4. liga (2023/2024)
0
1440 matches
Table and standings
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | TJ Unie Hlubina | 39 | 18 | 12 | 3 | 3 | 44:19 | +25 | D W W W L |
2 | Opava II | 34 | 18 | 10 | 4 | 4 | 41:21 | +20 | D W L L D |
3 | Bospor Bohumín | 34 | 18 | 9 | 7 | 2 | 33:20 | +13 | W W W D W |
4 | Vratimov | 31 | 18 | 10 | 1 | 7 | 40:40 | 0 | W L W L W |
5 | Polanka nad Odrou | 30 | 18 | 8 | 6 | 4 | 29:19 | +10 | D D W D W |
6 | Havířov | 28 | 18 | 6 | 10 | 2 | 29:20 | +9 | D D W W W |
7 | Šumperk | 27 | 18 | 8 | 3 | 7 | 31:18 | +13 | L L L L L |
8 | FK Krnov | 26 | 18 | 6 | 8 | 4 | 21:16 | +5 | D D D W D |
9 | Bílovec | 26 | 17 | 8 | 2 | 7 | 27:28 | -1 | L L L W W |
10 | Vítkovice | 22 | 18 | 6 | 4 | 8 | 31:32 | -1 | W D L W D |
11 | Valašské Meziříčí | 20 | 18 | 5 | 5 | 8 | 32:39 | -7 | D W D L L |
12 | TJ Řepiště | 19 | 18 | 5 | 4 | 9 | 22:29 | -7 | W L D L D |
13 | Beskyd Frenštát | 19 | 18 | 4 | 7 | 7 | 22:29 | -7 | W L D W W |
14 | FK Jeseník | 18 | 18 | 4 | 6 | 8 | 23:33 | -10 | L D L W L |
15 | TJ Břidličná | 10 | 17 | 2 | 4 | 11 | 10:35 | -25 | L W L L L |
16 | Slavoj Olympia Bruntál | 8 | 18 | 2 | 2 | 14 | 16:53 | -37 | L D W L L |
Legends:
Promotion
Possible Relegation
Relegation
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (1) | TJ Unie Hlubina | 22 | 9 | 7 | 1 | 1 | 26:10 | +16 | D W W W W |
2 (2) | Opava II | 21 | 9 | 6 | 3 | 0 | 26:8 | +18 | W D W W W |
3 (3) | Bospor Bohumín | 18 | 9 | 5 | 3 | 1 | 19:10 | +9 | W W D W W |
4 (4) | Vratimov | 18 | 9 | 6 | 0 | 3 | 25:21 | +4 | L W W W W |
5 (8) | FK Krnov | 15 | 9 | 3 | 6 | 0 | 11:4 | +7 | D D D D D |
6 (5) | Polanka nad Odrou | 15 | 9 | 4 | 3 | 2 | 10:5 | +5 | D W W L W |
7 (7) | Šumperk | 14 | 9 | 4 | 2 | 3 | 17:11 | +6 | L L W W D |
8 (6) | Havířov | 13 | 9 | 3 | 4 | 2 | 14:11 | +3 | D W W D W |
9 (9) | Bílovec | 13 | 9 | 4 | 1 | 4 | 12:14 | -2 | L L W W L |
10 (13) | Beskyd Frenštát | 12 | 9 | 3 | 3 | 3 | 14:13 | +1 | W W L D W |
11 (10) | Vítkovice | 10 | 9 | 3 | 1 | 5 | 14:15 | -1 | D L W L W |
12 (11) | Valašské Meziříčí | 10 | 9 | 3 | 1 | 5 | 16:21 | -5 | W L L L D |
13 (14) | FK Jeseník | 9 | 9 | 2 | 3 | 4 | 12:15 | -3 | L L W L D |
14 (12) | TJ Řepiště | 9 | 9 | 2 | 3 | 4 | 9:14 | -5 | W D L L D |
15 (15) | TJ Břidličná | 9 | 8 | 2 | 3 | 3 | 7:12 | -5 | W D W L L |
16 (16) | Slavoj Olympia Bruntál | 4 | 9 | 1 | 1 | 7 | 8:27 | -19 | D L L L L |
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (1) | TJ Unie Hlubina | 17 | 9 | 5 | 2 | 2 | 18:9 | +9 | W L D L D |
2 (3) | Bospor Bohumín | 16 | 9 | 4 | 4 | 1 | 14:10 | +4 | W W W D D |
3 (6) | Havířov | 15 | 9 | 3 | 6 | 0 | 15:9 | +6 | D W W D D |
4 (5) | Polanka nad Odrou | 15 | 9 | 4 | 3 | 2 | 19:14 | +5 | D W D W L |
5 (7) | Šumperk | 13 | 9 | 4 | 1 | 4 | 14:7 | +7 | L L L W W |
6 (2) | Opava II | 13 | 9 | 4 | 1 | 4 | 15:13 | +2 | D L L W W |
7 (9) | Bílovec | 13 | 8 | 4 | 1 | 3 | 15:14 | +1 | L W L L W |
