State Leagues (2023/2024)
0
9666 matches
Table and standings
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | SpVgg Unterhaching II | 49 | 25 | 15 | 4 | 6 | 50:37 | +13 | W W D W W |
2 | Erkheim | 45 | 26 | 14 | 3 | 9 | 59:43 | +16 | L W W L W |
3 | Schwabmünchen | 40 | 25 | 11 | 7 | 7 | 49:30 | +19 | D D D D L |
4 | Olching | 38 | 24 | 10 | 8 | 6 | 39:28 | +11 | L D D W D |
5 | Durach | 37 | 25 | 10 | 7 | 8 | 42:32 | +10 | L L D W W |
6 | TSV Aindling | 37 | 26 | 10 | 7 | 9 | 29:29 | 0 | D W D W L |
7 | Eintracht Karlsfeld | 35 | 24 | 10 | 5 | 9 | 46:40 | +6 | L W L W L |
8 | FC Kempten | 34 | 23 | 8 | 10 | 5 | 34:26 | +8 | L D L D D |
9 | Illertissen II | 34 | 26 | 10 | 4 | 12 | 56:61 | -5 | W D L W W |
10 | Jetzendorf | 33 | 25 | 9 | 6 | 10 | 42:44 | -2 | L D W D W |
11 | FSV Pfaffenhofen | 33 | 25 | 9 | 6 | 10 | 45:42 | +3 | W L L D W |
12 | Memmingen II | 33 | 25 | 9 | 6 | 10 | 49:44 | +5 | W L D L D |
13 | Ehekirchen | 33 | 25 | 9 | 6 | 10 | 42:41 | +1 | D L W L L |
14 | Kaufering | 32 | 25 | 10 | 2 | 13 | 37:62 | -25 | L W W W L |
15 | Oberweikertshofen | 31 | 25 | 8 | 7 | 10 | 32:39 | -7 | W W D L L |
16 | Gilching Argelsried | 28 | 25 | 8 | 4 | 13 | 33:47 | -14 | D W L D L |
17 | TSV Bobingen | 24 | 25 | 5 | 9 | 11 | 29:44 | -15 | D D L D L |
18 | SC Aufkirchen | 24 | 24 | 7 | 3 | 14 | 36:60 | -24 | W L D D L |
Legends:
Promotion
Promotion Play-off
Relegation Play-off
Relegation
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (1) | SpVgg Unterhaching II | 32 | 12 | 10 | 2 | 0 | 28:9 | +19 | W W W W W |
2 (3) | Schwabmünchen | 30 | 12 | 9 | 3 | 0 | 34:9 | +25 | D W D W W |
3 (5) | Durach | 25 | 13 | 7 | 4 | 2 | 26:12 | +14 | L D W W D |
4 (2) | Erkheim | 23 | 13 | 7 | 2 | 4 | 33:15 | +18 | W W W L W |
5 (16) | Gilching Argelsried | 23 | 13 | 7 | 2 | 4 | 23:20 | +3 | D W D L W |
6 (6) | TSV Aindling | 23 | 13 | 7 | 2 | 4 | 15:11 | +4 | D W W L D |
7 (11) | FSV Pfaffenhofen | 22 | 12 | 6 | 4 | 2 | 26:13 | +13 | L D W D W |
8 (14) | Kaufering | 22 | 13 | 7 | 1 | 5 | 27:23 | +4 | W W L W W |
9 (12) | Memmingen II | 21 | 13 | 6 | 3 | 4 | 32:18 | +14 | W D L W D |
10 (7) | Eintracht Karlsfeld | 21 | 14 | 6 | 3 | 5 | 31:24 | +7 | W L L W L |
11 (4) | Olching | 20 | 12 | 5 | 5 | 2 | 21:14 | +7 | D W D D W |
12 (15) | Oberweikertshofen | 20 | 12 | 6 | 2 | 4 | 21:16 | +5 | W D D W L |
13 (13) | Ehekirchen | 19 | 13 | 5 | 4 | 4 | 29:22 | +7 | D W L D L |
14 (9) | Illertissen II | 18 | 12 | 5 | 3 | 4 | 26:26 | 0 | D W D W D |
15 (17) | TSV Bobingen | 14 | 13 | 3 | 5 | 5 | 16:20 | -4 | L L L W L |
16 (18) | SC Aufkirchen | 14 | 12 | 4 | 2 | 6 | 18:27 | -9 | W D W L D |
17 (8) | FC Kempten | 13 | 10 | 3 | 4 | 3 | 15:13 | +2 | L D L W L |
18 (10) | Jetzendorf | 13 | 12 | 4 | 1 | 7 | 16:20 | -4 | L W L W L |
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (2) | Erkheim | 22 | 13 | 7 | 1 | 5 | 26:28 | -2 | L W L W D |
2 (8) | FC Kempten | 21 | 13 | 5 | 6 | 2 | 19:13 | +6 | D D D W W |
3 (10) | Jetzendorf | 20 | 13 | 5 | 5 | 3 | 26:24 | +2 | D D W W D |
4 (4) | Olching | 18 | 12 | 5 | 3 | 4 | 18:14 | +4 | L D W L W |
5 (1) | SpVgg Unterhaching II | 17 | 13 | 5 | 2 | 6 | 22:28 | -6 | W D W L W |
6 (9) | Illertissen II | 16 | 14 | 5 | 1 | 8 | 30:35 | -5 | W L W W W |
7 (6) | TSV Aindling | 14 | 13 | 3 | 5 | 5 | 14:18 | -4 | D L D W D |
8 (13) | Ehekirchen | 14 | 12 | 4 | 2 | 6 | 13:19 | -6 | L L W D W |
9 (7) | Eintracht Karlsfeld | 14 | 10 | 4 | 2 | 4 | 15:16 | -1 | L L W D L |
10 (5) | Durach | 12 | 12 | 3 | 3 | 6 | 16:20 | -4 | L D L W W |
11 (12) | Memmingen II | 12 | 12 | 3 | 3 | 6 | 17:26 | -9 | L L D L W |
12 (11) | FSV Pfaffenhofen | 11 | 13 | 3 | 2 | 8 | 19:29 | -10 | W L L L D |
13 (15) | Oberweikertshofen | 11 | 13 | 2 | 5 | 6 | 11:23 | -12 | W L L L D |
14 (3) | Schwabmünchen | 10 | 13 | 2 | 4 | 7 | 15:21 | -6 | D D D L L |
15 (17) | TSV Bobingen | 10 | 12 | 2 | 4 | 6 | 13:24 | -11 | D D D W L |
16 (18) | SC Aufkirchen | 10 | 12 | 3 | 1 | 8 | 18:33 | -15 | L D L L L |
17 (14) | Kaufering | 10 | 12 | 3 | 1 | 8 | 10:39 | -29 | L W W L L |
18 (16) | Gilching Argelsried | 5 | 12 | 1 | 2 | 9 | 10:27 | -17 | L L L L L |
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Grünwald | 60 | 25 | 19 | 3 | 3 | 69:28 | +41 | W W W D W |
2 | 1880 Wasserburg | 49 | 26 | 14 | 7 | 5 | 43:37 | +6 | D L W L L |
3 | VfB Forstinning | 44 | 26 | 12 | 8 | 6 | 39:35 | +4 | D L W W L |
4 | Chiemgau Traunstein | 43 | 26 | 12 | 7 | 7 | 53:35 | +18 | L D W W W |
5 | Sportfreunde Schwaig | 43 | 25 | 12 | 7 | 6 | 51:39 | +12 | L W L D D |
6 | Hallbergmoos-Goldach | 42 | 25 | 12 | 6 | 7 | 46:32 | +14 | D L W W W |
7 | Unterföhring | 41 | 26 | 12 | 5 | 9 | 54:47 | +7 | W L W D L |
8 | TuS Geretsried | 38 | 25 | 10 | 8 | 7 | 52:33 | +19 | W D L W L |
9 | Pullach | 37 | 26 | 10 | 7 | 9 | 59:39 | +20 | L D W D W |
10 | Kastl | 35 | 26 | 11 | 2 | 13 | 47:48 | -1 | W L L W L |
11 | 1860 Rosenheim | 34 | 25 | 9 | 7 | 9 | 33:33 | 0 | L D W D W |
12 | SV Bruckmühl | 32 | 25 | 8 | 8 | 9 | 32:47 | -15 | D D W D L |
13 | Eggenfelden | 26 | 26 | 5 | 11 | 10 | 31:48 | -17 | W D L L D |
14 | Garmisch-Partenkirchen | 25 | 26 | 6 | 7 | 13 | 40:43 | -3 | W W L L L |
15 | Ampfing | 23 | 25 | 5 | 8 | 12 | 35:56 | -21 | W L L D L |
16 | SV Neufraunhofen | 20 | 26 | 5 | 5 | 16 | 35:64 | -29 | D L D D W |
17 | Holzkirchen | 20 | 23 | 5 | 5 | 13 | 35:51 | -16 | D W W D L |
18 | SpVgg Feldmoching | 18 | 26 | 5 | 3 | 18 | 35:74 | -39 | L L L L L |
Legends:
Promotion
Promotion Play-off
Relegation Play-off
Relegation
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (1) | Grünwald | 33 | 13 | 10 | 3 | 0 | 47:13 | +34 | W D W W W |
2 (10) | Kastl | 28 | 13 | 9 | 1 | 3 | 30:15 | +15 | W L W L W |
3 (6) | Hallbergmoos-Goldach | 27 | 14 | 8 | 3 | 3 | 31:11 | +20 | D W D L L |
4 (4) | Chiemgau Traunstein | 26 | 12 | 8 | 2 | 2 | 30:12 | +18 | W W W W L |
5 (5) | Sportfreunde Schwaig | 25 | 12 | 7 | 4 | 1 | 28:14 | +14 | W D D W W |
6 (2) | 1880 Wasserburg | 24 | 13 | 7 | 3 | 3 | 20:20 | 0 | W L W W W |
7 (8) | TuS Geretsried | 24 | 12 | 7 | 3 | 2 | 22:13 | +9 | W L W W W |
8 (3) | VfB Forstinning | 24 | 13 | 7 | 3 | 3 | 20:17 | +3 | D L W W W |
9 (12) | SV Bruckmühl | 23 | 13 | 6 | 5 | 2 | 17:14 | +3 | D D L W W |
10 (7) | Unterföhring | 22 | 12 | 7 | 1 | 4 | 25:20 | +5 | W L L L L |
11 (11) | 1860 Rosenheim | 22 | 13 | 6 | 4 | 3 | 23:14 | +9 | D W W L D |
12 (14) | Garmisch-Partenkirchen | 19 | 13 | 5 | 4 | 4 | 26:16 | +10 | W W L W D |
13 (9) | Pullach | 19 | 13 | 5 | 4 | 4 | 33:19 | +14 | W W W L D |
14 (16) | SV Neufraunhofen | 17 | 13 | 5 | 2 | 6 | 26:27 | -1 | D D W W L |
15 (13) | Eggenfelden | 14 | 13 | 2 | 8 | 3 | 19:20 | -1 | W D D D D |
16 (15) | Ampfing | 13 | 12 | 3 | 4 | 5 | 19:25 | -6 | L L L D D |
17 (18) | SpVgg Feldmoching | 12 | 14 | 4 | 0 | 10 | 21:39 | -18 | L L L W L |
18 (17) | Holzkirchen | 9 | 11 | 2 | 3 | 6 | 17:26 | -9 | W D L W L |
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (1) | Grünwald | 27 | 12 | 9 | 0 | 3 | 22:15 | +7 | W W L W W |
2 (2) | 1880 Wasserburg | 25 | 13 | 7 | 4 | 2 | 23:17 | +6 | D L L W W |
3 (3) | VfB Forstinning | 20 | 13 | 5 | 5 | 3 | 19:18 | +1 | W L D L W |
4 (7) | Unterföhring | 19 | 14 | 5 | 4 | 5 | 29:27 | +2 | W L D W D |
5 (9) | Pullach | 18 | 13 | 5 | 3 | 5 | 26:20 | +6 | L D D W W |
6 (5) | Sportfreunde Schwaig | 18 | 13 | 5 | 3 | 5 | 23:25 | -2 | L L L W D |
7 (4) | Chiemgau Traunstein | 17 | 14 | 4 | 5 | 5 | 23:23 | 0 | L D W D W |
8 (6) | Hallbergmoos-Goldach | 15 | 11 | 4 | 3 | 4 | 15:21 | -6 | L W W W L |
9 (8) | TuS Geretsried | 14 | 13 | 3 | 5 | 5 | 30:20 | +10 | D W L D D |
10 (11) | 1860 Rosenheim | 12 | 12 | 3 | 3 | 6 | 10:19 | -9 | L D W L L |
11 (13) | Eggenfelden | 12 | 13 | 3 | 3 | 7 | 12:28 | -16 | L L L L L |
12 (17) | Holzkirchen | 11 | 12 | 3 | 2 | 7 | 18:25 | -7 | D W L L D |
13 (15) | Ampfing | 10 | 13 | 2 | 4 | 7 | 16:31 | -15 | W L D L L |
14 (12) | SV Bruckmühl | 9 | 12 | 2 | 3 | 7 | 15:33 | -18 | D W D L W |
15 (10) | Kastl | 7 | 13 | 2 | 1 | 10 | 17:33 | -16 | L L L L W |
16 (14) | Garmisch-Partenkirchen | 6 | 13 | 1 | 3 | 9 | 14:27 | -13 | L L L W D |
17 (18) | SpVgg Feldmoching | 6 | 12 | 1 | 3 | 8 | 14:35 | -21 | L L D L L |
18 (16) | SV Neufraunhofen | 3 | 13 | 0 | 3 | 10 | 9:37 | -28 | L D L L L |
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Karlburg | 53 | 25 | 16 | 5 | 4 | 45:23 | +22 | W D W W L |
2 | FT Schweinfurt | 47 | 25 | 14 | 5 | 6 | 54:38 | +16 | D W D L W |
3 | Alemannia Haibach | 46 | 26 | 14 | 4 | 8 | 56:32 | +24 | W W L W L |
4 | Großbardorf | 44 | 26 | 12 | 8 | 6 | 60:32 | +28 | W D D W D |
5 | Frammersbach | 41 | 26 | 11 | 8 | 7 | 32:30 | +2 | W W L L D |
6 | Lichtenfels | 40 | 26 | 10 | 10 | 6 | 43:40 | +3 | D D D W W |
7 | Röllbach | 40 | 25 | 10 | 10 | 5 | 49:46 | +3 | D W W D W |
8 | DJK Bamberg | 40 | 24 | 12 | 4 | 8 | 45:28 | +17 | L L D W L |
9 | Vatan Spor | 38 | 26 | 12 | 2 | 12 | 38:43 | -5 | L L L W W |
10 | Rimpar | 38 | 26 | 11 | 5 | 10 | 34:42 | -8 | L D W L W |
11 | Fuchsstadt | 36 | 25 | 10 | 6 | 9 | 43:35 | +8 | W D W W D |
12 | TSV Mönchröden | 33 | 26 | 10 | 3 | 13 | 44:47 | -3 | W W W L L |
13 | TSV Gochsheim | 30 | 26 | 9 | 3 | 14 | 30:38 | -8 | L L W W D |
14 | Schwebenried / Schwemm. | 29 | 26 | 7 | 8 | 11 | 38:55 | -17 | L L L D D |
15 | TuS 1893 Aschaffenburg Leider | 28 | 26 | 7 | 7 | 12 | 34:40 | -6 | L D L L L |
16 | Dampfach | 27 | 26 | 7 | 6 | 13 | 45:53 | -8 | W D L L W |
17 | TSV Unterpleichfeld | 22 | 26 | 6 | 4 | 16 | 27:45 | -18 | D D W L L |
18 | 1. FC 1928 Oberhaid | 10 | 26 | 2 | 4 | 20 | 26:76 | -50 | L L L L D |
Legends:
Promotion
Promotion Play-off
Relegation
Relegation Play-off
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (1) | Karlburg | 31 | 12 | 10 | 1 | 1 | 26:9 | +17 | W W W L W |
2 (5) | Frammersbach | 26 | 14 | 7 | 5 | 2 | 19:10 | +9 | W L D W W |
3 (10) | Rimpar | 26 | 13 | 8 | 2 | 3 | 20:19 | +1 | W W L W L |
4 (3) | Alemannia Haibach | 25 | 12 | 8 | 1 | 3 | 29:16 | +13 | W W W W W |
5 (7) | Röllbach | 25 | 13 | 6 | 7 | 0 | 26:15 | +11 | D W D W D |
6 (4) | Großbardorf | 24 | 12 | 7 | 3 | 2 | 33:15 | +18 | D W D W W |
7 (13) | TSV Gochsheim | 24 | 13 | 8 | 0 | 5 | 24:13 | +11 | L W W L W |
8 (6) | Lichtenfels | 23 | 13 | 6 | 5 | 2 | 24:17 | +7 | D W D W W |
9 (8) | DJK Bamberg | 22 | 13 | 6 | 4 | 3 | 23:15 | +8 | L D W W W |
10 (16) | Dampfach | 22 | 14 | 7 | 1 | 6 | 33:26 | +7 | W L W W W |
11 (9) | Vatan Spor | 22 | 13 | 7 | 1 | 5 | 23:18 | +5 | L W W L L |
12 (14) | Schwebenried / Schwemm. | 21 | 13 | 6 | 3 | 4 | 21:24 | -3 | L L W W L |
13 (2) | FT Schweinfurt | 21 | 12 | 6 | 3 | 3 | 22:17 | +5 | D D W L W |
14 (11) | Fuchsstadt | 18 | 13 | 5 | 3 | 5 | 27:20 | +7 | W W D D D |
15 (15) | TuS 1893 Aschaffenburg Leider | 17 | 13 | 4 | 5 | 4 | 22:19 | +3 | D L D D W |
16 (12) | TSV Mönchröden | 16 | 12 | 5 | 1 | 6 | 22:19 | +3 | W L W W L |
17 (17) | TSV Unterpleichfeld | 11 | 13 | 3 | 2 | 8 | 10:20 | -10 | D L W L L |
18 (18) | 1. FC 1928 Oberhaid | 10 | 13 | 2 | 4 | 7 | 17:30 | -13 | L L D L L |
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (2) | FT Schweinfurt | 26 | 13 | 8 | 2 | 3 | 32:21 | +11 | W L L W L |
2 (1) | Karlburg | 22 | 13 | 6 | 4 | 3 | 19:14 | +5 | D W L W L |
3 (3) | Alemannia Haibach | 21 | 14 | 6 | 3 | 5 | 27:16 | +11 | W L L D D |
4 (4) | Großbardorf | 20 | 14 | 5 | 5 | 4 | 27:17 | +10 | W D D W W |
5 (8) | DJK Bamberg | 18 | 11 | 6 | 0 | 5 | 22:13 | +9 | L L L W W |
6 (11) | Fuchsstadt | 18 | 12 | 5 | 3 | 4 | 16:15 | +1 | D W D L L |
7 (6) | Lichtenfels | 17 | 13 | 4 | 5 | 4 | 19:23 | -4 | D D W L W |
8 (12) | TSV Mönchröden | 17 | 14 | 5 | 2 | 7 | 22:28 | -6 | W W L L L |
9 (9) | Vatan Spor | 16 | 13 | 5 | 1 | 7 | 15:25 | -10 | L L W D W |
10 (7) | Röllbach | 15 | 12 | 4 | 3 | 5 | 23:31 | -8 | W L D W L |
11 (5) | Frammersbach | 15 | 12 | 4 | 3 | 5 | 13:20 | -7 | W L L D L |
12 (10) | Rimpar | 12 | 13 | 3 | 3 | 7 | 14:23 | -9 | L D L L L |
13 (15) | TuS 1893 Aschaffenburg Leider | 11 | 13 | 3 | 2 | 8 | 12:21 | -9 | L L L L L |
14 (17) | TSV Unterpleichfeld | 11 | 13 | 3 | 2 | 8 | 17:25 | -8 | D W L D L |
15 (14) | Schwebenried / Schwemm. | 8 | 13 | 1 | 5 | 7 | 17:31 | -14 | L D D W L |
16 (13) | TSV Gochsheim | 6 | 13 | 1 | 3 | 9 | 6:25 | -19 | L W D L L |
17 (16) | Dampfach | 5 | 12 | 0 | 5 | 7 | 12:27 | -15 | D L L L L |
18 (18) | 1. FC 1928 Oberhaid | 0 | 13 | 0 | 0 | 13 | 9:46 | -37 | L L L L L |
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Stadeln | 53 | 26 | 16 | 5 | 5 | 50:23 | +27 | W W D L W |
2 | Buch Nürnberg | 53 | 26 | 15 | 8 | 3 | 45:23 | +22 | W W W W W |
3 | Eintracht Münchberg | 50 | 24 | 16 | 2 | 6 | 53:26 | +27 | W W W W W |
4 | Schwabach | 45 | 25 | 13 | 6 | 6 | 45:32 | +13 | L W L W L |
5 | Großschwarzenlohe | 44 | 25 | 13 | 5 | 7 | 52:27 | +25 | W W W W L |
6 | Buckenhofen | 38 | 24 | 12 | 2 | 10 | 42:39 | +3 | W W L L L |
7 | ASV Weisendorf | 37 | 26 | 11 | 4 | 11 | 33:42 | -9 | W L D W W |
8 | Jahn Forchheim | 35 | 26 | 10 | 5 | 11 | 37:38 | -1 | L W L D L |
9 | Unterreichenbach | 35 | 26 | 9 | 8 | 9 | 41:42 | -1 | L W D L L |
10 | Weißenburg | 35 | 24 | 10 | 5 | 9 | 34:31 | +3 | W L D W W |
11 | Baiersdorfer SV | 34 | 26 | 9 | 7 | 10 | 44:33 | +11 | L L W L L |
12 | SV Mitterteich | 29 | 24 | 8 | 5 | 11 | 28:40 | -12 | L L D L W |
13 | Erlangen-Bruck | 28 | 25 | 7 | 7 | 11 | 37:46 | -9 | L L D L W |
14 | Quelle Fürth | 28 | 24 | 8 | 4 | 12 | 35:50 | -15 | W W W D L |
15 | Vorwärts Röslau | 24 | 24 | 7 | 3 | 14 | 40:53 | -13 | L L W W L |
16 | SpVgg Bayreuth II | 22 | 26 | 6 | 4 | 16 | 31:59 | -28 | W L D W L |
17 | Herzogenaurach | 20 | 24 | 5 | 5 | 14 | 31:48 | -17 | L L L D L |
18 | VfR Katschenreuth | 19 | 23 | 6 | 1 | 16 | 28:54 | -26 | L L L L L |
Legends:
Promotion
Promotion Play-off
Relegation Play-off
Relegation
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (4) | Schwabach | 30 | 12 | 9 | 3 | 0 | 29:10 | +19 | W W W D W |
2 (2) | Buch Nürnberg | 28 | 13 | 8 | 4 | 1 | 30:12 | +18 | W W W W W |
3 (1) | Stadeln | 28 | 14 | 8 | 4 | 2 | 25:10 | +15 | W D W W L |
4 (3) | Eintracht Münchberg | 26 | 11 | 8 | 2 | 1 | 33:6 | +27 | W W W D W |
5 (5) | Großschwarzenlohe | 25 | 12 | 8 | 1 | 3 | 29:13 | +16 | W W D L W |
6 (6) | Buckenhofen | 21 | 12 | 7 | 0 | 5 | 21:14 | +7 | W L L W W |
7 (11) | Baiersdorfer SV | 20 | 13 | 6 | 2 | 5 | 22:16 | +6 | L W W W W |
8 (9) | Unterreichenbach | 20 | 13 | 5 | 5 | 3 | 21:18 | +3 | W L W D D |
9 (7) | ASV Weisendorf | 18 | 14 | 5 | 3 | 6 | 17:20 | -3 | W D W W W |
10 (10) | Weißenburg | 18 | 12 | 5 | 3 | 4 | 17:15 | +2 | W D W D L |
11 (15) | Vorwärts Röslau | 18 | 11 | 5 | 3 | 3 | 20:18 | +2 | W W W D W |
12 (13) | Erlangen-Bruck | 16 | 13 | 5 | 1 | 7 | 26:26 | 0 | L L W L L |
13 (8) | Jahn Forchheim | 15 | 13 | 4 | 3 | 6 | 15:16 | -1 | L L W L D |
14 (12) | SV Mitterteich | 14 | 11 | 4 | 2 | 5 | 13:14 | -1 | L L L W D |
15 (14) | Quelle Fürth | 13 | 12 | 4 | 1 | 7 | 20:26 | -6 | W W L L W |
16 (18) | VfR Katschenreuth | 13 | 11 | 4 | 1 | 6 | 15:18 | -3 | L L L W W |
17 (17) | Herzogenaurach | 10 | 13 | 2 | 4 | 7 | 18:23 | -5 | L L D L D |
18 (16) | SpVgg Bayreuth II | 7 | 14 | 2 | 1 | 11 | 20:40 | -20 | W D L L L |
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (1) | Stadeln | 25 | 12 | 8 | 1 | 3 | 25:13 | +12 | W L W L W |
2 (2) | Buch Nürnberg | 25 | 13 | 7 | 4 | 2 | 15:11 | +4 | W W L W W |
3 (3) | Eintracht Münchberg | 24 | 13 | 8 | 0 | 5 | 20:20 | 0 | W W W L L |
4 (8) | Jahn Forchheim | 20 | 13 | 6 | 2 | 5 | 22:22 | 0 | L W D W W |
5 (5) | Großschwarzenlohe | 19 | 13 | 5 | 4 | 4 | 23:14 | +9 | W W L W D |
6 (7) | ASV Weisendorf | 19 | 12 | 6 | 1 | 5 | 16:22 | -6 | L W W D L |
7 (6) | Buckenhofen | 17 | 12 | 5 | 2 | 5 | 21:25 | -4 | W L L W L |
8 (10) | Weißenburg | 17 | 12 | 5 | 2 | 5 | 17:16 | +1 | L W W D W |
9 (9) | Unterreichenbach | 15 | 13 | 4 | 3 | 6 | 20:24 | -4 | L D L D W |
10 (4) | Schwabach | 15 | 13 | 4 | 3 | 6 | 16:22 | -6 | L L L D W |
11 (16) | SpVgg Bayreuth II | 15 | 12 | 4 | 3 | 5 | 11:19 | -8 | L W L L D |
12 (14) | Quelle Fürth | 15 | 12 | 4 | 3 | 5 | 15:24 | -9 | W D L L W |
13 (12) | SV Mitterteich | 15 | 13 | 4 | 3 | 6 | 15:26 | -11 | L D W L L |
14 (11) | Baiersdorfer SV | 14 | 13 | 3 | 5 | 5 | 22:17 | +5 | L L L L D |
15 (13) | Erlangen-Bruck | 12 | 12 | 2 | 6 | 4 | 11:20 | -9 | L D L W D |
16 (17) | Herzogenaurach | 10 | 11 | 3 | 1 | 7 | 13:25 | -12 | L L W L L |
17 (15) | Vorwärts Röslau | 6 | 13 | 2 | 0 | 11 | 20:35 | -15 | L L W L L |
18 (18) | VfR Katschenreuth | 6 | 12 | 2 | 0 | 10 | 13:36 | -23 | L L L L L |
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Weiden | 59 | 24 | 19 | 2 | 3 | 69:16 | +53 | W W W W W |
2 | Sturm Hauzenberg | 51 | 24 | 15 | 6 | 3 | 52:26 | +26 | W W D W W |
3 | Kareth Lappersdorf | 49 | 24 | 15 | 4 | 5 | 50:24 | +26 | W W D W L |
4 | Seebach | 48 | 23 | 15 | 3 | 5 | 52:23 | +29 | W W W L D |
5 | SpVgg Grün-Weiss Deggendorf | 36 | 24 | 11 | 3 | 10 | 26:37 | -11 | L W L L W |
6 | SC Ettmannsdorf | 35 | 22 | 10 | 5 | 7 | 48:32 | +16 | D D L W L |
7 | SC Luhe-Wildenau | 34 | 24 | 9 | 7 | 8 | 45:39 | +6 | D D W W W |
8 | Lam | 34 | 23 | 10 | 4 | 9 | 31:32 | -1 | W L W W W |
9 | Bad Kötzting | 29 | 23 | 8 | 5 | 10 | 35:38 | -3 | L L L L W |
10 | Burglengenfeld | 29 | 25 | 9 | 2 | 14 | 39:45 | -6 | W D D L W |
11 | Roding | 28 | 23 | 7 | 7 | 9 | 37:43 | -6 | D D L L L |
12 | Osterhofen | 27 | 23 | 8 | 3 | 12 | 33:51 | -18 | L W L L W |
13 | Landshut | 24 | 24 | 6 | 6 | 12 | 26:40 | -14 | L L L L L |
14 | Bogen | 23 | 24 | 5 | 8 | 11 | 33:39 | -6 | W L W D L |
15 | SpVgg 1946 Ruhmannsfelden-Zachenberg | 21 | 24 | 6 | 3 | 15 | 27:45 | -18 | L W L L L |
16 | TB/ASV Regenstauf | 20 | 23 | 5 | 5 | 13 | 33:53 | -20 | L L L D L |
17 | FC Tegernheim | 15 | 23 | 4 | 3 | 16 | 20:73 | -53 | L L W W W |
Legends:
Promotion
Promotion Play-off
Relegation Play-off
Relegation
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (1) | Weiden | 33 | 12 | 11 | 0 | 1 | 41:7 | +34 | W W W W W |
2 (2) | Sturm Hauzenberg | 29 | 13 | 9 | 2 | 2 | 27:12 | +15 | W D W W L |
3 (4) | Seebach | 28 | 11 | 9 | 1 | 1 | 33:12 | +21 | W W D W W |
4 (3) | Kareth Lappersdorf | 26 | 12 | 8 | 2 | 2 | 27:9 | +18 | W W W L W |
5 (7) | SC Luhe-Wildenau | 25 | 12 | 7 | 4 | 1 | 30:14 | +16 | D W W W W |
6 (5) | SpVgg Grün-Weiss Deggendorf | 24 | 12 | 8 | 0 | 4 | 17:16 | +1 | W L W W L |
7 (6) | SC Ettmannsdorf | 18 | 11 | 5 | 3 | 3 | 28:19 | +9 | D W L D W |
8 (8) | Lam | 17 | 11 | 5 | 2 | 4 | 12:13 | -1 | L W L D D |
9 (12) | Osterhofen | 14 | 12 | 4 | 2 | 6 | 20:28 | -8 | L L W D W |
10 (10) | Burglengenfeld | 13 | 13 | 4 | 1 | 8 | 18:21 | -3 | W D L L L |
11 (9) | Bad Kötzting | 13 | 13 | 3 | 4 | 6 | 14:18 | -4 | L L W L L |
12 (11) | Roding | 11 | 9 | 3 | 2 | 4 | 17:18 | -1 | D D L L W |
13 (15) | SpVgg 1946 Ruhmannsfelden-Zachenberg | 10 | 13 | 3 | 1 | 9 | 16:26 | -10 | W L L L L |
14 (13) | Landshut | 8 | 12 | 1 | 5 | 6 | 11:21 | -10 | L L L D D |
15 (17) | FC Tegernheim | 8 | 12 | 2 | 2 | 8 | 10:26 | -16 | L W W L L |
16 (16) | TB/ASV Regenstauf | 6 | 11 | 1 | 3 | 7 | 13:26 | -13 | L D L L D |
17 (14) | Bogen | 4 | 11 | 0 | 4 | 7 | 14:22 | -8 | L D L L L |
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (1) | Weiden | 26 | 12 | 8 | 2 | 2 | 28:9 | +19 | W W W W W |
2 (3) | Kareth Lappersdorf | 23 | 12 | 7 | 2 | 3 | 23:15 | +8 | W D L W W |
3 (2) | Sturm Hauzenberg | 22 | 11 | 6 | 4 | 1 | 25:14 | +11 | W W W D W |
4 (4) | Seebach | 20 | 12 | 6 | 2 | 4 | 19:11 | +8 | W L L W W |
5 (14) | Bogen | 19 | 13 | 5 | 4 | 4 | 19:17 | +2 | W W L L W |
6 (6) | SC Ettmannsdorf | 17 | 11 | 5 | 2 | 4 | 20:13 | +7 | D L L W W |
7 (11) | Roding | 17 | 14 | 4 | 5 | 5 | 20:25 | -5 | D L L L W |
8 (8) | Lam | 17 | 12 | 5 | 2 | 5 | 19:19 | 0 | W W W W D |
9 (13) | Landshut | 16 | 12 | 5 | 1 | 6 | 15:19 | -4 | L L D W W |
10 (10) | Burglengenfeld | 16 | 12 | 5 | 1 | 6 | 21:24 | -3 | D W L W L |
11 (9) | Bad Kötzting | 16 | 10 | 5 | 1 | 4 | 21:20 | +1 | L L W L D |
12 (16) | TB/ASV Regenstauf | 14 | 12 | 4 | 2 | 6 | 20:27 | -7 | L L D L W |
13 (12) | Osterhofen | 13 | 11 | 4 | 1 | 6 | 13:23 | -10 | W L L L W |
14 (5) | SpVgg Grün-Weiss Deggendorf | 12 | 12 | 3 | 3 | 6 | 9:21 | -12 | L L D D W |
15 (15) | SpVgg 1946 Ruhmannsfelden-Zachenberg | 11 | 11 | 3 | 2 | 6 | 11:19 | -8 | L L L L W |
16 (7) | SC Luhe-Wildenau | 9 | 12 | 2 | 3 | 7 | 15:25 | -10 | D L W L D |
17 (17) | FC Tegernheim | 7 | 11 | 2 | 1 | 8 | 10:47 | -37 | L W W L L |
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Hertha Wiesbach | 60 | 25 | 19 | 3 | 3 | 81:20 | +61 | W W W W W |
2 | Eppelborn | 53 | 24 | 16 | 5 | 3 | 60:24 | +36 | W W W W W |
3 | Jägersburg | 48 | 25 | 14 | 6 | 5 | 54:32 | +22 | W L D D W |
4 | Borussia Neunkirchen | 45 | 25 | 13 | 6 | 6 | 44:42 | +2 | D W W D L |
5 | Rot-Weiß Hasborn | 42 | 25 | 13 | 3 | 9 | 57:41 | +16 | L W L D W |
6 | Homburg II | 39 | 25 | 12 | 3 | 10 | 51:42 | +9 | L L W D L |
7 | Köllerbach | 38 | 25 | 11 | 5 | 9 | 65:48 | +17 | D L W L D |
8 | Herrensohr | 38 | 25 | 10 | 8 | 7 | 50:45 | +5 | L L D W D |
9 | DJK Ballweiler-Wecklingen | 36 | 25 | 10 | 6 | 9 | 46:59 | -13 | W W W D L |
10 | Schwalbach | 28 | 24 | 8 | 4 | 12 | 35:52 | -17 | W W W L D |
11 | Elversberg II | 27 | 25 | 7 | 6 | 12 | 43:53 | -10 | L L L W D |
12 | Saar Saarbrücken | 27 | 25 | 7 | 6 | 12 | 43:51 | -8 | D L L W L |
13 | SC Reisbach | 27 | 25 | 9 | 0 | 16 | 43:72 | -29 | W L L W W |
14 | SV Preußen 1919 Merchweiler | 26 | 25 | 7 | 5 | 13 | 38:47 | -9 | L L D L D |
15 | SG Marpingen-Urexweiler | 25 | 25 | 7 | 4 | 14 | 41:64 | -23 | L W W L L |
16 | Mettlach Merzig | 23 | 25 | 5 | 8 | 12 | 36:51 | -15 | D W L L D |
17 | Primstal | 23 | 25 | 6 | 5 | 14 | 38:59 | -21 | W L D L D |
18 | Bliesmengen-Bolchen | 22 | 25 | 5 | 7 | 13 | 39:62 | -23 | L W L L L |
Legends:
Promotion
Promotion Play-off
Relegation
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (1) | Hertha Wiesbach | 29 | 13 | 9 | 2 | 2 | 46:11 | +35 | W W W W W |
2 (7) | Köllerbach | 28 | 12 | 9 | 1 | 2 | 42:17 | +25 | D W L L W |
