelo Calcio 1926 1 1 0 1 0 0:0 0 D
2 (3) Chieti 0 1 0 0 1 1:2 -1 L
3 (2) San Marino Calcio 0 1 0 0 1 0:2 -2 L
Group L
# Team P MP W D L G GD Form
1 (1) Torres 3 1 1 0 0 2:1 +1 W
2 (2) Aprilia 3 1 1 0 0 1:0 +1 W
3 (3) San Felice Aversa Normanna 1 1 0 1 0 0:0 0 D
Group M
# Team P MP W D L G GD Form
1 (1) Foggia 3 1 1 0 0 1:0 +1 W
2 (2) Casertana 1 1 0 1 0 0:0 0 D
3 (3) No team logo US Arzanese 1 1 0 1 0 0:0 0 D
Group N
# Team P MP W D L G GD Form
1 (1) No team logo SS Ischia Isolaverde 3 1 1 0 0 3:0 +3 W
2 (3) Sorrento 1 1 0 1 0 0:0 0 D
3 (2) Cosenza 0 1 0 0 1 0:2 -2 L
Group O
# Team P MP W D L G GD Form
1 (1) AS Melfi 3 1 1 0 0 3:1 +2 W
2 (3) ASD Martina Franca 0 1 0 0 1 1:2 -1 L
3 (2) SS Barletta Calcio 0 1 0 0 1 0:1 -1 L
Group P
# Team P MP W D L G GD Form
1 (2) Catanzaro 3 1 1 0 0 2:1 +1 W
2 (1) Messina 3 1 1 0 0 1:0 +1 W
3 (3) No team logo Vigor Lamezia 0 1 0 0 1 1:2 -1 L
Group A
# Team P MP W D L G GD Form
1 (2) Alessandria 1 1 0 1 0 1:1 0 D
2 (1) AC Cuneo 1905 1 1 0 1 0 1:1 0 D
3 (3) Bra 0 1 0 0 1 0:1 -1 L
Group B
# Team P MP W D L G GD Form
1 (1) Renate 1 1 0 1 0 1:1 0 D
2 (3) Pergolettese 0 1 0 0 1 1:3 -2 L
3 (2) Como 0 1 0 0 1 0:3 -3 L
Group C
# Team P MP W D L G GD Form
1 (1) Mantova 3 1 1 0 0 5:1 +4 W
2 (2) No team logo FC Castiglione 3 1 1 0 0 1:0 +1 W
3 (3) AC Pavia 0 1 0 0 1 0:1 -1 L
Group D
# Team P MP W D L G GD Form
1 (1) No team logo Real Vicenza Villaggio del Sole 3 1 1 0 0 4:1 +3 W
2 (3) Virtus Verona 0 1 0 0 1 1:4 -3 L
3 (2) FC Bassano 1903 0 1 0 0 1 0:4 -4 L
Group E
# Team P MP W D L G GD Form
1 (2) Delta Porto Tolle 3 1 1 0 0 6:1 +5 W
2 (1) SPAL 3 1 1 0 0 3:0 +3 W
3 (3) No team logo AC Bellaria Igea Marina 0 1 0 0 1 0:2 -2 L
Group F
# Team P MP W D L G GD Form
1 (2) Reggiana 0 1 0 0 1 1:2 -1 L
2 (1) Rimini 0 1 0 0 1 1:2 -1 L
3 (3) Forlì 0 1 0 0 1 1:3 -2 L
Group G
# Team P MP W D L G GD Form
1 (1) Carrarese 3 1 1 0 0 2:0 +2 W
2 (2) Gavorrano 0 1 0 0 1 0:1 -1 L
3 (3) Tuttocuoio 0 1 0 0 1 1:4 -3 L
Group H
# Team P MP W D L G GD Form
1 (1) No team logo AS Castel Rigone 1 1 0 1 0 1:1 0 D
2 (2) US Poggibonsi 1 1 0 1 0 0:0 0 D
3 (3) Prato 0 1 0 0 1 1:4 -3 L
Group I
# Team P MP W D L G GD Form
1 (1) Santarcangelo Calcio 1926 3 1 1 0 0 2:0 +2 W
2 (2) San Marino Calcio 3 1 1 0 0 2:1 +1 W
3 (3) Chieti 1 1 0 1 0 0:0 0 D
Group L
# Team P MP W D L G GD Form
1 (1) Torres 1 1 0 1 0 0:0 0 D
2 (3) San Felice Aversa Normanna 0 1 0 0 1 0:1 -1 L
3 (2) Aprilia 0 1 0 0 1 1:2 -1 L
Group M
# Team P MP W D L G GD Form
1 (2) Casertana 1 1 0 1 0 0:0 0 D
2 (1) Foggia 1 1 0 1 0 0:0 0 D
3 (3) No team logo US Arzanese 0 1 0 0 1 0:1 -1 L
Group N
# Team P MP W D L G GD Form
1 (1) No team logo SS Ischia Isolaverde 3 1 1 0 0 2:0 +2 W
2 (2) Cosenza 1 1 0 1 0 0:0 0 D
3 (3) Sorrento 0 1 0 0 1 0:3 -3 L
Group O
# Team P MP W D L G GD Form
1 (2) SS Barletta Calcio 3 1 1 0 0 2:1 +1 W
2 (1) AS Melfi 3 1 1 0 0 1:0 +1 W
3 (3) ASD Martina Franca 0 1 0 0 1 1:3 -2 L
Group P
# Team P MP W D L G GD Form
1 (1) Messina 3 1 1 0 0 2:1 +1 W
2 (3) No team logo Vigor Lamezia 0 1 0 0 1 1:2 -1 L
3 (2) Catanzaro 0 1 0 0 1 0:1 -1 L
Group A
# Team P MP W D L G GD Form
1 Cremonese 4 2 1 1 0 3:1 +2 D W
2 AC Cuneo 1905 2 2 0 2 0 1:1 0 D D
3 Pro Patria 1 2 0 1 1 0:2 -2 L D
Legends:

Next Round
Group B
# Team P MP W D L G GD Form
1 Monza 6 2 2 0 0 6:0 +6 W W
2 Vicenza Virtus 1 2 0 1 1 0:3 -3 L D
3 Virtus Entella 1 2 0 1 1 0:3 -3 L D
Legends:

Next Round
Group C
# Team P MP W D L G GD Form
1 Grosseto 6 2 2 0 0 4:1 +3 W W
2 Perugia 3 2 1 0 1 2:2 0 L W
3 Lecce 0 2 0 0 2 1:4 -3 L L
Legends:

Next Round
Group D
# Team P MP W D L G GD Form
1 Salernitana 4 2 1 1 0 2:1 +1 D W
2 Frosinone 2 2 0 2 0 0:0 0 D D
3 No team logo SS Ischia Isolaverde 1 2 0 1 1 1:2 -1 L D
Legends:

Next Round
Group A
# Team P MP W D L G GD Form
1 (1) Cremonese 3 1 1 0 0 2:0 +2 W
2 (2) AC Cuneo 1905 1 1 0 1 0 1:1 0 D
3 (3) Pro Patria 1 1 0