8 (4) | Vratimov | 13 | 9 | 4 | 1 | 4 | 15:19 | -4 | W W L L L |
9 (10) | Vítkovice | 12 | 9 | 3 | 3 | 3 | 17:17 | 0 | W D L W L |
10 (8) | FK Krnov | 11 | 9 | 3 | 2 | 4 | 10:12 | -2 | D W L L L |
11 (11) | Valašské Meziříčí | 10 | 9 | 2 | 4 | 3 | 16:18 | -2 | D D L L D |
12 (12) | TJ Řepiště | 10 | 9 | 3 | 1 | 5 | 13:15 | -2 | L D L W L |
13 (14) | FK Jeseník | 9 | 9 | 2 | 3 | 4 | 11:18 | -7 | D L D D L |
14 (13) | Beskyd Frenštát | 7 | 9 | 1 | 4 | 4 | 8:16 | -8 | L D W D L |
15 (16) | Slavoj Olympia Bruntál | 4 | 9 | 1 | 1 | 7 | 8:26 | -18 | L W L L L |
16 (15) | TJ Břidličná | 1 | 9 | 0 | 1 | 8 | 3:23 | -20 | L L L L L |
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Ústí nad Orlicí | 47 | 18 | 15 | 2 | 1 | 46:13 | +33 | W W W W L |
2 | Benátky nad Jizerou | 43 | 18 | 14 | 1 | 3 | 32:12 | +20 | W L W L W |
3 | Velké Hamry | 39 | 18 | 12 | 3 | 3 | 36:23 | +13 | W W L D W |
4 | FK Pěnčín-Turnov | 35 | 18 | 11 | 2 | 5 | 34:18 | +16 | W W D W W |
5 | Vysoké Mýto | 34 | 18 | 11 | 1 | 6 | 31:21 | +10 | W L W L W |
6 | MFK Chrudim II | 29 | 18 | 8 | 5 | 5 | 34:24 | +10 | D W W D L |
7 | FC Slavia Hradec Králové | 29 | 18 | 9 | 2 | 7 | 28:28 | 0 | L W D D L |
8 | FK Dobrovice | 23 | 18 | 6 | 5 | 7 | 23:27 | -4 | L W D D W |
9 | Kosmonosy | 23 | 18 | 7 | 2 | 9 | 26:35 | -9 | L W W W W |
10 | Benešov | 22 | 18 | 7 | 1 | 10 | 29:28 | +1 | W L L D L |
11 | Trutnov | 21 | 18 | 6 | 3 | 9 | 29:33 | -4 | D L W W W |
12 | TJ Spoje Praha | 19 | 18 | 5 | 4 | 9 | 23:31 | -8 | D L L W L |
13 | Hlinsko | 18 | 18 | 5 | 3 | 10 | 21:28 | -7 | L L D L W |
14 | RMSK Cidlina Novy Bydzov | 16 | 18 | 4 | 4 | 10 | 20:39 | -19 | D D L L L |
15 | Čáslav | 8 | 18 | 2 | 2 | 14 | 18:37 | -19 | L D L L L |
16 | Letohrad | 5 | 18 | 1 | 2 | 15 | 10:43 | -33 | L L L D L |
Legends:
Promotion
Possible Relegation
Relegation
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (2) | Benátky nad Jizerou | 25 | 10 | 8 | 1 | 1 | 22:5 | +17 | W W W W L |
2 (1) | Ústí nad Orlicí | 24 | 8 | 8 | 0 | 0 | 25:5 | +20 | W W W W W |
3 (4) | FK Pěnčín-Turnov | 22 | 10 | 7 | 1 | 2 | 21:11 | +10 | W D W W W |
4 (5) | Vysoké Mýto | 19 | 10 | 6 | 1 | 3 | 17:11 | +6 | W W W W W |
5 (3) | Velké Hamry | 19 | 10 | 6 | 1 | 3 | 15:10 | +5 | W L W D W |
6 (7) | FC Slavia Hradec Králové | 16 | 9 | 5 | 1 | 3 | 13:8 | +5 | D L W W L |
7 (6) | MFK Chrudim II | 15 | 9 | 4 | 3 | 2 | 23:11 | +12 | D W D L W |
8 (11) | Trutnov | 14 | 9 | 4 | 2 | 3 | 17:13 | +4 | D W W L D |
9 (9) | Kosmonosy | 13 | 8 | 4 | 1 | 3 | 15:14 | +1 | W W D W W |
10 (10) | Benešov | 12 | 10 | 4 | 0 | 6 | 19:14 | +5 | W L L L W |
11 (13) | Hlinsko | 12 | 9 | 4 | 0 | 5 | 14:14 | 0 | L W L W W |
12 (8) | FK Dobrovice | 12 | 8 | 3 | 3 | 2 | 10:10 | 0 | W D D W L |
13 (12) | TJ Spoje Praha | 11 | 8 | 3 | 2 | 3 | 14:13 | +1 | L L W W D |
14 (14) | RMSK Cidlina Novy Bydzov | 8 | 8 | 2 | 2 | 4 | 8:15 | -7 | D L L D W |
15 (15) | Čáslav | 7 | 10 | 2 | 1 | 7 | 13:24 | -11 | L L L L L |