3 (3) | Jägersburg | 27 | 13 | 8 | 3 | 2 | 29:14 | +15 | W W D L W |
4 (8) | Herrensohr | 24 | 13 | 7 | 3 | 3 | 34:20 | +14 | L D W W W |
5 (2) | Eppelborn | 23 | 12 | 7 | 2 | 3 | 27:13 | +14 | W W W W W |
6 (5) | Rot-Weiß Hasborn | 20 | 12 | 6 | 2 | 4 | 28:20 | +8 | W D W W D |
7 (6) | Homburg II | 20 | 12 | 6 | 2 | 4 | 23:17 | +6 | L D W L W |
8 (14) | SV Preußen 1919 Merchweiler | 19 | 13 | 6 | 1 | 6 | 23:17 | +6 | L D W L W |
9 (9) | DJK Ballweiler-Wecklingen | 18 | 12 | 5 | 3 | 4 | 28:28 | 0 | W W D W L |
10 (4) | Borussia Neunkirchen | 17 | 12 | 4 | 5 | 3 | 18:20 | -2 | W D L L D |
11 (17) | Primstal | 15 | 13 | 4 | 3 | 6 | 23:27 | -4 | W D L L L |
12 (16) | Mettlach Merzig | 14 | 12 | 4 | 2 | 6 | 21:20 | +1 | W L L D L |
13 (15) | SG Marpingen-Urexweiler | 14 | 13 | 4 | 2 | 7 | 24:36 | -12 | W L L W L |
14 (12) | Saar Saarbrücken | 13 | 12 | 3 | 4 | 5 | 22:26 | -4 | D L W D W |
15 (18) | Bliesmengen-Bolchen | 13 | 13 | 3 | 4 | 6 | 19:28 | -9 | L L W L D |
16 (11) | Elversberg II | 12 | 13 | 3 | 3 | 7 | 21:26 | -5 | L L W W D |
17 (10) | Schwalbach | 12 | 12 | 3 | 3 | 6 | 18:24 | -6 | W D L L D |
18 (13) | SC Reisbach | 12 | 12 | 4 | 0 | 8 | 20:34 | -14 | L W L L W |
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (1) | Hertha Wiesbach | 31 | 12 | 10 | 1 | 1 | 35:9 | +26 | W W W L D |
2 (2) | Eppelborn | 30 | 12 | 9 | 3 | 0 | 33:11 | +22 | W W D W D |
3 (4) | Borussia Neunkirchen | 28 | 13 | 9 | 1 | 3 | 26:22 | +4 | D W W W L |
4 (5) | Rot-Weiß Hasborn | 22 | 13 | 7 | 1 | 5 | 29:21 | +8 | L L W W W |
5 (3) | Jägersburg | 21 | 12 | 6 | 3 | 3 | 25:18 | +7 | L D D W L |
6 (6) | Homburg II | 19 | 13 | 6 | 1 | 6 | 28:25 | +3 | L W L D L |
7 (9) | DJK Ballweiler-Wecklingen | 18 | 13 | 5 | 3 | 5 | 18:31 | -13 | W L L W W |
8 (10) | Schwalbach | 16 | 12 | 5 | 1 | 6 | 17:28 | -11 | W W L L W |
9 (11) | Elversberg II | 15 | 12 | 4 | 3 | 5 | 22:27 | -5 | L D W W W |
10 (13) | SC Reisbach | 15 | 13 | 5 | 0 | 8 | 23:38 | -15 | W L W W L |
11 (12) | Saar Saarbrücken | 14 | 13 | 4 | 2 | 7 | 21:25 | -4 | L L W L L |
12 (8) | Herrensohr | 14 | 12 | 3 | 5 | 4 | 16:25 | -9 | L D L L D |
13 (15) | SG Marpingen-Urexweiler | 11 | 12 | 3 | 2 | 7 | 17:28 | -11 | L W L D L |
14 (7) | Köllerbach | 10 | 13 | 2 | 4 | 7 | 23:31 | -8 | L D L L D |
15 (16) | Mettlach Merzig | 9 | 13 | 1 | 6 | 6 | 15:31 | -16 | D D L W L |
16 (18) | Bliesmengen-Bolchen | 9 | 12 | 2 | 3 | 7 | 20:34 | -14 | W L L L L |
17 (17) | Primstal | 8 | 12 | 2 | 2 | 8 | 15:32 | -17 | L L D W L |
18 (14) | SV Preußen 1919 Merchweiler | 7 | 12 | 1 | 4 | 7 | 15:30 | -15 | L D L L D |
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Vorwärts-Wacker 04 | 55 | 21 | 18 | 1 | 2 | 90:29 | +61 | W D W W W |
2 | Hamburger Turnerschaft 1816 | 47 | 21 | 14 | 5 | 2 | 61:32 | +29 | W D D W W |
3 | Voran Ohe | 47 | 22 | 15 | 2 | 5 | 63:36 | +27 | W W D W L |
4 | Rahlstedt | 44 | 23 | 13 | 5 | 5 | 55:35 | +20 | W D W W W |
5 | Bramfelder SV | 38 | 22 | 12 | 2 | 8 | 51:34 | +17 | W L W W L |
6 | Hamm United | 35 | 20 | 10 | 5 | 5 | 41:32 | +9 | D L W W L |
7 | Curslack-Neuengamme | 33 | 23 | 10 | 3 | 10 | 56:55 | +1 | L W L L W |
8 | Condor Hamburg | 30 | 23 | 9 | 3 | 11 | 56:60 | -4 | L D L W L |
9 | Lohbrügge | 29 | 22 | 8 | 5 | 9 | 46:44 | +2 | D D L L L |
10 | Altengamme | 25 | 22 | 7 | 4 | 11 | 42:49 | -7 | W W L L D |
11 | SC Vier- und Marschlande | 25 | 23 | 7 | 4 | 12 | 48:62 | -14 | D L W L L |
12 | Wandsbeker TSV Concordia II | 22 | 22 | 6 | 4 | 12 | 58:63 | -5 | D L L W W |
13 | ASV Hamburg | 22 | 23 | 6 | 4 | 13 | 38:71 | -33 | L D W L L |
14 | Ahrensburger TSV | 21 | 23 | 6 | 3 | 14 | 51:72 | -21 | L W L W L |
15 | Harburger SC | 16 | 23 | 3 | 7 | 13 | 29:72 | -43 | L L W L D |
16 | Oststeinbeker SV | 15 | 23 | 4 | 3 | 16 | 31:70 | -39 | L W L L L |
Legends:
Promotion
Relegation
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (1) | Vorwärts-Wacker 04 | 36 | 14 | 12 | 0 | 2 | 67:22 | +45 | W W W W W |
2 (2) | Hamburger Turnerschaft 1816 | 23 | 10 | 7 | 2 | 1 | 27:14 | +13 | W D W W L |
3 (3) | Voran Ohe | 21 | 10 | 7 | 0 | 3 | 33:17 | +16 | W L W L W |
4 (4) | Rahlstedt | 21 | 11 | 6 | 3 | 2 | 29:16 | +13 | D W L D W |
5 (5) | Bramfelder SV | 18 | 10 | 6 | 0 | 4 | 25:12 | +13 | W L W L W |
6 (8) | Condor Hamburg | 18 | 12 | 5 | 3 | 4 | 35:27 | +8 | L D W W W |
7 (7) | Curslack-Neuengamme | 18 | 11 | 6 | 0 | 5 | 26:23 | +3 | L W L W L |
8 (9) | Lohbrügge | 17 | 12 | 5 | 2 | 5 | 25:23 | +2 | D L L L W |
9 (11) | SC Vier- und Marschlande | 17 | 12 | 5 | 2 | 5 | 26:29 | -3 | D W L D L |
10 (12) | Wandsbeker TSV Concordia II | 14 | 12 | 4 | 2 | 6 | 36:31 | +5 | L W L W L |
11 (10) | Altengamme | 14 | 10 | 4 | 2 | 4 | 20:23 | -3 | W L D W L |
12 (6) | Hamm United | 12 | 8 | 3 | 3 | 2 | 17:13 | +4 | L W D L D |
13 (15) | Harburger SC | 10 | 11 | 2 | 4 | 5 | 18:31 | -13 | L W D D L |
14 (13) | ASV Hamburg | 9 | 12 | 2 | 3 | 7 | 20:32 | -12 | L D L L L |
15 (14) | Ahrensburger TSV | 8 | 10 | 2 | 2 | 6 | 19:22 | -3 | W W L D L |
16 (16) | Oststeinbeker SV | 5 | 13 | 1 | 2 | 10 | 18:40 | -22 | L L L L L |
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (3) | Voran Ohe | 26 | 12 | 8 | 2 | 2 | 30:19 | +11 | W D W W W |
2 (2) | Hamburger Turnerschaft 1816 | 24 | 11 | 7 | 3 | 1 | 34:18 | +16 | D W W W W |
3 (4) | Rahlstedt | 23 | 12 | 7 | 2 | 3 | 26:19 | +7 | W W W W L |
4 (6) | Hamm United | 23 | 12 | 7 | 2 | 3 | 24:19 | +5 | D L W W W |
5 (5) | Bramfelder SV | 20 | 12 | 6 | 2 | 4 | 26:22 | +4 | W L W D D |
6 (1) | Vorwärts-Wacker 04 | 19 | 7 | 6 | 1 | 0 | 23:7 | +16 | W D W W W |
7 (7) | Curslack-Neuengamme | 15 | 12 | 4 | 3 | 5 | 30:32 | -2 | L L W W D |
8 (14) | Ahrensburger TSV | 13 | 13 | 4 | 1 | 8 | 32:50 | -18 | L L W L L |
9 (13) | ASV Hamburg | 13 | 11 | 4 | 1 | 6 | 18:39 | -21 | W L W L D |
10 (9) | Lohbrügge | 12 | 10 | 3 | 3 | 4 | 21:21 | 0 | D W L L W |
11 (8) | Condor Hamburg | 12 | 11 | 4 | 0 | 7 | 21:33 | -12 | L L W L W |
12 (10) | Altengamme | 11 | 12 | 3 | 2 | 7 | 22:26 | -4 | W L D L L |
13 (16) | Oststeinbeker SV | 10 | 10 | 3 | 1 | 6 | 13:30 | -17 | W L L W L |
14 (12) | Wandsbeker TSV Concordia II | 8 | 10 | 2 | 2 | 6 | 22:32 | -10 | D L W L L |
15 (11) | SC Vier- und Marschlande | 8 | 11 | 2 | 2 | 7 | 22:33 | -11 | L L L L L |
16 (15) | Harburger SC | 6 | 12 | 1 | 3 | 8 | 11:41 | -30 | L L D W L |
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Hamburger SV III | 55 | 23 | 18 | 1 | 4 | 88:28 | +60 | W W W W L |
2 | FC Eintracht Norderstedt II | 47 | 23 | 15 | 2 | 6 | 67:34 | +33 | L W L W W |
3 | Nienstedten | 42 | 23 | 13 | 3 | 7 | 69:43 | +26 | W L W W W |
4 | Nikola Tesla | 39 | 22 | 12 | 3 | 7 | 69:36 | +33 | W W W L W |
5 | Rantzau | 38 | 22 | 12 | 2 | 8 | 68:43 | +25 | L W W W L |
6 | Barmbek-Uhlenhorst | 38 | 22 | 11 | 5 | 6 | 49:26 | +23 | W L D W L |
7 | Niendorfer TSV II | 38 | 23 | 12 | 2 | 9 | 48:37 | +11 | L W W W L |
8 | Eintracht Lokstedt | 36 | 23 | 11 | 3 | 9 | 38:40 | -2 | L L L L L |
9 | SC Poppenbüttel | 32 | 23 | 10 | 2 | 11 | 57:51 | +6 | W L L L W |
10 | Türk Birlikspor Pinneberg | 31 | 20 | 9 | 4 | 7 | 60:49 | +11 | W W W L L |
11 | Altonaer FC von 1893 II | 31 | 23 | 10 | 1 | 12 | 61:60 | +1 | W L W L W |
12 | Uhlenhorster SC Paloma II | 30 | 22 | 8 | 6 | 8 | 57:39 | +18 | D W L W W |
13 | Kummerfelder SV | 30 | 23 | 8 | 6 | 9 | 59:49 | +10 | L W D W W |
14 | Victoria Hamburg II | 27 | 23 | 8 | 3 | 12 | 39:66 | -27 | D L L L W |
15 | Altenwerder | 2 | 22 | 0 | 2 | 20 | 13:119 | -106 | L L L L L |
16 | Hausbruch-Neugrabener Turnerschaft | 1 | 23 | 0 | 1 | 22 | 19:141 | -122 | L L L L L |
Legends:
Promotion
Relegation
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (1) | Hamburger SV III | 28 | 11 | 9 | 1 | 1 | 46:8 | +38 | W W W W W |
2 (4) | Nikola Tesla | 28 | 11 | 9 | 1 | 1 | 38:13 | +25 | W W W W W |
3 (7) | Niendorfer TSV II | 27 | 12 | 9 | 0 | 3 | 26:12 | +14 | W W W L W |
4 (3) | Nienstedten | 23 | 11 | 7 | 2 | 2 | 33:17 | +16 | W W W W D |
5 (5) | Rantzau | 22 | 11 | 7 | 1 | 3 | 37:15 | +22 | W W L W L |
6 (2) | FC Eintracht Norderstedt II | 22 | 10 | 7 | 1 | 2 | 35:16 | +19 | W W D W W |
7 (11) | Altonaer FC von 1893 II | 22 | 12 | 7 | 1 | 4 | 35:21 | +14 | W W W W L |
8 (6) | Barmbek-Uhlenhorst | 20 | 12 | 6 | 2 | 4 | 30:16 | +14 | W D L W W |
9 (10) | Türk Birlikspor Pinneberg | 19 | 9 | 6 | 1 | 2 | 28:15 | +13 | W W L W W |
10 (13) | Kummerfelder SV | 18 | 11 | 5 | 3 | 3 | 32:20 | +12 | W W W W L |
11 (8) | Eintracht Lokstedt | 15 | 10 | 4 | 3 | 3 | 19:18 | +1 | L L W D L |
12 (12) | Uhlenhorster SC Paloma II | 14 | 12 | 4 | 2 | 6 | 32:24 | +8 | W W D W L |
13 (9) | SC Poppenbüttel | 14 | 11 | 4 | 2 | 5 | 25:25 | 0 | W L D L W |
14 (14) | Victoria Hamburg II | 11 | 13 | 3 | 2 | 8 | 23:41 | -18 | D L W L L |
15 (16) | Hausbruch-Neugrabener Turnerschaft | 1 | 13 | 0 | 1 | 12 | 14:68 | -54 | L L L L L |
16 (15) | Altenwerder | 0 | 11 | 0 | 0 | 11 | 7:72 | -65 | L L L L L |
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (1) | Hamburger SV III | 27 | 12 | 9 | 0 | 3 | 42:20 | +22 | W L W L W |
2 (2) | FC Eintracht Norderstedt II | 25 | 13 | 8 | 1 | 4 | 32:18 | +14 | L L W W L |
3 (8) | Eintracht Lokstedt | 21 | 13 | 7 | 0 | 6 | 19:22 | -3 | L L L L W |
4 (3) | Nienstedten | 19 | 12 | 6 | 1 | 5 | 36:26 | +10 | L W L W L |
5 (6) | Barmbek-Uhlenhorst | 18 | 10 | 5 | 3 | 2 | 19:10 | +9 | L W D W W |
6 (9) | SC Poppenbüttel | 18 | 12 | 6 | 0 | 6 | 32:26 | +6 | L L W L W |
7 (12) | Uhlenhorster SC Paloma II | 16 | 10 | 4 | 4 | 2 | 25:15 | +10 | D L W L D |
8 (5) | Rantzau | 16 | 11 | 5 | 1 | 5 | 31:28 | +3 | L W L L W |
9 (14) | Victoria Hamburg II | 16 | 10 | 5 | 1 | 4 | 16:25 | -9 | L L W L W |
10 (10) | Türk Birlikspor Pinneberg | 12 | 11 | 3 | 3 | 5 | 32:34 | -2 | W L L D D |
11 (13) | Kummerfelder SV | 12 | 12 | 3 | 3 | 6 | 27:29 | -2 | L D W D L |
12 (4) | Nikola Tesla | 11 | 11 | 3 | 2 | 6 | 31:23 | +8 | W W L D W |
13 (7) | Niendorfer TSV II | 11 | 11 | 3 | 2 | 6 | 22:25 | -3 | L W L L L |
14 (11) | Altonaer FC von 1893 II | 9 | 11 | 3 | 0 | 8 | 26:39 | -13 | L L W L L |
15 (15) | Altenwerder | 2 | 11 | 0 | 2 | 9 | 6:47 | -41 | L L L L L |
16 (16) | Hausbruch-Neugrabener Turnerschaft | 0 | 10 | 0 | 0 | 10 | 5:73 | -68 | L L L L L |
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Rotenhof | 48 | 18 | 15 | 3 | 0 | 54:14 | +40 | W W W W W |
2 | Eidertal Molfsee | 40 | 19 | 12 | 4 | 3 | 47:29 | +18 | W W W L W |
3 | SSG Rot-Schwarz Kiel | 36 | 20 | 11 | 3 | 6 | 48:35 | +13 | W W L L L |
4 | Klausdorf | 32 | 22 | 9 | 5 | 8 | 67:38 | +29 | L L L W W |
5 | Kropp | 32 | 20 | 10 | 2 | 8 | 32:22 | +10 | L W W L W |
6 | Friedrichsberg-Busdorf | 32 | 19 | 9 | 5 | 5 | 35:31 | +4 | D L L W W |
7 | Rantrum | 29 | 17 | 8 | 5 | 4 | 41:27 | +14 | W W W L W |
8 | Altenholz | 27 | 20 | 8 | 3 | 9 | 40:58 | -18 | W L W L L |
9 | Stjernen | 26 | 22 | 7 | 5 | 10 | 43:51 | -8 | W L D L W |
10 | Dörpum | 24 | 17 | 7 | 3 | 7 | 27:29 | -2 | L L D W L |
11 | Frisia 03 Risum-Lindholm | 23 | 20 | 6 | 5 | 9 | 32:42 | -10 | W W W L L |
12 | Slesvig | 20 | 18 | 6 | 4 | 8 | 46:50 | -4 | L W D L L |
13 | SG Eckernförde / Fleckeby | 19 | 19 | 5 | 4 | 10 | 38:53 | -15 | L L D D W |
14 | Osterrönfeld | 19 | 20 | 6 | 1 | 13 | 22:37 | -15 | L W D L W |
15 | Husumer SV | 17 | 17 | 5 | 2 | 10 | 23:48 | -25 | D L L W L |
16 | Gettorfer SC | 8 | 20 | 2 | 2 | 16 | 22:53 | -31 | L L D D L |
Legends:
Promotion
Promotion Play-off
Relegation
Points corrections:
Slesvig: -2
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (1) | Rotenhof | 25 | 9 | 8 | 1 | 0 | 36:8 | +28 | W W W W W |
2 (2) | Eidertal Molfsee | 23 | 11 | 7 | 2 | 2 | 28:17 | +11 | W W L W W |
3 (4) | Klausdorf | 19 | 11 | 6 | 1 | 4 | 47:15 | +32 | L W W W D |
4 (7) | Rantrum | 18 | 8 | 5 | 3 | 0 | 25:8 | +17 | W W W W D |
5 (5) | Kropp | 17 | 10 | 5 | 2 | 3 | 13:5 | +8 | W W W D L |
6 (3) | SSG Rot-Schwarz Kiel | 17 | 10 | 5 | 2 | 3 | 26:20 | +6 | W W D L D |
7 (9) | Stjernen | 17 | 11 | 5 | 2 | 4 | 26:26 | 0 | W D W L D |
8 (8) | Altenholz | 15 | 11 | 5 | 0 | 6 | 25:32 | -7 | L W L L W |
9 (6) | Friedrichsberg-Busdorf | 14 | 9 | 3 | 5 | 1 | 13:14 | -1 | D W W D W |
10 (12) | Slesvig | 13 | 8 | 4 | 1 | 3 | 22:15 | +7 | W L W W W |
11 (11) | Frisia 03 Risum-Lindholm | 13 | 10 | 3 | 4 | 3 | 16:14 | +2 | W W D W D |
12 (14) | Osterrönfeld | 12 | 11 | 4 | 0 | 7 | 14:15 | -1 | W L L L L |
13 (10) | Dörpum | 11 | 8 | 3 | 2 | 3 | 16:15 | +1 | L D D L W |
14 (15) | Husumer SV | 9 | 8 | 3 | 0 | 5 | 11:19 | -8 | L W W L L |
15 (13) | SG Eckernförde / Fleckeby | 6 | 8 | 1 | 3 | 4 | 15:18 | -3 | L D D D L |
16 (16) | Gettorfer SC | 3 | 11 | 1 | 0 | 10 | 11:32 | -21 | L L L W L |
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (1) | Rotenhof | 23 | 9 | 7 | 2 | 0 | 18:6 | +12 | W W D W W |
2 (3) | SSG Rot-Schwarz Kiel | 19 | 10 | 6 | 1 | 3 | 22:15 | +7 | W L L L W |
3 (6) | Friedrichsberg-Busdorf | 18 | 10 | 6 | 0 | 4 | 22:17 | +5 | L L W W W |
4 (2) | Eidertal Molfsee | 17 | 8 | 5 | 2 | 1 | 19:12 | +7 | W W D W D |
5 (5) | Kropp | 15 | 10 | 5 | 0 | 5 | 19:17 | +2 | L L W W W |
6 (4) | Klausdorf | 13 | 11 | 3 | 4 | 4 | 20:23 | -3 | L L W D D |
7 (10) | Dörpum | 13 | 9 | 4 | 1 | 4 | 11:14 | -3 | L W L W L |
8 (13) | SG Eckernförde / Fleckeby | 13 | 11 | 4 | 1 | 6 | 23:35 | -12 | L W L L L |
9 (8) | Altenholz | 12 | 9 | 3 | 3 | 3 | 15:26 | -11 | W L L D D |
10 (7) | Rantrum | 11 | 9 | 3 | 2 | 4 | 16:19 | -3 | W L L L W |
11 (11) | Frisia 03 Risum-Lindholm | 10 | 10 | 3 | 1 | 6 | 16:28 | -12 | W L L L D |
12 (9) | Stjernen | 9 | 11 | 2 | 3 | 6 | 17:25 | -8 | L L L D D |
13 (12) | Slesvig | 9 | 10 | 2 | 3 | 5 | 24:35 | -11 | L D L L D |
14 (15) | Husumer SV | 8 | 9 | 2 | 2 | 5 | 12:29 | -17 | D L L L W |
15 (14) | Osterrönfeld | 7 | 9 | 2 | 1 | 6 | 8:22 | -14 | L D W L L |
16 (16) | Gettorfer SC | 5 | 9 | 1 | 2 | 6 | 11:21 | -10 | L D D L L |
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Eutiner SV | 55 | 21 | 18 | 1 | 2 | 64:20 | +44 | L W W W W |
2 | Kaltenkirchener TS | 47 | 20 | 15 | 2 | 3 | 57:24 | +33 | W W W L W |
3 | Pansdorf | 41 | 21 | 13 | 2 | 6 | 49:36 | +13 | W W W W W |
4 | Phönix Lübeck II | 37 | 18 | 11 | 4 | 3 | 57:28 | +29 | D W W W D |
5 | Ratzeburger SV | 31 | 22 | 10 | 1 | 11 | 36:48 | -12 | W W L L L |
6 | SSC Hagen Ahrensburg | 27 | 22 | 7 | 6 | 9 | 31:39 | -8 | D D L D L |
7 | Eichede II | 26 | 21 | 7 | 5 | 9 | 43:36 | +7 | W D W L D |
8 | Eichholzer SV | 26 | 20 | 7 | 5 | 8 | 38:41 | -3 | W D D W W |
9 | Sereetz | 23 | 17 | 6 | 5 | 6 | 40:34 | +6 | L L L D D |
10 | SC Rapid Lübeck | 23 | 21 | 7 | 2 | 12 | 54:52 | +2 | W L L W L |
11 | SV Todesfelde 1928 II | 23 | 19 | 6 | 5 | 8 | 33:36 | -3 | L L L W L |
12 | GW Siebenbäumen | 23 | 19 | 7 | 2 | 10 | 30:41 | -11 | L L L W W |
13 | Preetzer TSV | 22 | 18 | 6 | 4 | 8 | 30:40 | -10 | L W L L L |
14 | TSV Lägerdorf | 18 | 18 | 5 | 3 | 10 | 28:46 | -18 | D L W L D |
15 | TSV Heiligenstedten | 15 | 20 | 4 | 3 | 13 | 27:61 | -34 | L L W D D |
16 | Henstedt-Ulzburg | 11 | 19 | 3 | 2 | 14 | 23:58 | -35 | L L L D L |
Legends:
Promotion
Promotion Play-off
Relegation
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (1) | Eutiner SV | 30 | 11 | 10 | 0 | 1 | 25:9 | +16 | L W W W W |
2 (2) | Kaltenkirchener TS | 27 | 10 | 9 | 0 | 1 | 39:11 | +28 | W W W W W |
3 (4) | Phönix Lübeck II | 26 | 11 | 8 | 2 | 1 | 37:16 | +21 | D W W W W |
4 (3) | Pansdorf | 23 | 11 | 7 | 2 | 2 | 29:21 | +8 | W W W D W |
5 (6) | SSC Hagen Ahrensburg | 21 | 11 | 6 | 3 | 2 | 20:9 | +11 | D D L W W |
6 (10) | SC Rapid Lübeck | 19 | 11 | 6 | 1 | 4 | 35:24 | +11 | L W W L W |
7 (5) | Ratzeburger SV | 19 | 11 | 6 | 1 | 4 | 20:18 | +2 | W L W D W |
8 (8) | Eichholzer SV | 16 | 9 | 5 | 1 | 3 | 19:14 | +5 | W W W L L |
9 (7) | Eichede II | 15 | 10 | 4 | 3 | 3 | 25:13 | +12 | W D L W D |
10 (13) | Preetzer TSV | 15 | 9 | 4 | 3 | 2 | 17:13 | +4 | W L W D W |
11 (9) | Sereetz | 14 | 9 | 4 | 2 | 3 | 26:18 | +8 | L L D W W |
12 (14) | TSV Lägerdorf | 14 | 9 | 4 | 2 | 3 | 19:17 | +2 | D W D L L |
13 (12) | GW Siebenbäumen | 12 | 8 | 4 | 0 | 4 | 15:16 | -1 | L W L W L |
14 (11) | SV Todesfelde 1928 II | 10 | 9 | 2 | 4 | 3 | 18:16 | +2 | L L W L D |
15 (15) | TSV Heiligenstedten | 10 | 9 | 3 | 1 | 5 | 17:19 | -2 | L W D L L |
16 (16) | Henstedt-Ulzburg | 10 | 10 | 3 | 1 | 6 | 17:28 | -11 | L L L W D |
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (1) | Eutiner SV | 25 | 10 | 8 | 1 | 1 | 39:11 | +28 | W W W L W |
2 (2) | Kaltenkirchener TS | 20 | 10 | 6 | 2 | 2 | 18:13 | +5 | W L W L D |
3 (3) | Pansdorf | 18 | 10 | 6 | 0 | 4 | 20:15 | +5 | W W W W L |
4 (11) | SV Todesfelde 1928 II | 13 | 10 | 4 | 1 | 5 | 15:20 | -5 | L W L W L |
5 (5) | Ratzeburger SV | 12 | 11 | 4 | 0 | 7 | 16:30 | -14 | W L L L L |
6 (4) | Phönix Lübeck II | 11 | 7 | 3 | 2 | 2 | 20:12 | +8 | W D W W D |
7 (7) | Eichede II | 11 | 11 | 3 | 2 | 6 | 18:23 | -5 | W D L D L |
8 (12) | GW Siebenbäumen | 11 | 11 | 3 | 2 | 6 | 15:25 | -10 | L L W D L |
9 (8) | Eichholzer SV | 10 | 11 | 2 | 4 | 5 | 19:27 | -8 | D D W D L |
10 (9) | Sereetz | 9 | 8 | 2 | 3 | 3 | 14:16 | -2 | L D D W D |
11 (13) | Preetzer TSV | 7 | 9 | 2 | 1 | 6 | 13:27 | -14 | L L L L D |
12 (6) | SSC Hagen Ahrensburg | 6 | 11 | 1 | 3 | 7 | 11:30 | -19 | D L L L D |
13 (15) | TSV Heiligenstedten | 5 | 11 | 1 | 2 | 8 | 10:42 | -32 | L D L L L |
14 (10) | SC Rapid Lübeck | 4 | 10 | 1 | 1 | 8 | 19:28 | -9 | W L L L D |
15 (14) | TSV Lägerdorf | 4 | 9 | 1 | 1 | 7 | 9:29 | -20 | L L W L L |
16 (16) | Henstedt-Ulzburg | 1 | 9 | 0 | 1 | 8 | 6:30 | -24 | L L D L L |
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Schüttorf | 43 | 22 | 12 | 7 | 3 | 46:29 | +17 | W D D D L |
2 | SV Wilhelmshaven | 42 | 20 | 12 | 6 | 2 | 44:21 | +23 | D D W D D |
3 | Melle 03 | 40 | 21 | 12 | 4 | 5 | 49:30 | +19 | W W L W W |
4 | Holthausen-Biene | 39 | 19 | 11 | 6 | 2 | 52:25 | +27 | D D W W W |
5 | SV Vorwärts Nordhorn | 31 | 20 | 9 | 4 | 7 | 39:32 | +7 | D W W W L |
6 | BV Garrel | 31 | 21 | 9 | 4 | 8 | 26:28 | -2 | W L W L L |
7 | Papenburg | 29 | 20 | 8 | 5 | 7 | 42:32 | +10 | L W L W D |
8 | Bevern | 28 | 19 | 8 | 4 | 7 | 32:39 | -7 | W W L L D |
9 | Grün Weiß Mühlen | 28 | 19 | 8 | 4 | 7 | 36:33 | +3 | W D L L L |
10 | Dinklage | 28 | 18 | 8 | 4 | 6 | 34:27 | +7 | W W W W W |
11 | Grün Weiß Firrel | 26 | 18 | 7 | 5 | 6 | 32:28 | +4 | W W L D D |
12 | SV Viktoria Gesmold | 26 | 21 | 7 | 5 | 9 | 31:39 | -8 | L L W D D |
13 | Holdorf | 20 | 20 | 6 | 2 | 12 | 36:51 | -15 | L L L L W |
14 | VfL Stenum | 16 | 21 | 4 | 4 | 13 | 32:48 | -16 | L L L D D |
15 | TuS Esens | 15 | 21 | 3 | 6 | 12 | 25:51 | -26 | L L L L W |
16 | Oythe | 13 | 21 | 2 | 7 | 12 | 29:54 | -25 | L D D D D |
17 | Hansa Friesoythe | 11 | 17 | 2 | 5 | 10 | 14:32 | -18 | D L L L W |
Legends:
Promotion
Relegation
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (1) | Schüttorf | 27 | 12 | 8 | 3 | 1 | 28:15 | +13 | W D L W W |
2 (3) | Melle 03 | 23 | 10 | 7 | 2 | 1 | 28:9 | +19 | W W W W W |
3 (2) | SV Wilhelmshaven | 23 | 10 | 7 | 2 | 1 | 28:12 | +16 | D W D W W |
4 (4) | Holthausen-Biene | 20 | 9 | 6 | 2 | 1 | 28:11 | +17 | D W W W L |
5 (6) | BV Garrel | 18 | 11 | 5 | 3 | 3 | 13:10 | +3 | W L L L D |
6 (9) | Grün Weiß Mühlen | 17 | 9 | 5 | 2 | 2 | 16:10 | +6 | W L D L W |
7 (5) | SV Vorwärts Nordhorn | 16 | 10 | 5 | 1 | 4 | 21:17 | +4 | W L W W L |
8 (7) | Papenburg | 16 | 9 | 4 | 4 | 1 | 20:12 | +8 | W D L D D |
9 (10) | Dinklage | 15 | 10 | 4 | 3 | 3 | 22:17 | +5 | W W W D W |
10 (12) | SV Viktoria Gesmold | 15 | 11 | 4 | 3 | 4 | 14:19 | -5 | D W L L D |
11 (11) | Grün Weiß Firrel | 15 | 7 | 5 | 0 | 2 | 17:9 | +8 | W W W L W |
12 (13) | Holdorf | 14 | 11 | 4 | 2 | 5 | 19:22 | -3 | L L W L D |
13 (8) | Bevern | 13 | 8 | 4 | 1 | 3 | 11:14 | -3 | L L D W L |
14 (15) | TuS Esens | 12 | 12 | 3 | 3 | 6 | 19:30 | -11 | L L W W D |
15 (16) | Oythe | 10 | 12 | 2 | 4 | 6 | 21:32 | -11 | L D D D W |
16 (14) | VfL Stenum | 9 | 10 | 2 | 3 | 5 | 14:23 | -9 | L D D W L |
17 (17) | Hansa Friesoythe | 6 | 8 | 1 | 3 | 4 | 5:13 | -8 | D L W D L |
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (4) | Holthausen-Biene | 19 | 10 | 5 | 4 | 1 | 24:14 | +10 | D W L D W |
2 (2) | SV Wilhelmshaven | 19 | 10 | 5 | 4 | 1 | 16:9 | +7 | D D W W W |
3 (3) | Melle 03 | 17 | 11 | 5 | 2 | 4 | 21:21 | 0 | W L W W L |
4 (1) | Schüttorf | 16 | 10 | 4 | 4 | 2 | 18:14 | +4 | D D D D W |
5 (5) | SV Vorwärts Nordhorn | 15 | 10 | 4 | 3 | 3 | 18:15 | +3 | D W W L D |
6 (8) | Bevern | 15 | 11 | 4 | 3 | 4 | 21:25 | -4 | W W D L L |
7 (7) | Papenburg | 13 | 11 | 4 | 1 | 6 | 22:20 | +2 | L W L W L |
8 (10) | Dinklage | 13 | 8 | 4 | 1 | 3 | 12:10 | +2 | W W L W W |
9 (6) | BV Garrel | 13 | 10 | 4 | 1 | 5 | 13:18 | -5 | W L W L W |
10 (11) | Grün Weiß Firrel | 11 | 11 | 2 | 5 | 4 | 15:19 | -4 | W L D D L |
11 (12) | SV Viktoria Gesmold | 11 | 10 | 3 | 2 | 5 | 17:20 | -3 | L L W D L |
12 (9) | Grün Weiß Mühlen | 11 | 10 | 3 | 2 | 5 | 20:23 | -3 | D L L W D |
13 (14) | VfL Stenum | 7 | 11 | 2 | 1 | 8 | 18:25 | -7 | L L L L D |
14 (13) | Holdorf | 6 | 9 | 2 | 0 | 7 | 17:29 | -12 | L L L L L |
15 (17) | Hansa Friesoythe | 5 | 9 | 1 | 2 | 6 | 9:19 | -10 | L L L D L |
16 (16) | Oythe | 3 | 9 | 0 | 3 | 6 | 8:22 | -14 | D D L L L |
17 (15) | TuS Esens | 3 | 9 | 0 | 3 | 6 | 6:21 | -15 | L L L D L |
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | An der Fahner Höhe | 48 | 19 | 15 | 3 | 1 | 48:16 | +32 | W W W W W |
2 | Wismut Gera | 47 | 19 | 14 | 5 | 0 | 58:14 | +44 | W D W D W |
3 | Wacker Nordhausen | 36 | 20 | 11 | 3 | 6 | 42:24 | +18 | L W W D W |
4 | Thüringen Weida | 35 | 18 | 11 | 2 | 5 | 39:22 | +17 | W L W L L |
5 | Schleiz | 34 | 20 | 10 | 4 | 6 | 38:35 | +3 | W L W D D |
6 | SV Blau Weiss 90 Neustadt / Orla | 31 | 20 | 10 | 1 | 9 | 36:42 | -6 | L L W D W |
7 | Schott Jena | 29 | 18 | 8 | 5 | 5 | 35:18 | +17 | W W L D L |
8 | 1. FC Eichsfeld | 28 | 19 | 8 | 4 | 7 | 28:30 | -2 | W W L D W |
9 | Preußen Bad Langensalza | 28 | 18 | 8 | 4 | 6 | 30:35 | -5 | D L L W L |
10 | Geratal | 24 | 20 | 7 | 3 | 10 | 28:35 | -7 | D W L L L |
