Primera Division (2023/2024)
0
382 matches
Latest scores
Guatemala : Primera Division
Matchday 15 (Apertura)
26.1000:00
Suchitepéquez
Democracia
1
1
FT
25.1021:30
Cuilapa
Club Universidad de San Carlos
2
0
FT
25.1021:00
Petén FC
Juventud Pinulteca
3
1
FT
25.1021:00
Sololá
Quiché
1
0
FT
25.1021:00
Iztapa
Nueva Concepción
1
0
FT
25.1021:00
Deportivo Barberena FC
Fraijanes
3
0
FT
25.1018:00
Santa Lucía
San Pedro
2
2
FT
Matchday 14 (Apertura)
22.1021:00
San Pedro
Iztapa
1
1
FT
22.1021:00
Juventud Pinulteca
Sacachispas
5
0
FT
22.1018:00
Juventud Copalera
Sololá
3
0
FT
22.1018:00
CD Heredia Jaguares
Deportivo Barberena FC
0
0
FT
22.1018:00
Nueva Concepción
Suchitepéquez
0
1
FT
22.1017:00
Club Universidad de San Carlos
Petén FC
0
0
FT
22.1017:00
Aurora
Mictlán
2
1
FT
22.1017:00
Fraijanes
Cuilapa
5
2
FT
22.1017:00
Quiché
Santa Lucía
0
0
FT
Matchday 16 (Apertura)
18.1021:30
Juventud Pinulteca
Aurora
1
0
FT
18.1021:00
Nueva Concepción
Santa Lucía
2
2
FT
18.1021:00
Fraijanes
Mictlán
3
2
FT
18.1021:00
Petén FC
Cuilapa
2
0
FT
18.1021:00
CD Heredia Jaguares
Sacachispas
0
0
FT
18.1019:00
Club Universidad de San Carlos
Deportivo Barberena FC
2
3
FT
Matchday 13 (Apertura)
01.1021:00
Deportivo Barberena FC
Aurora
3
0
FT
01.1018:00
Petén FC
Fraijanes
2
1
FT
01.1017:20
Juventud Copalera
Quiché
1
0
FT
01.1017:00
Iztapa
Santa Lucía
5
0
FT
01.1017:00
Cuilapa
CD Heredia Jaguares
5
3
FT
01.1017:00
Club Universidad de San Carlos
Juventud Pinulteca
4
3
FT
01.1017:00
Suchitepéquez
San Pedro
2
0
FT
01.1017:00
Sololá
Democracia
2
3
FT
01.1002:00
Mictlán
Sacachispas
1
1
FT
01.1002:00
Marquense
Nueva Concepción
2
0
FT
Matchday 12 (Apertura)
28.0902:00
Sacachispas
Deportivo Barberena FC
1
0
FT
28.0902:00
Quiché
Iztapa
2
1
FT
27.0921:30
Cancelled CANC
Cancelled CANC
Juventud Pinulteca
Mictlán
27.0921:00
CD Heredia Jaguares
Petén FC
1
1
FT
27.0921:00
Nueva Concepción
Sololá
1
1
FT
27.0921:00
San Pedro
Marquense
2
2
FT
27.0921:00
Democracia
Juventud Copalera
3
1
FT
27.0921:00
Cancelled CANC
Cancelled CANC
Fraijanes
Club Universidad de San Carlos
27.0918:00
Santa Lucía
Suchitepéquez
4
0
FT
27.0917:00
Aurora
Cuilapa
2
0
FT
Matchday 11 (Apertura)
24.0919:00
Democracia
Quiché
2
0
FT
24.0918:00
Petén FC
Aurora
1
0
FT
24.0918:00
Deportivo Barberena FC
Mictlán
2
0
FT
24.0917:20
Juventud Copalera
Nueva Concepción
2
2
FT
24.0917:00
Cuilapa
Sacachispas
3
0
FT
24.0917:00
Fraijanes
Juventud Pinulteca
3
2
FT
24.0917:00