16 (16) | Letohrad | 5 | 8 | 1 | 2 | 5 | 4:12 | -8 | L D L D L |
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (1) | Ústí nad Orlicí | 23 | 10 | 7 | 2 | 1 | 21:8 | +13 | W W L W D |
2 (3) | Velké Hamry | 20 | 8 | 6 | 2 | 0 | 21:13 | +8 | W D W D W |
3 (2) | Benátky nad Jizerou | 18 | 8 | 6 | 0 | 2 | 10:7 | +3 | L L W W W |
4 (5) | Vysoké Mýto | 15 | 8 | 5 | 0 | 3 | 14:10 | +4 | L L W W W |
5 (6) | MFK Chrudim II | 14 | 9 | 4 | 2 | 3 | 11:13 | -2 | W L D L W |
6 (4) | FK Pěnčín-Turnov | 13 | 8 | 4 | 1 | 3 | 13:7 | +6 | W W W L L |
7 (7) | FC Slavia Hradec Králové | 13 | 9 | 4 | 1 | 4 | 15:20 | -5 | L W D L L |
8 (8) | FK Dobrovice | 11 | 10 | 3 | 2 | 5 | 13:17 | -4 | L D W D L |
9 (10) | Benešov | 10 | 8 | 3 | 1 | 4 | 10:14 | -4 | L D W L W |
10 (9) | Kosmonosy | 10 | 10 | 3 | 1 | 6 | 11:21 | -10 | L W W W L |
11 (12) | TJ Spoje Praha | 8 | 10 | 2 | 2 | 6 | 9:18 | -9 | D L W L L |
12 (14) | RMSK Cidlina Novy Bydzov | 8 | 10 | 2 | 2 | 6 | 12:24 | -12 | D L L L L |
13 (11) | Trutnov | 7 | 9 | 2 | 1 | 6 | 12:20 | -8 | L W L L L |
14 (13) | Hlinsko | 6 | 9 | 1 | 3 | 5 | 7:14 | -7 | L D L D D |
15 (15) | Čáslav | 1 | 8 | 0 | 1 | 7 | 5:13 | -8 | D L L L L |
16 (16) | Letohrad | 0 | 10 | 0 | 0 | 10 | 6:31 | -25 | L L L L L |
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Chomutov | 48 | 18 | 15 | 3 | 0 | 48:14 | +34 | W W W W W |
2 | Kladno | 34 | 17 | 10 | 4 | 3 | 43:16 | +27 | W W W L W |
3 | SK Újezd Praha 4 | 33 | 18 | 10 | 3 | 5 | 36:23 | +13 | D L W W W |
4 | Slaný | 31 | 18 | 9 | 4 | 5 | 26:20 | +6 | L W D L W |
5 | Meteor Praha | 29 | 17 | 9 | 2 | 6 | 36:29 | +7 | L W L W W |
6 | Brandýs nad Labem | 29 | 18 | 9 | 2 | 7 | 32:27 | +5 | D W W L W |
7 | Neratovice-Byškovice | 27 | 18 | 8 | 3 | 7 | 25:21 | +4 | W L L W L |
8 | Ostrov | 26 | 17 | 8 | 2 | 7 | 26:26 | 0 | D L W W L |
9 | Olympie Březová | 26 | 18 | 7 | 5 | 6 | 29:30 | -1 | W L W L L |
10 | SK Hřebeč | 25 | 17 | 7 | 4 | 6 | 34:30 | +4 | L L L W W |
11 | Štětí | 21 | 18 | 6 | 3 | 9 | 21:22 | -1 | D D L L L |
12 | FK Admira Praha II | 20 | 18 | 6 | 2 | 10 | 18:27 | -9 | L L W L L |
13 | Český Brod | 19 | 17 | 5 | 4 | 8 | 26:33 | -7 | L W D W W |
14 | Hvězda Cheb | 11 | 17 | 3 | 2 | 12 | 7:37 | -30 | D D L L L |
15 | TJ Sokol Nespeky | 9 | 17 | 2 | 3 | 12 | 18:46 | -28 | D W L W L |
16 | Louny | 8 | 17 | 2 | 2 | 13 | 11:35 | -24 | W L L L L |
Legends:
Promotion
Possible Relegation
Relegation
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (1) | Chomutov | 30 | 10 | 10 | 0 | 0 | 31:5 | +26 | W W W W W |
2 (2) | Kladno | 26 | 10 | 8 | 2 | 0 | 32:7 | +25 | W W W W D |
3 (8) | Ostrov | 20 | 9 | 6 | 2 | 1 | 21:10 | +11 | D W W W D |
4 (5) | Meteor Praha | 19 | 9 | 6 | 1 | 2 | 23:12 | +11 | W W W W L |
5 (7) | Neratovice-Byškovice | 19 | 8 | 6 | 1 | 1 | 15:5 | +10 | L W W W W |
6 (6) | Brandýs nad Labem | 18 | 8 | 6 | 0 | 2 | 18:10 | +8 | W W W W L |
7 (4) | Slaný | 18 | 10 | 5 | 3 | 2 | 15:8 | +7 | L D W W D |