11 | Heiligenstadt | 20 | 19 | 4 | 8 | 7 | 29:31 | -2 | D L D D L |
12 | FC Union Mühlhausen | 18 | 20 | 4 | 6 | 10 | 28:50 | -22 | L D D L W |
13 | FC Saalfeld | 16 | 19 | 4 | 4 | 11 | 27:43 | -16 | L L D D D |
14 | FC Schweina-Gumpelstadt | 14 | 20 | 3 | 5 | 12 | 32:51 | -19 | D D W L L |
15 | Ohratal Ohrdruf | 11 | 20 | 1 | 8 | 11 | 26:42 | -16 | D L D L D |
16 | Eintracht Sondershausen | 9 | 19 | 2 | 3 | 14 | 12:48 | -36 | L L D W L |
Legends:
Promotion
Possible Relegation
Relegation
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (2) | Wismut Gera | 26 | 10 | 8 | 2 | 0 | 34:2 | +32 | W W W W W |
2 (1) | An der Fahner Höhe | 23 | 9 | 7 | 2 | 0 | 27:6 | +21 | W W D W W |
3 (7) | Schott Jena | 22 | 10 | 7 | 1 | 2 | 27:9 | +18 | W W L W D |
4 (9) | Preußen Bad Langensalza | 18 | 8 | 6 | 0 | 2 | 19:13 | +6 | L W W W W |
5 (3) | Wacker Nordhausen | 16 | 10 | 5 | 1 | 4 | 23:14 | +9 | L W W W L |
6 (6) | SV Blau Weiss 90 Neustadt / Orla | 16 | 10 | 5 | 1 | 4 | 16:16 | 0 | L D L W W |
7 (8) | 1. FC Eichsfeld | 14 | 8 | 4 | 2 | 2 | 15:11 | +4 | W D W D W |
8 (5) | Schleiz | 14 | 10 | 4 | 2 | 4 | 18:17 | +1 | W L D L L |
9 (4) | Thüringen Weida | 13 | 9 | 4 | 1 | 4 | 18:14 | +4 | L L W D L |
10 (10) | Geratal | 13 | 10 | 4 | 1 | 5 | 15:20 | -5 | D L L L W |
11 (14) | FC Schweina-Gumpelstadt | 7 | 9 | 1 | 4 | 4 | 17:20 | -3 | D L W L L |
12 (11) | Heiligenstadt | 7 | 10 | 1 | 4 | 5 | 15:19 | -4 | L D L D D |
13 (12) | FC Union Mühlhausen | 7 | 10 | 1 | 4 | 5 | 16:24 | -8 | D L L D D |
14 (13) | FC Saalfeld | 5 | 9 | 1 | 2 | 6 | 10:16 | -6 | L D L L L |
15 (15) | Ohratal Ohrdruf | 5 | 11 | 0 | 5 | 6 | 13:20 | -7 | D D D L L |
16 (16) | Eintracht Sondershausen | 5 | 11 | 1 | 2 | 8 | 7:25 | -18 | L D L L L |
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (1) | An der Fahner Höhe | 25 | 10 | 8 | 1 | 1 | 21:10 | +11 | W W W W W |
2 (4) | Thüringen Weida | 22 | 9 | 7 | 1 | 1 | 21:8 | +13 | W W L W W |
3 (2) | Wismut Gera | 21 | 9 | 6 | 3 | 0 | 24:12 | +12 | D D W W W |
4 (3) | Wacker Nordhausen | 20 | 10 | 6 | 2 | 2 | 19:10 | +9 | W D W D L |
5 (5) | Schleiz | 20 | 10 | 6 | 2 | 2 | 20:18 | +2 | W D L W D |
6 (6) | SV Blau Weiss 90 Neustadt / Orla | 15 | 10 | 5 | 0 | 5 | 20:26 | -6 | L W W W W |
7 (8) | 1. FC Eichsfeld | 14 | 11 | 4 | 2 | 5 | 13:19 | -6 | W L W D D |
8 (11) | Heiligenstadt | 13 | 9 | 3 | 4 | 2 | 14:12 | +2 | D D W D W |
9 (10) | Geratal | 11 | 10 | 3 | 2 | 5 | 13:15 | -2 | W L D L W |
10 (13) | FC Saalfeld | 11 | 10 | 3 | 2 | 5 | 17:27 | -10 | L D D W W |
11 (12) | FC Union Mühlhausen | 11 | 10 | 3 | 2 | 5 | 12:26 | -14 | L D W L W |
12 (9) | Preußen Bad Langensalza | 10 | 10 | 2 | 4 | 4 | 11:22 | -11 | D L L W D |
13 (7) | Schott Jena | 7 | 8 | 1 | 4 | 3 | 8:9 | -1 | L D L L D |
14 (14) | FC Schweina-Gumpelstadt | 7 | 11 | 2 | 1 | 8 | 15:31 | -16 | D W L L L |
15 (15) | Ohratal Ohrdruf | 6 | 9 | 1 | 3 | 5 | 13:22 | -9 | L L L L D |
16 (16) | Eintracht Sondershausen | 4 | 8 | 1 | 1 | 6 | 5:23 | -18 | L W L L D |
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Monheim | 66 | 27 | 21 | 3 | 3 | 71:21 | +50 | W W L W L |
2 | Kapellen-Erft | 58 | 27 | 17 | 7 | 3 | 75:25 | +50 | D D L W D |
3 | Hilden II | 52 | 27 | 15 | 7 | 5 | 59:43 | +16 | W D W L W |
4 | VfL Viktoria Jüchen-Garzweiler | 50 | 27 | 15 | 5 | 7 | 48:30 | +18 | L W W D W |
5 | FC Remscheid | 46 | 27 | 13 | 7 | 7 | 56:40 | +16 | D W L D D |
6 | SC Velbert | 42 | 27 | 12 | 6 | 9 | 42:50 | -8 | L L D W D |
7 | TuRU 1880 Düsseldorf | 42 | 28 | 12 | 6 | 10 | 43:44 | -1 | W D L L W |
8 | Viersen | 42 | 27 | 10 | 12 | 5 | 37:29 | +8 | D W W D W |
9 | Holzheimer SG | 41 | 27 | 11 | 8 | 8 | 53:48 | +5 | L D D D L |
10 | DV Solingen | 37 | 26 | 12 | 1 | 13 | 54:51 | +3 | W W W W L |
11 | Süchteln | 37 | 27 | 11 | 4 | 12 | 56:50 | +6 | W W L W D |
12 | Amern | 32 | 27 | 9 | 5 | 13 | 50:55 | -5 | D L W W W |
13 | Unterrath | 32 | 26 | 8 | 8 | 10 | 36:45 | -9 | W D L L L |
14 | Victoria Mennrath | 32 | 27 | 9 | 5 | 13 | 51:61 | -10 | D L W L W |
15 | Cronenberger SC | 32 | 27 | 9 | 5 | 13 | 38:51 | -13 | W D W L D |
16 | DJK Fortuna Dilkrath | 30 | 28 | 6 | 12 | 10 | 49:57 | -8 | W L D W L |
17 | Wermelskirchen | 29 | 27 | 7 | 8 | 12 | 60:79 | -19 | D W D W L |
18 | MSV Düsseldorf | 20 | 28 | 5 | 5 | 18 | 34:68 | -34 | L D L L L |
19 | ASV Mettmann 1986 | 16 | 27 | 4 | 4 | 19 | 31:57 | -26 | L L L L L |
20 | Düsseldorf West | 13 | 26 | 3 | 4 | 19 | 29:68 | -39 | L L D L L |
Legends:
Promotion
Promotion Play-off
Relegation
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (2) | Kapellen-Erft | 31 | 14 | 9 | 4 | 1 | 46:11 | +35 | D W W W D |
2 (5) | FC Remscheid | 30 | 14 | 9 | 3 | 2 | 32:14 | +18 | W D L W L |
3 (1) | Monheim | 29 | 13 | 9 | 2 | 2 | 34:12 | +22 | W W L W W |
4 (3) | Hilden II | 28 | 13 | 9 | 1 | 3 | 33:18 | +15 | W W W W W |
5 (8) | Viersen | 28 | 13 | 8 | 4 | 1 | 20:9 | +11 | W W W W W |
6 (7) | TuRU 1880 Düsseldorf | 24 | 14 | 7 | 3 | 4 | 24:17 | +7 | W D L W D |
7 (6) | SC Velbert | 22 | 13 | 6 | 4 | 3 | 18:20 | -2 | L D D L W |
8 (4) | VfL Viktoria Jüchen-Garzweiler | 21 | 13 | 6 | 3 | 4 | 28:19 | +9 | W D L W W |
9 (11) | Süchteln | 20 | 13 | 6 | 2 | 5 | 32:20 | +12 | W L D L D |
10 (17) | Wermelskirchen | 20 | 14 | 6 | 2 | 6 | 35:43 | -8 | W W L D L |
11 (16) | DJK Fortuna Dilkrath | 19 | 14 | 4 | 7 | 3 | 35:28 | +7 | L W D D D |
12 (9) | Holzheimer SG | 19 | 14 | 5 | 4 | 5 | 25:26 | -1 | L D L D D |
13 (13) | Unterrath | 19 | 14 | 5 | 4 | 5 | 22:23 | -1 | D L L L L |
14 (12) | Amern | 18 | 14 | 5 | 3 | 6 | 29:30 | -1 | D W L L L |
15 (14) | Victoria Mennrath | 18 | 14 | 5 | 3 | 6 | 33:34 | -1 | D L D W W |
16 (10) | DV Solingen | 16 | 12 | 5 | 1 | 6 | 25:25 | 0 | W W D L L |
17 (15) | Cronenberger SC | 14 | 14 | 4 | 2 | 8 | 14:23 | -9 | D L L L L |
18 (19) | ASV Mettmann 1986 | 8 | 13 | 2 | 2 | 9 | 14:21 | -7 | L L L D L |
19 (18) | MSV Düsseldorf | 7 | 14 | 1 | 4 | 9 | 10:29 | -19 | D L L W L |
20 (20) | Düsseldorf West | 6 | 13 | 1 | 3 | 9 | 13:28 | -15 | L L L L L |
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (1) | Monheim | 37 | 14 | 12 | 1 | 1 | 37:9 | +28 | W L W W W |
2 (4) | VfL Viktoria Jüchen-Garzweiler | 29 | 14 | 9 | 2 | 3 | 20:11 | +9 | L W W W W |
3 (2) | Kapellen-Erft | 27 | 13 | 8 | 3 | 2 | 29:14 | +15 | D L D W L |
4 (3) | Hilden II | 24 | 14 | 6 | 6 | 2 | 26:25 | +1 | D L W W D |
5 (9) | Holzheimer SG | 22 | 13 | 6 | 4 | 3 | 28:22 | +6 | D D W L D |
6 (10) | DV Solingen | 21 | 14 | 7 | 0 | 7 | 29:26 | +3 | W W L W L |
7 (6) | SC Velbert | 20 | 14 | 6 | 2 | 6 | 24:30 | -6 | L W W L W |
8 (7) | TuRU 1880 Düsseldorf | 18 | 14 | 5 | 3 | 6 | 19:27 | -8 | L W W D L |
9 (15) | Cronenberger SC | 18 | 13 | 5 | 3 | 5 | 24:28 | -4 | W W D L W |
10 (11) | Süchteln | 17 | 14 | 5 | 2 | 7 | 24:30 | -6 | W W W L W |
11 (5) | FC Remscheid | 16 | 13 | 4 | 4 | 5 | 24:26 | -2 | D L D W D |
12 (8) | Viersen | 14 | 14 | 2 | 8 | 4 | 17:20 | -3 | D D D W D |
13 (14) | Victoria Mennrath | 14 | 13 | 4 | 2 | 7 | 18:27 | -9 | L W W L L |
14 (12) | Amern | 14 | 13 | 4 | 2 | 7 | 21:25 | -4 | L W W D W |
15 (13) | Unterrath | 13 | 12 | 3 | 4 | 5 | 14:22 | -8 | W L D L W |
16 (18) | MSV Düsseldorf | 13 | 14 | 4 | 1 | 9 | 24:39 | -15 | L L L W W |
17 (16) | DJK Fortuna Dilkrath | 11 | 14 | 2 | 5 | 7 | 14:29 | -15 | W D L D D |
18 (17) | Wermelskirchen | 9 | 13 | 1 | 6 | 6 | 25:36 | -11 | D D L D L |
19 (19) | ASV Mettmann 1986 | 8 | 14 | 2 | 2 | 10 | 17:36 | -19 | L L L L W |
20 (20) | Düsseldorf West | 7 | 13 | 2 | 1 | 10 | 16:40 | -24 | L D L L W |
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Verden 04 | 64 | 24 | 20 | 4 | 0 | 80:9 | +71 | W D W W W |
2 | SV Lindwedel-Hope | 51 | 23 | 16 | 3 | 4 | 60:38 | +22 | W L W L W |
3 | Ahlerstedt / Ottendorf | 49 | 23 | 16 | 1 | 6 | 62:26 | +36 | L W W L L |
4 | LSK Hansa | 40 | 18 | 13 | 1 | 4 | 62:19 | +43 | W W W W L |
5 | Harsefeld | 40 | 23 | 12 | 4 | 7 | 65:44 | +21 | L L W L W |
6 | Hagen / Uthlede | 40 | 21 | 12 | 4 | 5 | 45:30 | +15 | W D L W W |
7 | Drochtersen / Assel II | 38 | 24 | 11 | 5 | 8 | 63:46 | +17 | L L L W D |
8 | TuS Neetze | 38 | 23 | 11 | 5 | 7 | 40:30 | +10 | W W W L W |
9 | TSV Bardowick | 35 | 24 | 11 | 2 | 11 | 36:46 | -10 | W W L W W |
10 | Etelsen | 29 | 18 | 9 | 2 | 7 | 43:37 | +6 | W W W L L |
11 | Treubund Lüneburg | 28 | 21 | 8 | 4 | 9 | 33:34 | -1 | W W W D W |
12 | TB Uphusen | 23 | 21 | 6 | 7 | 8 | 32:44 | -12 | W W W L D |
13 | VfL Güldenstern Stade | 23 | 24 | 7 | 2 | 15 | 24:49 | -25 | L L L D L |
14 | MTV Soltau von 1864 | 17 | 21 | 4 | 5 | 12 | 28:51 | -23 | W L L D L |
15 | Teutonia Uelzen | 15 | 22 | 4 | 3 | 15 | 23:57 | -34 | L L L W D |
16 | Elstorf | 15 | 23 | 5 | 0 | 18 | 28:68 | -40 | L L W L L |
17 | FC Worpswede | 11 | 23 | 3 | 2 | 18 | 20:71 | -51 | L L L L W |
18 | FC Eintracht Cuxhaven 01 | 9 | 22 | 1 | 6 | 15 | 24:69 | -45 | L L L L D |
Legends:
Promotion
Relegation
Points corrections:
TB Uphusen: -2
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (1) | Verden 04 | 40 | 14 | 13 | 1 | 0 | 47:5 | +42 | W W W W W |
2 (3) | Ahlerstedt / Ottendorf | 31 | 13 | 10 | 1 | 2 | 33:12 | +21 | W L L W W |
3 (2) | SV Lindwedel-Hope | 29 | 13 | 9 | 2 | 2 | 33:19 | +14 | L W W W W |
4 (5) | Harsefeld | 28 | 12 | 9 | 1 | 2 | 44:24 | +20 | W W W W W |
5 (4) | LSK Hansa | 25 | 9 | 8 | 1 | 0 | 32:7 | +25 | W W W W W |
6 (6) | Hagen / Uthlede | 25 | 10 | 8 | 1 | 1 | 23:8 | +15 | D L W W W |
7 (9) | TSV Bardowick | 22 | 12 | 7 | 1 | 4 | 18:14 | +4 | W W W L L |
8 (8) | TuS Neetze | 21 | 12 | 6 | 3 | 3 | 25:19 | +6 | W W W W D |
9 (7) | Drochtersen / Assel II | 20 | 12 | 5 | 5 | 2 | 36:24 | +12 | L D W W W |
10 (10) | Etelsen | 16 | 7 | 5 | 1 | 1 | 16:9 | +7 | W W W L W |
11 (16) | Elstorf | 12 | 12 | 4 | 0 | 8 | 22:33 | -11 | L W L W W |
12 (12) | TB Uphusen | 11 | 9 | 3 | 2 | 4 | 13:16 | -3 | W D D W W |
13 (11) | Treubund Lüneburg | 11 | 11 | 3 | 2 | 6 | 16:20 | -4 | W D L L L |
14 (17) | FC Worpswede | 10 | 11 | 3 | 1 | 7 | 14:30 | -16 | L L L W W |
15 (15) | Teutonia Uelzen | 8 | 11 | 2 | 2 | 7 | 12:32 | -20 | L W L L W |
16 (13) | VfL Güldenstern Stade | 7 | 11 | 2 | 1 | 8 | 12:25 | -13 | L L L W L |
17 (14) | MTV Soltau von 1864 | 4 | 9 | 1 | 1 | 7 | 8:24 | -16 | L L L L L |
18 (18) | FC Eintracht Cuxhaven 01 | 4 | 11 | 0 | 4 | 7 | 11:32 | -21 | L L D D D |
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (1) | Verden 04 | 24 | 10 | 7 | 3 | 0 | 33:4 | +29 | D W W D W |
2 (2) | SV Lindwedel-Hope | 22 | 10 | 7 | 1 | 2 | 27:19 | +8 | W L L W W |
3 (3) | Ahlerstedt / Ottendorf | 18 | 10 | 6 | 0 | 4 | 29:14 | +15 | L W W W L |
4 (7) | Drochtersen / Assel II | 18 | 12 | 6 | 0 | 6 | 27:22 | +5 | L L W L W |
5 (8) | TuS Neetze | 17 | 11 | 5 | 2 | 4 | 15:11 | +4 | W W L D D |
6 (11) | Treubund Lüneburg | 17 | 10 | 5 | 2 | 3 | 17:14 | +3 | W W W L D |
7 (13) | VfL Güldenstern Stade | 16 | 13 | 5 | 1 | 7 | 12:24 | -12 | L D W L L |
8 (6) | Hagen / Uthlede | 15 | 11 | 4 | 3 | 4 | 22:22 | 0 | W W L W L |
9 (4) | LSK Hansa | 15 | 9 | 5 | 0 | 4 | 30:12 | +18 | W L W L L |
10 (12) | TB Uphusen | 14 | 12 | 3 | 5 | 4 | 19:28 | -9 | W W L L L |
11 (10) | Etelsen | 13 | 11 | 4 | 1 | 6 | 27:28 | -1 | W W L L L |
12 (14) | MTV Soltau von 1864 | 13 | 12 | 3 | 4 | 5 | 20:27 | -7 | W L D L L |
13 (9) | TSV Bardowick | 13 | 12 | 4 | 1 | 7 | 18:32 | -14 | L W L L W |
14 (5) | Harsefeld | 12 | 11 | 3 | 3 | 5 | 21:20 | +1 | L L L L D |
15 (15) | Teutonia Uelzen | 7 | 11 | 2 | 1 | 8 | 11:25 | -14 | L L D L L |
16 (18) | FC Eintracht Cuxhaven 01 | 5 | 11 | 1 | 2 | 8 | 13:37 | -24 | L L L L D |
17 (16) | Elstorf | 3 | 11 | 1 | 0 | 10 | 6:35 | -29 | L L L L L |
18 (17) | FC Worpswede | 1 | 12 | 0 | 1 | 11 | 6:41 | -35 | L D L L L |
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | HSC Hannover | 54 | 24 | 18 | 0 | 6 | 66:26 | +40 | L W L W W |
2 | Wetschen | 44 | 20 | 14 | 2 | 4 | 49:17 | +32 | W W W W L |
3 | Pattensen | 44 | 21 | 14 | 2 | 5 | 51:26 | +25 | W W W L W |
4 | Krähenwinkel Kaltenweide | 44 | 20 | 14 | 2 | 4 | 51:29 | +22 | W W W D W |
5 | Hemmingen-Westerfeld | 42 | 20 | 13 | 3 | 4 | 51:29 | +22 | W W D W W |
6 | Bavenstedt | 42 | 22 | 13 | 3 | 6 | 47:25 | +22 | W L L D W |
7 | FC Lehrte | 37 | 24 | 11 | 4 | 9 | 44:51 | -7 | W L W L W |
8 | Wunstorf | 37 | 22 | 11 | 4 | 7 | 42:34 | +8 | L W D D W |
9 | BW Schwalbe Tündern | 31 | 23 | 9 | 4 | 10 | 47:47 | 0 | W L W D W |
10 | Eldagsen | 28 | 21 | 8 | 4 | 9 | 38:38 | 0 | L W W D L |
11 | OSV Hannover | 28 | 18 | 8 | 4 | 6 | 46:33 | +13 | L L W W W |
12 | Evesen | 25 | 20 | 7 | 4 | 9 | 35:40 | -5 | L L W D W |
13 | SSG Halvestorf-Herkendorf | 22 | 20 | 6 | 4 | 10 | 32:46 | -14 | L L L D L |
14 | Bückeburg | 19 | 22 | 5 | 4 | 13 | 29:52 | -23 | L D L L D |
15 | Sarstedt | 14 | 19 | 4 | 2 | 13 | 37:54 | -17 | L D L L L |
16 | Niedersachsen Döhren | 11 | 21 | 3 | 2 | 16 | 20:53 | -33 | L W W L L |
17 | Tus Garbsen | 11 | 20 | 3 | 2 | 15 | 19:61 | -42 | L D L L L |
18 | FC Sulingen | 8 | 21 | 2 | 2 | 17 | 26:69 | -43 | L L L L W |
Legends:
Promotion
Relegation
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (5) | Hemmingen-Westerfeld | 26 | 11 | 8 | 2 | 1 | 26:13 | +13 | W D W W W |
2 (1) | HSC Hannover | 24 | 12 | 8 | 0 | 4 | 35:16 | +19 | L L W W W |
3 (2) | Wetschen | 23 | 10 | 7 | 2 | 1 | 22:9 | +13 | W W W L W |
4 (4) | Krähenwinkel Kaltenweide | 22 | 10 | 7 | 1 | 2 | 27:18 | +9 | W W W L W |
5 (11) | OSV Hannover | 21 | 11 | 7 | 0 | 4 | 30:15 | +15 | L W W W W |
6 (8) | Wunstorf | 21 | 11 | 6 | 3 | 2 | 25:13 | +12 | W D D L W |
7 (6) | Bavenstedt | 21 | 12 | 6 | 3 | 3 | 21:14 | +7 | W L D W W |
8 (7) | FC Lehrte | 20 | 12 | 6 | 2 | 4 | 22:24 | -2 | W W W W L |
9 (3) | Pattensen | 19 | 11 | 6 | 1 | 4 | 28:16 | +12 | W L L W L |
10 (9) | BW Schwalbe Tündern | 19 | 13 | 6 | 1 | 6 | 28:28 | 0 | W W W D W |
11 (10) | Eldagsen | 17 | 12 | 5 | 2 | 5 | 21:20 | +1 | W D L W W |
12 (12) | Evesen | 11 | 10 | 3 | 2 | 5 | 19:22 | -3 | L D L W L |
13 (15) | Sarstedt | 9 | 8 | 3 | 0 | 5 | 22:23 | -1 | L L W W L |
14 (14) | Bückeburg | 8 | 9 | 2 | 2 | 5 | 12:17 | -5 | D W D L L |
15 (17) | Tus Garbsen | 7 | 11 | 2 | 1 | 8 | 11:33 | -22 | L L L L L |
16 (13) | SSG Halvestorf-Herkendorf | 7 | 7 | 2 | 1 | 4 | 10:17 | -7 | L L D L L |
17 (16) | Niedersachsen Döhren | 7 | 8 | 2 | 1 | 5 | 7:19 | -12 | W L W L L |
18 (18) | FC Sulingen | 2 | 11 | 0 | 2 | 9 | 12:35 | -23 | L L L L D |
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (1) | HSC Hannover | 30 | 12 | 10 | 0 | 2 | 31:10 | +21 | W W L W W |
2 (3) | Pattensen | 25 | 10 | 8 | 1 | 1 | 23:10 | +13 | W W W W W |
3 (4) | Krähenwinkel Kaltenweide | 22 | 10 | 7 | 1 | 2 | 24:11 | +13 | W W D W W |
4 (2) | Wetschen | 21 | 10 | 7 | 0 | 3 | 27:8 | +19 | W L W W W |
5 (6) | Bavenstedt | 21 | 10 | 7 | 0 | 3 | 26:11 | +15 | L W W W W |
6 (7) | FC Lehrte | 17 | 12 | 5 | 2 | 5 | 22:27 | -5 | L L L L L |
7 (5) | Hemmingen-Westerfeld | 16 | 9 | 5 | 1 | 3 | 25:16 | +9 | W W W D W |
8 (8) | Wunstorf | 16 | 11 | 5 | 1 | 5 | 17:21 | -4 | L D W L L |
9 (13) | SSG Halvestorf-Herkendorf | 15 | 13 | 4 | 3 | 6 | 22:29 | -7 | L L D L L |
10 (12) | Evesen | 14 | 10 | 4 | 2 | 4 | 16:18 | -2 | L W W D D |
11 (9) | BW Schwalbe Tündern | 12 | 10 | 3 | 3 | 4 | 19:19 | 0 | L D W L L |
12 (10) | Eldagsen | 11 | 9 | 3 | 2 | 4 | 17:18 | -1 | L W D W W |
13 (14) | Bückeburg | 11 | 13 | 3 | 2 | 8 | 17:35 | -18 | L L L D L |
14 (11) | OSV Hannover | 7 | 7 | 1 | 4 | 2 | 16:18 | -2 | L W D D L |
15 (18) | FC Sulingen | 6 | 10 | 2 | 0 | 8 | 14:34 | -20 | L L W W L |
16 (15) | Sarstedt | 5 | 11 | 1 | 2 | 8 | 15:31 | -16 | L D L L L |
17 (17) | Tus Garbsen | 4 | 9 | 1 | 1 | 7 | 8:28 | -20 | D L L W L |
18 (16) | Niedersachsen Döhren | 4 | 13 | 1 | 1 | 11 | 13:34 | -21 | L W L L L |
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Eintracht Braunschw. II | 56 | 22 | 18 | 2 | 2 | 61:19 | +42 | W W W W W |
2 | I. SC Göttingen | 44 | 19 | 14 | 2 | 3 | 61:29 | +32 | W D L W W |
3 | Wolfenbüttel | 41 | 22 | 12 | 5 | 5 | 58:27 | +31 | D L W W W |
4 | Kästorf | 40 | 22 | 12 | 4 | 6 | 42:31 | +11 | D W W W D |
5 | FT Braunschweig | 35 | 23 | 10 | 5 | 8 | 46:39 | +7 | W W W W D |
6 | SVG Göttingen | 31 | 19 | 9 | 4 | 6 | 42:27 | +15 | W L W D W |
7 | FC Germania Bleckenstedt | 31 | 18 | 9 | 4 | 5 | 49:39 | +10 | L W W D W |
8 | Vahdet Braunschweig | 31 | 20 | 8 | 7 | 5 | 41:34 | +7 | L L W D W |
9 | Nörten-Hardenberg | 29 | 19 | 9 | 2 | 8 | 43:41 | +2 | D W W L W |
10 | Eintracht Northeim | 28 | 22 | 8 | 4 | 10 | 28:33 | -5 | D L L L L |
11 | SV Lengede | 27 | 22 | 8 | 3 | 11 | 42:48 | -6 | D L L D D |
12 | Bovender SV | 25 | 18 | 6 | 7 | 5 | 37:30 | +7 | D W D D D |
13 | Landolfshausen Seulingen | 23 | 20 | 6 | 5 | 9 | 33:48 | -15 | L W D D L |
14 | FC Türk Gücü Helmstedt | 19 | 16 | 6 | 1 | 9 | 21:32 | -11 | L L W L L |
15 | Gifhorn | 18 | 21 | 4 | 6 | 11 | 35:45 | -10 | L L L L D |
16 | TSV Hillerse | 18 | 22 | 5 | 3 | 14 | 36:53 | -17 | L W D L L |
17 | Wahrenholz | 17 | 19 | 5 | 2 | 12 | 19:57 | -38 | W W W L L |
18 | Lehndorfer TSV 1893 | 2 | 22 | 0 | 2 | 20 | 26:88 | -62 | L L L L L |
Legends:
Promotion
Relegation
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (1) | Eintracht Braunschw. II | 34 | 12 | 11 | 1 | 0 | 40:10 | +30 | W W W W W |
2 (3) | Wolfenbüttel | 26 | 11 | 8 | 2 | 1 | 40:11 | +29 | L W W W W |
3 (8) | Vahdet Braunschweig | 24 | 12 | 7 | 3 | 2 | 32:18 | +14 | L W W D W |
4 (2) | I. SC Göttingen | 22 | 9 | 7 | 1 | 1 | 33:12 | +21 | L W W W W |
5 (5) | FT Braunschweig | 21 | 13 | 6 | 3 | 4 | 32:25 | +7 | W W D D W |
6 (4) | Kästorf | 18 | 11 | 5 | 3 | 3 | 21:15 | +6 | D W D L W |
7 (9) | Nörten-Hardenberg | 18 | 8 | 6 | 0 | 2 | 20:9 | +11 | W W L W W |
8 (11) | SV Lengede | 16 | 10 | 5 | 1 | 4 | 26:23 | +3 | L L D L W |
9 (12) | Bovender SV | 16 | 10 | 4 | 4 | 2 | 16:13 | +3 | D D D W D |
10 (10) | Eintracht Northeim | 16 | 12 | 4 | 4 | 4 | 13:15 | -2 | D L L L D |
11 (6) | SVG Göttingen | 15 | 10 | 4 | 3 | 3 | 22:12 | +10 | W L D W W |
12 (14) | FC Türk Gücü Helmstedt | 15 | 6 | 5 | 0 | 1 | 13:5 | +8 | W L W W W |
13 (13) | Landolfshausen Seulingen | 15 | 10 | 4 | 3 | 3 | 20:19 | +1 | W D L L D |
14 (7) | FC Germania Bleckenstedt | 14 | 8 | 4 | 2 | 2 | 26:18 | +8 | W L L D W |
15 (17) | Wahrenholz | 13 | 10 | 4 | 1 | 5 | 11:19 | -8 | W W L L D |
16 (16) | TSV Hillerse | 13 | 11 | 4 | 1 | 6 | 19:22 | -3 | W D L W W |
17 (15) | Gifhorn | 4 | 9 | 1 | 1 | 7 | 14:22 | -8 | L L L L L |
18 (18) | Lehndorfer TSV 1893 | 1 | 11 | 0 | 1 | 10 | 14:40 | -26 | L L L L L |
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (1) | Eintracht Braunschw. II | 22 | 10 | 7 | 1 | 2 | 21:9 | +12 | W W W W W |
2 (2) | I. SC Göttingen | 22 | 10 | 7 | 1 | 2 | 28:17 | +11 | W D W W L |
3 (4) | Kästorf | 22 | 11 | 7 | 1 | 3 | 21:16 | +5 | W W W D L |
4 (7) | FC Germania Bleckenstedt | 17 | 10 | 5 | 2 | 3 | 23:21 | +2 | L W W D W |
5 (6) | SVG Göttingen | 16 | 9 | 5 | 1 | 3 | 20:15 | +5 | W L L L W |
6 (3) | Wolfenbüttel | 15 | 11 | 4 | 3 | 4 | 18:16 | +2 | D W L W W |
7 (5) | FT Braunschweig | 14 | 10 | 4 | 2 | 4 | 14:14 | 0 | W W L L L |
8 (15) | Gifhorn | 14 | 12 | 3 | 5 | 4 | 21:23 | -2 | L L D D W |
9 (10) | Eintracht Northeim | 12 | 10 | 4 | 0 | 6 | 15:18 | -3 | L L L W L |
10 (11) | SV Lengede | 11 | 12 | 3 | 2 | 7 | 16:25 | -9 | D D L L L |
11 (9) | Nörten-Hardenberg | 11 | 11 | 3 | 2 | 6 | 23:32 | -9 | D W L W L |
12 (12) | Bovender SV | 9 | 8 | 2 | 3 | 3 | 21:17 | +4 | W D W L D |
13 (13) | Landolfshausen Seulingen | 8 | 10 | 2 | 2 | 6 | 13:29 | -16 | L D D L L |
14 (8) | Vahdet Braunschweig | 7 | 8 | 1 | 4 | 3 | 9:16 | -7 | L D D D L |
15 (16) | TSV Hillerse | 5 | 11 | 1 | 2 | 8 | 17:31 | -14 | L L L D L |
16 (17) | Wahrenholz | 4 | 9 | 1 | 1 | 7 | 8:38 | -30 | W L L L L |
17 (14) | FC Türk Gücü Helmstedt | 4 | 10 | 1 | 1 | 8 | 8:27 | -19 | L L W L L |
18 (18) | Lehndorfer TSV 1893 | 1 | 11 | 0 | 1 | 10 | 12:48 | -36 | L L L L L |
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Berliner FC Preussen | 59 | 24 | 18 | 5 | 1 | 73:18 | +55 | W W D W W |
2 | Reinickendorfer Füchse | 46 | 23 | 14 | 4 | 5 | 61:36 | +25 | W D W L D |
3 | SSC Teutonia 1899 | 37 | 24 | 12 | 1 | 11 | 49:45 | +4 | L L W W L |
4 | TSV Mariendorf 1897 Berlin | 37 | 24 | 11 | 4 | 9 | 37:33 | +4 | L W L D W |
5 | Spandauer Kickers | 36 | 24 | 10 | 6 | 8 | 47:37 | +10 | D L W D W |
6 | Croatia Berlin | 36 | 24 | 10 | 6 | 8 | 61:53 | +8 | D L D L L |
7 | Frohnauer | 36 | 24 | 10 | 6 | 8 | 33:35 | -2 | W W L L L |
8 | Berlin Türkspor | 35 | 24 | 10 | 5 | 9 | 40:38 | +2 | W L W D D |
9 | Rudow | 35 | 24 | 9 | 8 | 7 | 35:33 | +2 | L D L W W |
10 | Stern | 34 | 24 | 10 | 4 | 10 | 45:46 | -1 | D L D L L |
11 | Wilmersdorf | 34 | 24 | 9 | 7 | 8 | 57:59 | -2 | D W W D W |
12 | SCC Berlin | 31 | 24 | 9 | 4 | 11 | 35:50 | -15 | W W L L L |
13 | VSG Altglienicke II | 30 | 23 | 9 | 3 | 11 | 50:42 | +8 | L W D W W |
14 | Berlin Hilalspor | 30 | 24 | 9 | 3 | 12 | 42:60 | -18 | D W L W L |
15 | Empor Berlin | 27 | 24 | 8 | 3 | 13 | 37:59 | -22 | W L W L W |
16 | Berliner SC | 24 | 24 | 6 | 6 | 12 | 34:45 | -11 | D D L W W |
17 | Blau-Weiß 90 Berlin | 22 | 24 | 6 | 4 | 14 | 30:53 | -23 | L W D D L |
18 | SV Stern Britz 1889 | 14 | 24 | 3 | 5 | 16 | 36:60 | -24 | L L D L D |
Legends:
Promotion
Relegation
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (1) | Berliner FC Preussen | 32 | 12 | 10 | 2 | 0 | 42:10 | +32 | D W W W W |
2 (2) | Reinickendorfer Füchse | 29 | 12 | 9 | 2 | 1 | 34:15 | +19 | W W D W W |
3 (4) | TSV Mariendorf 1897 Berlin | 26 | 12 | 8 | 2 | 2 | 23:14 | +9 | W D W W W |
4 (7) | Frohnauer | 22 | 12 | 7 | 1 | 4 | 18:17 | +1 | W W D W L |
5 (12) | SCC Berlin | 22 | 12 | 7 | 1 | 4 | 22:20 | +2 | W L W L L |
6 (8) | Berlin Türkspor | 21 | 12 | 6 | 3 | 3 | 19:14 | +5 | W D W L L |
7 (11) | Wilmersdorf | 20 | 12 | 6 | 2 | 4 | 32:28 | +4 | W W D L L |
8 (14) | Berlin Hilalspor | 18 | 12 | 5 | 3 | 4 | 25:25 | 0 | D W W D L |
9 (9) | Rudow | 17 | 12 | 4 | 5 | 3 | 19:15 | +4 | L W L D L |
10 (10) | Stern | 17 | 11 | 5 | 2 | 4 | 25:20 | +5 | D L W D W |