Club Universidad de San Carlos
CD Heredia Jaguares
1
0
FT
24.0917:00
Sololá
San Pedro
1
1
FT
24.0917:00
Suchitepéquez
Iztapa
1
1
FT
24.0902:00
Marquense
Santa Lucía
1
1
FT
Matchday 10 (Apertura)
17.0921:30
Juventud Pinulteca
Deportivo Barberena FC
4
0
FT
17.0921:00
San Pedro
Juventud Copalera
1
1
FT
17.0918:00
CD Heredia Jaguares
Fraijanes
1
1
FT
17.0918:00
Nueva Concepción
Democracia
5
2
FT
17.0917:00
Aurora
Club Universidad de San Carlos
2
3
FT
17.0917:00
Mictlán
Cuilapa
1
0
FT
17.0917:00
Iztapa
Marquense
3
0
FT
17.0917:00
Santa Lucía
Sololá
2
0
FT
17.0902:00
Sacachispas
Petén FC
0
0
FT
17.0902:00
Quiché
Suchitepéquez
4
0
FT
Matchday 9 (Apertura)
14.0921:00
Deportivo Barberena FC
Cuilapa
5
2
FT
14.0902:00
Mictlán
Petén FC
1
0
FT
14.0902:00
Quiché
Nueva Concepción
3
0
FT
14.0902:00
Sacachispas
Club Universidad de San Carlos
1
1
FT
14.0900:00
Suchitepéquez
Marquense
2
1
FT
13.0921:00
Juventud Pinulteca
CD Heredia Jaguares
1
0
FT
13.0921:00
Iztapa
Sololá
5
0
FT
13.0921:00
San Pedro
Democracia
2
1
FT
13.0917:00
Santa Lucía
Juventud Copalera
3
0
FT
13.0917:00
Aurora
Fraijanes
1
0
FT
Matchday 8 (Apertura)
10.0919:00
Democracia
Santa Lucía
2
0
FT
10.0918:00
CD Heredia Jaguares
Aurora
1
1
FT
10.0918:00
Petén FC
Deportivo Barberena FC
1
0
FT
10.0918:00
Nueva Concepción
San Pedro
1
1
FT
10.0917:20
Juventud Copalera
Iztapa
4
3
FT
10.0917:00
Sololá
Suchitepéquez
1
3
FT
10.0917:00
Fraijanes
Sacachispas
0
1
FT
10.0917:00
Cuilapa
Juventud Pinulteca
2
1
FT
10.0917:00
Club Universidad de San Carlos
Mictlán
4
0
FT
10.0902:00
Marquense
Quiché
1
1
FT
Matchday 1 (Apertura)
06.0918:00
Fraijanes
CD Heredia Jaguares
3
1
FT
Matchday 7 (Apertura)
03.0921:00
San Pedro
Quiché
1
0
FT
03.0919:30
Mictlán
Fraijanes
2
0
FT
03.0918:00
Deportivo Barberena FC
Club Universidad de San Carlos
1
1
FT
03.0917:00
Marquense
Sololá
1
0
FT
03.0917:00
Cuilapa
Petén FC
1
2
FT
03.0917:00
Santa Lucía
Nueva Concepción
4
3
FT
03.0917:00
Iztapa
Democracia
1
3
FT
03.0900:00
Suchitepéquez
Juventud Copalera
1
0
FT
02.0902:00
Sacachispas
CD Heredia Jaguares
2
0
FT
01.0919:00
Aurora
Juventud Pinulteca
1
2
FT
Matchday 6 (Apertura)
27.0821:30
Juventud Pinulteca
Petén FC
4
2
FT
27.0821:00
San Pedro
Santa Lucía
3
1
FT
27.0819:00
Democracia
Suchitepéquez
1
1
FT
27.0818:00
CD Heredia Jaguares
Mictlán
5
0
FT
27.0818:00
Nueva Concepción
Iztapa
2
2
FT
27.0817:20
Juventud Copalera
Marquense
1
1
FT
27.0817:00
Aurora
Sacachispas
1
0
FT