8 (12) | FK Admira Praha II | 16 | 9 | 5 | 1 | 3 | 13:9 | +4 | W L W W L |
9 (10) | SK Hřebeč | 14 | 10 | 4 | 2 | 4 | 22:16 | +6 | L L W L L |
10 (3) | SK Újezd Praha 4 | 14 | 8 | 4 | 2 | 2 | 14:8 | +6 | L W W D D |
11 (9) | Olympie Březová | 14 | 8 | 4 | 2 | 2 | 18:16 | +2 | L L D W W |
12 (13) | Český Brod | 10 | 7 | 3 | 1 | 3 | 18:15 | +3 | W W D W L |
13 (11) | Štětí | 10 | 9 | 3 | 1 | 5 | 10:10 | 0 | D L L L W |
14 (15) | TJ Sokol Nespeky | 8 | 7 | 2 | 2 | 3 | 10:12 | -2 | W W L L L |
15 (14) | Hvězda Cheb | 8 | 8 | 2 | 2 | 4 | 3:7 | -4 | D D L L L |
16 (16) | Louny | 8 | 10 | 2 | 2 | 6 | 7:16 | -9 | W L L L L |
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (3) | SK Újezd Praha 4 | 19 | 10 | 6 | 1 | 3 | 22:15 | +7 | D W W L L |
2 (1) | Chomutov | 18 | 8 | 5 | 3 | 0 | 17:9 | +8 | W W W D W |
3 (4) | Slaný | 13 | 8 | 4 | 1 | 3 | 11:12 | -1 | W L W L D |
4 (9) | Olympie Březová | 12 | 10 | 3 | 3 | 4 | 11:14 | -3 | W W L L D |
5 (11) | Štětí | 11 | 9 | 3 | 2 | 4 | 11:12 | -1 | D L L L L |
6 (10) | SK Hřebeč | 11 | 7 | 3 | 2 | 2 | 12:14 | -2 | L W D D W |
7 (6) | Brandýs nad Labem | 11 | 10 | 3 | 2 | 5 | 14:17 | -3 | D W L L W |
8 (5) | Meteor Praha | 10 | 8 | 3 | 1 | 4 | 13:17 | -4 | L L W W W |
9 (13) | Český Brod | 9 | 10 | 2 | 3 | 5 | 8:18 | -10 | L D W D L |
10 (2) | Kladno | 8 | 7 | 2 | 2 | 3 | 11:9 | +2 | W L L D W |
11 (7) | Neratovice-Byškovice | 8 | 10 | 2 | 2 | 6 | 10:16 | -6 | W L L L D |
12 (8) | Ostrov | 6 | 8 | 2 | 0 | 6 | 5:16 | -11 | L L L W W |
13 (12) | FK Admira Praha II | 4 | 9 | 1 | 1 | 7 | 5:18 | -13 | L L L L W |
14 (14) | Hvězda Cheb | 3 | 9 | 1 | 0 | 8 | 4:30 | -26 | L L W L L |
15 (15) | TJ Sokol Nespeky | 1 | 10 | 0 | 1 | 9 | 8:34 | -26 | D L L L L |
16 (16) | Louny | 0 | 7 | 0 | 0 | 7 | 4:19 | -15 | L L L L L |
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Strání | 42 | 17 | 14 | 0 | 3 | 48:18 | +30 | L W W W W |
2 | Kozlovice | 41 | 17 | 13 | 2 | 2 | 38:14 | +24 | W W W W L |
3 | Vsetín | 36 | 18 | 11 | 3 | 4 | 36:21 | +15 | W L D D W |
4 | Bzenec | 35 | 17 | 11 | 2 | 4 | 42:16 | +26 | W W W L W |
5 | Slavičín | 31 | 18 | 10 | 1 | 7 | 30:32 | -2 | W W W W W |
6 | FK Šternberk | 25 | 18 | 7 | 4 | 7 | 20:29 | -9 | D L L D L |
7 | Holešov | 24 | 16 | 8 | 0 | 8 | 39:28 | +11 | W W L W L |
8 | Nové Sady | 24 | 18 | 6 | 6 | 6 | 32:32 | 0 | D D L D W |
9 | FC Kostelec na Hané | 24 | 18 | 8 | 0 | 10 | 27:34 | -7 | W W W L W |
10 | HFK Olomouc | 21 | 18 | 6 | 3 | 9 | 20:29 | -9 | L L D D L |
11 | Tatran Všechovice | 19 | 18 | 5 | 4 | 9 | 42:41 | +1 | L W L D L |
12 | Skaštice | 19 | 18 | 5 | 4 | 9 | 25:35 | -10 | L D W D L |
13 | Jiskra Rýmařov | 18 | 18 | 4 | 6 | 8 | 29:37 | -8 | L L L D W |
14 | SK Baťov 1930 | 16 | 17 | 4 | 4 | 9 | 25:29 | -4 | D L W L L |
15 | Viktorie Přerov | 14 | 18 | 4 | 2 | 12 | 17:42 | -25 | L W L L L |
16 | Nový Jičín | 12 | 18 | 3 | 3 | 12 | 12:45 | -33 | D L L D L |
Legends:
Promotion