11 (13) | VSG Altglienicke II | 16 | 12 | 5 | 1 | 6 | 32:29 | +3 | W W L W W |
12 (6) | Croatia Berlin | 16 | 11 | 4 | 4 | 3 | 28:24 | +4 | D L L D L |
13 (17) | Blau-Weiß 90 Berlin | 14 | 12 | 4 | 2 | 6 | 14:23 | -9 | L W D D L |
14 (3) | SSC Teutonia 1899 | 13 | 13 | 4 | 1 | 8 | 21:28 | -7 | L L W W W |
15 (15) | Empor Berlin | 13 | 12 | 4 | 1 | 7 | 18:29 | -11 | W W L L L |
16 (5) | Spandauer Kickers | 11 | 12 | 2 | 5 | 5 | 18:18 | 0 | D L D L D |
17 (16) | Berliner SC | 9 | 12 | 2 | 3 | 7 | 11:25 | -14 | D D W L D |
18 (18) | SV Stern Britz 1889 | 2 | 12 | 0 | 2 | 10 | 12:35 | -23 | L L L L L |
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (1) | Berliner FC Preussen | 27 | 12 | 8 | 3 | 1 | 31:8 | +23 | W W L W W |
2 (5) | Spandauer Kickers | 25 | 12 | 8 | 1 | 3 | 29:19 | +10 | W W W W W |
3 (3) | SSC Teutonia 1899 | 24 | 11 | 8 | 0 | 3 | 28:17 | +11 | W L W L W |
4 (6) | Croatia Berlin | 20 | 13 | 6 | 2 | 5 | 33:29 | +4 | D L L W W |
5 (9) | Rudow | 18 | 12 | 5 | 3 | 4 | 16:18 | -2 | L D W L W |
6 (2) | Reinickendorfer Füchse | 17 | 11 | 5 | 2 | 4 | 27:21 | +6 | D L D L W |
7 (10) | Stern | 17 | 13 | 5 | 2 | 6 | 20:26 | -6 | D L L W D |
8 (16) | Berliner SC | 15 | 12 | 4 | 3 | 5 | 23:20 | +3 | L W W W D |
9 (7) | Frohnauer | 14 | 12 | 3 | 5 | 4 | 15:18 | -3 | L L L D D |
10 (8) | Berlin Türkspor | 14 | 12 | 4 | 2 | 6 | 21:24 | -3 | W L D L L |
11 (11) | Wilmersdorf | 14 | 12 | 3 | 5 | 4 | 25:31 | -6 | D W D D W |
12 (15) | Empor Berlin | 14 | 12 | 4 | 2 | 6 | 19:30 | -11 | W L L D W |
13 (13) | VSG Altglienicke II | 14 | 11 | 4 | 2 | 5 | 18:13 | +5 | L D W L W |
14 (18) | SV Stern Britz 1889 | 12 | 12 | 3 | 3 | 6 | 24:25 | -1 | D D L L W |
15 (14) | Berlin Hilalspor | 12 | 12 | 4 | 0 | 8 | 17:35 | -18 | L L L L W |
16 (4) | TSV Mariendorf 1897 Berlin | 11 | 12 | 3 | 2 | 7 | 14:19 | -5 | L L L D W |
17 (12) | SCC Berlin | 9 | 12 | 2 | 3 | 7 | 13:30 | -17 | W L L W L |
18 (17) | Blau-Weiß 90 Berlin | 8 | 12 | 2 | 2 | 8 | 16:30 | -14 | D L D L L |
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | SF Niederwenigern | 53 | 25 | 16 | 5 | 4 | 71:34 | +37 | W D W W L |
2 | Blau-Weiß Dingden | 53 | 27 | 15 | 8 | 4 | 62:27 | +35 | D W L W D |
3 | SV Biemenhorst | 49 | 27 | 15 | 4 | 8 | 79:45 | +34 | L W W W W |
4 | Lowick | 46 | 27 | 13 | 7 | 7 | 58:47 | +11 | W W D L L |
5 | Speldorf | 44 | 27 | 12 | 8 | 7 | 55:45 | +10 | W W D D L |
6 | Wesel-Lackhausen | 43 | 27 | 11 | 10 | 6 | 59:39 | +20 | D W D L D |
7 | Scherpenberg | 43 | 27 | 13 | 4 | 10 | 75:56 | +19 | W L W D W |
8 | Kray | 43 | 28 | 12 | 7 | 9 | 53:39 | +14 | D L L W D |
9 | Blau-Weiß Mintard | 42 | 27 | 13 | 3 | 11 | 55:56 | -1 | W L L W W |
10 | Rellinghausen | 42 | 27 | 12 | 6 | 9 | 48:38 | +10 | D L L W W |
11 | SV Budberg 1946 | 41 | 27 | 12 | 5 | 10 | 67:54 | +13 | D D W W W |
12 | Arminia Klosterhardt | 41 | 26 | 11 | 8 | 7 | 41:43 | -2 | W W L L W |
13 | 1. FC Lintfort | 36 | 27 | 9 | 9 | 9 | 47:49 | -2 | W L D D D |
14 | Bedburg-Hau | 35 | 27 | 8 | 11 | 8 | 52:50 | +2 | L W L L W |
15 | SG Essen-Schönebeck | 34 | 28 | 9 | 7 | 12 | 42:56 | -14 | D L W W W |
16 | Steele | 30 | 27 | 8 | 6 | 13 | 46:62 | -16 | L W W L D |
17 | Frohnhausen | 27 | 27 | 8 | 3 | 16 | 44:70 | -26 | L L W L D |
18 | FSV Duisburg | 23 | 27 | 7 | 2 | 18 | 46:86 | -40 | W L L W L |
19 | Sterkrade-Nord | 17 | 26 | 4 | 5 | 17 | 36:74 | -38 | L L L L D |
20 | Hönnepel-Niedermörmter | 5 | 27 | 1 | 2 | 24 | 16:82 | -66 | L L L L L |
Legends:
Promotion
Promotion Play-off
Relegation
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (2) | Blau-Weiß Dingden | 33 | 14 | 10 | 3 | 1 | 42:11 | +31 | W W L W W |
2 (3) | SV Biemenhorst | 31 | 13 | 10 | 1 | 2 | 54:19 | +35 | L W W W W |
3 (7) | Scherpenberg | 28 | 14 | 9 | 1 | 4 | 43:22 | +21 | W W W L L |
4 (1) | SF Niederwenigern | 27 | 13 | 8 | 3 | 2 | 37:18 | +19 | W W L L D |
5 (6) | Wesel-Lackhausen | 26 | 13 | 7 | 5 | 1 | 33:14 | +19 | D D D W D |
6 (12) | Arminia Klosterhardt | 25 | 13 | 7 | 4 | 2 | 24:18 | +6 | W L W W W |
7 (11) | SV Budberg 1946 | 25 | 13 | 8 | 1 | 4 | 41:28 | +13 | D W W W W |
8 (13) | 1. FC Lintfort | 24 | 14 | 6 | 6 | 2 | 26:16 | +10 | W D W W D |
9 (5) | Speldorf | 23 | 14 | 6 | 5 | 3 | 31:19 | +12 | W D L W D |
10 (9) | Blau-Weiß Mintard | 23 | 13 | 7 | 2 | 4 | 35:26 | +9 | L W D W L |
11 (14) | Bedburg-Hau | 23 | 13 | 6 | 5 | 2 | 36:19 | +17 | W L W W D |
12 (15) | SG Essen-Schönebeck | 23 | 15 | 6 | 5 | 4 | 23:25 | -2 | D W W L L |
13 (8) | Kray | 23 | 14 | 7 | 2 | 5 | 31:17 | +14 | L D L W L |
14 (10) | Rellinghausen | 19 | 14 | 5 | 4 | 5 | 19:18 | +1 | D L W W D |
15 (4) | Lowick | 16 | 13 | 4 | 4 | 5 | 29:28 | +1 | W L L D L |
16 (16) | Steele | 16 | 14 | 5 | 1 | 8 | 27:35 | -8 | W L L D L |
17 (17) | Frohnhausen | 15 | 13 | 4 | 3 | 6 | 21:32 | -11 | L W D L L |
18 (18) | FSV Duisburg | 13 | 13 | 4 | 1 | 8 | 20:39 | -19 | L W W L L |
19 (19) | Sterkrade-Nord | 11 | 13 | 3 | 2 | 8 | 16:25 | -9 | L L D L W |
20 (20) | Hönnepel-Niedermörmter | 2 | 13 | 0 | 2 | 11 | 6:29 | -23 | L L L L L |
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (4) | Lowick | 30 | 14 | 9 | 3 | 2 | 29:19 | +10 | W D L W W |
2 (1) | SF Niederwenigern | 26 | 12 | 8 | 2 | 2 | 34:16 | +18 | D W W W W |
3 (10) | Rellinghausen | 23 | 13 | 7 | 2 | 4 | 29:20 | +9 | L W W W W |
4 (5) | Speldorf | 21 | 13 | 6 | 3 | 4 | 24:26 | -2 | W D D L L |
5 (8) | Kray | 20 | 14 | 5 | 5 | 4 | 22:22 | 0 | D L W L L |
6 (2) | Blau-Weiß Dingden | 20 | 13 | 5 | 5 | 3 | 20:16 | +4 | D L D D W |
7 (9) | Blau-Weiß Mintard | 19 | 14 | 6 | 1 | 7 | 20:30 | -10 | W L W L L |
8 (3) | SV Biemenhorst | 18 | 14 | 5 | 3 | 6 | 25:26 | -1 | W W L D L |
9 (6) | Wesel-Lackhausen | 17 | 14 | 4 | 5 | 5 | 26:25 | +1 | W L W L D |
10 (11) | SV Budberg 1946 | 16 | 14 | 4 | 4 | 6 | 26:26 | 0 | D W W L W |
11 (12) | Arminia Klosterhardt | 16 | 13 | 4 | 4 | 5 | 17:25 | -8 | W L W W D |
12 (7) | Scherpenberg | 15 | 13 | 4 | 3 | 6 | 32:34 | -2 | L D L W L |
13 (16) | Steele | 14 | 13 | 3 | 5 | 5 | 19:27 | -8 | L W D W W |
14 (13) | 1. FC Lintfort | 12 | 13 | 3 | 3 | 7 | 21:33 | -12 | L D D L W |
15 (17) | Frohnhausen | 12 | 14 | 4 | 0 | 10 | 23:38 | -15 | L L W L L |
16 (14) | Bedburg-Hau | 12 | 14 | 2 | 6 | 6 | 16:31 | -15 | L L D D D |
17 (15) | SG Essen-Schönebeck | 11 | 13 | 3 | 2 | 8 | 19:31 | -12 | L W L L L |
18 (18) | FSV Duisburg | 10 | 14 | 3 | 1 | 10 | 26:47 | -21 | W L L L L |
19 (19) | Sterkrade-Nord | 6 | 13 | 1 | 3 | 9 | 20:49 | -29 | L L L D L |
20 (20) | Hönnepel-Niedermörmter | 3 | 14 | 1 | 0 | 13 | 10:53 | -43 | L L L L W |
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Unter-Flockenbach | 60 | 24 | 19 | 3 | 2 | 86:37 | +49 | L W W W D |
2 | Rot-Weiß Darmstadt | 45 | 23 | 14 | 3 | 6 | 66:35 | +31 | W W W W W |
3 | DJK Sportfreunde Bad Homburg | 42 | 23 | 13 | 3 | 7 | 52:28 | +24 | L W W W W |
4 | SVE Wald-Michelbach | 42 | 23 | 13 | 3 | 7 | 50:35 | +15 | W W W W W |
5 | Pars Neu-Isenburg | 42 | 21 | 13 | 3 | 5 | 53:40 | +13 | L W W W W |
6 | Sportfreunde Seligenstadt | 39 | 24 | 12 | 3 | 9 | 44:35 | +9 | D L D L W |
7 | Rot-Weiß Walldorf II | 37 | 22 | 12 | 1 | 9 | 41:44 | -3 | W L L W W |
8 | SC Dortelweil | 35 | 22 | 9 | 8 | 5 | 46:31 | +15 | W W D D D |
9 | Germania Ober-Roden | 33 | 24 | 9 | 6 | 9 | 45:48 | -3 | W D L D W |
10 | Bornheim Grün-Weiss | 30 | 24 | 9 | 3 | 12 | 42:62 | -20 | W L L L W |
11 | TS Ober-Roden | 30 | 24 | 8 | 6 | 10 | 44:48 | -4 | W L D D L |
12 | SpVgg Neu-Isenburg | 25 | 23 | 6 | 7 | 10 | 43:59 | -16 | D D L L L |
13 | VfR Fehlheim | 24 | 22 | 6 | 6 | 10 | 44:50 | -6 | L L D D L |
14 | 1. FCA 04 Darmstadt | 24 | 24 | 7 | 3 | 14 | 42:53 | -11 | W D W W L |
15 | Rodgau | 21 | 23 | 6 | 3 | 14 | 41:57 | -16 | L L L L D |
16 | Rot-Weiss Frankfurt | 21 | 24 | 5 | 6 | 13 | 44:64 | -20 | L L D L L |
17 | Sportfreunde 04 | 6 | 24 | 1 | 3 | 20 | 19:76 | -57 | L L L L L |
Legends:
Promotion
Promotion Play-off
Relegation
Possible Relegation
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (1) | Unter-Flockenbach | 31 | 12 | 10 | 1 | 1 | 44:16 | +28 | W W L W W |
2 (4) | SVE Wald-Michelbach | 26 | 11 | 8 | 2 | 1 | 25:8 | +17 | W W W W W |
3 (7) | Rot-Weiß Walldorf II | 24 | 11 | 8 | 0 | 3 | 25:17 | +8 | L W W W W |
4 (3) | DJK Sportfreunde Bad Homburg | 22 | 11 | 7 | 1 | 3 | 29:10 | +19 | W W W L W |
5 (2) | Rot-Weiß Darmstadt | 22 | 11 | 7 | 1 | 3 | 34:18 | +16 | W W W W W |
6 (9) | Germania Ober-Roden | 21 | 12 | 6 | 3 | 3 | 25:19 | +6 | W L L L W |
7 (8) | SC Dortelweil | 20 | 11 | 5 | 5 | 1 | 28:15 | +13 | W D D D W |
8 (11) | TS Ober-Roden | 20 | 13 | 6 | 2 | 5 | 29:19 | +10 | W D L W L |
9 (6) | Sportfreunde Seligenstadt | 18 | 12 | 6 | 0 | 6 | 25:19 | +6 | L L W L W |
10 (5) | Pars Neu-Isenburg | 17 | 11 | 5 | 2 | 4 | 25:19 | +6 | L W D W L |
11 (13) | VfR Fehlheim | 17 | 11 | 5 | 2 | 4 | 31:19 | +12 | L D L D W |
12 (10) | Bornheim Grün-Weiss | 14 | 12 | 4 | 2 | 6 | 23:30 | -7 | L L L L D |
13 (14) | 1. FCA 04 Darmstadt | 11 | 13 | 3 | 2 | 8 | 21:30 | -9 | D W L L D |
14 (12) | SpVgg Neu-Isenburg | 11 | 11 | 2 | 5 | 4 | 19:30 | -11 | D D L L D |
15 (15) | Rodgau | 10 | 11 | 3 | 1 | 7 | 20:25 | -5 | L L D L W |
16 (16) | Rot-Weiss Frankfurt | 10 | 12 | 2 | 4 | 6 | 27:33 | -6 | L L L L W |
17 (17) | Sportfreunde 04 | 5 | 12 | 1 | 2 | 9 | 11:34 | -23 | L L D L L |
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (1) | Unter-Flockenbach | 29 | 12 | 9 | 2 | 1 | 42:21 | +21 | L W D W W |
2 (5) | Pars Neu-Isenburg | 25 | 10 | 8 | 1 | 1 | 28:21 | +7 | W W W L W |
3 (2) | Rot-Weiß Darmstadt | 23 | 12 | 7 | 2 | 3 | 32:17 | +15 | W W W W D |
4 (6) | Sportfreunde Seligenstadt | 21 | 12 | 6 | 3 | 3 | 19:16 | +3 | D D W L W |
5 (3) | DJK Sportfreunde Bad Homburg | 20 | 12 | 6 | 2 | 4 | 23:18 | +5 | L W W W D |
6 (4) | SVE Wald-Michelbach | 16 | 12 | 5 | 1 | 6 | 25:27 | -2 | W W L L W |
7 (10) | Bornheim Grün-Weiss | 16 | 12 | 5 | 1 | 6 | 19:32 | -13 | W L L W L |
8 (8) | SC Dortelweil | 15 | 11 | 4 | 3 | 4 | 18:16 | +2 | W W L L W |
9 (12) | SpVgg Neu-Isenburg | 14 | 12 | 4 | 2 | 6 | 24:29 | -5 | L L W D L |
10 (7) | Rot-Weiß Walldorf II | 13 | 11 | 4 | 1 | 6 | 16:27 | -11 | W L W W L |
11 (14) | 1. FCA 04 Darmstadt | 13 | 11 | 4 | 1 | 6 | 21:23 | -2 | W W L L L |
12 (9) | Germania Ober-Roden | 12 | 12 | 3 | 3 | 6 | 20:29 | -9 | D D W L L |
13 (15) | Rodgau | 11 | 12 | 3 | 2 | 7 | 21:32 | -11 | L L W L L |
14 (16) | Rot-Weiss Frankfurt | 11 | 12 | 3 | 2 | 7 | 17:31 | -14 | L D L D W |
15 (11) | TS Ober-Roden | 10 | 11 | 2 | 4 | 5 | 15:29 | -14 | L D W D D |
16 (13) | VfR Fehlheim | 7 | 11 | 1 | 4 | 6 | 13:31 | -18 | L D L L L |
17 (17) | Sportfreunde 04 | 1 | 12 | 0 | 1 | 11 | 8:42 | -34 | L L L L L |
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | FSV Rot-Weiß Wolfhagen 1925 | 45 | 20 | 14 | 3 | 3 | 38:19 | +19 | D W L W W |
2 | Bad Soden | 43 | 21 | 12 | 7 | 2 | 50:27 | +23 | D W W W D |
3 | 03 Kassel | 42 | 20 | 13 | 3 | 4 | 49:23 | +26 | W W W W L |
4 | Barockstadt F-L II | 40 | 19 | 13 | 1 | 5 | 52:29 | +23 | L D W W L |
5 | VFL Eiterfeld | 38 | 21 | 12 | 2 | 7 | 45:33 | +12 | W D W W L |
6 | Lichtenauer | 33 | 20 | 9 | 6 | 5 | 31:25 | +6 | D D L W W |
7 | SG Kleinalmerode/Hundelshausen/Dohrenbach | 30 | 21 | 9 | 3 | 9 | 40:38 | +2 | L L W W W |
8 | Vellmar | 28 | 21 | 9 | 1 | 11 | 41:52 | -11 | W L L D L |
9 | SG Viktoria Bronnzell | 27 | 20 | 7 | 6 | 7 | 38:38 | 0 | W D L D D |
10 | Neuhof | 25 | 18 | 7 | 4 | 7 | 30:23 | +7 | L D W D L |
11 | Sandershausen | 25 | 19 | 8 | 1 | 10 | 48:42 | +6 | L W L L L |
12 | Buchonia Flieden | 24 | 19 | 6 | 6 | 7 | 36:35 | +1 | D W D L W |
13 | Britannia Eichenzell | 21 | 20 | 6 | 3 | 11 | 44:44 | 0 | W L W L D |
14 | FSV Dörnberg | 19 | 20 | 5 | 4 | 11 | 41:63 | -22 | L D D L L |
15 | Willingen | 7 | 19 | 1 | 4 | 14 | 17:50 | -33 | L D D L L |
16 | SSV Sand | 2 | 18 | 0 | 2 | 16 | 13:68 | -55 | L L L L L |
17 | SV Reichensachsen | 0 | 4 | 1 | 0 | 3 | 8:12 | -4 | L L L W |
Legends:
Promotion
Promotion Play-off
Possible Relegation
Relegation
Points corrections:
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (1) | FSV Rot-Weiß Wolfhagen 1925 | 26 | 10 | 8 | 2 | 0 | 15:4 | +11 | D W W W W |
2 (4) | Barockstadt F-L II | 25 | 10 | 8 | 1 | 1 | 31:14 | +17 | D W W W W |
3 (6) | Lichtenauer | 22 | 11 | 6 | 4 | 1 | 18:10 | +8 | D L W W W |
4 (2) | Bad Soden | 22 | 10 | 6 | 4 | 0 | 24:10 | +14 | D W W D W |
5 (9) | SG Viktoria Bronnzell | 21 | 10 | 6 | 3 | 1 | 25:15 | +10 | D D W W W |
6 (3) | 03 Kassel | 21 | 9 | 7 | 0 | 2 | 28:10 | +18 | W W L W W |
7 (5) | VFL Eiterfeld | 21 | 10 | 7 | 0 | 3 | 28:13 | +15 | W L L W W |
8 (12) | Buchonia Flieden | 18 | 9 | 5 | 3 | 1 | 24:13 | +11 | W W W L D |
9 (11) | Sandershausen | 18 | 10 | 6 | 0 | 4 | 32:21 | +11 | W L W W W |
10 (7) | SG Kleinalmerode/Hundelshausen/Dohrenbach | 16 | 10 | 5 | 1 | 4 | 17:13 | +4 | L L W W D |
11 (8) | Vellmar | 15 | 9 | 5 | 0 | 4 | 22:22 | 0 | W L L W L |
12 (14) | FSV Dörnberg | 15 | 11 | 4 | 3 | 4 | 26:28 | -2 | D L L W D |
13 (10) | Neuhof | 13 | 8 | 4 | 1 | 3 | 15:9 | +6 | D L L W W |
14 (13) | Britannia Eichenzell | 11 | 11 | 3 | 2 | 6 | 25:24 | +1 | W W D L L |
15 (15) | Willingen | 3 | 9 | 0 | 3 | 6 | 7:21 | -14 | L D L D L |
16 (17) | SV Reichensachsen | 3 | 3 | 1 | 0 | 2 | 7:7 | 0 | L L W |
17 (16) | SSV Sand | 1 | 10 | 0 | 1 | 9 | 8:35 | -27 | L L L L D |
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (2) | Bad Soden | 21 | 11 | 6 | 3 | 2 | 26:17 | +9 | W D D W W |
2 (3) | 03 Kassel | 21 | 11 | 6 | 3 | 2 | 21:13 | +8 | W W D W D |
3 (1) | FSV Rot-Weiß Wolfhagen 1925 | 19 | 10 | 6 | 1 | 3 | 23:15 | +8 | W L W W L |
4 (5) | VFL Eiterfeld | 17 | 11 | 5 | 2 | 4 | 17:20 | -3 | W D W D L |
5 (4) | Barockstadt F-L II | 15 | 9 | 5 | 0 | 4 | 21:15 | +6 | L W L W L |
6 (7) | SG Kleinalmerode/Hundelshausen/Dohrenbach | 14 | 11 | 4 | 2 | 5 | 23:25 | -2 | W W W L W |
7 (8) | Vellmar | 13 | 12 | 4 | 1 | 7 | 19:30 | -11 | L D W L L |
8 (10) | Neuhof | 12 | 10 | 3 | 3 | 4 | 15:14 | +1 | L W D L W |
9 (6) | Lichtenauer | 11 | 9 | 3 | 2 | 4 | 13:15 | -2 | D W W L W |
10 (13) | Britannia Eichenzell | 10 | 9 | 3 | 1 | 5 | 19:20 | -1 | L L L W D |
11 (11) | Sandershausen | 7 | 9 | 2 | 1 | 6 | 16:21 | -5 | L L L L W |
12 (9) | SG Viktoria Bronnzell | 6 | 10 | 1 | 3 | 6 | 13:23 | -10 | W D L D L |
13 (12) | Buchonia Flieden | 6 | 10 | 1 | 3 | 6 | 12:22 | -10 | D D L L L |
14 (14) | FSV Dörnberg | 4 | 9 | 1 | 1 | 7 | 15:35 | -20 | L D L L W |
15 (15) | Willingen | 4 | 10 | 1 | 1 | 8 | 10:29 | -19 | D L W L L |
16 (16) | SSV Sand | 1 | 8 | 0 | 1 | 7 | 5:33 | -28 | L L L L D |
17 (17) | SV Reichensachsen | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 1:5 | -4 | L |
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | TSV Steinbach II | 54 | 23 | 17 | 3 | 3 | 77:29 | +48 | W W D W W |
2 | TuBa Pohlheim | 44 | 23 | 13 | 5 | 5 | 58:27 | +31 | W W L L W |
3 | FC Waldbrunn | 43 | 24 | 12 | 7 | 5 | 50:27 | +23 | W D D L L |
4 | TuS Hornau | 42 | 22 | 13 | 3 | 6 | 54:30 | +24 | W D W W D |
5 | Rot-Weiß Hadamar | 40 | 23 | 12 | 4 | 7 | 48:41 | +7 | W L L W W |
6 | SV Zeilsheim | 37 | 22 | 11 | 4 | 7 | 56:42 | +14 | W D L W L |
7 | Walluf | 37 | 24 | 11 | 4 | 9 | 51:41 | +10 | W W W W W |
8 | SF BG Marburg | 37 | 23 | 11 | 4 | 8 | 56:42 | +14 | L L W W L |
9 | Ederbergland | 33 | 22 | 9 | 6 | 7 | 52:38 | +14 | L D D W W |
10 | 09 Breidenbach | 30 | 24 | 8 | 6 | 10 | 47:56 | -9 | L W D W W |
11 | Niedernhausen | 28 | 23 | 8 | 4 | 11 | 36:49 | -13 | L L W L L |
12 | Weyer | 26 | 23 | 8 | 2 | 13 | 42:53 | -11 | L D L L W |
13 | FC Burgsolms | 25 | 22 | 6 | 7 | 9 | 31:40 | -9 | W L L D W |
14 | Biebrich 02 | 25 | 22 | 7 | 4 | 11 | 40:50 | -10 | L L L D W |
15 | FC Dorndorf | 21 | 24 | 6 | 3 | 15 | 30:68 | -38 | L D D L L |
16 | Waldgirmes II | 14 | 23 | 3 | 5 | 15 | 39:90 | -51 | W D W L L |
17 | TSG 1862 Gießen-Wieseck | 13 | 23 | 4 | 1 | 18 | 32:76 | -44 | L L W L L |
Legends:
Promotion
Promotion Play-off
Relegation
Possible Relegation
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (1) | TSV Steinbach II | 31 | 12 | 10 | 1 | 1 | 49:17 | +32 | W W W W W |
2 (4) | TuS Hornau | 28 | 12 | 9 | 1 | 2 | 36:12 | +24 | W W D W W |
3 (7) | Walluf | 26 | 12 | 8 | 2 | 2 | 34:16 | +18 | W W W D W |
4 (5) | Rot-Weiß Hadamar | 26 | 12 | 8 | 2 | 2 | 28:17 | +11 | W L W D W |
5 (2) | TuBa Pohlheim | 24 | 12 | 7 | 3 | 2 | 33:15 | +18 | W L L W W |
6 (3) | FC Waldbrunn | 21 | 11 | 6 | 3 | 2 | 24:15 | +9 | W D L W W |
7 (9) | Ederbergland | 20 | 11 | 6 | 2 | 3 | 30:16 | +14 | D W L W D |
8 (6) | SV Zeilsheim | 20 | 11 | 6 | 2 | 3 | 29:16 | +13 | W W W W L |
9 (8) | SF BG Marburg | 18 | 10 | 6 | 0 | 4 | 28:18 | +10 | L W W W W |
10 (12) | Weyer | 17 | 12 | 5 | 2 | 5 | 28:27 | +1 | D L W W D |
11 (14) | Biebrich 02 | 15 | 12 | 4 | 3 | 5 | 30:26 | +4 | L L W W L |
12 (10) | 09 Breidenbach | 14 | 11 | 3 | 5 | 3 | 19:16 | +3 | L D W W D |
13 (11) | Niedernhausen | 14 | 12 | 4 | 2 | 6 | 17:23 | -6 | L W L L W |
14 (17) | TSG 1862 Gießen-Wieseck | 13 | 12 | 4 | 1 | 7 | 22:35 | -13 | L W L L L |
15 (15) | FC Dorndorf | 13 | 12 | 4 | 1 | 7 | 17:22 | -5 | D L L L L |
16 (13) | FC Burgsolms | 10 | 11 | 2 | 4 | 5 | 15:21 | -6 | L D L L W |
17 (16) | Waldgirmes II | 5 | 10 | 1 | 2 | 7 | 15:33 | -18 | D L L L L |
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (1) | TSV Steinbach II | 23 | 11 | 7 | 2 | 2 | 28:12 | +16 | W D W L D |
2 (3) | FC Waldbrunn | 22 | 13 | 6 | 4 | 3 | 26:12 | +14 | D L W D W |
3 (2) | TuBa Pohlheim | 20 | 11 | 6 | 2 | 3 | 25:12 | +13 | W L W D W |
4 (8) | SF BG Marburg | 19 | 13 | 5 | 4 | 4 | 28:24 | +4 | L W L W W |
5 (6) | SV Zeilsheim | 17 | 11 | 5 | 2 | 4 | 27:26 | +1 | D L L L W |
6 (10) | 09 Breidenbach | 16 | 13 | 5 | 1 | 7 | 28:40 | -12 | W W L W L |
7 (13) | FC Burgsolms | 15 | 11 | 4 | 3 | 4 | 16:19 | -3 | W L W L L |
8 (11) | Niedernhausen | 14 | 11 | 4 | 2 | 5 | 19:26 | -7 | L L D W L |
9 (5) | Rot-Weiß Hadamar | 14 | 11 | 4 | 2 | 5 | 20:24 | -4 | L W L L W |
10 (4) | TuS Hornau | 14 | 10 | 4 | 2 | 4 | 18:18 | 0 | D W L W L |
11 (9) | Ederbergland | 13 | 11 | 3 | 4 | 4 | 22:22 | 0 | L D W W W |
12 (7) | Walluf | 11 | 12 | 3 | 2 | 7 | 17:25 | -8 | W W W L L |
13 (14) | Biebrich 02 | 10 | 10 | 3 | 1 | 6 | 10:24 | -14 | L D L W L |
14 (12) | Weyer | 9 | 11 | 3 | 0 | 8 | 14:26 | -12 | L L W L L |
15 (16) | Waldgirmes II | 9 | 13 | 2 | 3 | 8 | 24:57 | -33 | W W L L L |
16 (15) | FC Dorndorf | 8 | 12 | 2 | 2 | 8 | 13:46 | -33 | L D L W L |
17 (17) | TSG 1862 Gießen-Wieseck | 0 | 11 | 0 | 0 | 11 | 10:41 | -31 | L L L L L |
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Verl II | 49 | 22 | 15 | 4 | 3 | 50:22 | +28 | W W D W L |
2 | Westfalia Kinderhaus | 46 | 22 | 14 | 4 | 4 | 51:23 | +28 | W W W W W |
3 | Hiltrup | 39 | 22 | 11 | 6 | 5 | 29:24 | +5 | L L D W W |
4 | Delbrücker SC | 38 | 22 | 11 | 5 | 6 | 48:31 | +17 | L W L W W |
5 | SC Rot-Weiß Maaslingen | 38 | 21 | 11 | 5 | 5 | 35:21 | +14 | D W W L L |
6 | Peckeloh | 36 | 21 | 11 | 3 | 7 | 35:21 | +14 | W L D L L |
7 | Grün-Weiß Nottuln | 36 | 22 | 11 | 3 | 8 | 37:29 | +8 | W L W D D |
8 | Rödinghausen II | 35 | 22 | 11 | 2 | 9 | 45:29 | +16 | L W L W W |
9 | Mesum | 29 | 22 | 8 | 5 | 9 | 40:49 | -9 | L D L D W |
10 | FC Nieheim | 26 | 22 | 8 | 2 | 12 | 39:59 | -20 | W L W L W |
11 | Borussia Emsdetten | 23 | 22 | 4 | 11 | 7 | 28:34 | -6 | D D D D D |
12 | Preussen Espelkamp | 23 | 22 | 6 | 5 | 11 | 25:48 | -23 | L D W L L |
13 | SG Bockum-Hövel 2013 | 22 | 21 | 6 | 4 | 11 | 43:56 | -13 | W L L D D |
14 | FC Nordkirchen | 20 | 22 | 6 | 2 | 14 | 19:40 | -21 | W D L D L |
15 | TuS Haltern | 14 | 22 | 4 | 2 | 16 | 19:40 | -21 | L W L L L |
16 | Hammer SpVg | 13 | 21 | 2 | 7 | 12 | 15:32 | -17 | L L D D D |
Legends:
Promotion
Relegation
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (1) | Verl II | 30 | 11 | 10 | 0 | 1 | 32:11 | +21 | W W W W W |
2 (2) | Westfalia Kinderhaus | 29 | 11 | 9 | 2 | 0 | 29:7 | +22 | W W W W D |
3 (6) | Peckeloh | 29 | 12 | 9 | 2 | 1 | 23:7 | +16 | W D L W W |
4 (7) | Grün-Weiß Nottuln | 22 | 11 | 7 | 1 | 3 | 22:10 | +12 | W W D W W |
5 (10) | FC Nieheim | 22 | 12 | 7 | 1 | 4 | 29:25 | +4 | W W W D W |
6 (4) | Delbrücker SC | 21 | 10 | 6 | 3 | 1 | 24:11 | +13 | W W W W W |
7 (3) | Hiltrup | 21 | 11 | 6 | 3 | 2 | 12:9 | +3 | L W W W D |
8 (8) | Rödinghausen II | 20 | 10 | 6 | 2 | 2 | 26:9 | +17 | W W W D D |
9 (5) | SC Rot-Weiß Maaslingen | 20 | 9 | 6 | 2 | 1 | 18:9 | +9 | W L W D W |
10 (9) | Mesum | 18 | 11 | 5 | 3 | 3 | 23:23 | 0 | D W L L W |
11 (14) | FC Nordkirchen | 17 | 11 | 5 | 2 | 4 | 11:11 | 0 | W D D W L |
12 (13) | SG Bockum-Hövel 2013 | 16 | 10 | 5 | 1 | 4 | 27:23 | +4 | W L D L W |
13 (15) | TuS Haltern | 13 | 11 | 4 | 1 | 6 | 13:16 | -3 | W L L W L |
14 (12) | Preussen Espelkamp | 12 | 12 | 3 | 3 | 6 | 14:27 | -13 | L W L L W |
15 (11) | Borussia Emsdetten | 11 | 11 | 2 | 5 | 4 | 15:16 | -1 | D D D D L |
16 (16) | Hammer SpVg | 10 | 11 | 2 | 4 | 5 | 10:16 | -6 | L D D D L |
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (1) | Verl II | 19 | 11 | 5 | 4 | 2 | 18:11 | +7 | W D L W D |
2 (5) | SC Rot-Weiß Maaslingen | 18 | 12 | 5 | 3 | 4 | 17:12 | +5 | D W L W L |
3 (3) | Hiltrup | 18 | 11 | 5 | 3 | 3 | 17:15 | +2 | L D W D W |
4 (2) | Westfalia Kinderhaus | 17 | 11 | 5 | 2 | 4 | 22:16 | +6 | W W W L W |
5 (4) | Delbrücker SC | 17 | 12 | 5 | 2 | 5 | 24:20 | +4 | L L W L W |
6 (8) | Rödinghausen II | 15 | 12 | 5 | 0 | 7 | 19:20 | -1 | L L W W L |
7 (7) | Grün-Weiß Nottuln | 14 | 11 | 4 | 2 | 5 | 15:19 | -4 | L D L L W |
8 (11) | Borussia Emsdetten | 12 | 11 | 2 | 6 | 3 | 13:18 | -5 | D D D L D |
9 (9) | Mesum | 11 | 11 | 3 | 2 | 6 | 17:26 | -9 | L L D L L |
10 (12) | Preussen Espelkamp | 11 | 10 | 3 | 2 | 5 | 11:21 | -10 | D L L W L |
11 (6) | Peckeloh | 7 | 9 | 2 | 1 | 6 | 12:14 | -2 | L L L L W |
12 (13) | SG Bockum-Hövel 2013 | 6 | 11 | 1 | 3 | 7 | 16:33 | -17 | L D L D L |
13 (10) | FC Nieheim | 4 | 10 | 1 | 1 | 8 | 10:34 | -24 | L L L W L |
14 (16) | Hammer SpVg | 3 | 10 | 0 | 3 | 7 | 5:16 | -11 | L D D L L |