Possible Relegation
Relegation
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (4) | Bzenec | 24 | 9 | 8 | 0 | 1 | 27:6 | +21 | W W W W L |
2 (1) | Strání | 24 | 9 | 8 | 0 | 1 | 26:8 | +18 | W W L W W |
3 (3) | Vsetín | 21 | 9 | 7 | 0 | 2 | 18:9 | +9 | W W L W L |
4 (2) | Kozlovice | 17 | 8 | 5 | 2 | 1 | 19:9 | +10 | W W L D D |
5 (6) | FK Šternberk | 17 | 9 | 5 | 2 | 2 | 14:10 | +4 | L L W D W |
6 (5) | Slavičín | 16 | 9 | 5 | 1 | 3 | 16:13 | +3 | W W W L W |
7 (8) | Nové Sady | 15 | 9 | 4 | 3 | 2 | 17:10 | +7 | D D L W W |
8 (9) | FC Kostelec na Hané | 15 | 9 | 5 | 0 | 4 | 18:17 | +1 | W W L W W |
9 (11) | Tatran Všechovice | 14 | 10 | 4 | 2 | 4 | 27:21 | +6 | W L W W D |
10 (7) | Holešov | 12 | 7 | 4 | 0 | 3 | 23:13 | +10 | L W L L W |
11 (12) | Skaštice | 12 | 9 | 3 | 3 | 3 | 17:14 | +3 | L W D L W |
12 (14) | SK Baťov 1930 | 10 | 8 | 3 | 1 | 4 | 14:11 | +3 | D W L L L |
13 (13) | Jiskra Rýmařov | 10 | 9 | 2 | 4 | 3 | 16:15 | +1 | L L D L D |
14 (15) | Viktorie Přerov | 10 | 9 | 3 | 1 | 5 | 10:18 | -8 | W L L L W |
15 (10) | HFK Olomouc | 7 | 9 | 2 | 1 | 6 | 5:12 | -7 | L D L L L |
16 (16) | Nový Jičín | 5 | 9 | 1 | 2 | 6 | 5:24 | -19 | D L D L L |
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (2) | Kozlovice | 24 | 9 | 8 | 0 | 1 | 19:5 | +14 | W W W W L |
2 (1) | Strání | 18 | 8 | 6 | 0 | 2 | 22:10 | +12 | L W W W W |
3 (3) | Vsetín | 15 | 9 | 4 | 3 | 2 | 18:12 | +6 | L D D W W |
4 (5) | Slavičín | 15 | 9 | 5 | 0 | 4 | 14:19 | -5 | W W W L L |
5 (10) | HFK Olomouc | 14 | 9 | 4 | 2 | 3 | 15:17 | -2 | L D W D L |
6 (7) | Holešov | 12 | 9 | 4 | 0 | 5 | 16:15 | +1 | W W L W L |
7 (4) | Bzenec | 11 | 8 | 3 | 2 | 3 | 15:10 | +5 | L W W W D |
8 (8) | Nové Sady | 9 | 9 | 2 | 3 | 4 | 15:22 | -7 | D L W W D |
9 (9) | FC Kostelec na Hané | 9 | 9 | 3 | 0 | 6 | 9:17 | -8 | W W L W L |
10 (13) | Jiskra Rýmařov | 8 | 9 | 2 | 2 | 5 | 13:22 | -9 | L W L D W |
11 (6) | FK Šternberk | 8 | 9 | 2 | 2 | 5 | 6:19 | -13 | D L D W L |
12 (12) | Skaštice | 7 | 9 | 2 | 1 | 6 | 8:21 | -13 | D L L L L |
13 (16) | Nový Jičín | 7 | 9 | 2 | 1 | 6 | 7:21 | -14 | L L W W D |
14 (14) | SK Baťov 1930 | 6 | 9 | 1 | 3 | 5 | 11:18 | -7 | L L W D L |
15 (11) | Tatran Všechovice | 5 | 8 | 1 | 2 | 5 | 15:20 | -5 | L L D L L |
16 (15) | Viktorie Přerov | 4 | 9 | 1 | 1 | 7 | 7:24 | -17 | L L L L L |
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Zbrojovka Brno II | 49 | 18 | 16 | 1 | 1 | 56:11 | +45 | W W W W W |
2 | Sokol Lanžhot | 44 | 18 | 13 | 5 | 0 | 50:18 | +32 | W W W W D |
3 | Vrchovina | 36 | 18 | 10 | 6 | 2 | 41:24 | +17 | L D W W D |
4 | SK Líšeň II | 32 | 18 | 10 | 2 | 6 | 36:23 | +13 | L W D W W |
5 | Havlíčkův Brod | 29 | 18 | 8 | 5 | 5 | 30:23 | +7 | W D D L L |
6 | Žďár nad Sázavou | 28 | 18 | 9 | 1 | 8 | 28:29 | -1 | W L L W W |
7 | Velká Bíteš | 26 | 18 | 6 | 8 | 4 | 26:27 | -1 | W D D D D |
8 | Slavoj Polná | 24 | 18 | 7 | 3 | 8 | 28:30 | -2 | W W D W L |
9 | Humpolec | 24 | 18 | 7 | 3 | 8 | 25:28 | -3 | L L D L L |
10 | Ždírec nad Doubravou | 22 | 17 | 6 | 4 | 7 | 21:22 | -1 | W L W L L |
11 | Sokol Tasovice | 17 | 18 | 5 | 2 | 11 | 25:39 | -14 | D L D L L |
12 | FK Pelhřimov | 16 | 18 | 3 | 7 | 8 | 22:32 | -10 | L D D D D |
13 | Velké Meziříčí | 16 | 18 | 4 | 4 | 10 | 16:36 | -20 | D W L W W |
14 | Břeclav | 12 | 17 | 3 | 3 | 11 | 23:41 | -18 | L L L L D |
15 | TJ Dálnice Speřice | 12 | 18 | 3 | 3 | 12 | 21:42 | -21 | L L L L W |
16 | Stará Říše | 11 | 18 | 2 | 5 | 11 | 18:41 | -23 | L W D L D |
Legends:
Promotion
Possible Relegation
Relegation
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (2) | Sokol Lanžhot | 25 | 9 | 8 | 1 | 0 | 26:6 | +20 | W W W W D |
2 (1) | Zbrojovka Brno II | 25 | 9 | 8 | 1 | 0 | 20:2 | +18 | W W W W W |
3 (9) | Humpolec | 19 | 9 | 6 | 1 | 2 | 17:8 | +9 | L D L W W |
4 (6) | Žďár nad Sázavou | 18 | 9 | 6 | 0 | 3 | 18:14 | +4 | W L W W W |
5 (4) | SK Líšeň II | 17 | 9 | 5 | 2 | 2 | 18:10 | +8 | W D W W W |
6 (3) | Vrchovina | 16 | 9 | 4 | 4 | 1 | 24:13 | +11 | L D W D W |
7 (5) | Havlíčkův Brod | 15 | 9 | 4 | 3 | 2 | 14:10 | +4 | D L W L W |
8 (8) | Slavoj Polná | 13 | 9 | 4 | 1 | 4 | 12:17 | -5 | W L L L L |
9 (11) | Sokol Tasovice | 12 | 9 | 4 | 0 | 5 | 16:20 | -4 | L L W L L |
10 (10) | Ždírec nad Doubravou | 11 | 9 | 3 | 2 | 4 | 12:12 | 0 | L L W L L |
11 (7) | Velká Bíteš | 11 | 9 | 2 | 5 | 2 | 12:16 | -4 | W D D D L |
12 (12) | FK Pelhřimov | 9 | 9 | 2 | 3 | 4 | 14:14 | 0 | D D W L D |
13 (13) | Velké Meziříčí | 8 | 9 | 2 | 2 | 5 | 9:19 | -10 | D L W W L |
14 (14) | Břeclav | 6 | 8 | 1 | 3 | 4 | 9:17 | -8 | L D W D D |
15 (16) | Stará Říše | 6 | 9 | 1 | 3 | 5 | 9:19 | -10 | L D L L L |
16 (15) | TJ Dálnice Speřice | 6 | 9 | 2 | 0 | 7 | 12:27 | -15 | L W L L W |
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (1) | Zbrojovka Brno II | 24 | 9 | 8 | 0 | 1 | 36:9 | +27 | W W L W W |
2 (3) | Vrchovina | 20 | 9 | 6 | 2 | 1 | 17:11 | +6 | D W W W W |
3 (2) | Sokol Lanžhot | 19 | 9 | 5 | 4 | 0 | 24:12 | +12 | W D W D D |
4 (4) | SK Líšeň II | 15 | 9 | 5 | 0 | 4 | 18:13 | +5 | L W L W L |
5 (7) | Velká Bíteš | 15 | 9 | 4 | 3 | 2 | 14:11 | +3 | D D L W W |
6 (5) | Havlíčkův Brod | 14 | 9 | 4 | 2 | 3 | 16:13 | +3 | W D L L W |
7 (8) | Slavoj Polná | 11 | 9 | 3 | 2 | 4 | 16:13 | +3 | W D W L L |
8 (10) | Ždírec nad Doubravou | 11 | 8 | 3 | 2 | 3 | 9:10 | -1 | W W L L W |
9 (6) | Žďár nad Sázavou | 10 | 9 | 3 | 1 | 5 | 10:15 | -5 | L W W W D |
10 (13) | Velké Meziříčí | 8 | 9 | 2 | 2 | 5 | 7:17 | -10 | W W L L D |
11 (12) | FK Pelhřimov | 7 | 9 | 1 | 4 | 4 | 8:18 | -10 | L D D L D |
12 (15) | TJ Dálnice Speřice | 6 | 9 | 1 | 3 | 5 | 9:15 | -6 | L L L L W |
13 (14) | Břeclav | 6 | 9 | 2 | 0 | 7 | 14:24 | -10 | L L L L W |
14 (11) | Sokol Tasovice | 5 | 9 | 1 | 2 | 6 | 9:19 | -10 | D D L L W |
15 (9) | Humpolec | 5 | 9 | 1 | 2 | 6 | 8:20 | -12 | L L D L L |
16 (16) | Stará Říše | 5 | 9 | 1 | 2 | 6 | 9:22 | -13 | W D L L L |