15 (14) | FC Nordkirchen | 3 | 11 | 1 | 0 | 10 | 8:29 | -21 | L L L L L |
16 (15) | TuS Haltern | 1 | 11 | 0 | 1 | 10 | 6:24 | -18 | L L L D L |
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Blau-Weiß Zorbau | 52 | 22 | 17 | 1 | 4 | 60:32 | +28 | L W L L W |
2 | SSC Weißenfels | 49 | 22 | 15 | 4 | 3 | 77:19 | +58 | W W W W D |
3 | Bitterfeld-Wolfen | 44 | 22 | 12 | 8 | 2 | 53:30 | +23 | D W W D W |
4 | Lok Stendal | 44 | 21 | 14 | 2 | 5 | 41:18 | +23 | L L W D W |
5 | Dessau 05 | 39 | 23 | 11 | 6 | 6 | 51:38 | +13 | W W W D W |
6 | Haldensleben | 38 | 20 | 11 | 5 | 4 | 42:24 | +18 | W L W W W |
7 | 80 Gardelegen | 36 | 20 | 11 | 3 | 6 | 44:26 | +18 | L W D L W |
8 | Halle-Ammendorf | 35 | 21 | 11 | 2 | 8 | 32:25 | +7 | L W W L W |
9 | Rot-Weiß Thalheim | 33 | 23 | 9 | 6 | 8 | 39:34 | +5 | W D D W D |
10 | Bernburg | 33 | 23 | 9 | 6 | 8 | 38:35 | +3 | W L W D W |
11 | Westerhausen | 32 | 21 | 10 | 2 | 9 | 38:37 | +1 | W W W L L |
12 | Fortuna Magdeburg | 31 | 23 | 8 | 7 | 8 | 33:35 | -2 | W W W W L |
13 | Barleben | 29 | 22 | 9 | 2 | 11 | 47:44 | +3 | L W L L W |
14 | Sangerhausen | 27 | 23 | 7 | 6 | 10 | 40:55 | -15 | L L L L D |
15 | Blau Weiß Dölau | 26 | 23 | 7 | 5 | 11 | 30:52 | -22 | L W W W D |
16 | Ilsenburg | 16 | 22 | 5 | 1 | 16 | 25:62 | -37 | L L L L L |
17 | Ottersleben | 15 | 23 | 4 | 3 | 16 | 39:60 | -21 | L D L L L |
18 | Saxonia Tangermünde | 10 | 22 | 2 | 4 | 16 | 16:45 | -29 | L D L D L |
19 | MSC Preussen | 1 | 22 | 0 | 1 | 21 | 10:84 | -74 | L D L L L |
Legends:
Promotion
Relegation
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (2) | SSC Weißenfels | 27 | 12 | 8 | 3 | 1 | 41:12 | +29 | W D W D W |
2 (1) | Blau-Weiß Zorbau | 27 | 10 | 9 | 0 | 1 | 30:13 | +17 | W L W W W |
3 (10) | Bernburg | 25 | 10 | 8 | 1 | 1 | 26:9 | +17 | W W W W W |
4 (4) | Lok Stendal | 22 | 9 | 7 | 1 | 1 | 25:7 | +18 | L W W W W |
5 (7) | 80 Gardelegen | 22 | 11 | 7 | 1 | 3 | 27:10 | +17 | L D L W W |
6 (12) | Fortuna Magdeburg | 21 | 14 | 5 | 6 | 3 | 20:18 | +2 | W W L D D |
7 (11) | Westerhausen | 21 | 12 | 7 | 0 | 5 | 21:14 | +7 | W W W L W |
8 (6) | Haldensleben | 20 | 10 | 6 | 2 | 2 | 22:7 | +15 | W L W D W |
9 (3) | Bitterfeld-Wolfen | 20 | 11 | 5 | 5 | 1 | 27:16 | +11 | W D W D D |
10 (5) | Dessau 05 | 19 | 12 | 5 | 4 | 3 | 24:14 | +10 | W W D D L |
11 (15) | Blau Weiß Dölau | 18 | 13 | 5 | 3 | 5 | 22:25 | -3 | W W D L L |
12 (13) | Barleben | 18 | 11 | 6 | 0 | 5 | 30:23 | +7 | L L W W L |
13 (9) | Rot-Weiß Thalheim | 18 | 12 | 5 | 3 | 4 | 21:11 | +10 | D L W W D |
14 (8) | Halle-Ammendorf | 13 | 10 | 4 | 1 | 5 | 15:12 | +3 | L W L W L |
15 (16) | Ilsenburg | 12 | 12 | 4 | 0 | 8 | 21:34 | -13 | L L L W W |
16 (17) | Ottersleben | 11 | 11 | 3 | 2 | 6 | 28:29 | -1 | D L D W L |
17 (14) | Sangerhausen | 11 | 10 | 3 | 2 | 5 | 20:24 | -4 | L D W D W |
18 (18) | Saxonia Tangermünde | 5 | 10 | 1 | 2 | 7 | 9:18 | -9 | L D L W L |
19 (19) | MSC Preussen | 1 | 9 | 0 | 1 | 8 | 4:26 | -22 | D L L L L |
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (1) | Blau-Weiß Zorbau | 25 | 12 | 8 | 1 | 3 | 30:19 | +11 | L L W D W |
2 (3) | Bitterfeld-Wolfen | 24 | 11 | 7 | 3 | 1 | 26:14 | +12 | D W W W W |
3 (2) | SSC Weißenfels | 22 | 10 | 7 | 1 | 2 | 36:7 | +29 | W W W D L |
4 (4) | Lok Stendal | 22 | 12 | 7 | 1 | 4 | 16:11 | +5 | L D W W W |
5 (8) | Halle-Ammendorf | 22 | 11 | 7 | 1 | 3 | 17:13 | +4 | W W W L W |
6 (5) | Dessau 05 | 20 | 11 | 6 | 2 | 3 | 27:24 | +3 | W W D L L |
7 (6) | Haldensleben | 18 | 10 | 5 | 3 | 2 | 20:17 | +3 | W W L D D |
8 (14) | Sangerhausen | 16 | 13 | 4 | 4 | 5 | 20:31 | -11 | L L L D W |
9 (9) | Rot-Weiß Thalheim | 15 | 11 | 4 | 3 | 4 | 18:23 | -5 | W D D W L |
10 (7) | 80 Gardelegen | 14 | 9 | 4 | 2 | 3 | 17:16 | +1 | W L L W D |
11 (11) | Westerhausen | 11 | 9 | 3 | 2 | 4 | 17:23 | -6 | L D L L L |
12 (13) | Barleben | 11 | 11 | 3 | 2 | 6 | 17:21 | -4 | L W D L L |
13 (12) | Fortuna Magdeburg | 10 | 9 | 3 | 1 | 5 | 13:17 | -4 | W W L D L |
14 (10) | Bernburg | 8 | 13 | 1 | 5 | 7 | 12:26 | -14 | L D L D W |
15 (15) | Blau Weiß Dölau | 8 | 10 | 2 | 2 | 6 | 8:27 | -19 | L W D L D |
16 (18) | Saxonia Tangermünde | 5 | 12 | 1 | 2 | 9 | 7:27 | -20 | D L L L L |
17 (17) | Ottersleben | 4 | 12 | 1 | 1 | 10 | 11:31 | -20 | L L L L L |
18 (16) | Ilsenburg | 4 | 10 | 1 | 1 | 8 | 4:28 | -24 | L L L D L |
19 (19) | MSC Preussen | 0 | 13 | 0 | 0 | 13 | 6:58 | -52 | L L L L L |
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Concordia Wiemelhausen | 41 | 22 | 11 | 8 | 3 | 45:25 | +20 | W W W L W |
2 | Holzwickeder SC | 41 | 22 | 13 | 2 | 7 | 37:21 | +16 | W L D W D |
3 | Wacker Obercastrop | 39 | 22 | 12 | 3 | 7 | 42:35 | +7 | W W D L W |
4 | SV Westfalia Soest | 37 | 22 | 11 | 4 | 7 | 35:30 | +5 | L D W L D |
5 | Lüner SV | 36 | 22 | 10 | 6 | 6 | 33:31 | +2 | W W D D W |
6 | Iserlohn | 34 | 22 | 10 | 4 | 8 | 36:36 | 0 | W D D D L |
7 | Meinerzhagen | 33 | 22 | 11 | 0 | 11 | 38:31 | +7 | L W L L W |
8 | Erndtebrück | 32 | 21 | 10 | 2 | 9 | 46:29 | +17 | L L W L L |
9 | SpVgg Horsthausen | 30 | 22 | 9 | 3 | 10 | 36:31 | +5 | L W W W L |
10 | Wanne Eickel | 29 | 22 | 7 | 8 | 7 | 31:36 | -5 | W D L D W |
11 | SC Obersprockhövel | 26 | 21 | 7 | 5 | 9 | 36:33 | +3 | L W L D L |
12 | Sodingen | 25 | 22 | 7 | 4 | 11 | 24:32 | -8 | L L W W L |
13 | Hombrucher SV | 25 | 22 | 7 | 4 | 11 | 27:44 | -17 | W W L W L |
14 | Schüren | 22 | 22 | 6 | 4 | 12 | 31:42 | -11 | L L L L L |
15 | Neheim | 21 | 22 | 6 | 3 | 13 | 26:39 | -13 | L L W D W |
16 | Lennestadt | 21 | 22 | 5 | 6 | 11 | 22:50 | -28 | L D L W D |
Legends:
Promotion
Relegation
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (1) | Concordia Wiemelhausen | 24 | 11 | 7 | 3 | 1 | 24:9 | +15 | W W L D D |
2 (7) | Meinerzhagen | 24 | 11 | 8 | 0 | 3 | 25:12 | +13 | W W W L W |
3 (2) | Holzwickeder SC | 23 | 12 | 7 | 2 | 3 | 22:12 | +10 | W D D W W |
4 (4) | SV Westfalia Soest | 23 | 12 | 7 | 2 | 3 | 22:14 | +8 | L W D W W |
5 (10) | Wanne Eickel | 21 | 11 | 6 | 3 | 2 | 21:15 | +6 | W L W D D |
6 (5) | Lüner SV | 21 | 11 | 6 | 3 | 2 | 20:17 | +3 | W W D L D |
7 (3) | Wacker Obercastrop | 20 | 11 | 6 | 2 | 3 | 20:17 | +3 | W D W W L |
8 (8) | Erndtebrück | 19 | 10 | 6 | 1 | 3 | 27:9 | +18 | L W L W W |
9 (6) | Iserlohn | 18 | 11 | 5 | 3 | 3 | 21:16 | +5 | D D W W L |
10 (13) | Hombrucher SV | 18 | 11 | 5 | 3 | 3 | 17:14 | +3 | W W L D D |
11 (11) | SC Obersprockhövel | 17 | 10 | 5 | 2 | 3 | 18:11 | +7 | L L L W W |
12 (12) | Sodingen | 17 | 11 | 5 | 2 | 4 | 9:11 | -2 | L W W W L |
13 (16) | Lennestadt | 16 | 10 | 4 | 4 | 2 | 16:14 | +2 | D W D W W |
14 (15) | Neheim | 15 | 12 | 5 | 0 | 7 | 18:17 | +1 | L W W W L |
15 (9) | SpVgg Horsthausen | 11 | 11 | 3 | 2 | 6 | 19:18 | +1 | L W L L W |
16 (14) | Schüren | 10 | 10 | 3 | 1 | 6 | 17:23 | -6 | L L D L L |
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (3) | Wacker Obercastrop | 19 | 11 | 6 | 1 | 4 | 22:18 | +4 | W L W L W |
2 (9) | SpVgg Horsthausen | 19 | 11 | 6 | 1 | 4 | 17:13 | +4 | W W W L L |
3 (2) | Holzwickeder SC | 18 | 10 | 6 | 0 | 4 | 15:9 | +6 | L W W W W |
4 (1) | Concordia Wiemelhausen | 17 | 11 | 4 | 5 | 2 | 21:16 | +5 | W W L D D |
5 (6) | Iserlohn | 16 | 11 | 5 | 1 | 5 | 15:20 | -5 | W D L L W |
6 (5) | Lüner SV | 15 | 11 | 4 | 3 | 4 | 13:14 | -1 | D W L W L |
7 (4) | SV Westfalia Soest | 14 | 10 | 4 | 2 | 4 | 13:16 | -3 | D L W D W |
8 (8) | Erndtebrück | 13 | 11 | 4 | 1 | 6 | 19:20 | -1 | L L L L D |
9 (14) | Schüren | 12 | 12 | 3 | 3 | 6 | 14:19 | -5 | L L L W D |
10 (11) | SC Obersprockhövel | 9 | 11 | 2 | 3 | 6 | 18:22 | -4 | W D L D D |
11 (7) | Meinerzhagen | 9 | 11 | 3 | 0 | 8 | 13:19 | -6 | L L L L L |
12 (12) | Sodingen | 8 | 11 | 2 | 2 | 7 | 15:21 | -6 | L W L D L |
13 (10) | Wanne Eickel | 8 | 11 | 1 | 5 | 5 | 10:21 | -11 | D D L L L |
14 (13) | Hombrucher SV | 7 | 11 | 2 | 1 | 8 | 10:30 | -20 | W L L L L |
15 (15) | Neheim | 6 | 10 | 1 | 3 | 6 | 8:22 | -14 | L D D L L |
16 (16) | Lennestadt | 5 | 12 | 1 | 2 | 9 | 6:36 | -30 | L L D W L |
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | SC Idar-Oberstein | 54 | 22 | 17 | 3 | 2 | 54:17 | +37 | W W W D W |
2 | Basara Mainz | 42 | 22 | 12 | 6 | 4 | 52:33 | +19 | W W L W D |
3 | Eintracht Bad Kreuznach | 39 | 22 | 12 | 3 | 7 | 47:28 | +19 | W L W L W |
4 | SV Viktoria 1913 Herxheim | 39 | 21 | 12 | 3 | 6 | 36:20 | +16 | L L L W W |
5 | Jahn Zeiskam | 35 | 21 | 11 | 2 | 8 | 44:28 | +16 | L W L L W |
6 | FSV Offenbach | 30 | 22 | 9 | 3 | 10 | 33:39 | -6 | W L W D W |
7 | Bienwald Kandel | 30 | 20 | 10 | 0 | 10 | 36:43 | -7 | W W L W L |
8 | Gau-Odernheim | 27 | 21 | 8 | 3 | 10 | 33:44 | -11 | W W L D W |
9 | Pirmasens II | 25 | 21 | 7 | 4 | 10 | 31:38 | -7 | L L W L L |
10 | TSG 1846 Bretzenheim | 25 | 22 | 7 | 4 | 11 | 35:43 | -8 | L L D D L |
11 | TuS Marienborn | 22 | 19 | 6 | 4 | 9 | 29:28 | +1 | W W D L L |
12 | Steinwenden | 22 | 22 | 5 | 7 | 10 | 35:41 | -6 | L W W L L |
13 | TuS Rüssingen | 22 | 20 | 6 | 4 | 10 | 36:46 | -10 | L L L L W |
14 | SV 1931 Hermersberg | 22 | 19 | 6 | 4 | 9 | 23:40 | -17 | L L W L D |
15 | Hassia Bingen | 21 | 21 | 5 | 6 | 10 | 22:34 | -12 | W L W W D |
16 | TuS Hohenecken | 19 | 21 | 5 | 4 | 12 | 30:54 | -24 | L W L W D |
Legends:
Promotion
Promotion Play-off
Relegation
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (1) | SC Idar-Oberstein | 26 | 11 | 8 | 2 | 1 | 27:9 | +18 | W D W W W |
2 (2) | Basara Mainz | 24 | 11 | 7 | 3 | 1 | 24:10 | +14 | W W W D W |
3 (4) | SV Viktoria 1913 Herxheim | 21 | 12 | 6 | 3 | 3 | 22:10 | +12 | L W W L D |
4 (8) | Gau-Odernheim | 21 | 11 | 6 | 3 | 2 | 22:17 | +5 | W D W W W |
5 (7) | Bienwald Kandel | 21 | 9 | 7 | 0 | 2 | 22:21 | +1 | W W W L L |
6 (6) | FSV Offenbach | 21 | 12 | 7 | 0 | 5 | 22:22 | 0 | W W W W W |
7 (5) | Jahn Zeiskam | 20 | 9 | 6 | 2 | 1 | 22:9 | +13 | W W W D D |
8 (3) | Eintracht Bad Kreuznach | 19 | 11 | 6 | 1 | 4 | 22:15 | +7 | W W W L L |
9 (14) | SV 1931 Hermersberg | 15 | 10 | 4 | 3 | 3 | 13:17 | -4 | L W D D L |
10 (10) | TSG 1846 Bretzenheim | 14 | 11 | 4 | 2 | 5 | 17:20 | -3 | L L W L L |
11 (15) | Hassia Bingen | 14 | 11 | 4 | 2 | 5 | 14:17 | -3 | W W D L L |
12 (13) | TuS Rüssingen | 13 | 11 | 4 | 1 | 6 | 22:26 | -4 | L L L W W |
13 (16) | TuS Hohenecken | 13 | 11 | 4 | 1 | 6 | 22:28 | -6 | L W W L L |
14 (11) | TuS Marienborn | 11 | 8 | 3 | 2 | 3 | 15:10 | +5 | W W D L L |
15 (12) | Steinwenden | 9 | 10 | 2 | 3 | 5 | 11:15 | -4 | W L L L W |
16 (9) | Pirmasens II | 8 | 10 | 2 | 2 | 6 | 13:20 | -7 | L W L D D |
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (1) | SC Idar-Oberstein | 28 | 11 | 9 | 1 | 1 | 27:8 | +19 | W W W W L |
2 (3) | Eintracht Bad Kreuznach | 20 | 11 | 6 | 2 | 3 | 25:13 | +12 | L L W W D |
3 (2) | Basara Mainz | 18 | 11 | 5 | 3 | 3 | 28:23 | +5 | W L W D W |
4 (4) | SV Viktoria 1913 Herxheim | 18 | 9 | 6 | 0 | 3 | 14:10 | +4 | L L W W L |
5 (9) | Pirmasens II | 17 | 11 | 5 | 2 | 4 | 18:18 | 0 | L L L W W |
6 (5) | Jahn Zeiskam | 15 | 12 | 5 | 0 | 7 | 22:19 | +3 | L L L W L |
7 (12) | Steinwenden | 13 | 12 | 3 | 4 | 5 | 24:26 | -2 | L W L D L |
8 (11) | TuS Marienborn | 11 | 11 | 3 | 2 | 6 | 14:18 | -4 | L D L L W |
9 (10) | TSG 1846 Bretzenheim | 11 | 11 | 3 | 2 | 6 | 18:23 | -5 | L L D D W |
10 (13) | TuS Rüssingen | 9 | 9 | 2 | 3 | 4 | 14:20 | -6 | L W W D D |
11 (6) | FSV Offenbach | 9 | 10 | 2 | 3 | 5 | 11:17 | -6 | L D L D L |
12 (7) | Bienwald Kandel | 9 | 11 | 3 | 0 | 8 | 14:22 | -8 | W L L L L |
13 (15) | Hassia Bingen | 7 | 10 | 1 | 4 | 5 | 8:17 | -9 | L W D L L |
14 (14) | SV 1931 Hermersberg | 7 | 9 | 2 | 1 | 6 | 10:23 | -13 | L L L W W |
15 (8) | Gau-Odernheim | 6 | 10 | 2 | 0 | 8 | 11:27 | -16 | W L W L L |
16 (16) | TuS Hohenecken | 6 | 10 | 1 | 3 | 6 | 8:26 | -18 | L D L L L |
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Villingen II | 50 | 21 | 16 | 2 | 3 | 48:19 | +29 | W W W W L |
2 | Auggen | 44 | 22 | 13 | 5 | 4 | 42:20 | +22 | D W W W W |
3 | Teningen | 41 | 21 | 13 | 2 | 6 | 60:39 | +21 | L D L L W |
4 | Rielasingen-Arlen | 40 | 21 | 12 | 4 | 5 | 50:26 | +24 | L W W W W |
5 | SC Lahr | 34 | 22 | 10 | 4 | 8 | 43:29 | +14 | W L L W W |
6 | Freiburger FC | 32 | 21 | 10 | 2 | 9 | 40:34 | +6 | D W L D L |
7 | Bühlertal | 30 | 22 | 8 | 6 | 8 | 30:35 | -5 | D W L L W |
8 | Pfullendorf | 29 | 21 | 7 | 8 | 6 | 32:28 | +4 | W D L D W |
9 | Linx | 28 | 19 | 8 | 4 | 7 | 30:28 | +2 | L L W W D |
10 | Kuppenheim | 26 | 22 | 7 | 5 | 10 | 27:35 | -8 | W L W L L |
11 | Lörrach-Brombach | 25 | 22 | 6 | 7 | 9 | 30:45 | -15 | W L D D L |
12 | Elzach-Yach | 24 | 22 | 7 | 3 | 12 | 36:49 | -13 | L W W L W |
13 | VfR Hausen an der Möhlin | 24 | 21 | 6 | 6 | 9 | 29:31 | -2 | D W W D L |
14 | SV Stadelhofen | 23 | 22 | 5 | 8 | 9 | 18:34 | -16 | D L L D L |
15 | SC Konstanz-Wollmatingen | 20 | 21 | 6 | 2 | 13 | 28:50 | -22 | D L W L L |
16 | DJK Donaueschingen | 18 | 21 | 4 | 6 | 11 | 20:31 | -11 | L L D L W |
17 | FC Singen 04 | 15 | 21 | 3 | 6 | 12 | 17:47 | -30 | L W W D L |
Legends:
Promotion
Promotion Play-off
Relegation
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (1) | Villingen II | 30 | 11 | 10 | 0 | 1 | 27:7 | +20 | W W W W W |
2 (4) | Rielasingen-Arlen | 25 | 11 | 8 | 1 | 2 | 28:12 | +16 | L W W W W |
3 (2) | Auggen | 23 | 11 | 7 | 2 | 2 | 26:10 | +16 | D W W W W |
4 (7) | Bühlertal | 21 | 11 | 6 | 3 | 2 | 19:13 | +6 | W W W W W |
5 (6) | Freiburger FC | 21 | 11 | 7 | 0 | 4 | 22:12 | +10 | W L L W W |
6 (8) | Pfullendorf | 18 | 10 | 4 | 6 | 0 | 19:13 | +6 | D W D W W |
7 (3) | Teningen | 18 | 11 | 6 | 0 | 5 | 28:24 | +4 | L L W W W |
8 (12) | Elzach-Yach | 17 | 11 | 5 | 2 | 4 | 24:19 | +5 | W W W D W |
9 (10) | Kuppenheim | 17 | 11 | 5 | 2 | 4 | 16:15 | +1 | W W L L W |
10 (11) | Lörrach-Brombach | 17 | 11 | 4 | 5 | 2 | 19:23 | -4 | W D D W L |
11 (5) | SC Lahr | 17 | 11 | 5 | 2 | 4 | 23:13 | +10 | L W W L W |
12 (15) | SC Konstanz-Wollmatingen | 13 | 11 | 4 | 1 | 6 | 14:22 | -8 | D W L L L |
13 (13) | VfR Hausen an der Möhlin | 12 | 10 | 3 | 3 | 4 | 15:14 | +1 | W D W W L |
14 (16) | DJK Donaueschingen | 12 | 10 | 3 | 3 | 4 | 12:14 | -2 | L W L D L |
15 (17) | FC Singen 04 | 12 | 10 | 3 | 3 | 4 | 10:16 | -6 | W W L W L |
16 (9) | Linx | 11 | 9 | 3 | 2 | 4 | 12:12 | 0 | L W D W L |
17 (14) | SV Stadelhofen | 11 | 11 | 2 | 5 | 4 | 10:17 | -7 | D L D L D |
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (3) | Teningen | 23 | 10 | 7 | 2 | 1 | 32:15 | +17 | D L W W W |
2 (2) | Auggen | 21 | 11 | 6 | 3 | 2 | 16:10 | +6 | W W L D L |
3 (1) | Villingen II | 20 | 10 | 6 | 2 | 2 | 21:12 | +9 | W L W L W |
4 (5) | SC Lahr | 17 | 11 | 5 | 2 | 4 | 20:16 | +4 | W L W D L |
5 (9) | Linx | 17 | 10 | 5 | 2 | 3 | 18:16 | +2 | L W D L W |
6 (4) | Rielasingen-Arlen | 15 | 10 | 4 | 3 | 3 | 22:14 | +8 | W W L L W |
7 (14) | SV Stadelhofen | 12 | 11 | 3 | 3 | 5 | 8:17 | -9 | L L L L W |
8 (13) | VfR Hausen an der Möhlin | 12 | 11 | 3 | 3 | 5 | 14:17 | -3 | D W L L L |
9 (6) | Freiburger FC | 11 | 10 | 3 | 2 | 5 | 18:22 | -4 | D L D L L |
10 (8) | Pfullendorf | 11 | 11 | 3 | 2 | 6 | 13:15 | -2 | W L D L L |
11 (10) | Kuppenheim | 9 | 11 | 2 | 3 | 6 | 11:20 | -9 | L L L L L |
12 (7) | Bühlertal | 9 | 11 | 2 | 3 | 6 | 11:22 | -11 | D L L W L |
13 (11) | Lörrach-Brombach | 8 | 11 | 2 | 2 | 7 | 11:22 | -11 | L L L W L |
14 (15) | SC Konstanz-Wollmatingen | 7 | 10 | 2 | 1 | 7 | 14:28 | -14 | L L L L L |
15 (12) | Elzach-Yach | 7 | 11 | 2 | 1 | 8 | 12:30 | -18 | L W L W D |
16 (16) | DJK Donaueschingen | 6 | 11 | 1 | 3 | 7 | 8:17 | -9 | L D L L D |
17 (17) | FC Singen 04 | 3 | 11 | 0 | 3 | 8 | 7:31 | -24 | L D L L L |
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | SG Schneifel-Stadtkyll | 51 | 25 | 15 | 6 | 4 | 75:40 | +35 | D D D W W |
2 | Eisbachtal | 42 | 24 | 12 | 6 | 6 | 66:38 | +28 | D D L L L |
3 | FV Morbach | 42 | 25 | 11 | 9 | 5 | 61:45 | +16 | D W L D D |
4 | Mülheim-Kärlich | 41 | 24 | 12 | 5 | 7 | 61:43 | +18 | L W W W L |
5 | Ahrweiler BC | 40 | 24 | 11 | 7 | 6 | 73:53 | +20 | W D D L L |
6 | Malberg | 37 | 23 | 10 | 7 | 6 | 51:36 | +15 | W L W L W |
7 | SV Rot-Weiss Wittlich 1993 | 37 | 24 | 9 | 10 | 5 | 37:33 | +4 | D W L L W |
8 | SG Hochwald 2023 e.V. | 35 | 25 | 10 | 5 | 10 | 55:45 | +10 | W L W W W |
9 | Kirchberg | 32 | 24 | 9 | 5 | 10 | 49:53 | -4 | L L W W L |
10 | SV Ehrang 1910 | 32 | 24 | 9 | 5 | 10 | 43:55 | -12 | L L L D L |
11 | Andernach | 31 | 24 | 9 | 4 | 11 | 58:72 | -14 | W D L W W |
12 | Wissen | 31 | 24 | 8 | 7 | 9 | 43:40 | +3 | L W D W L |
13 | Salmrohr | 30 | 25 | 9 | 3 | 13 | 50:69 | -19 | L D W L L |
14 | TuS Immendorf 1899 | 28 | 25 | 6 | 10 | 9 | 31:48 | -17 | D W W D W |
15 | Trier-Tarforst | 28 | 24 | 7 | 7 | 10 | 46:52 | -6 | D W L D L |
16 | SpVgg EGC Wirges | 23 | 24 | 6 | 5 | 13 | 34:51 | -17 | D D L W D |
17 | Metternich | 20 | 24 | 5 | 5 | 14 | 41:58 | -17 | D L W L W |
18 | SG HWW Niederroßbach / Emmerichenhain | 19 | 24 | 5 | 4 | 15 | 34:77 | -43 | W L D L L |
Legends:
Promotion
Promotion Play-off
Relegation
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (6) | Malberg | 28 | 12 | 8 | 4 | 0 | 32:13 | +19 | W W W W D |
2 (1) | SG Schneifel-Stadtkyll | 27 | 13 | 8 | 3 | 2 | 36:17 | +19 | D D W L D |
3 (3) | FV Morbach | 24 | 13 | 7 | 3 | 3 | 33:22 | +11 | D L D W W |
4 (2) | Eisbachtal | 24 | 13 | 7 | 3 | 3 | 40:25 | +15 | D L L W D |
5 (10) | SV Ehrang 1910 | 24 | 12 | 7 | 3 | 2 | 24:16 | +8 | L D W D L |
6 (8) | SG Hochwald 2023 e.V. | 24 | 13 | 7 | 3 | 3 | 38:22 | +16 | W W W W L |
7 (4) | Mülheim-Kärlich | 24 | 12 | 7 | 3 | 2 | 36:19 | +17 | W W W W L |
8 (5) | Ahrweiler BC | 21 | 12 | 6 | 3 | 3 | 41:26 | +15 | D L W L L |
9 (11) | Andernach | 20 | 13 | 6 | 2 | 5 | 41:37 | +4 | W L W D L |
10 (9) | Kirchberg | 19 | 12 | 6 | 1 | 5 | 31:23 | +8 | L L W L W |
11 (12) | Wissen | 18 | 11 | 5 | 3 | 3 | 19:14 | +5 | W W D D W |
12 (7) | SV Rot-Weiss Wittlich 1993 | 18 | 12 | 4 | 6 | 2 | 16:12 | +4 | D L W D W |
13 (13) | Salmrohr | 18 | 12 | 5 | 3 | 4 | 30:30 | 0 | D L D W W |
14 (14) | TuS Immendorf 1899 | 17 | 12 | 4 | 5 | 3 | 19:22 | -3 | W W W D D |
15 (17) | Metternich | 16 | 12 | 4 | 4 | 4 | 26:20 | +6 | W W W D W |
16 (16) | SpVgg EGC Wirges | 16 | 11 | 5 | 1 | 5 | 17:19 | -2 | D W W W W |
17 (15) | Trier-Tarforst | 15 | 11 | 4 | 3 | 4 | 19:19 | 0 | W D D W D |
18 (18) | SG HWW Niederroßbach / Emmerichenhain | 14 | 12 | 4 | 2 | 6 | 23:31 | -8 | W D L L D |
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (1) | SG Schneifel-Stadtkyll | 24 | 12 | 7 | 3 | 2 | 39:23 | +16 | D W D D W |
2 (5) | Ahrweiler BC | 19 | 12 | 5 | 4 | 3 | 32:27 | +5 | W D L D D |
3 (7) | SV Rot-Weiss Wittlich 1993 | 19 | 12 | 5 | 4 | 3 | 21:21 | 0 | W L W L D |
4 (2) | Eisbachtal | 18 | 11 | 5 | 3 | 3 | 26:13 | +13 | D L W W D |
5 (3) | FV Morbach | 18 | 12 | 4 | 6 | 2 | 28:23 | +5 | W D D L W |
6 (4) | Mülheim-Kärlich | 17 | 12 | 5 | 2 | 5 | 25:24 | +1 | L W L L L |
7 (9) | Kirchberg | 13 | 12 | 3 | 4 | 5 | 18:30 | -12 | W L L D W |
8 (15) | Trier-Tarforst | 13 | 13 | 3 | 4 | 6 | 27:33 | -6 | D L L L L |
9 (12) | Wissen | 13 | 13 | 3 | 4 | 6 | 24:26 | -2 | L D L L D |
10 (13) | Salmrohr | 12 | 13 | 4 | 0 | 9 | 20:39 | -19 | L W L L W |
11 (8) | SG Hochwald 2023 e.V. | 11 | 12 | 3 | 2 | 7 | 17:23 | -6 | L W L D W |
12 (14) | TuS Immendorf 1899 | 11 | 13 | 2 | 5 | 6 | 12:26 | -14 | D W D D L |
13 (11) | Andernach | 11 | 11 | 3 | 2 | 6 | 17:35 | -18 | D W W L D |
14 (6) | Malberg | 9 | 11 | 2 | 3 | 6 | 19:23 | -4 | L L D W L |
15 (10) | SV Ehrang 1910 | 8 | 12 | 2 | 2 | 8 | 19:39 | -20 | L L L L L |
16 (16) | SpVgg EGC Wirges | 7 | 13 | 1 | 4 | 8 | 17:32 | -15 | D L D L L |
17 (18) | SG HWW Niederroßbach / Emmerichenhain | 5 | 12 | 1 | 2 | 9 | 11:46 | -35 | L L D L L |
18 (17) | Metternich | 4 | 12 | 1 | 1 | 10 | 15:38 | -23 | D L L L W |
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | FC Teutonia Weiden | 50 | 23 | 15 | 5 | 3 | 73:37 | +36 | W D W W W |
2 | Eintracht Verlautenheide | 48 | 23 | 14 | 6 | 3 | 55:31 | +24 | D W D W W |
3 | Borussia Lindenthal | 42 | 23 | 12 | 6 | 5 | 56:32 | +24 | D W W L L |
4 | SV Kurdistan Düren | 40 | 23 | 12 | 4 | 7 | 51:37 | +14 | L L L W L |
5 | Rott | 38 | 22 | 12 | 2 | 8 | 53:40 | +13 | D L W L W |
6 | SF Düren | 36 | 23 | 11 | 3 | 9 | 55:49 | +6 | D L W W W |
7 | Viktoria Arnoldsweiler | 36 | 23 | 10 | 6 | 7 | 38:41 | -3 | W W W W W |
8 | SV Breinig | 33 | 22 | 9 | 6 | 7 | 40:32 | +8 | W D D L L |
9 | SV Helpenstein | 31 | 21 | 8 | 7 | 6 | 33:34 | -1 | D L D D W |
10 | Düren II | 26 | 22 | 8 | 2 | 12 | 42:51 | -9 | W L W W L |
11 | Arminia Eilendorf | 24 | 21 | 7 | 3 | 11 | 38:63 | -25 | D W L W W |
12 | Germania Erftstadt | 22 | 23 | 6 | 4 | 13 | 32:39 | -7 | L L L D L |
13 | DJK Rasensport Brand | 22 | 21 | 6 | 4 | 11 | 33:52 | -19 | L W L L W |
14 | Eilendorf | 21 | 23 | 6 | 3 | 14 | 45:51 | -6 | L W L L L |
15 | VfL Sindorf | 18 | 22 | 5 | 3 | 14 | 27:53 | -26 | W L D L L |
16 | Kohlscheider | 17 | 23 | 5 | 2 | 16 | 29:58 | -29 | L W L L L |
Legends:
Promotion
Relegation
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (2) | Eintracht Verlautenheide | 29 | 11 | 9 | 2 | 0 | 36:13 | +23 | W W W W W |
2 (5) | Rott | 28 | 10 | 9 | 1 | 0 | 34:10 | +24 | D W W W W |
3 (1) | FC Teutonia Weiden | 26 | 12 | 8 | 2 | 2 | 46:18 | +28 | W W D W L |
4 (9) | SV Helpenstein | 22 | 12 | 6 | 4 | 2 | 19:12 | +7 | D D W D W |
5 (4) | SV Kurdistan Düren | 21 | 11 | 6 | 3 | 2 | 30:18 | +12 | L W W W L |
6 (7) | Viktoria Arnoldsweiler | 21 | 12 | 6 | 3 | 3 | 20:17 | +3 | W W W W L |
7 (3) | Borussia Lindenthal | 18 | 11 | 5 | 3 | 3 | 24:14 | +10 | W L L W D |
8 (8) | SV Breinig | 18 | 12 | 5 | 3 | 4 | 21:16 | +5 | D L W L D |
9 (6) | SF Düren | 18 | 11 | 6 | 0 | 5 | 25:21 | +4 | L W W L L |
10 (14) | Eilendorf | 15 | 12 | 5 | 0 | 7 | 31:25 | +6 | W L W L L |
11 (10) | Düren II | 14 | 11 | 4 | 2 | 5 | 25:24 | +1 | W W L D W |
12 (11) | Arminia Eilendorf | 14 | 10 | 4 | 2 | 4 | 22:26 | -4 | D L W W W |
13 (12) | Germania Erftstadt | 13 | 12 | 3 | 4 | 5 | 17:15 | +2 | L D W D L |
14 (13) | DJK Rasensport Brand | 13 | 9 | 4 | 1 | 4 | 15:15 | 0 | W L W D W |
15 (15) | VfL Sindorf | 11 | 11 | 3 | 2 | 6 | 16:24 | -8 | W D L D L |
16 (16) | Kohlscheider | 10 | 12 | 3 | 1 | 8 | 19:32 | -13 | L L W L W |
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (3) | Borussia Lindenthal | 24 | 12 | 7 | 3 | 2 | 32:18 | +14 | D W L W D |
2 (1) | FC Teutonia Weiden | 24 | 11 | 7 | 3 | 1 | 27:19 | +8 | D W W L W |
3 (4) | SV Kurdistan Düren | 19 | 12 | 6 | 1 | 5 | 21:19 | +2 | L L L L W |
4 (2) | Eintracht Verlautenheide | 19 | 12 | 5 | 4 | 3 | 19:18 | +1 | D D W W W |
5 (6) | SF Düren | 18 | 12 | 5 | 3 | 4 | 30:28 | +2 | D W W L D |
6 (8) | SV Breinig | 15 | 10 | 4 | 3 | 3 | 19:16 | +3 | W D L D L |
7 (7) | Viktoria Arnoldsweiler | 15 | 11 | 4 | 3 | 4 | 18:24 | -6 | W W L D L |
8 (10) | Düren II | 12 | 11 | 4 | 0 | 7 | 17:27 | -10 | L W L L W |
9 (5) | Rott | 10 | 12 | 3 | 1 | 8 | 19:30 | -11 | L L L W D |
10 (11) | Arminia Eilendorf | 10 | 11 | 3 | 1 | 7 | 16:37 | -21 | W W L L L |
11 (9) | SV Helpenstein | 9 | 9 | 2 | 3 | 4 | 14:22 | -8 | L D D L L |
12 (12) | Germania Erftstadt | 9 | 11 | 3 | 0 | 8 | 15:24 | -9 | L L L L L |
13 (13) | DJK Rasensport Brand | 9 | 12 | 2 | 3 | 7 | 18:37 | -19 | L L L W W |
14 (16) | Kohlscheider | 7 | 11 | 2 | 1 | 8 | 10:26 | -16 | W L L L L |
15 (15) | VfL Sindorf | 7 | 11 | 2 | 1 | 8 | 11:29 | -18 | L L L D L |
16 (14) | Eilendorf | 6 | 11 | 1 | 3 | 7 | 14:26 | -12 | L L L D W |
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Pesch | 46 | 22 | 13 | 7 | 2 | 55:28 | +27 | D W W W W |
2 | SSV Merten | 45 | 21 | 14 | 3 | 4 | 65:34 | +31 | W W W L W |
3 | Oberpleis | 41 | 21 | 12 | 5 | 4 | 40:27 | +13 | W L W W W |
4 | SC Rheinbach | 39 | 22 | 11 | 6 | 5 | 38:28 | +10 | W L W D W |
5 | SSV Bornheim | 35 | 21 | 11 | 2 | 8 | 42:38 | +4 | W W L L W |
6 | Homburg-Nümbrecht | 34 | 19 | 10 | 4 | 5 | 37:28 | +9 | W W W L W |
7 | Wiehl | 31 | 21 | 9 | 4 | 8 | 43:42 | +1 | L W W L L |
8 | SpVg Köln-Flittard | 27 | 22 | 7 | 6 | 9 | 38:41 | -3 | W L L W W |
9 | FSV Schwarz-Weiß Neunkirchen-Seelscheid 1926 | 26 | 21 | 7 | 5 | 9 | 33:42 | -9 | D L D L W |
10 | Deutz | 23 | 21 | 7 | 2 | 12 | 32:38 | -6 | W L W L W |
11 | Spich | 23 | 21 | 6 | 5 | 10 | 35:52 | -17 | L D L L L |
12 | SC Fortuna Bonn | 22 | 20 | 6 | 4 | 10 | 34:42 | -8 | L L W W L |
13 | Schlebusch | 22 | 21 | 4 | 10 | 7 | 31:41 | -10 | L D D W D |
14 | Mondorf | 17 | 22 | 4 | 5 | 13 | 27:46 | -19 | L D L L L |
15 | Blau-Weiß Friesdorf | 8 | 21 | 2 | 2 | 17 | 22:45 | -23 | L L L L L |
16 | Alfter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0:0 | 0 | No matches |
Legends:
Promotion
Relegation
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (1) | Pesch | 26 | 11 | 8 | 2 | 1 | 34:14 | +20 | W W W W W |
2 (3) | Oberpleis | 26 | 11 | 8 | 2 | 1 | 22:10 | +12 | W W W W W |
3 (2) | SSV Merten | 25 | 10 | 8 | 1 | 1 | 37:13 | +24 | W W W W D |
4 (4) | SC Rheinbach | 24 | 11 | 7 | 3 | 1 | 21:12 | +9 | W W W W L |
5 (5) | SSV Bornheim | 22 | 11 | 7 | 1 | 3 | 27:19 | +8 | W L D L W |
6 (7) | Wiehl | 22 | 11 | 7 | 1 | 3 | 21:15 | +6 | L L L W W |
7 (6) | Homburg-Nümbrecht | 21 | 10 | 6 | 3 | 1 | 23:18 | +5 | W W W D D |
8 (8) | SpVg Köln-Flittard | 20 | 12 | 5 | 5 | 2 | 26:17 | +9 | W L W D W |
9 (9) | FSV Schwarz-Weiß Neunkirchen-Seelscheid 1926 | 20 | 10 | 6 | 2 | 2 | 16:14 | +2 | D D W W W |
10 (11) | Spich | 14 | 10 | 4 | 2 | 4 | 19:21 | -2 | D L L D W |
11 (10) | Deutz | 12 | 10 | 4 | 0 | 6 | 20:18 | +2 | W W W L L |
12 (14) | Mondorf | 12 | 10 | 3 | 3 | 4 | 15:13 | +2 | L L L L W |
13 (12) | SC Fortuna Bonn | 12 | 10 | 3 | 3 | 4 | 17:19 | -2 | L L W D D |
14 (13) | Schlebusch | 9 | 10 | 1 | 6 | 3 | 16:19 | -3 | D D D D D |
15 (15) | Blau-Weiß Friesdorf | 7 | 11 | 2 | 1 | 8 | 12:24 | -12 | L L L D L |
16 (16) | Alfter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0:0 | 0 | No matches |
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (2) | SSV Merten | 20 | 11 | 6 | 2 | 3 | 28:21 | +7 | W L D W W |
2 (1) | Pesch | 20 | 11 | 5 | 5 | 1 | 21:14 | +7 | D W W D D |
3 (3) | Oberpleis | 15 | 10 | 4 | 3 | 3 | 18:17 | +1 | L W D D W |
4 (4) | SC Rheinbach | 15 | 11 | 4 | 3 | 4 | 17:16 | +1 | L D L W D |
5 (6) | Homburg-Nümbrecht | 13 | 9 | 4 | 1 | 4 | 14:10 | +4 | W L W L L |
6 (5) | SSV Bornheim | 13 | 10 | 4 | 1 | 5 | 15:19 | -4 | W W L L W |
7 (13) | Schlebusch | 13 | 11 | 3 | 4 | 4 | 15:22 | -7 | L D W D L |
8 (10) | Deutz | 11 | 11 | 3 | 2 | 6 | 12:20 | -8 | L L L D W |
9 (12) | SC Fortuna Bonn | 10 | 10 | 3 | 1 | 6 | 17:23 | -6 | W L L L W |
10 (7) | Wiehl | 9 | 10 | 2 | 3 | 5 | 22:27 | -5 | W W L L L |
11 (11) | Spich | 9 | 11 | 2 | 3 | 6 | 16:31 | -15 | L L L D L |
12 (8) | SpVg Köln-Flittard | 7 | 10 | 2 | 1 | 7 | 12:24 | -12 | L W L W L |
13 (9) | FSV Schwarz-Weiß Neunkirchen-Seelscheid 1926 | 6 | 11 | 1 | 3 | 7 | 17:28 | -11 | L L W L D |
14 (14) | Mondorf | 5 | 12 | 1 | 2 | 9 | 12:33 | -21 | D L L D L |
15 (15) | Blau-Weiß Friesdorf | 1 | 10 | 0 | 1 | 9 | 10:21 | -11 | L L L L L |
16 (16) | Alfter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0:0 | 0 | No matches |
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Taucha 99 | 41 | 19 | 13 | 2 | 4 | 43:14 | +29 | W W L W W |
2 | Markranstädt | 38 | 20 | 10 | 8 | 2 | 26:13 | +13 | D D W L W |
3 | Empor Glauchau | 38 | 20 | 11 | 5 | 4 | 36:27 | +9 | W W D L L |
4 | Handwerk Rabenstein | 35 | 19 | 10 | 5 | 4 | 29:12 | +17 | D L W D W |
5 | SC Borea Dresden | 33 | 20 | 10 | 3 | 7 | 33:26 | +7 | D W D W L |
6 | Dresden Laubegast | 32 | 20 | 9 | 5 | 6 | 47:24 | +23 | W D W L L |
7 | Oberlausitz Neugersdorf | 30 | 20 | 8 | 6 | 6 | 27:24 | +3 | D L W W D |
8 | Reichenbacher FC | 29 | 20 | 7 | 8 | 5 | 25:23 | +2 | W D W D W |
9 | Lößnitz | 29 | 20 | 7 | 8 | 5 | 21:21 | 0 | L L W L D |
10 | VfB Fortuna Chemnitz | 26 | 19 | 8 | 2 | 9 | 27:26 | +1 | D L L W L |
11 | Motor Wilsdruff | 25 | 20 | 7 | 4 | 9 | 32:32 | 0 | L W D W W |
12 | Kickers 94 Markkleeberg | 22 | 20 | 6 | 4 | 10 | 29:32 | -3 | L W L L L |
13 | Pirna-Copitz 07 | 21 | 20 | 5 | 6 | 9 | 23:37 | -14 | L D W L W |
14 | Radebeul | 19 | 20 | 5 | 4 | 11 | 20:33 | -13 | W L D W L |
15 | Radefelder SV 1990 | 16 | 19 | 4 | 4 | 11 | 18:36 | -18 | D L L L W |
16 | BSC Rapid Chemnitz | 3 | 20 | 1 | 0 | 19 | 16:72 | -56 | L L L W L |
Legends:
Promotion
Relegation
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (1) | Taucha 99 | 25 | 10 | 8 | 1 | 1 | 28:6 | +22 | W W W L W |
2 (3) | Empor Glauchau | 24 | 11 | 7 | 3 | 1 | 18:7 | +11 | W D L D W |
3 (5) | SC Borea Dresden | 22 | 10 | 7 | 1 | 2 | 19:12 | +7 | W W W W W |
4 (7) | Oberlausitz Neugersdorf | 22 | 11 | 6 | 4 | 1 | 13:7 | +6 | D W W W W |
5 (2) | Markranstädt | 21 | 11 | 6 | 3 | 2 | 15:10 | +5 | D W L D W |
6 (4) | Handwerk Rabenstein | 20 | 9 | 6 | 2 | 1 | 15:4 | +11 | D W L W W |
7 (9) | Lößnitz | 19 | 10 | 5 | 4 | 1 | 14:7 | +7 | W D D W W |
8 (10) | VfB Fortuna Chemnitz | 16 | 10 | 5 | 1 | 4 | 17:16 | +1 | L L W L D |
9 (12) | Kickers 94 Markkleeberg | 14 | 9 | 4 | 2 | 3 | 16:12 | +4 | W L D W L |
10 (11) | Motor Wilsdruff | 14 | 10 | 4 | 2 | 4 | 19:16 | +3 | W W D L W |
11 (13) | Pirna-Copitz 07 | 13 | 10 | 4 | 1 | 5 | 14:23 | -9 | L W W W L |
12 (6) | Dresden Laubegast | 10 | 9 | 2 | 4 | 3 | 14:12 | +2 | D L D L D |
13 (14) | Radebeul | 9 | 10 | 2 | 3 | 5 | 9:14 | -5 | W D W L L |
14 (8) | Reichenbacher FC | 8 | 9 | 1 | 5 | 3 | 8:11 | -3 | D D L D W |
15 (15) | Radefelder SV 1990 | 7 | 9 | 2 | 1 | 6 | 12:22 | -10 | L W L L W |
16 (16) | BSC Rapid Chemnitz | 3 | 10 | 1 | 0 | 9 | 6:36 | -30 | L L W L L |
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (6) | Dresden Laubegast | 22 | 11 | 7 | 1 | 3 | 33:12 | +21 | W W L D W |
2 (8) | Reichenbacher FC | 21 | 11 | 6 | 3 | 2 | 17:12 | +5 | W W W W D |
3 (2) | Markranstädt | 17 | 9 | 4 | 5 | 0 | 11:3 | +8 | D W W W D |
4 (1) | Taucha 99 | 16 | 9 | 5 | 1 | 3 | 15:8 | +7 | L W W L L |
5 (4) | Handwerk Rabenstein | 15 | 10 | 4 | 3 | 3 | 14:8 | +6 | L D W W D |
6 (3) | Empor Glauchau | 14 | 9 | 4 | 2 | 3 | 18:20 | -2 | W L D W W |
7 (5) | SC Borea Dresden | 11 | 10 | 3 | 2 | 5 | 14:14 | 0 | D D L W W |
8 (11) | Motor Wilsdruff | 11 | 10 | 3 | 2 | 5 | 13:16 | -3 | L D W L L |
9 (10) | VfB Fortuna Chemnitz | 10 | 9 | 3 | 1 | 5 | 10:10 | 0 | D L W L L |
10 (9) | Lößnitz | 10 | 10 | 2 | 4 | 4 | 7:14 | -7 | L L L W D |
11 (14) | Radebeul | 10 | 10 | 3 | 1 | 6 | 11:19 | -8 | L L L L L |
12 (15) | Radefelder SV 1990 | 9 | 10 | 2 | 3 | 5 | 6:14 | -8 | D L L W L |
13 (7) | Oberlausitz Neugersdorf | 8 | 9 | 2 | 2 | 5 | 14:17 | -3 | L D L W L |
14 (13) | Pirna-Copitz 07 | 8 | 10 | 1 | 5 | 4 | 9:14 | -5 | D L L D D |
15 (12) | Kickers 94 Markkleeberg | 8 | 11 | 2 | 2 | 7 | 13:20 | -7 | L L L D L |
16 (16) | BSC Rapid Chemnitz | 0 | 10 | 0 | 0 | 10 | 10:36 | -26 | L L L L L |
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Torgelow-Ueckermünde | 48 | 18 | 16 | 0 | 2 | 63:19 | +44 | W W W W W |
2 | Malchow | 48 | 19 | 15 | 3 | 1 | 55:21 | +34 | W W W D D |
3 | Neubrandenburg 04 | 45 | 19 | 14 | 3 | 2 | 60:19 | +41 | W W D D W |
4 | Siedenbollentin | 37 | 19 | 11 | 4 | 4 | 46:23 | +23 | W L D L W |
5 | Bentwisch | 32 | 18 | 10 | 2 | 6 | 43:32 | +11 | L W W W W |
6 | Greifswalder II | 29 | 19 | 8 | 5 | 6 | 40:36 | +4 | D W D W W |
7 | Mecklenburg Schwerin | 28 | 18 | 7 | 7 | 4 | 35:22 | +13 | L L W D D |
8 | Pastow | 27 | 19 | 7 | 6 | 6 | 41:28 | +13 | D W D D L |
9 | Pampow | 21 | 16 | 6 | 3 | 7 | 29:34 | -5 | W L L D L |
10 | Schönberg | 20 | 19 | 6 | 2 | 11 | 30:47 | -17 | L L L W L |
11 | Rene Schneider | 19 | 17 | 5 | 4 | 8 | 30:28 | +2 | W W W L L |
12 | Kühlungsborn | 18 | 18 | 5 | 3 | 10 | 30:41 | -11 | W L D L L |
13 | Güstrow | 17 | 19 | 5 | 2 | 12 | 35:50 | -15 | D L W W L |
14 | Doberaner FC | 12 | 18 | 3 | 3 | 12 | 24:58 | -34 | W D L L L |
15 | Warnemünde | 10 | 19 | 3 | 1 | 15 | 28:76 | -48 | L L L D L |
16 | TSV 1860 Stralsund | 5 | 19 | 1 | 2 | 16 | 26:81 | -55 | L L L L L |
Legends:
Promotion
Relegation
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (2) | Malchow | 28 | 10 | 9 | 1 | 0 | 29:12 | +17 | W D W W W |
2 (4) | Siedenbollentin | 26 | 10 | 8 | 2 | 0 | 32:9 | +23 | W D W D W |
3 (1) | Torgelow-Ueckermünde | 24 | 8 | 8 | 0 | 0 | 29:7 | +22 | W W W W W |
4 (3) | Neubrandenburg 04 | 22 | 9 | 7 | 1 | 1 | 29:9 | +20 | W D L W W |
5 (5) | Bentwisch | 18 | 9 | 6 | 0 | 3 | 22:13 | +9 | W W W W L |
6 (6) | Greifswalder II | 17 | 9 | 5 | 2 | 2 | 19:14 | +5 | W W W L L |
7 (7) | Mecklenburg Schwerin | 16 | 10 | 4 | 4 | 2 | 20:9 | +11 | L W D D W |
8 (8) | Pastow | 12 | 9 | 3 | 3 | 3 | 20:13 | +7 | D D L L W |
9 (11) | Rene Schneider | 12 | 9 | 3 | 3 | 3 | 18:15 | +3 | W W L D L |
10 (10) | Schönberg | 11 | 10 | 3 | 2 | 5 | 17:23 | -6 | L W L D W |
11 (9) | Pampow | 8 | 7 | 2 | 2 | 3 | 11:14 | -3 | L L D W D |
12 (12) | Kühlungsborn | 7 | 9 | 2 | 1 | 6 | 12:22 | -10 | L D L L W |
13 (14) | Doberaner FC | 7 | 9 | 2 | 1 | 6 | 15:32 | -17 | D L L L L |
14 (15) | Warnemünde | 7 | 10 | 2 | 1 | 7 | 20:40 | -20 | L D L W L |
15 (13) | Güstrow | 4 | 10 | 1 | 1 | 8 | 14:29 | -15 | L W L L L |
16 (16) | TSV 1860 Stralsund | 4 | 9 | 1 | 1 | 7 | 13:34 | -21 | L L L D L |
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (1) | Torgelow-Ueckermünde | 24 | 10 | 8 | 0 | 2 | 34:12 | +22 | W W W L L |
2 (3) | Neubrandenburg 04 | 23 | 10 | 7 | 2 | 1 | 31:10 | +21 | W D W D W |
3 (2) | Malchow | 20 | 9 | 6 | 2 | 1 | 26:9 | +17 | W W D W W |
4 (8) | Pastow | 15 | 10 | 4 | 3 | 3 | 21:15 | +6 | W D L D D |
5 (5) | Bentwisch | 14 | 9 | 4 | 2 | 3 | 21:19 | +2 | L W W D W |
6 (13) | Güstrow | 13 | 9 | 4 | 1 | 4 | 21:21 | 0 | D W L W L |
7 (9) | Pampow | 13 | 9 | 4 | 1 | 4 | 18:20 | -2 | W L D W W |
8 (7) | Mecklenburg Schwerin | 12 | 8 | 3 | 3 | 2 | 15:13 | +2 | L D D W W |
9 (6) | Greifswalder II | 12 | 10 | 3 | 3 | 4 | 21:22 | -1 | D D W L L |
10 (4) | Siedenbollentin | 11 | 9 | 3 | 2 | 4 | 14:14 | 0 | L L W L W |
11 (12) | Kühlungsborn | 11 | 9 | 3 | 2 | 4 | 18:19 | -1 | W L W L L |
12 (10) | Schönberg | 9 | 9 | 3 | 0 | 6 | 13:24 | -11 | L L W W L |
13 (11) | Rene Schneider | 7 | 8 | 2 | 1 | 5 | 12:13 | -1 | W L D W L |
14 (14) | Doberaner FC | 5 | 9 | 1 | 2 | 6 | 9:26 | -17 | W L D L L |
15 (15) | Warnemünde | 3 | 9 | 1 | 0 | 8 | 8:36 | -28 | L L W L L |
16 (16) | TSV 1860 Stralsund | 1 | 10 | 0 | 1 | 9 | 13:47 | -34 | L L L L L |
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | SV 1908 Grün-Weiß Ahrensfelde | 48 | 19 | 15 | 3 | 1 | 53:14 | +39 | W D W L W |
2 | 1. FC Frankfurt | 39 | 19 | 11 | 6 | 2 | 54:23 | +31 | L L W W D |
3 | Union Klosterfelde | 37 | 19 | 12 | 4 | 3 | 42:22 | +20 | W L W W W |
4 | MSV 1919 Neuruppin | 35 | 19 | 10 | 5 | 4 | 45:33 | +12 | W L W W W |
5 | Sachsenhausen | 30 | 18 | 8 | 6 | 4 | 45:24 | +21 | W D W D W |
6 | SV Germania 90 Schöneiche | 29 | 20 | 8 | 5 | 7 | 33:26 | +7 | L D W L W |
7 | Einheit Bernau | 29 | 20 | 8 | 5 | 7 | 29:38 | -9 | W D W W L |
8 | Eintracht Oranienburg | 26 | 20 | 7 | 5 | 8 | 28:32 | -4 | D W L W W |
9 | BSC Süd 05 | 24 | 17 | 6 | 6 | 5 | 30:26 | +4 | L W W L D |
10 | Petershagen-Eggersdorf | 24 | 19 | 7 | 3 | 9 | 32:31 | +1 | L L L W L |
11 | Werderaner Viktoria | 23 | 21 | 5 | 8 | 8 | 35:40 | -5 | W L W D L |
12 | Fortuna Babelsberg | 21 | 19 | 6 | 3 | 10 | 35:51 | -16 | L L W D W |
13 | Zehdenick | 20 | 19 | 5 | 5 | 9 | 41:42 | -1 | W W D L L |
14 | Preussen Eberswalde | 19 | 20 | 5 | 4 | 11 | 33:53 | -20 | D L L L L |
15 | Grün-Weiß Lübben | 18 | 19 | 5 | 3 | 11 | 40:58 | -18 | D W W L W |
16 | FC Concordia Buckow / Waldsieversdorf 03 | 18 | 19 | 5 | 3 | 11 | 36:51 | -15 | D W W L L |
17 | Victoria Seelow | 7 | 19 | 1 | 4 | 14 | 17:64 | -47 | D L L D L |
Legends:
Promotion
Possible Relegation
Relegation
Points corrections:
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (3) | Union Klosterfelde | 25 | 9 | 8 | 1 | 0 | 30:8 | +22 | W W W W W |
2 (1) | SV 1908 Grün-Weiß Ahrensfelde | 22 | 9 | 7 | 1 | 1 | 23:5 | +18 | D L W W W |
3 (2) | 1. FC Frankfurt | 20 | 9 | 6 | 2 | 1 | 31:9 | +22 | L W D W D |
4 (4) | MSV 1919 Neuruppin | 19 | 9 | 5 | 4 | 0 | 20:13 | +7 | W W W W D |
5 (5) | Sachsenhausen | 17 | 9 | 5 | 2 | 2 | 30:10 | +20 | D W W L W |
6 (8) | Eintracht Oranienburg | 17 | 11 | 5 | 2 | 4 | 15:14 | +1 | W W W D L |
7 (11) | Werderaner Viktoria | 16 | 13 | 4 | 4 | 5 | 26:24 | +2 | W L D L L |
8 (10) | Petershagen-Eggersdorf | 16 | 9 | 5 | 1 | 3 | 18:11 | +7 | L L D L W |
9 (7) | Einheit Bernau | 16 | 10 | 4 | 4 | 2 | 19:12 | +7 | D L L W D |
10 (6) | SV Germania 90 Schöneiche | 13 | 9 | 3 | 4 | 2 | 12:10 | +2 | L L D D D |
11 (12) | Fortuna Babelsberg | 13 | 9 | 4 | 1 | 4 | 20:21 | -1 | W W W L L |
12 (9) | BSC Süd 05 | 12 | 8 | 3 | 3 | 2 | 15:15 | 0 | L W L W D |
13 (14) | Preussen Eberswalde | 11 | 11 | 3 | 2 | 6 | 21:26 | -5 | L L L L D |
14 (15) | Grün-Weiß Lübben | 8 | 9 | 2 | 2 | 5 | 25:27 | -2 | W L L L L |
15 (16) | FC Concordia Buckow / Waldsieversdorf 03 | 8 | 8 | 2 | 2 | 4 | 19:24 | -5 | D W L L L |
16 (13) | Zehdenick | 7 | 10 | 2 | 1 | 7 | 13:21 | -8 | W W L L L |
17 (17) | Victoria Seelow | 6 | 11 | 1 | 3 | 7 | 10:31 | -21 | D L D D L |
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (1) | SV 1908 Grün-Weiß Ahrensfelde | 26 | 10 | 8 | 2 | 0 | 30:9 | +21 | W W W W W |
2 (2) | 1. FC Frankfurt | 19 | 10 | 5 | 4 | 1 | 23:14 | +9 | L W W W W |
3 (4) | MSV 1919 Neuruppin | 16 | 10 | 5 | 1 | 4 | 25:20 | +5 | L W W L L |
4 (6) | SV Germania 90 Schöneiche | 16 | 11 | 5 | 1 | 5 | 21:16 | +5 | L D W W W |
5 (3) | Union Klosterfelde | 15 | 10 | 4 | 3 | 3 | 12:14 | -2 | L W W L D |
6 (13) | Zehdenick | 13 | 9 | 3 | 4 | 2 | 28:21 | +7 | D L W D D |
7 (5) | Sachsenhausen | 13 | 9 | 3 | 4 | 2 | 15:14 | +1 | W D W L D |
8 (7) | Einheit Bernau | 13 | 10 | 4 | 1 | 5 | 10:26 | -16 | W W W L L |
9 (9) | BSC Süd 05 | 12 | 9 | 3 | 3 | 3 | 15:11 | +4 | W D L D W |
10 (15) | Grün-Weiß Lübben | 10 | 10 | 3 | 1 | 6 | 15:31 | -16 | D W W L L |
11 (16) | FC Concordia Buckow / Waldsieversdorf 03 | 10 | 11 | 3 | 1 | 7 | 17:27 | -10 | W L W L L |
12 (8) | Eintracht Oranienburg | 9 | 9 | 2 | 3 | 4 | 13:18 | -5 | D L L W W |
13 (12) | Fortuna Babelsberg | 8 | 10 | 2 | 2 | 6 | 15:30 | -15 | L L D W D |
14 (14) | Preussen Eberswalde | 8 | 9 | 2 | 2 | 5 | 12:27 | -15 | D L L W L |
15 (10) | Petershagen-Eggersdorf | 8 | 10 | 2 | 2 | 6 | 14:20 | -6 | L L W L D |
16 (11) | Werderaner Viktoria | 7 | 8 | 1 | 4 | 3 | 9:16 | -7 | L W D D D |
17 (17) | Victoria Seelow | 1 | 8 | 0 | 1 | 7 | 7:33 | -26 | L L D L L |
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 1862/09 Weinheim | 46 | 20 | 14 | 4 | 2 | 45:20 | +25 | W W L W D |
2 | Zuzenhausen | 45 | 20 | 14 | 3 | 3 | 47:25 | +22 | W D W W W |
3 | 1. FC Mühlhausen | 42 | 20 | 13 | 3 | 4 | 60:27 | +33 | L L W W W |
4 | Astoria Walldorf II | 41 | 20 | 13 | 2 | 5 | 53:28 | +25 | W D W L D |
5 | Fortuna Heddesheim | 38 | 20 | 12 | 2 | 6 | 46:29 | +17 | W L L W W |
6 | Spielberg | 36 | 20 | 11 | 3 | 6 | 44:32 | +12 | W W L W L |
7 | VfB Eppingen | 28 | 20 | 7 | 7 | 6 | 40:35 | +5 | L W L W W |
8 | Waldhof Mannheim II | 28 | 19 | 9 | 1 | 9 | 31:30 | +1 | D L W W W |
9 | Bruchsal | 24 | 20 | 7 | 3 | 10 | 32:39 | -7 | D L L L W |
10 | ASC Neuenheim | 23 | 20 | 7 | 2 | 11 | 35:40 | -5 | L W W L L |
11 | FC Victoria Bammental | 23 | 20 | 6 | 5 | 9 | 28:42 | -14 | L W D D L |
12 | VfB Bretten 1908 | 21 | 20 | 6 | 3 | 11 | 27:47 | -20 | L W D L W |
13 | FV Mosbach | 19 | 20 | 5 | 4 | 11 | 31:51 | -20 | D L L L L |
14 | VfR Gommersdorf | 15 | 19 | 4 | 3 | 12 | 20:42 | -22 | W L W D L |
15 | Germania Friedrichstal | 12 | 20 | 3 | 3 | 14 | 20:54 | -34 | L L L D L |
16 | TSV 05 Reichenbach | 10 | 20 | 2 | 4 | 14 | 24:42 | -18 | D W D L L |
Legends:
Promotion
Promotion Play-off
Possible Relegation
Relegation
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (4) | Astoria Walldorf II | 28 | 11 | 9 | 1 | 1 | 39:12 | +27 | W W D W W |
2 (3) | 1. FC Mühlhausen | 27 | 10 | 9 | 0 | 1 | 40:11 | +29 | L W W W W |
3 (1) | 1862/09 Weinheim | 21 | 9 | 6 | 3 | 0 | 20:10 | +10 | W W W D D |
4 (5) | Fortuna Heddesheim | 20 | 10 | 6 | 2 | 2 | 25:14 | +11 | W L W W W |
5 (9) | Bruchsal | 20 | 11 | 6 | 2 | 3 | 20:13 | +7 | D L W W W |
6 (6) | Spielberg | 19 | 11 | 6 | 1 | 4 | 22:18 | +4 | W L L L W |
7 (2) | Zuzenhausen | 17 | 9 | 5 | 2 | 2 | 19:18 | +1 | D W W D L |
8 (7) | VfB Eppingen | 16 | 9 | 4 | 4 | 1 | 22:12 | +10 | W W D D D |
9 (8) | Waldhof Mannheim II | 16 | 9 | 5 | 1 | 3 | 18:12 | +6 | D W W L W |
10 (11) | FC Victoria Bammental | 14 | 10 | 4 | 2 | 4 | 15:25 | -10 | W L L D L |
11 (10) | ASC Neuenheim | 13 | 11 | 4 | 1 | 6 | 19:17 | +2 | L W L L W |
12 (14) | VfR Gommersdorf | 10 | 10 | 3 | 1 | 6 | 9:18 | -9 | W W L L L |
13 (13) | FV Mosbach | 9 | 9 | 3 | 0 | 6 | 15:23 | -8 | L L L W L |
14 (12) | VfB Bretten 1908 | 8 | 10 | 2 | 2 | 6 | 13:21 | -8 | L D L L W |
15 (16) | TSV 05 Reichenbach | 5 | 10 | 1 | 2 | 7 | 14:21 | -7 | D L L L W |
16 (15) | Germania Friedrichstal | 5 | 10 | 1 | 2 | 7 | 8:20 | -12 | L L D L D |
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (2) | Zuzenhausen | 28 | 11 | 9 | 1 | 1 | 28:7 | +21 | W W W W W |
2 (1) | 1862/09 Weinheim | 25 | 11 | 8 | 1 | 2 | 25:10 | +15 | W L D W W |
3 (5) | Fortuna Heddesheim | 18 | 10 | 6 | 0 | 4 | 21:15 | +6 | L W L L W |
4 (6) | Spielberg | 17 | 9 | 5 | 2 | 2 | 22:14 | +8 | W W L W W |
5 (3) | 1. FC Mühlhausen | 15 | 10 | 4 | 3 | 3 | 20:16 | +4 | L W W L D |
6 (4) | Astoria Walldorf II | 13 | 9 | 4 | 1 | 4 | 14:16 | -2 | D L W W L |
7 (12) | VfB Bretten 1908 | 13 | 10 | 4 | 1 | 5 | 14:26 | -12 | W L W L L |
8 (7) | VfB Eppingen | 12 | 11 | 3 | 3 | 5 | 18:23 | -5 | L L W L D |
9 (8) | Waldhof Mannheim II | 12 | 10 | 4 | 0 | 6 | 13:18 | -5 | L W W L L |
10 (10) | ASC Neuenheim | 10 | 9 | 3 | 1 | 5 | 16:23 | -7 | W L W L L |
11 (13) | FV Mosbach | 10 | 11 | 2 | 4 | 5 | 16:28 | -12 | D L L W L |
12 (11) | FC Victoria Bammental | 9 | 10 | 2 | 3 | 5 | 13:17 | -4 | L D D W D |
13 (15) | Germania Friedrichstal | 7 | 10 | 2 | 1 | 7 | 12:34 | -22 | L L W L L |
14 (16) | TSV 05 Reichenbach | 5 | 10 | 1 | 2 | 7 | 10:21 | -11 | D W L D L |
15 (14) | VfR Gommersdorf | 5 | 9 | 1 | 2 | 6 | 11:24 | -13 | L D L D L |
16 (9) | Bruchsal | 4 | 9 | 1 | 1 | 7 | 12:26 | -14 | L L L D L |
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Fellbach | 39 | 19 | 13 | 0 | 6 | 49:29 | +20 | W L W W L |
2 | Türkspor Neckarsulm | 35 | 19 | 10 | 5 | 4 | 61:32 | +29 | W D W W W |
3 | Leinfelden-Echterdingen | 34 | 19 | 10 | 4 | 5 | 51:30 | +21 | W D W L W |
4 | TSG Tübingen | 31 | 19 | 9 | 4 | 6 | 28:25 | +3 | L W L W W |
5 | Hofherrnweiler-Unterromb | 31 | 19 | 9 | 4 | 6 | 26:28 | -2 | W W W W D |
6 | Sportfreunde Schwäbisch Hall FC | 29 | 19 | 8 | 5 | 6 | 32:28 | +4 | W L D D L |
7 | Pfullingen | 29 | 19 | 9 | 2 | 8 | 34:32 | +2 | L L W W L |
8 | Berg | 29 | 19 | 9 | 2 | 8 | 33:38 | -5 | W W L L L |
9 | Spfr. Dorfmerkingen | 27 | 19 | 8 | 3 | 8 | 36:31 | +5 | L L L W L |
10 | Ehingen-Süd | 26 | 19 | 7 | 5 | 7 | 25:29 | -4 | D D L W W |
11 | TV Echterdingen | 23 | 19 | 6 | 5 | 8 | 30:41 | -11 | W W D W L |
12 | GSV Maichingen | 23 | 19 | 7 | 2 | 10 | 36:50 | -14 | D L W W L |
13 | Neckarsulmer SU | 22 | 19 | 6 | 4 | 9 | 32:32 | 0 | L W L L D |
14 | TSV Oberensingen | 21 | 19 | 6 | 3 | 10 | 34:39 | -5 | L L L L W |
15 | FV Rot-Weiß Weiler | 16 | 19 | 4 | 4 | 11 | 21:42 | -21 | D D L L W |
16 | FV Biberach | 13 | 19 | 3 | 4 | 12 | 25:47 | -22 | D D L L L |
Legends:
Promotion
Promotion Play-off
Possible Relegation
Relegation
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (1) | Fellbach | 24 | 9 | 8 | 0 | 1 | 23:11 | +12 | W W W W W |
2 (3) | Leinfelden-Echterdingen | 23 | 10 | 7 | 2 | 1 | 30:11 | +19 | W L W D W |
3 (2) | Türkspor Neckarsulm | 20 | 9 | 6 | 2 | 1 | 34:15 | +19 | W W D W W |
4 (10) | Ehingen-Süd | 18 | 10 | 5 | 3 | 2 | 18:16 | +2 | D W W D W |
5 (4) | TSG Tübingen | 16 | 9 | 5 | 1 | 3 | 16:16 | 0 | L W W W D |
6 (7) | Pfullingen | 15 | 10 | 5 | 0 | 5 | 18:18 | 0 | L W L L W |
7 (8) | Berg | 14 | 10 | 4 | 2 | 4 | 16:18 | -2 | W L L D W |