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Petřín Plzeň | 37 | 18 | 10 | 7 | 1 | 39:18 | +21 | D D W W D |
2 | Baník Sokolov | 36 | 18 | 10 | 6 | 2 | 46:21 | +25 | W W D W W |
3 | Mariánské Lázně | 34 | 18 | 10 | 4 | 4 | 38:17 | +21 | L L D D L |
4 | Aritma Praha | 33 | 18 | 8 | 9 | 1 | 31:15 | +16 | D D D W D |
5 | Hořovicko | 30 | 18 | 9 | 3 | 6 | 24:26 | -2 | W L L W W |
6 | FK Komárov | 26 | 18 | 7 | 5 | 6 | 27:23 | +4 | L W L L W |
7 | Spartak Soběslav | 25 | 18 | 7 | 4 | 7 | 33:32 | +1 | L D W D W |
8 | Příbram II | 25 | 18 | 6 | 7 | 5 | 29:29 | 0 | W D D L L |
9 | Jindřichův Hradec | 25 | 18 | 7 | 4 | 7 | 30:35 | -5 | D D W L L |
10 | Otava Katovice | 23 | 18 | 6 | 5 | 7 | 29:30 | -1 | D W D W D |
11 | Doubravka | 19 | 17 | 3 | 10 | 4 | 24:22 | +2 | D W D D D |
12 | Rokycany | 19 | 18 | 5 | 4 | 9 | 18:33 | -15 | D W L L L |
13 | TJ Jiskra Domažlice II | 17 | 17 | 5 | 2 | 10 | 26:38 | -12 | L W L W L |
14 | Klatovy | 14 | 18 | 3 | 5 | 10 | 26:43 | -17 | L L D L D |
15 | FK Tachov | 13 | 18 | 3 | 4 | 11 | 16:31 | -15 | D D L L W |
16 | FK Slavoj Český Krumlov | 12 | 18 | 3 | 3 | 12 | 22:45 | -23 | W D L W L |
Legends:
Promotion
Possible Relegation
Relegation
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (2) | Baník Sokolov | 24 | 10 | 7 | 3 | 0 | 30:10 | +20 | W D W D W |
2 (1) | Petřín Plzeň | 22 | 10 | 6 | 4 | 0 | 23:9 | +14 | D W W W W |
3 (5) | Hořovicko | 19 | 10 | 6 | 1 | 3 | 13:13 | 0 | W L W W L |
4 (9) | Jindřichův Hradec | 18 | 10 | 5 | 3 | 2 | 20:19 | +1 | D W L W W |
5 (3) | Mariánské Lázně | 17 | 9 | 5 | 2 | 2 | 18:9 | +9 | D L W W W |
6 (10) | Otava Katovice | 17 | 8 | 5 | 2 | 1 | 15:7 | +8 | W D W L W |
7 (6) | FK Komárov | 16 | 8 | 5 | 1 | 2 | 17:11 | +6 | W L W W D |
8 (13) | TJ Jiskra Domažlice II | 16 | 9 | 5 | 1 | 3 | 15:12 | +3 | W W D W W |
9 (4) | Aritma Praha | 13 | 8 | 3 | 4 | 1 | 12:6 | +6 | D W D W D |
10 (12) | Rokycany | 13 | 8 | 4 | 1 | 3 | 12:13 | -1 | W L L L D |
11 (7) | Spartak Soběslav | 12 | 8 | 3 | 3 | 2 | 18:12 | +6 | D D D W W |
12 (14) | Klatovy | 12 | 9 | 3 | 3 | 3 | 17:15 | +2 | L D D L W |
13 (8) | Příbram II | 12 | 9 | 3 | 3 | 3 | 11:14 | -3 | W D L L D |
14 (11) | Doubravka | 11 | 8 | 2 | 5 | 1 | 17:11 | +6 | D D D D W |
15 (15) | FK Tachov | 9 | 9 | 2 | 3 | 4 | 11:15 | -4 | D D W W L |
16 (16) | FK Slavoj Český Krumlov | 8 | 10 | 2 | 2 | 6 | 15:18 | -3 | W L L D L |
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (4) | Aritma Praha | 20 | 10 | 5 | 5 | 0 | 19:9 | +10 | D D D D W |
2 (3) | Mariánské Lázně | 17 | 9 | 5 | 2 | 2 | 20:8 | +12 | L L D W W |
3 (1) | Petřín Plzeň | 15 | 8 | 4 | 3 | 1 | 16:9 | +7 | D D W W W |
4 (8) | Příbram II | 13 | 9 | 3 | 4 | 2 | 18:15 | +3 | D L D L D |
5 (7) | Spartak Soběslav | 13 | 10 | 4 | 1 | 5 | 15:20 | -5 | L W W L L |
6 (2) | Baník Sokolov | 12 | 8 | 3 | 3 | 2 | 16:11 | +5 | W W D D W |
7 (5) | Hořovicko | 11 | 8 | 3 | 2 | 3 | 11:13 | -2 | L W D W L |