8 (14) | TSV Oberensingen | 13 | 9 | 4 | 1 | 4 | 14:14 | 0 | L L W W L |
9 (6) | Sportfreunde Schwäbisch Hall FC | 12 | 9 | 3 | 3 | 3 | 15:16 | -1 | D D W L W |
10 (13) | Neckarsulmer SU | 11 | 10 | 3 | 2 | 5 | 16:15 | +1 | W L D L L |
11 (11) | TV Echterdingen | 11 | 9 | 3 | 2 | 4 | 13:19 | -6 | W W L W L |
12 (5) | Hofherrnweiler-Unterromb | 11 | 9 | 3 | 2 | 4 | 10:19 | -9 | W W W L L |
13 (12) | GSV Maichingen | 10 | 9 | 3 | 1 | 5 | 14:20 | -6 | D W L L L |
14 (9) | Spfr. Dorfmerkingen | 10 | 10 | 3 | 1 | 6 | 14:21 | -7 | L L L L L |
15 (15) | FV Rot-Weiß Weiler | 9 | 10 | 2 | 3 | 5 | 10:19 | -9 | D L L D W |
16 (16) | FV Biberach | 6 | 10 | 1 | 3 | 6 | 16:28 | -12 | D L L D L |
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (5) | Hofherrnweiler-Unterromb | 20 | 10 | 6 | 2 | 2 | 16:9 | +7 | W W W D D |
2 (9) | Spfr. Dorfmerkingen | 17 | 9 | 5 | 2 | 2 | 22:10 | +12 | L W W L D |
3 (6) | Sportfreunde Schwäbisch Hall FC | 17 | 10 | 5 | 2 | 3 | 17:12 | +5 | W L L D W |
4 (2) | Türkspor Neckarsulm | 15 | 10 | 4 | 3 | 3 | 27:17 | +10 | D W W W L |
5 (1) | Fellbach | 15 | 10 | 5 | 0 | 5 | 26:18 | +8 | L W L W L |
6 (4) | TSG Tübingen | 15 | 10 | 4 | 3 | 3 | 12:9 | +3 | L W W L D |
7 (8) | Berg | 15 | 9 | 5 | 0 | 4 | 17:20 | -3 | W L L L W |
8 (7) | Pfullingen | 14 | 9 | 4 | 2 | 3 | 16:14 | +2 | L W W L L |
9 (12) | GSV Maichingen | 13 | 10 | 4 | 1 | 5 | 22:30 | -8 | L W L D L |
10 (11) | TV Echterdingen | 12 | 10 | 3 | 3 | 4 | 17:22 | -5 | W D L D W |
11 (3) | Leinfelden-Echterdingen | 11 | 9 | 3 | 2 | 4 | 21:19 | +2 | D W D L L |
12 (13) | Neckarsulmer SU | 11 | 9 | 3 | 2 | 4 | 16:17 | -1 | L L L W W |
13 (14) | TSV Oberensingen | 8 | 10 | 2 | 2 | 6 | 20:25 | -5 | L L W D L |
14 (10) | Ehingen-Süd | 8 | 9 | 2 | 2 | 5 | 7:13 | -6 | D L L D L |
15 (16) | FV Biberach | 7 | 9 | 2 | 1 | 6 | 9:19 | -10 | D L L L W |
16 (15) | FV Rot-Weiß Weiler | 7 | 9 | 2 | 1 | 6 | 11:23 | -12 | D L W W L |
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Werder Bremen III | 43 | 20 | 13 | 4 | 3 | 82:34 | +48 | W L D W D |
2 | TV Eiche Horn Bremen | 43 | 19 | 14 | 1 | 4 | 64:23 | +41 | W W W W W |
3 | Habenhauser FV | 43 | 18 | 14 | 1 | 3 | 61:27 | +34 | W W W L W |
4 | Borgfeld | 43 | 20 | 14 | 1 | 5 | 58:32 | +26 | W L L W W |
5 | TuSpo Surheide | 40 | 20 | 13 | 1 | 6 | 58:30 | +28 | W W W L L |
6 | VfL Bremen | 37 | 19 | 11 | 4 | 4 | 49:35 | +14 | L W W D D |
7 | TSV Wulsdorf | 31 | 18 | 10 | 1 | 7 | 46:28 | +18 | L W W W W |
8 | Burg | 26 | 20 | 7 | 5 | 8 | 40:53 | -13 | L L W D D |
9 | Huchting | 25 | 20 | 7 | 4 | 9 | 57:56 | +1 | D D W W D |
10 | Schwachhausen | 19 | 20 | 5 | 4 | 11 | 26:44 | -18 | W D L D W |
11 | Osterholz Tenever Bremen | 18 | 20 | 5 | 3 | 12 | 41:66 | -25 | L W L L L |
12 | Grohn | 17 | 18 | 5 | 2 | 11 | 35:59 | -24 | L L D D L |
13 | Hastedt | 16 | 19 | 4 | 4 | 11 | 35:56 | -21 | W L L L D |
14 | SVGO Bremen | 15 | 20 | 4 | 3 | 13 | 30:64 | -34 | L W L L W |
15 | ATS Buntentor | 13 | 19 | 3 | 4 | 12 | 26:51 | -25 | L L L D L |
16 | Weyhe | 13 | 20 | 3 | 4 | 13 | 25:75 | -50 | D L L D L |
Legends:
Promotion
Relegation
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (2) | TV Eiche Horn Bremen | 27 | 10 | 9 | 0 | 1 | 41:10 | +31 | W W W W L |
2 (4) | Borgfeld | 27 | 10 | 9 | 0 | 1 | 33:5 | +28 | W W W W W |
3 (5) | TuSpo Surheide | 25 | 11 | 8 | 1 | 2 | 36:10 | +26 | W W L D W |
4 (3) | Habenhauser FV | 24 | 9 | 8 | 0 | 1 | 36:15 | +21 | W W W W W |
5 (1) | Werder Bremen III | 22 | 9 | 7 | 1 | 1 | 45:15 | +30 | W W D W W |
6 (6) | VfL Bremen | 19 | 10 | 6 | 1 | 3 | 24:16 | +8 | W D W L W |
7 (8) | Burg | 14 | 10 | 3 | 5 | 2 | 25:22 | +3 | L D D D W |
8 (13) | Hastedt | 14 | 10 | 4 | 2 | 4 | 26:29 | -3 | W L L L W |
9 (10) | Schwachhausen | 14 | 11 | 4 | 2 | 5 | 14:19 | -5 | D L W W L |
10 (9) | Huchting | 13 | 9 | 4 | 1 | 4 | 30:23 | +7 | W L L L L |
11 (7) | TSV Wulsdorf | 13 | 8 | 4 | 1 | 3 | 16:11 | +5 | W W W L D |
12 (11) | Osterholz Tenever Bremen | 13 | 10 | 4 | 1 | 5 | 24:28 | -4 | W L L W L |
13 (12) | Grohn | 10 | 9 | 3 | 1 | 5 | 20:25 | -5 | L L D L W |
14 (16) | Weyhe | 10 | 10 | 2 | 4 | 4 | 15:28 | -13 | D D L D D |
15 (15) | ATS Buntentor | 6 | 9 | 1 | 3 | 5 | 13:24 | -11 | L L D W L |
16 (14) | SVGO Bremen | 6 | 10 | 2 | 0 | 8 | 15:40 | -25 | L L W L L |
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (1) | Werder Bremen III | 21 | 11 | 6 | 3 | 2 | 37:19 | +18 | L D D W W |
2 (3) | Habenhauser FV | 19 | 9 | 6 | 1 | 2 | 25:12 | +13 | W L W W W |
3 (7) | TSV Wulsdorf | 18 | 10 | 6 | 0 | 4 | 30:17 | +13 | L W W L W |
4 (6) | VfL Bremen | 18 | 9 | 5 | 3 | 1 | 25:19 | +6 | L W D W W |
5 (2) | TV Eiche Horn Bremen | 16 | 9 | 5 | 1 | 3 | 23:13 | +10 | W W D W L |
6 (4) | Borgfeld | 16 | 10 | 5 | 1 | 4 | 25:27 | -2 | L L W D W |
7 (5) | TuSpo Surheide | 15 | 9 | 5 | 0 | 4 | 22:20 | +2 | W L L L W |
8 (9) | Huchting | 12 | 11 | 3 | 3 | 5 | 27:33 | -6 | D D W D L |
9 (8) | Burg | 12 | 10 | 4 | 0 | 6 | 15:31 | -16 | L W W W L |
10 (14) | SVGO Bremen | 9 | 10 | 2 | 3 | 5 | 15:24 | -9 | W L W L D |
11 (15) | ATS Buntentor | 7 | 10 | 2 | 1 | 7 | 13:27 | -14 | L L L L D |
12 (12) | Grohn | 7 | 9 | 2 | 1 | 6 | 15:34 | -19 | D L L L L |
13 (10) | Schwachhausen | 5 | 9 | 1 | 2 | 6 | 12:25 | -13 | W D L D L |
14 (11) | Osterholz Tenever Bremen | 5 | 10 | 1 | 2 | 7 | 17:38 | -21 | L L L L W |
15 (16) | Weyhe | 3 | 10 | 1 | 0 | 9 | 10:47 | -37 | L L L W L |
16 (13) | Hastedt | 2 | 9 | 0 | 2 | 7 | 9:27 | -18 | L L D L L |
Visual table
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | SpVgg Unterhaching II | 49 | 25 | 15 | 4 | 6 | 50:37 | +13 |
2 | Erkheim | 45 | 26 | 14 | 3 | 9 | 59:43 | +16 |
3 | Schwabmünchen | 40 | 25 | 11 | 7 | 7 | 49:30 | +19 |
4 | Olching | 38 | 24 | 10 | 8 | 6 | 39:28 | +11 |
5 | Durach | 37 | 25 | 10 | 7 | 8 | 42:32 | +10 |
6 | TSV Aindling | 37 | 26 | 10 | 7 | 9 | 29:29 | 0 |
7 | Eintracht Karlsfeld | 35 | 24 | 10 | 5 | 9 | 46:40 | +6 |
8 | FC Kempten | 34 | 23 | 8 | 10 | 5 | 34:26 | +8 |
9 | Illertissen II | 34 | 26 | 10 | 4 | 12 | 56:61 | -5 |
10 | Jetzendorf | 33 | 25 | 9 | 6 | 10 | 42:44 | -2 |
11 | FSV Pfaffenhofen | 33 | 25 | 9 | 6 | 10 | 45:42 | +3 |
12 | Memmingen II | 33 | 25 | 9 | 6 | 10 | 49:44 | +5 |
13 | Ehekirchen | 33 | 25 | 9 | 6 | 10 | 42:41 | +1 |
14 | Kaufering | 32 | 25 | 10 | 2 | 13 | 37:62 | -25 |
15 | Oberweikertshofen | 31 | 25 | 8 | 7 | 10 | 32:39 | -7 |
16 | Gilching Argelsried | 28 | 25 | 8 | 4 | 13 | 33:47 | -14 |
17 | TSV Bobingen | 24 | 25 | 5 | 9 | 11 | 29:44 | -15 |
18 | SC Aufkirchen | 24 | 24 | 7 | 3 | 14 | 36:60 | -24 |
Legends:
Promotion
Promotion Play-off
Relegation Play-off
Relegation
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Grünwald | 60 | 25 | 19 | 3 | 3 | 69:28 | +41 |
2 | 1880 Wasserburg | 49 | 26 | 14 | 7 | 5 | 43:37 | +6 |
3 | VfB Forstinning | 44 | 26 | 12 | 8 | 6 | 39:35 | +4 |
4 | Chiemgau Traunstein | 43 | 26 | 12 | 7 | 7 | 53:35 | +18 |
5 | Sportfreunde Schwaig | 43 | 25 | 12 | 7 | 6 | 51:39 | +12 |
6 | Hallbergmoos-Goldach | 42 | 25 | 12 | 6 | 7 | 46:32 | +14 |
7 | Unterföhring | 41 | 26 | 12 | 5 | 9 | 54:47 | +7 |
8 | TuS Geretsried | 38 | 25 | 10 | 8 | 7 | 52:33 | +19 |
9 | Pullach | 37 | 26 | 10 | 7 | 9 | 59:39 | +20 |
10 | Kastl | 35 | 26 | 11 | 2 | 13 | 47:48 | -1 |
11 | 1860 Rosenheim | 34 | 25 | 9 | 7 | 9 | 33:33 | 0 |
12 | SV Bruckmühl | 32 | 25 | 8 | 8 | 9 | 32:47 | -15 |
13 | Eggenfelden | 26 | 26 | 5 | 11 | 10 | 31:48 | -17 |
14 | Garmisch-Partenkirchen | 25 | 26 | 6 | 7 | 13 | 40:43 | -3 |
15 | Ampfing | 23 | 25 | 5 | 8 | 12 | 35:56 | -21 |
16 | SV Neufraunhofen | 20 | 26 | 5 | 5 | 16 | 35:64 | -29 |
17 | Holzkirchen | 20 | 23 | 5 | 5 | 13 | 35:51 | -16 |
18 | SpVgg Feldmoching | 18 | 26 | 5 | 3 | 18 | 35:74 | -39 |
Legends:
Promotion
Promotion Play-off
Relegation Play-off
Relegation
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Karlburg | 53 | 25 | 16 | 5 | 4 | 45:23 | +22 |
2 | FT Schweinfurt | 47 | 25 | 14 | 5 | 6 | 54:38 | +16 |
3 | Alemannia Haibach | 46 | 26 | 14 | 4 | 8 | 56:32 | +24 |
4 | Großbardorf | 44 | 26 | 12 | 8 | 6 | 60:32 | +28 |
5 | Frammersbach | 41 | 26 | 11 | 8 | 7 | 32:30 | +2 |
6 | Lichtenfels | 40 | 26 | 10 | 10 | 6 | 43:40 | +3 |
7 | Röllbach | 40 | 25 | 10 | 10 | 5 | 49:46 | +3 |
8 | DJK Bamberg | 40 | 24 | 12 | 4 | 8 | 45:28 | +17 |
9 | Vatan Spor | 38 | 26 | 12 | 2 | 12 | 38:43 | -5 |
10 | Rimpar | 38 | 26 | 11 | 5 | 10 | 34:42 | -8 |
11 | Fuchsstadt | 36 | 25 | 10 | 6 | 9 | 43:35 | +8 |
12 | TSV Mönchröden | 33 | 26 | 10 | 3 | 13 | 44:47 | -3 |
13 | TSV Gochsheim | 30 | 26 | 9 | 3 | 14 | 30:38 | -8 |
14 | Schwebenried / Schwemm. | 29 | 26 | 7 | 8 | 11 | 38:55 | -17 |
15 | TuS 1893 Aschaffenburg Leider | 28 | 26 | 7 | 7 | 12 | 34:40 | -6 |
16 | Dampfach | 27 | 26 | 7 | 6 | 13 | 45:53 | -8 |
17 | TSV Unterpleichfeld | 22 | 26 | 6 | 4 | 16 | 27:45 | -18 |
18 | 1. FC 1928 Oberhaid | 10 | 26 | 2 | 4 | 20 | 26:76 | -50 |
Legends:
Promotion
Promotion Play-off
Relegation
Relegation Play-off
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Stadeln | 53 | 26 | 16 | 5 | 5 | 50:23 | +27 |
2 | Buch Nürnberg | 53 | 26 | 15 | 8 | 3 | 45:23 | +22 |
3 | Eintracht Münchberg | 50 | 24 | 16 | 2 | 6 | 53:26 | +27 |
4 | Schwabach | 45 | 25 | 13 | 6 | 6 | 45:32 | +13 |
5 | Großschwarzenlohe | 44 | 25 | 13 | 5 | 7 | 52:27 | +25 |
6 | Buckenhofen | 38 | 24 | 12 | 2 | 10 | 42:39 | +3 |
7 | ASV Weisendorf | 37 | 26 | 11 | 4 | 11 | 33:42 | -9 |
8 | Jahn Forchheim | 35 | 26 | 10 | 5 | 11 | 37:38 | -1 |
9 | Unterreichenbach | 35 | 26 | 9 | 8 | 9 | 41:42 | -1 |
10 | Weißenburg | 35 | 24 | 10 | 5 | 9 | 34:31 | +3 |
11 | Baiersdorfer SV | 34 | 26 | 9 | 7 | 10 | 44:33 | +11 |
12 | SV Mitterteich | 29 | 24 | 8 | 5 | 11 | 28:40 | -12 |
13 | Erlangen-Bruck | 28 | 25 | 7 | 7 | 11 | 37:46 | -9 |
14 | Quelle Fürth | 28 | 24 | 8 | 4 | 12 | 35:50 | -15 |
15 | Vorwärts Röslau | 24 | 24 | 7 | 3 | 14 | 40:53 | -13 |
16 | SpVgg Bayreuth II | 22 | 26 | 6 | 4 | 16 | 31:59 | -28 |
17 | Herzogenaurach | 20 | 24 | 5 | 5 | 14 | 31:48 | -17 |
18 | VfR Katschenreuth | 19 | 23 | 6 | 1 | 16 | 28:54 | -26 |
Legends:
Promotion
Promotion Play-off
Relegation Play-off
Relegation
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Weiden | 59 | 24 | 19 | 2 | 3 | 69:16 | +53 |
2 | Sturm Hauzenberg | 51 | 24 | 15 | 6 | 3 | 52:26 | +26 |
3 | Kareth Lappersdorf | 49 | 24 | 15 | 4 | 5 | 50:24 | +26 |
4 | Seebach | 48 | 23 | 15 | 3 | 5 | 52:23 | +29 |
5 | SpVgg Grün-Weiss Deggendorf | 36 | 24 | 11 | 3 | 10 | 26:37 | -11 |
6 | SC Ettmannsdorf | 35 | 22 | 10 | 5 | 7 | 48:32 | +16 |
7 | SC Luhe-Wildenau | 34 | 24 | 9 | 7 | 8 | 45:39 | +6 |
8 | Lam | 34 | 23 | 10 | 4 | 9 | 31:32 | -1 |
9 | Bad Kötzting | 29 | 23 | 8 | 5 | 10 | 35:38 | -3 |
10 | Burglengenfeld | 29 | 25 | 9 | 2 | 14 | 39:45 | -6 |
11 | Roding | 28 | 23 | 7 | 7 | 9 | 37:43 | -6 |
12 | Osterhofen | 27 | 23 | 8 | 3 | 12 | 33:51 | -18 |
13 | Landshut | 24 | 24 | 6 | 6 | 12 | 26:40 | -14 |
14 | Bogen | 23 | 24 | 5 | 8 | 11 | 33:39 | -6 |
15 | SpVgg 1946 Ruhmannsfelden-Zachenberg | 21 | 24 | 6 | 3 | 15 | 27:45 | -18 |
16 | TB/ASV Regenstauf | 20 | 23 | 5 | 5 | 13 | 33:53 | -20 |
17 | FC Tegernheim | 15 | 23 | 4 | 3 | 16 | 20:73 | -53 |
Legends:
Promotion
Promotion Play-off
Relegation Play-off
Relegation
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Hertha Wiesbach | 60 | 25 | 19 | 3 | 3 | 81:20 | +61 |
2 | Eppelborn | 53 | 24 | 16 | 5 | 3 | 60:24 | +36 |
3 | Jägersburg | 48 | 25 | 14 | 6 | 5 | 54:32 | +22 |
4 | Borussia Neunkirchen | 45 | 25 | 13 | 6 | 6 | 44:42 | +2 |
5 | Rot-Weiß Hasborn | 42 | 25 | 13 | 3 | 9 | 57:41 | +16 |
6 | Homburg II | 39 | 25 | 12 | 3 | 10 | 51:42 | +9 |
7 | Köllerbach | 38 | 25 | 11 | 5 | 9 | 65:48 | +17 |
8 | Herrensohr | 38 | 25 | 10 | 8 | 7 | 50:45 | +5 |
9 | DJK Ballweiler-Wecklingen | 36 | 25 | 10 | 6 | 9 | 46:59 | -13 |
10 | Schwalbach | 28 | 24 | 8 | 4 | 12 | 35:52 | -17 |
11 | Elversberg II | 27 | 25 | 7 | 6 | 12 | 43:53 | -10 |
12 | Saar Saarbrücken | 27 | 25 | 7 | 6 | 12 | 43:51 | -8 |
13 | SC Reisbach | 27 | 25 | 9 | 0 | 16 | 43:72 | -29 |
14 | SV Preußen 1919 Merchweiler | 26 | 25 | 7 | 5 | 13 | 38:47 | -9 |
15 | SG Marpingen-Urexweiler | 25 | 25 | 7 | 4 | 14 | 41:64 | -23 |
16 | Mettlach Merzig | 23 | 25 | 5 | 8 | 12 | 36:51 | -15 |
17 | Primstal | 23 | 25 | 6 | 5 | 14 | 38:59 | -21 |
18 | Bliesmengen-Bolchen | 22 | 25 | 5 | 7 | 13 | 39:62 | -23 |
Legends:
Promotion
Promotion Play-off
Relegation
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Vorwärts-Wacker 04 | 55 | 21 | 18 | 1 | 2 | 90:29 | +61 |
2 | Hamburger Turnerschaft 1816 | 47 | 21 | 14 | 5 | 2 | 61:32 | +29 |
3 | Voran Ohe | 47 | 22 | 15 | 2 | 5 | 63:36 | +27 |
4 | Rahlstedt | 44 | 23 | 13 | 5 | 5 | 55:35 | +20 |
5 | Bramfelder SV | 38 | 22 | 12 | 2 | 8 | 51:34 | +17 |
6 | Hamm United | 35 | 20 | 10 | 5 | 5 | 41:32 | +9 |
7 | Curslack-Neuengamme | 33 | 23 | 10 | 3 | 10 | 56:55 | +1 |
8 | Condor Hamburg | 30 | 23 | 9 | 3 | 11 | 56:60 | -4 |
9 | Lohbrügge | 29 | 22 | 8 | 5 | 9 | 46:44 | +2 |
10 | Altengamme | 25 | 22 | 7 | 4 | 11 | 42:49 | -7 |
11 | SC Vier- und Marschlande | 25 | 23 | 7 | 4 | 12 | 48:62 | -14 |
12 | Wandsbeker TSV Concordia II | 22 | 22 | 6 | 4 | 12 | 58:63 | -5 |
13 | ASV Hamburg | 22 | 23 | 6 | 4 | 13 | 38:71 | -33 |
14 | Ahrensburger TSV | 21 | 23 | 6 | 3 | 14 | 51:72 | -21 |
15 | Harburger SC | 16 | 23 | 3 | 7 | 13 | 29:72 | -43 |
16 | Oststeinbeker SV | 15 | 23 | 4 | 3 | 16 | 31:70 | -39 |
Legends:
Promotion
Relegation
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Hamburger SV III | 55 | 23 | 18 | 1 | 4 | 88:28 | +60 |
2 | FC Eintracht Norderstedt II | 47 | 23 | 15 | 2 | 6 | 67:34 | +33 |
3 | Nienstedten | 42 | 23 | 13 | 3 | 7 | 69:43 | +26 |
4 | Nikola Tesla | 39 | 22 | 12 | 3 | 7 | 69:36 | +33 |
5 | Rantzau | 38 | 22 | 12 | 2 | 8 | 68:43 | +25 |
6 | Barmbek-Uhlenhorst | 38 | 22 | 11 | 5 | 6 | 49:26 | +23 |
7 | Niendorfer TSV II | 38 | 23 | 12 | 2 | 9 | 48:37 | +11 |
8 | Eintracht Lokstedt | 36 | 23 | 11 | 3 | 9 | 38:40 | -2 |
9 | SC Poppenbüttel | 32 | 23 | 10 | 2 | 11 | 57:51 | +6 |
10 | Türk Birlikspor Pinneberg | 31 | 20 | 9 | 4 | 7 | 60:49 | +11 |
11 | Altonaer FC von 1893 II | 31 | 23 | 10 | 1 | 12 | 61:60 | +1 |
12 | Uhlenhorster SC Paloma II | 30 | 22 | 8 | 6 | 8 | 57:39 | +18 |
13 | Kummerfelder SV | 30 | 23 | 8 | 6 | 9 | 59:49 | +10 |
14 | Victoria Hamburg II | 27 | 23 | 8 | 3 | 12 | 39:66 | -27 |
15 | Altenwerder | 2 | 22 | 0 | 2 | 20 | 13:119 | -106 |
16 | Hausbruch-Neugrabener Turnerschaft | 1 | 23 | 0 | 1 | 22 | 19:141 | -122 |
Legends:
Promotion
Relegation
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Rotenhof | 48 | 18 | 15 | 3 | 0 | 54:14 | +40 |
2 | Eidertal Molfsee | 40 | 19 | 12 | 4 | 3 | 47:29 | +18 |
3 | SSG Rot-Schwarz Kiel | 36 | 20 | 11 | 3 | 6 | 48:35 | +13 |
4 | Klausdorf | 32 | 22 | 9 | 5 | 8 | 67:38 | +29 |
5 | Kropp | 32 | 20 | 10 | 2 | 8 | 32:22 | +10 |
6 | Friedrichsberg-Busdorf | 32 | 19 | 9 | 5 | 5 | 35:31 | +4 |
7 | Rantrum | 29 | 17 | 8 | 5 | 4 | 41:27 | +14 |
8 | Altenholz | 27 | 20 | 8 | 3 | 9 | 40:58 | -18 |
9 | Stjernen | 26 | 22 | 7 | 5 | 10 | 43:51 | -8 |
10 | Dörpum | 24 | 17 | 7 | 3 | 7 | 27:29 | -2 |
11 | Frisia 03 Risum-Lindholm | 23 | 20 | 6 | 5 | 9 | 32:42 | -10 |
12 | Slesvig | 20 | 18 | 6 | 4 | 8 | 46:50 | -4 |
13 | SG Eckernförde / Fleckeby | 19 | 19 | 5 | 4 | 10 | 38:53 | -15 |
14 | Osterrönfeld | 19 | 20 | 6 | 1 | 13 | 22:37 | -15 |
15 | Husumer SV | 17 | 17 | 5 | 2 | 10 | 23:48 | -25 |
16 | Gettorfer SC | 8 | 20 | 2 | 2 | 16 | 22:53 | -31 |
Legends:
Promotion
Promotion Play-off
Relegation
Points corrections:
Slesvig: -2
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Eutiner SV | 55 | 21 | 18 | 1 | 2 | 64:20 | +44 |
2 | Kaltenkirchener TS | 47 | 20 | 15 | 2 | 3 | 57:24 | +33 |
3 | Pansdorf | 41 | 21 | 13 | 2 | 6 | 49:36 | +13 |
4 | Phönix Lübeck II | 37 | 18 | 11 | 4 | 3 | 57:28 | +29 |
5 | Ratzeburger SV | 31 | 22 | 10 | 1 | 11 | 36:48 | -12 |
6 | SSC Hagen Ahrensburg | 27 | 22 | 7 | 6 | 9 | 31:39 | -8 |
7 | Eichede II | 26 | 21 | 7 | 5 | 9 | 43:36 | +7 |
8 | Eichholzer SV | 26 | 20 | 7 | 5 | 8 | 38:41 | -3 |
9 | Sereetz | 23 | 17 | 6 | 5 | 6 | 40:34 | +6 |
10 | SC Rapid Lübeck | 23 | 21 | 7 | 2 | 12 | 54:52 | +2 |
11 | SV Todesfelde 1928 II | 23 | 19 | 6 | 5 | 8 | 33:36 | -3 |
12 | GW Siebenbäumen | 23 | 19 | 7 | 2 | 10 | 30:41 | -11 |
13 | Preetzer TSV | 22 | 18 | 6 | 4 | 8 | 30:40 | -10 |
14 | TSV Lägerdorf | 18 | 18 | 5 | 3 | 10 | 28:46 | -18 |
15 | TSV Heiligenstedten | 15 | 20 | 4 | 3 | 13 | 27:61 | -34 |
16 | Henstedt-Ulzburg | 11 | 19 | 3 | 2 | 14 | 23:58 | -35 |
Legends:
Promotion
Promotion Play-off
Relegation
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Schüttorf | 43 | 22 | 12 | 7 | 3 | 46:29 | +17 |
2 | SV Wilhelmshaven | 42 | 20 | 12 | 6 | 2 | 44:21 | +23 |
3 | Melle 03 | 40 | 21 | 12 | 4 | 5 | 49:30 | +19 |
4 | Holthausen-Biene | 39 | 19 | 11 | 6 | 2 | 52:25 | +27 |
5 | SV Vorwärts Nordhorn | 31 | 20 | 9 | 4 | 7 | 39:32 | +7 |
6 | BV Garrel | 31 | 21 | 9 | 4 | 8 | 26:28 | -2 |
7 | Papenburg | 29 | 20 | 8 | 5 | 7 | 42:32 | +10 |
8 | Bevern | 28 | 19 | 8 | 4 | 7 | 32:39 | -7 |
9 | Grün Weiß Mühlen | 28 | 19 | 8 | 4 | 7 | 36:33 | +3 |
10 | Dinklage | 28 | 18 | 8 | 4 | 6 | 34:27 | +7 |
11 | Grün Weiß Firrel | 26 | 18 | 7 | 5 | 6 | 32:28 | +4 |
12 | SV Viktoria Gesmold | 26 | 21 | 7 | 5 | 9 | 31:39 | -8 |
13 | Holdorf | 20 | 20 | 6 | 2 | 12 | 36:51 | -15 |
14 | VfL Stenum | 16 | 21 | 4 | 4 | 13 | 32:48 | -16 |
15 | TuS Esens | 15 | 21 | 3 | 6 | 12 | 25:51 | -26 |
16 | Oythe | 13 | 21 | 2 | 7 | 12 | 29:54 | -25 |
17 | Hansa Friesoythe | 11 | 17 | 2 | 5 | 10 | 14:32 | -18 |
Legends:
Promotion
Relegation
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | An der Fahner Höhe | 48 | 19 | 15 | 3 | 1 | 48:16 | +32 |
2 | Wismut Gera | 47 | 19 | 14 | 5 | 0 | 58:14 | +44 |
3 | Wacker Nordhausen | 36 | 20 | 11 | 3 | 6 | 42:24 | +18 |
4 | Thüringen Weida | 35 | 18 | 11 | 2 | 5 | 39:22 | +17 |
5 | Schleiz | 34 | 20 | 10 | 4 | 6 | 38:35 | +3 |
6 | SV Blau Weiss 90 Neustadt / Orla | 31 | 20 | 10 | 1 | 9 | 36:42 | -6 |
7 | Schott Jena | 29 | 18 | 8 | 5 | 5 | 35:18 | +17 |
8 | 1. FC Eichsfeld | 28 | 19 | 8 | 4 | 7 | 28:30 | -2 |
9 | Preußen Bad Langensalza | 28 | 18 | 8 | 4 | 6 | 30:35 | -5 |
10 | Geratal | 24 | 20 | 7 | 3 | 10 | 28:35 | -7 |
11 | Heiligenstadt | 20 | 19 | 4 | 8 | 7 | 29:31 | -2 |
12 | FC Union Mühlhausen | 18 | 20 | 4 | 6 | 10 | 28:50 | -22 |
13 | FC Saalfeld | 16 | 19 | 4 | 4 | 11 | 27:43 | -16 |
14 | FC Schweina-Gumpelstadt | 14 | 20 | 3 | 5 | 12 | 32:51 | -19 |
15 | Ohratal Ohrdruf | 11 | 20 | 1 | 8 | 11 | 26:42 | -16 |
16 | Eintracht Sondershausen | 9 | 19 | 2 | 3 | 14 | 12:48 | -36 |
Legends:
Promotion
Possible Relegation
Relegation
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Monheim | 66 | 27 | 21 | 3 | 3 | 71:21 | +50 |
2 | Kapellen-Erft | 58 | 27 | 17 | 7 | 3 | 75:25 | +50 |
3 | Hilden II | 52 | 27 | 15 | 7 | 5 | 59:43 | +16 |
4 | VfL Viktoria Jüchen-Garzweiler | 50 | 27 | 15 | 5 | 7 | 48:30 | +18 |
5 | FC Remscheid | 46 | 27 | 13 | 7 | 7 | 56:40 | +16 |
6 | SC Velbert | 42 | 27 | 12 | 6 | 9 | 42:50 | -8 |
7 | TuRU 1880 Düsseldorf | 42 | 28 | 12 | 6 | 10 | 43:44 | -1 |
8 | Viersen | 42 | 27 | 10 | 12 | 5 | 37:29 | +8 |
9 | Holzheimer SG | 41 | 27 | 11 | 8 | 8 | 53:48 | +5 |
10 | DV Solingen | 37 | 26 | 12 | 1 | 13 | 54:51 | +3 |
11 | Süchteln | 37 | 27 | 11 | 4 | 12 | 56:50 | +6 |
12 | Amern | 32 | 27 | 9 | 5 | 13 | 50:55 | -5 |
13 | Unterrath | 32 | 26 | 8 | 8 | 10 | 36:45 | -9 |
14 | Victoria Mennrath | 32 | 27 | 9 | 5 | 13 | 51:61 | -10 |
15 | Cronenberger SC | 32 | 27 | 9 | 5 | 13 | 38:51 | -13 |
16 | DJK Fortuna Dilkrath | 30 | 28 | 6 | 12 | 10 | 49:57 | -8 |
17 | Wermelskirchen | 29 | 27 | 7 | 8 | 12 | 60:79 | -19 |
18 | MSV Düsseldorf | 20 | 28 | 5 | 5 | 18 | 34:68 | -34 |
19 | ASV Mettmann 1986 | 16 | 27 | 4 | 4 | 19 | 31:57 | -26 |
20 | Düsseldorf West | 13 | 26 | 3 | 4 | 19 | 29:68 | -39 |
Legends:
Promotion
Promotion Play-off
Relegation
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Verden 04 | 64 | 24 | 20 | 4 | 0 | 80:9 | +71 |
2 | SV Lindwedel-Hope | 51 | 23 | 16 | 3 | 4 | 60:38 | +22 |
3 | Ahlerstedt / Ottendorf | 49 | 23 | 16 | 1 | 6 | 62:26 | +36 |
4 | LSK Hansa | 40 | 18 | 13 | 1 | 4 | 62:19 | +43 |
5 | Harsefeld | 40 | 23 | 12 | 4 | 7 | 65:44 | +21 |
6 | Hagen / Uthlede | 40 | 21 | 12 | 4 | 5 | 45:30 | +15 |
7 | Drochtersen / Assel II | 38 | 24 | 11 | 5 | 8 | 63:46 | +17 |
8 | TuS Neetze | 38 | 23 | 11 | 5 | 7 | 40:30 | +10 |
9 | TSV Bardowick | 35 | 24 | 11 | 2 | 11 | 36:46 | -10 |
10 | Etelsen | 29 | 18 | 9 | 2 | 7 | 43:37 | +6 |
11 | Treubund Lüneburg | 28 | 21 | 8 | 4 | 9 | 33:34 | -1 |
12 | TB Uphusen | 23 | 21 | 6 | 7 | 8 | 32:44 | -12 |
13 | VfL Güldenstern Stade | 23 | 24 | 7 | 2 | 15 | 24:49 | -25 |
14 | MTV Soltau von 1864 | 17 | 21 | 4 | 5 | 12 | 28:51 | -23 |
15 | Teutonia Uelzen | 15 | 22 | 4 | 3 | 15 | 23:57 | -34 |
16 | Elstorf | 15 | 23 | 5 | 0 | 18 | 28:68 | -40 |
17 | FC Worpswede | 11 | 23 | 3 | 2 | 18 | 20:71 | -51 |
18 | FC Eintracht Cuxhaven 01 | 9 | 22 | 1 | 6 | 15 | 24:69 | -45 |
Legends:
Promotion
Relegation
Points corrections:
TB Uphusen: -2
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | HSC Hannover | 54 | 24 | 18 | 0 | 6 | 66:26 | +40 |
2 | Wetschen | 44 | 20 | 14 | 2 | 4 | 49:17 | +32 |
3 | Pattensen | 44 | 21 | 14 | 2 | 5 | 51:26 | +25 |
4 | Krähenwinkel Kaltenweide | 44 | 20 | 14 | 2 | 4 | 51:29 | +22 |
5 | Hemmingen-Westerfeld | 42 | 20 | 13 | 3 | 4 | 51:29 | +22 |
6 | Bavenstedt | 42 | 22 | 13 | 3 | 6 | 47:25 | +22 |
7 | FC Lehrte | 37 | 24 | 11 | 4 | 9 | 44:51 | -7 |
8 | Wunstorf | 37 | 22 | 11 | 4 | 7 | 42:34 | +8 |
9 | BW Schwalbe Tündern | 31 | 23 | 9 | 4 | 10 | 47:47 | 0 |
10 | Eldagsen | 28 | 21 | 8 | 4 | 9 | 38:38 | 0 |
11 | OSV Hannover | 28 | 18 | 8 | 4 | 6 | 46:33 | +13 |
12 | Evesen | 25 | 20 | 7 | 4 | 9 | 35:40 | -5 |
13 | SSG Halvestorf-Herkendorf | 22 | 20 | 6 | 4 | 10 | 32:46 | -14 |
14 | Bückeburg | 19 | 22 | 5 | 4 | 13 | 29:52 | -23 |
15 | Sarstedt | 14 | 19 | 4 | 2 | 13 | 37:54 | -17 |
16 | Niedersachsen Döhren | 11 | 21 | 3 | 2 | 16 | 20:53 | -33 |
17 | Tus Garbsen | 11 | 20 | 3 | 2 | 15 | 19:61 | -42 |
18 | FC Sulingen | 8 | 21 | 2 | 2 | 17 | 26:69 | -43 |
Legends:
Promotion
Relegation
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Eintracht Braunschw. II | 56 | 22 | 18 | 2 | 2 | 61:19 | +42 |
2 | I. SC Göttingen | 44 | 19 | 14 | 2 | 3 | 61:29 | +32 |
3 | Wolfenbüttel | 41 | 22 | 12 | 5 | 5 | 58:27 | +31 |
4 | Kästorf | 40 | 22 | 12 | 4 | 6 | 42:31 | +11 |
5 | FT Braunschweig | 35 | 23 | 10 | 5 | 8 | 46:39 | +7 |
6 | SVG Göttingen | 31 | 19 | 9 | 4 | 6 | 42:27 | +15 |
7 | FC Germania Bleckenstedt | 31 | 18 | 9 | 4 | 5 | 49:39 | +10 |
8 | Vahdet Braunschweig | 31 | 20 | 8 | 7 | 5 | 41:34 | +7 |
9 | Nörten-Hardenberg | 29 | 19 | 9 | 2 | 8 | 43:41 | +2 |
10 | Eintracht Northeim | 28 | 22 | 8 | 4 | 10 | 28:33 | -5 |
11 | SV Lengede | 27 | 22 | 8 | 3 | 11 | 42:48 | -6 |
12 | Bovender SV | 25 | 18 | 6 | 7 | 5 | 37:30 | +7 |
13 | Landolfshausen Seulingen | 23 | 20 | 6 | 5 | 9 | 33:48 | -15 |
14 | FC Türk Gücü Helmstedt | 19 | 16 | 6 | 1 | 9 | 21:32 | -11 |
15 | Gifhorn | 18 | 21 | 4 | 6 | 11 | 35:45 | -10 |
16 | TSV Hillerse | 18 | 22 | 5 | 3 | 14 | 36:53 | -17 |
17 | Wahrenholz | 17 | 19 | 5 | 2 | 12 | 19:57 | -38 |
18 | Lehndorfer TSV 1893 | 2 | 22 | 0 | 2 | 20 | 26:88 | -62 |
Legends:
Promotion
Relegation
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Berliner FC Preussen | 59 | 24 | 18 | 5 | 1 | 73:18 | +55 |
2 | Reinickendorfer Füchse | 46 | 23 | 14 | 4 | 5 | 61:36 | +25 |
3 | SSC Teutonia 1899 | 37 | 24 | 12 | 1 | 11 | 49:45 | +4 |
4 | TSV Mariendorf 1897 Berlin | 37 | 24 | 11 | 4 | 9 | 37:33 | +4 |
5 | Spandauer Kickers | 36 | 24 | 10 | 6 | 8 | 47:37 | +10 |
6 | Croatia Berlin | 36 | 24 | 10 | 6 | 8 | 61:53 | +8 |
7 | Frohnauer | 36 | 24 | 10 | 6 | 8 | 33:35 | -2 |
8 | Berlin Türkspor | 35 | 24 | 10 | 5 | 9 | 40:38 | +2 |
9 | Rudow | 35 | 24 | 9 | 8 | 7 | 35:33 | +2 |
10 | Stern | 34 | 24 | 10 | 4 | 10 | 45:46 | -1 |
11 | Wilmersdorf | 34 | 24 | 9 | 7 | 8 | 57:59 | -2 |
12 | SCC Berlin | 31 | 24 | 9 | 4 | 11 | 35:50 | -15 |
13 | VSG Altglienicke II | 30 | 23 | 9 | 3 | 11 | 50:42 | +8 |
14 | Berlin Hilalspor | 30 | 24 | 9 | 3 | 12 | 42:60 | -18 |
15 | Empor Berlin | 27 | 24 | 8 | 3 | 13 | 37:59 | -22 |
16 | Berliner SC | 24 | 24 | 6 | 6 | 12 | 34:45 | -11 |
17 | Blau-Weiß 90 Berlin | 22 | 24 | 6 | 4 | 14 | 30:53 | -23 |
18 | SV Stern Britz 1889 | 14 | 24 | 3 | 5 | 16 | 36:60 | -24 |
Legends:
Promotion
Relegation
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | SF Niederwenigern | 53 | 25 | 16 | 5 | 4 | 71:34 | +37 |
2 | Blau-Weiß Dingden | 53 | 27 | 15 | 8 | 4 | 62:27 | +35 |
3 | SV Biemenhorst | 49 | 27 | 15 | 4 | 8 | 79:45 | +34 |
4 | Lowick | 46 | 27 | 13 | 7 | 7 | 58:47 | +11 |
5 | Speldorf | 44 | 27 | 12 | 8 | 7 | 55:45 | +10 |
6 | Wesel-Lackhausen | 43 | 27 | 11 | 10 | 6 | 59:39 | +20 |
7 | Scherpenberg | 43 | 27 | 13 | 4 | 10 | 75:56 | +19 |
8 | Kray | 43 | 28 | 12 | 7 | 9 | 53:39 | +14 |
9 | Blau-Weiß Mintard | 42 | 27 | 13 | 3 | 11 | 55:56 | -1 |
10 | Rellinghausen | 42 | 27 | 12 | 6 | 9 | 48:38 | +10 |
11 | SV Budberg 1946 | 41 | 27 | 12 | 5 | 10 | 67:54 | +13 |
12 | Arminia Klosterhardt | 41 | 26 | 11 | 8 | 7 | 41:43 | -2 |
13 | 1. FC Lintfort | 36 | 27 | 9 | 9 | 9 | 47:49 | -2 |
14 | Bedburg-Hau | 35 | 27 | 8 | 11 | 8 | 52:50 | +2 |
15 | SG Essen-Schönebeck | 34 | 28 | 9 | 7 | 12 | 42:56 | -14 |
16 | Steele | 30 | 27 | 8 | 6 | 13 | 46:62 | -16 |
17 | Frohnhausen | 27 | 27 | 8 | 3 | 16 | 44:70 | -26 |
18 | FSV Duisburg | 23 | 27 | 7 | 2 | 18 | 46:86 | -40 |
19 | Sterkrade-Nord | 17 | 26 | 4 | 5 | 17 | 36:74 | -38 |
20 | Hönnepel-Niedermörmter | 5 | 27 | 1 | 2 | 24 | 16:82 | -66 |
Legends:
Promotion
Promotion Play-off
Relegation
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Unter-Flockenbach | 60 | 24 | 19 | 3 | 2 | 86:37 | +49 |
2 | Rot-Weiß Darmstadt | 45 | 23 | 14 | 3 | 6 | 66:35 | +31 |
3 | DJK Sportfreunde Bad Homburg | 42 | 23 | 13 | 3 | 7 | 52:28 | +24 |
4 | SVE Wald-Michelbach | 42 | 23 | 13 | 3 | 7 | 50:35 | +15 |
5 | Pars Neu-Isenburg | 42 | 21 | 13 | 3 | 5 | 53:40 | +13 |
6 | Sportfreunde Seligenstadt | 39 | 24 | 12 | 3 | 9 | 44:35 | +9 |
7 | Rot-Weiß Walldorf II | 37 | 22 | 12 | 1 | 9 | 41:44 | -3 |
8 | SC Dortelweil | 35 | 22 | 9 | 8 | 5 | 46:31 | +15 |
9 | Germania Ober-Roden | 33 | 24 | 9 | 6 | 9 | 45:48 | -3 |
10 | Bornheim Grün-Weiss | 30 | 24 | 9 | 3 | 12 | 42:62 | -20 |
11 | TS Ober-Roden | 30 | 24 | 8 | 6 | 10 | 44:48 | -4 |
12 | SpVgg Neu-Isenburg | 25 | 23 | 6 | 7 | 10 | 43:59 | -16 |
13 | VfR Fehlheim | 24 | 22 | 6 | 6 | 10 | 44:50 | -6 |
14 | 1. FCA 04 Darmstadt | 24 | 24 | 7 | 3 | 14 | 42:53 | -11 |
15 | Rodgau | 21 | 23 | 6 | 3 | 14 | 41:57 | -16 |
16 | Rot-Weiss Frankfurt | 21 | 24 | 5 | 6 | 13 | 44:64 | -20 |
17 | Sportfreunde 04 | 6 | 24 | 1 | 3 | 20 | 19:76 | -57 |
Legends:
Promotion
Promotion Play-off
Relegation
Possible Relegation
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | FSV Rot-Weiß Wolfhagen 1925 | 45 | 20 | 14 | 3 | 3 | 38:19 | +19 |
2 | Bad Soden | 43 | 21 | 12 | 7 | 2 | 50:27 | +23 |
3 | 03 Kassel | 42 | 20 | 13 | 3 | 4 | 49:23 | +26 |
4 | Barockstadt F-L II | 40 | 19 | 13 | 1 | 5 | 52:29 | +23 |
5 | VFL Eiterfeld | 38 | 21 | 12 | 2 | 7 | 45:33 | +12 |
6 | Lichtenauer | 33 | 20 | 9 | 6 | 5 | 31:25 | +6 |
7 | SG Kleinalmerode/Hundelshausen/Dohrenbach | 30 | 21 | 9 | 3 | 9 | 40:38 | +2 |
8 | Vellmar | 28 | 21 | 9 | 1 | 11 | 41:52 | -11 |
9 | SG Viktoria Bronnzell | 27 | 20 | 7 | 6 | 7 | 38:38 | 0 |
10 | Neuhof | 25 | 18 | 7 | 4 | 7 | 30:23 | +7 |
11 | Sandershausen | 25 | 19 | 8 | 1 | 10 | 48:42 | +6 |
12 | Buchonia Flieden | 24 | 19 | 6 | 6 | 7 | 36:35 | +1 |
13 | Britannia Eichenzell | 21 | 20 | 6 | 3 | 11 | 44:44 | 0 |
14 | FSV Dörnberg | 19 | 20 | 5 | 4 | 11 | 41:63 | -22 |
15 | Willingen | 7 | 19 | 1 | 4 | 14 | 17:50 | -33 |
16 | SSV Sand | 2 | 18 | 0 | 2 | 16 | 13:68 | -55 |
17 | SV Reichensachsen | 0 | 4 | 1 | 0 | 3 | 8:12 | -4 |
Legends:
Promotion
Promotion Play-off
Possible Relegation
Relegation
Points corrections:
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | TSV Steinbach II | 54 | 23 | 17 | 3 | 3 | 77:29 | +48 |
2 | TuBa Pohlheim | 44 | 23 | 13 | 5 | 5 | 58:27 | +31 |
3 | FC Waldbrunn | 43 | 24 | 12 | 7 | 5 | 50:27 | +23 |
4 | TuS Hornau | 42 | 22 | 13 | 3 | 6 | 54:30 | +24 |
5 | Rot-Weiß Hadamar | 40 | 23 | 12 | 4 | 7 | 48:41 | +7 |
6 | SV Zeilsheim | 37 | 22 | 11 | 4 | 7 | 56:42 | +14 |
7 | Walluf | 37 | 24 | 11 | 4 | 9 | 51:41 | +10 |
8 | SF BG Marburg | 37 | 23 | 11 | 4 | 8 | 56:42 | +14 |
9 | Ederbergland | 33 | 22 | 9 | 6 | 7 | 52:38 | +14 |
10 | 09 Breidenbach | 30 | 24 | 8 | 6 | 10 | 47:56 | -9 |
11 | Niedernhausen | 28 | 23 | 8 | 4 | 11 | 36:49 | -13 |
12 | Weyer | 26 | 23 | 8 | 2 | 13 | 42:53 | -11 |
13 | FC Burgsolms | 25 | 22 | 6 | 7 | 9 | 31:40 | -9 |
14 | Biebrich 02 | 25 | 22 | 7 | 4 | 11 | 40:50 | -10 |
15 | FC Dorndorf | 21 | 24 | 6 | 3 | 15 | 30:68 | -38 |
16 | Waldgirmes II | 14 | 23 | 3 | 5 | 15 | 39:90 | -51 |
17 | TSG 1862 Gießen-Wieseck | 13 | 23 | 4 | 1 | 18 | 32:76 | -44 |
Legends:
Promotion
Promotion Play-off
Relegation
Possible Relegation
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Verl II | 49 | 22 | 15 | 4 | 3 | 50:22 | +28 |
2 | Westfalia Kinderhaus | 46 | 22 | 14 | 4 | 4 | 51:23 | +28 |
3 | Hiltrup | 39 | 22 | 11 | 6 | 5 | 29:24 | +5 |
4 | Delbrücker SC | 38 | 22 | 11 | 5 | 6 | 48:31 | +17 |
5 | SC Rot-Weiß Maaslingen | 38 | 21 | 11 | 5 | 5 | 35:21 | +14 |
6 | Peckeloh | 36 | 21 | 11 | 3 | 7 | 35:21 | +14 |
7 | Grün-Weiß Nottuln | 36 | 22 | 11 | 3 | 8 | 37:29 | +8 |
8 | Rödinghausen II | 35 | 22 | 11 | 2 | 9 | 45:29 | +16 |
9 | Mesum | 29 | 22 | 8 | 5 | 9 | 40:49 | -9 |
10 | FC Nieheim | 26 | 22 | 8 | 2 | 12 | 39:59 | -20 |
11 | Borussia Emsdetten | 23 | 22 | 4 | 11 | 7 | 28:34 | -6 |
12 | Preussen Espelkamp | 23 | 22 | 6 | 5 | 11 | 25:48 | -23 |
13 | SG Bockum-Hövel 2013 | 22 | 21 | 6 | 4 | 11 | 43:56 | -13 |
14 | FC Nordkirchen | 20 | 22 | 6 | 2 | 14 | 19:40 | -21 |
15 | TuS Haltern | 14 | 22 | 4 | 2 | 16 | 19:40 | -21 |
16 | Hammer SpVg | 13 | 21 | 2 | 7 | 12 | 15:32 | -17 |
Legends:
Promotion
Relegation
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Blau-Weiß Zorbau | 52 | 22 | 17 | 1 | 4 | 60:32 | +28 |
2 | SSC Weißenfels | 49 | 22 | 15 | 4 | 3 | 77:19 | +58 |
3 | Bitterfeld-Wolfen | 44 | 22 | 12 | 8 | 2 | 53:30 | +23 |
4 | Lok Stendal | 44 | 21 | 14 | 2 | 5 | 41:18 | +23 |
5 | Dessau 05 | 39 | 23 | 11 | 6 | 6 | 51:38 | +13 |
6 | Haldensleben | 38 | 20 | 11 | 5 | 4 | 42:24 | +18 |
7 | 80 Gardelegen | 36 | 20 | 11 | 3 | 6 | 44:26 | +18 |
8 | Halle-Ammendorf | 35 | 21 | 11 | 2 | 8 | 32:25 | +7 |
9 | Rot-Weiß Thalheim | 33 | 23 | 9 | 6 | 8 | 39:34 | +5 |
10 | Bernburg | 33 | 23 | 9 | 6 | 8 | 38:35 | +3 |
11 | Westerhausen | 32 | 21 | 10 | 2 | 9 | 38:37 | +1 |
12 | Fortuna Magdeburg | 31 | 23 | 8 | 7 | 8 | 33:35 | -2 |
13 | Barleben | 29 | 22 | 9 | 2 | 11 | 47:44 | +3 |
14 | Sangerhausen | 27 | 23 | 7 | 6 | 10 | 40:55 | -15 |
15 | Blau Weiß Dölau | 26 | 23 | 7 | 5 | 11 | 30:52 | -22 |
16 | Ilsenburg | 16 | 22 | 5 | 1 | 16 | 25:62 | -37 |
17 | Ottersleben | 15 | 23 | 4 | 3 | 16 | 39:60 | -21 |
18 | Saxonia Tangermünde | 10 | 22 | 2 | 4 | 16 | 16:45 | -29 |
19 | MSC Preussen | 1 | 22 | 0 | 1 | 21 | 10:84 | -74 |
Legends:
Promotion
Relegation
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Concordia Wiemelhausen | 41 | 22 | 11 | 8 | 3 | 45:25 | +20 |
2 | Holzwickeder SC | 41 | 22 | 13 | 2 | 7 | 37:21 | +16 |
3 | Wacker Obercastrop | 39 | 22 | 12 | 3 | 7 | 42:35 | +7 |
4 | SV Westfalia Soest | 37 | 22 | 11 | 4 | 7 | 35:30 | +5 |
5 | Lüner SV | 36 | 22 | 10 | 6 | 6 | 33:31 | +2 |
6 | Iserlohn | 34 | 22 | 10 | 4 | 8 | 36:36 | 0 |
7 | Meinerzhagen | 33 | 22 | 11 | 0 | 11 | 38:31 | +7 |
8 | Erndtebrück | 32 | 21 | 10 | 2 | 9 | 46:29 | +17 |
9 | SpVgg Horsthausen | 30 | 22 | 9 | 3 | 10 | 36:31 | +5 |
10 | Wanne Eickel | 29 | 22 | 7 | 8 | 7 | 31:36 | -5 |
11 | SC Obersprockhövel | 26 | 21 | 7 | 5 | 9 | 36:33 | +3 |
12 | Sodingen | 25 | 22 | 7 | 4 | 11 | 24:32 | -8 |
13 | Hombrucher SV | 25 | 22 | 7 | 4 | 11 | 27:44 | -17 |
14 | Schüren | 22 | 22 | 6 | 4 | 12 | 31:42 | -11 |
15 | Neheim | 21 | 22 | 6 | 3 | 13 | 26:39 | -13 |
16 | Lennestadt | 21 | 22 | 5 | 6 | 11 | 22:50 | -28 |
Legends:
Promotion
Relegation
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | SC Idar-Oberstein | 54 | 22 | 17 | 3 | 2 | 54:17 | +37 |
2 | Basara Mainz | 42 | 22 | 12 | 6 | 4 | 52:33 | +19 |
3 | Eintracht Bad Kreuznach | 39 | 22 | 12 | 3 | 7 | 47:28 | +19 |
4 | SV Viktoria 1913 Herxheim | 39 | 21 | 12 | 3 | 6 | 36:20 | +16 |
5 | Jahn Zeiskam | 35 | 21 | 11 | 2 | 8 | 44:28 | +16 |
6 | FSV Offenbach | 30 | 22 | 9 | 3 | 10 | 33:39 | -6 |
7 | Bienwald Kandel | 30 | 20 | 10 | 0 | 10 | 36:43 | -7 |
8 | Gau-Odernheim | 27 | 21 | 8 | 3 | 10 | 33:44 | -11 |
9 | Pirmasens II | 25 | 21 | 7 | 4 | 10 | 31:38 | -7 |
10 | TSG 1846 Bretzenheim | 25 | 22 | 7 | 4 | 11 | 35:43 | -8 |
11 | TuS Marienborn | 22 | 19 | 6 | 4 | 9 | 29:28 | +1 |
12 | Steinwenden | 22 | 22 | 5 | 7 | 10 | 35:41 | -6 |
13 | TuS Rüssingen | 22 | 20 | 6 | 4 | 10 | 36:46 | -10 |
14 | SV 1931 Hermersberg | 22 | 19 | 6 | 4 | 9 | 23:40 | -17 |
15 | Hassia Bingen | 21 | 21 | 5 | 6 | 10 | 22:34 | -12 |
16 | TuS Hohenecken | 19 | 21 | 5 | 4 | 12 | 30:54 | -24 |
Legends:
Promotion
Promotion Play-off
Relegation
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Villingen II | 50 | 21 | 16 | 2 | 3 | 48:19 | +29 |
2 | Auggen | 44 | 22 | 13 | 5 | 4 | 42:20 | +22 |
3 | Teningen | 41 | 21 | 13 | 2 | 6 | 60:39 | +21 |
4 | Rielasingen-Arlen | 40 | 21 | 12 | 4 | 5 | 50:26 | +24 |
5 | SC Lahr | 34 | 22 | 10 | 4 | 8 | 43:29 | +14 |
6 | Freiburger FC | 32 | 21 | 10 | 2 | 9 | 40:34 | +6 |
7 | Bühlertal | 30 | 22 | 8 | 6 | 8 | 30:35 | -5 |
8 | Pfullendorf | 29 | 21 | 7 | 8 | 6 | 32:28 | +4 |
9 | Linx | 28 | 19 | 8 | 4 | 7 | 30:28 | +2 |
10 | Kuppenheim | 26 | 22 | 7 | 5 | 10 | 27:35 | -8 |
11 | Lörrach-Brombach | 25 | 22 | 6 | 7 | 9 | 30:45 | -15 |
12 | Elzach-Yach | 24 | 22 | 7 | 3 | 12 | 36:49 | -13 |
13 | VfR Hausen an der Möhlin | 24 | 21 | 6 | 6 | 9 | 29:31 | -2 |
14 | SV Stadelhofen | 23 | 22 | 5 | 8 | 9 | 18:34 | -16 |
15 | SC Konstanz-Wollmatingen | 20 | 21 | 6 | 2 | 13 | 28:50 | -22 |
16 | DJK Donaueschingen | 18 | 21 | 4 | 6 | 11 | 20:31 | -11 |
17 | FC Singen 04 | 15 | 21 | 3 | 6 | 12 | 17:47 | -30 |
Legends:
Promotion
Promotion Play-off
Relegation
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | SG Schneifel-Stadtkyll | 51 | 25 | 15 | 6 | 4 | 75:40 | +35 |
2 | Eisbachtal | 42 | 24 | 12 | 6 | 6 | 66:38 | +28 |
3 | FV Morbach | 42 | 25 | 11 | 9 | 5 | 61:45 | +16 |
4 | Mülheim-Kärlich | 41 | 24 | 12 | 5 | 7 | 61:43 | +18 |
5 | Ahrweiler BC | 40 | 24 | 11 | 7 | 6 | 73:53 | +20 |
6 | Malberg | 37 | 23 | 10 | 7 | 6 | 51:36 | +15 |
7 | SV Rot-Weiss Wittlich 1993 | 37 | 24 | 9 | 10 | 5 | 37:33 | +4 |
8 | SG Hochwald 2023 e.V. | 35 | 25 | 10 | 5 | 10 | 55:45 | +10 |
9 | Kirchberg | 32 | 24 | 9 | 5 | 10 | 49:53 | -4 |
10 | SV Ehrang 1910 | 32 | 24 | 9 | 5 | 10 | 43:55 | -12 |
11 | Andernach | 31 | 24 | 9 | 4 | 11 | 58:72 | -14 |
12 | Wissen | 31 | 24 | 8 | 7 | 9 | 43:40 | +3 |
13 | Salmrohr | 30 | 25 | 9 | 3 | 13 | 50:69 | -19 |
14 | TuS Immendorf 1899 | 28 | 25 | 6 | 10 | 9 | 31:48 | -17 |
15 | Trier-Tarforst | 28 | 24 | 7 | 7 | 10 | 46:52 | -6 |
16 | SpVgg EGC Wirges | 23 | 24 | 6 | 5 | 13 | 34:51 | -17 |
17 | Metternich | 20 | 24 | 5 | 5 | 14 | 41:58 | -17 |
18 | SG HWW Niederroßbach / Emmerichenhain | 19 | 24 | 5 | 4 | 15 | 34:77 | -43 |
Legends:
Promotion
Promotion Play-off
Relegation
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | FC Teutonia Weiden | 50 | 23 | 15 | 5 | 3 | 73:37 | +36 |
2 | Eintracht Verlautenheide | 48 | 23 | 14 | 6 | 3 | 55:31 | +24 |
3 | Borussia Lindenthal | 42 | 23 | 12 | 6 | 5 | 56:32 | +24 |
4 | SV Kurdistan Düren | 40 | 23 | 12 | 4 | 7 | 51:37 | +14 |
5 | Rott | 38 | 22 | 12 | 2 | 8 | 53:40 | +13 |
6 | SF Düren | 36 | 23 | 11 | 3 | 9 | 55:49 | +6 |
7 | Viktoria Arnoldsweiler | 36 | 23 | 10 | 6 | 7 | 38:41 | -3 |
8 | SV Breinig | 33 | 22 | 9 | 6 | 7 | 40:32 | +8 |
9 | SV Helpenstein | 31 | 21 | 8 | 7 | 6 | 33:34 | -1 |
10 | Düren II | 26 | 22 | 8 | 2 | 12 | 42:51 | -9 |
11 | Arminia Eilendorf | 24 | 21 | 7 | 3 | 11 | 38:63 | -25 |
12 | Germania Erftstadt | 22 | 23 | 6 | 4 | 13 | 32:39 | -7 |
13 | DJK Rasensport Brand | 22 | 21 | 6 | 4 | 11 | 33:52 | -19 |
14 | Eilendorf | 21 | 23 | 6 | 3 | 14 | 45:51 | -6 |
15 | VfL Sindorf | 18 | 22 | 5 | 3 | 14 | 27:53 | -26 |
16 | Kohlscheider | 17 | 23 | 5 | 2 | 16 | 29:58 | -29 |
Legends:
Promotion
Relegation
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Pesch | 46 | 22 | 13 | 7 | 2 | 55:28 | +27 |
2 | SSV Merten | 45 | 21 | 14 | 3 | 4 | 65:34 | +31 |
3 | Oberpleis | 41 | 21 | 12 | 5 | 4 | 40:27 | +13 |
4 | SC Rheinbach | 39 | 22 | 11 | 6 | 5 | 38:28 | +10 |
5 | SSV Bornheim | 35 | 21 | 11 | 2 | 8 | 42:38 | +4 |
6 | Homburg-Nümbrecht | 34 | 19 | 10 | 4 | 5 | 37:28 | +9 |
7 | Wiehl | 31 | 21 | 9 | 4 | 8 | 43:42 | +1 |
8 | SpVg Köln-Flittard | 27 | 22 | 7 | 6 | 9 | 38:41 | -3 |
9 | FSV Schwarz-Weiß Neunkirchen-Seelscheid 1926 | 26 | 21 | 7 | 5 | 9 | 33:42 | -9 |
10 | Deutz | 23 | 21 | 7 | 2 | 12 | 32:38 | -6 |
11 | Spich | 23 | 21 | 6 | 5 | 10 | 35:52 | -17 |
12 | SC Fortuna Bonn | 22 | 20 | 6 | 4 | 10 | 34:42 | -8 |
13 | Schlebusch | 22 | 21 | 4 | 10 | 7 | 31:41 | -10 |
14 | Mondorf | 17 | 22 | 4 | 5 | 13 | 27:46 | -19 |
15 | Blau-Weiß Friesdorf | 8 | 21 | 2 | 2 | 17 | 22:45 | -23 |
16 | Alfter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0:0 | 0 |
Legends:
Promotion
Relegation
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Taucha 99 | 41 | 19 | 13 | 2 | 4 | 43:14 | +29 |
2 | Markranstädt | 38 | 20 | 10 | 8 | 2 | 26:13 | +13 |
3 | Empor Glauchau | 38 | 20 | 11 | 5 | 4 | 36:27 | +9 |
4 | Handwerk Rabenstein | 35 | 19 | 10 | 5 | 4 | 29:12 | +17 |
5 | SC Borea Dresden | 33 | 20 | 10 | 3 | 7 | 33:26 | +7 |
6 | Dresden Laubegast | 32 | 20 | 9 | 5 | 6 | 47:24 | +23 |
7 | Oberlausitz Neugersdorf | 30 | 20 | 8 | 6 | 6 | 27:24 | +3 |
8 | Reichenbacher FC | 29 | 20 | 7 | 8 | 5 | 25:23 | +2 |
9 | Lößnitz | 29 | 20 | 7 | 8 | 5 | 21:21 | 0 |
10 | VfB Fortuna Chemnitz | 26 | 19 | 8 | 2 | 9 | 27:26 | +1 |
11 | Motor Wilsdruff | 25 | 20 | 7 | 4 | 9 | 32:32 | 0 |
12 | Kickers 94 Markkleeberg | 22 | 20 | 6 | 4 | 10 | 29:32 | -3 |
13 | Pirna-Copitz 07 | 21 | 20 | 5 | 6 | 9 | 23:37 | -14 |
14 | Radebeul | 19 | 20 | 5 | 4 | 11 | 20:33 | -13 |
15 | Radefelder SV 1990 | 16 | 19 | 4 | 4 | 11 | 18:36 | -18 |
16 | BSC Rapid Chemnitz | 3 | 20 | 1 | 0 | 19 | 16:72 | -56 |
Legends:
Promotion
Relegation
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Torgelow-Ueckermünde | 48 | 18 | 16 | 0 | 2 | 63:19 | +44 |
2 | Malchow | 48 | 19 | 15 | 3 | 1 | 55:21 | +34 |
3 | Neubrandenburg 04 | 45 | 19 | 14 | 3 | 2 | 60:19 | +41 |
4 | Siedenbollentin | 37 | 19 | 11 | 4 | 4 | 46:23 | +23 |
5 | Bentwisch | 32 | 18 | 10 | 2 | 6 | 43:32 | +11 |
6 | Greifswalder II | 29 | 19 | 8 | 5 | 6 | 40:36 | +4 |
7 | Mecklenburg Schwerin | 28 | 18 | 7 | 7 | 4 | 35:22 | +13 |
8 | Pastow | 27 | 19 | 7 | 6 | 6 | 41:28 | +13 |
9 | Pampow | 21 | 16 | 6 | 3 | 7 | 29:34 | -5 |
10 | Schönberg | 20 | 19 | 6 | 2 | 11 | 30:47 | -17 |
11 | Rene Schneider | 19 | 17 | 5 | 4 | 8 | 30:28 | +2 |
12 | Kühlungsborn | 18 | 18 | 5 | 3 | 10 | 30:41 | -11 |
13 | Güstrow | 17 | 19 | 5 | 2 | 12 | 35:50 | -15 |
14 | Doberaner FC | 12 | 18 | 3 | 3 | 12 | 24:58 | -34 |
15 | Warnemünde | 10 | 19 | 3 | 1 | 15 | 28:76 | -48 |
16 | TSV 1860 Stralsund | 5 | 19 | 1 | 2 | 16 | 26:81 | -55 |
Legends:
Promotion
Relegation
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | SV 1908 Grün-Weiß Ahrensfelde | 48 | 19 | 15 | 3 | 1 | 53:14 | +39 |
2 | 1. FC Frankfurt | 39 | 19 | 11 | 6 | 2 | 54:23 | +31 |
3 | Union Klosterfelde | 37 | 19 | 12 | 4 | 3 | 42:22 | +20 |
4 | MSV 1919 Neuruppin | 35 | 19 | 10 | 5 | 4 | 45:33 | +12 |
5 | Sachsenhausen | 30 | 18 | 8 | 6 | 4 | 45:24 | +21 |
6 | SV Germania 90 Schöneiche | 29 | 20 | 8 | 5 | 7 | 33:26 | +7 |
7 | Einheit Bernau | 29 | 20 | 8 | 5 | 7 | 29:38 | -9 |
8 | Eintracht Oranienburg | 26 | 20 | 7 | 5 | 8 | 28:32 | -4 |
9 | BSC Süd 05 | 24 | 17 | 6 | 6 | 5 | 30:26 | +4 |
10 | Petershagen-Eggersdorf | 24 | 19 | 7 | 3 | 9 | 32:31 | +1 |
11 | Werderaner Viktoria | 23 | 21 | 5 | 8 | 8 | 35:40 | -5 |
12 | Fortuna Babelsberg | 21 | 19 | 6 | 3 | 10 | 35:51 | -16 |
13 | Zehdenick | 20 | 19 | 5 | 5 | 9 | 41:42 | -1 |
14 | Preussen Eberswalde | 19 | 20 | 5 | 4 | 11 | 33:53 | -20 |
15 | Grün-Weiß Lübben | 18 | 19 | 5 | 3 | 11 | 40:58 | -18 |
16 | FC Concordia Buckow / Waldsieversdorf 03 | 18 | 19 | 5 | 3 | 11 | 36:51 | -15 |
17 | Victoria Seelow | 7 | 19 | 1 | 4 | 14 | 17:64 | -47 |
Legends:
Promotion
Possible Relegation
Relegation
Points corrections:
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 1862/09 Weinheim | 46 | 20 | 14 | 4 | 2 | 45:20 | +25 |
2 | Zuzenhausen | 45 | 20 | 14 | 3 | 3 | 47:25 | +22 |
3 | 1. FC Mühlhausen | 42 | 20 | 13 | 3 | 4 | 60:27 | +33 |
4 | Astoria Walldorf II | 41 | 20 | 13 | 2 | 5 | 53:28 | +25 |
5 | Fortuna Heddesheim | 38 | 20 | 12 | 2 | 6 | 46:29 | +17 |
6 | Spielberg | 36 | 20 | 11 | 3 | 6 | 44:32 | +12 |
7 | VfB Eppingen | 28 | 20 | 7 | 7 | 6 | 40:35 | +5 |
8 | Waldhof Mannheim II | 28 | 19 | 9 | 1 | 9 | 31:30 | +1 |
9 | Bruchsal | 24 | 20 | 7 | 3 | 10 | 32:39 | -7 |
10 | ASC Neuenheim | 23 | 20 | 7 | 2 | 11 | 35:40 | -5 |
11 | FC Victoria Bammental | 23 | 20 | 6 | 5 | 9 | 28:42 | -14 |
12 | VfB Bretten 1908 | 21 | 20 | 6 | 3 | 11 | 27:47 | -20 |
13 | FV Mosbach | 19 | 20 | 5 | 4 | 11 | 31:51 | -20 |
14 | VfR Gommersdorf | 15 | 19 | 4 | 3 | 12 | 20:42 | -22 |
15 | Germania Friedrichstal | 12 | 20 | 3 | 3 | 14 | 20:54 | -34 |
16 | TSV 05 Reichenbach | 10 | 20 | 2 | 4 | 14 | 24:42 | -18 |
Legends:
Promotion
Promotion Play-off
Possible Relegation
Relegation
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Fellbach | 39 | 19 | 13 | 0 | 6 | 49:29 | +20 |
2 | Türkspor Neckarsulm | 35 | 19 | 10 | 5 | 4 | 61:32 | +29 |
3 | Leinfelden-Echterdingen | 34 | 19 | 10 | 4 | 5 | 51:30 | +21 |
4 | TSG Tübingen | 31 | 19 | 9 | 4 | 6 | 28:25 | +3 |
5 | Hofherrnweiler-Unterromb | 31 | 19 | 9 | 4 | 6 | 26:28 | -2 |
6 | Sportfreunde Schwäbisch Hall FC | 29 | 19 | 8 | 5 | 6 | 32:28 | +4 |
7 | Pfullingen | 29 | 19 | 9 | 2 | 8 | 34:32 | +2 |
8 | Berg | 29 | 19 | 9 | 2 | 8 | 33:38 | -5 |
9 | Spfr. Dorfmerkingen | 27 | 19 | 8 | 3 | 8 | 36:31 | +5 |
10 | Ehingen-Süd | 26 | 19 | 7 | 5 | 7 | 25:29 | -4 |
11 | TV Echterdingen | 23 | 19 | 6 | 5 | 8 | 30:41 | -11 |
12 | GSV Maichingen | 23 | 19 | 7 | 2 | 10 | 36:50 | -14 |
13 | Neckarsulmer SU | 22 | 19 | 6 | 4 | 9 | 32:32 | 0 |
14 | TSV Oberensingen | 21 | 19 | 6 | 3 | 10 | 34:39 | -5 |
15 | FV Rot-Weiß Weiler | 16 | 19 | 4 | 4 | 11 | 21:42 | -21 |
16 | FV Biberach | 13 | 19 | 3 | 4 | 12 | 25:47 | -22 |
Legends:
Promotion
Promotion Play-off
Possible Relegation
Relegation
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Werder Bremen III | 43 | 20 | 13 | 4 | 3 | 82:34 | +48 |
2 | TV Eiche Horn Bremen | 43 | 19 | 14 | 1 | 4 | 64:23 | +41 |
3 | Habenhauser FV | 43 | 18 | 14 | 1 | 3 | 61:27 | +34 |
4 | Borgfeld | 43 | 20 | 14 | 1 | 5 | 58:32 | +26 |
5 | TuSpo Surheide | 40 | 20 | 13 | 1 | 6 | 58:30 | +28 |
6 | VfL Bremen | 37 | 19 | 11 | 4 | 4 | 49:35 | +14 |
7 | TSV Wulsdorf | 31 | 18 | 10 | 1 | 7 | 46:28 | +18 |
8 | Burg | 26 | 20 | 7 | 5 | 8 | 40:53 | -13 |
9 | Huchting | 25 | 20 | 7 | 4 | 9 | 57:56 | +1 |
10 | Schwachhausen | 19 | 20 | 5 | 4 | 11 | 26:44 | -18 |
11 | Osterholz Tenever Bremen | 18 | 20 | 5 | 3 | 12 | 41:66 | -25 |
12 | Grohn | 17 | 18 | 5 | 2 | 11 | 35:59 | -24 |
13 | Hastedt | 16 | 19 | 4 | 4 | 11 | 35:56 | -21 |
14 | SVGO Bremen | 15 | 20 | 4 | 3 | 13 | 30:64 | -34 |
15 | ATS Buntentor | 13 | 19 | 3 | 4 | 12 | 26:51 | -25 |
16 | Weyhe | 13 | 20 | 3 | 4 | 13 | 25:75 | -50 |
Legends:
Promotion
Relegation