8 (6) | FK Komárov | 10 | 10 | 2 | 4 | 4 | 10:12 | -2 | L L W D W |
9 (11) | Doubravka | 8 | 9 | 1 | 5 | 3 | 7:11 | -4 | W D L L L |
10 (9) | Jindřichův Hradec | 7 | 8 | 2 | 1 | 5 | 10:16 | -6 | D L L L L |
11 (10) | Otava Katovice | 6 | 10 | 1 | 3 | 6 | 14:23 | -9 | D D W L L |
12 (12) | Rokycany | 6 | 10 | 1 | 3 | 6 | 6:20 | -14 | D L L D D |
13 (15) | FK Tachov | 4 | 9 | 1 | 1 | 7 | 5:16 | -11 | L L D W L |
14 (16) | FK Slavoj Český Krumlov | 4 | 8 | 1 | 1 | 6 | 7:27 | -20 | D W L L L |
15 (14) | Klatovy | 2 | 9 | 0 | 2 | 7 | 9:28 | -19 | L D L L L |
16 (13) | TJ Jiskra Domažlice II | 1 | 8 | 0 | 1 | 7 | 11:26 | -15 | L L L L L |
Visual table
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | TJ Unie Hlubina | 39 | 18 | 12 | 3 | 3 | 44:19 | +25 |
2 | Opava II | 34 | 18 | 10 | 4 | 4 | 41:21 | +20 |
3 | Bospor Bohumín | 34 | 18 | 9 | 7 | 2 | 33:20 | +13 |
4 | Vratimov | 31 | 18 | 10 | 1 | 7 | 40:40 | 0 |
5 | Polanka nad Odrou | 30 | 18 | 8 | 6 | 4 | 29:19 | +10 |
6 | Havířov | 28 | 18 | 6 | 10 | 2 | 29:20 | +9 |
7 | Šumperk | 27 | 18 | 8 | 3 | 7 | 31:18 | +13 |
8 | FK Krnov | 26 | 18 | 6 | 8 | 4 | 21:16 | +5 |
9 | Bílovec | 26 | 17 | 8 | 2 | 7 | 27:28 | -1 |
10 | Vítkovice | 22 | 18 | 6 | 4 | 8 | 31:32 | -1 |
11 | Valašské Meziříčí | 20 | 18 | 5 | 5 | 8 | 32:39 | -7 |
12 | TJ Řepiště | 19 | 18 | 5 | 4 | 9 | 22:29 | -7 |
13 | Beskyd Frenštát | 19 | 18 | 4 | 7 | 7 | 22:29 | -7 |
14 | FK Jeseník | 18 | 18 | 4 | 6 | 8 | 23:33 | -10 |
15 | TJ Břidličná | 10 | 17 | 2 | 4 | 11 | 10:35 | -25 |
16 | Slavoj Olympia Bruntál | 8 | 18 | 2 | 2 | 14 | 16:53 | -37 |
Legends:
Promotion
Possible Relegation
Relegation
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Ústí nad Orlicí | 47 | 18 | 15 | 2 | 1 | 46:13 | +33 |
2 | Benátky nad Jizerou | 43 | 18 | 14 | 1 | 3 | 32:12 | +20 |
3 | Velké Hamry | 39 | 18 | 12 | 3 | 3 | 36:23 | +13 |
4 | FK Pěnčín-Turnov | 35 | 18 | 11 | 2 | 5 | 34:18 | +16 |
5 | Vysoké Mýto | 34 | 18 | 11 | 1 | 6 | 31:21 | +10 |
6 | MFK Chrudim II | 29 | 18 | 8 | 5 | 5 | 34:24 | +10 |
7 | FC Slavia Hradec Králové | 29 | 18 | 9 | 2 | 7 | 28:28 | 0 |
8 | FK Dobrovice | 23 | 18 | 6 | 5 | 7 | 23:27 | -4 |
9 | Kosmonosy | 23 | 18 | 7 | 2 | 9 | 26:35 | -9 |
10 | Benešov | 22 | 18 | 7 | 1 | 10 | 29:28 | +1 |
11 | Trutnov | 21 | 18 | 6 | 3 | 9 | 29:33 | -4 |
12 | TJ Spoje Praha | 19 | 18 | 5 | 4 | 9 | 23:31 | -8 |
13 | Hlinsko | 18 | 18 | 5 | 3 | 10 | 21:28 | -7 |
14 | RMSK Cidlina Novy Bydzov | 16 | 18 | 4 | 4 | 10 | 20:39 | -19 |
15 | Čáslav | 8 | 18 | 2 | 2 | 14 | 18:37 | -19 |
16 | Letohrad | 5 | 18 | 1 | 2 | 15 | 10:43 | -33 |
Legends:
Promotion
Possible Relegation
Relegation
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Chomutov | 48 | 18 | 15 | 3 | 0 | 48:14 | +34 |
2 | Kladno | 34 | 17 | 10 | 4 | 3 | 43:16 | +27 |
3 | SK Újezd Praha 4 | 33 | 18 | 10 | 3 | 5 | 36:23 | +13 |
4 | Slaný | 31 | 18 | 9 | 4 | 5 | 26:20 | +6 |
5 | Meteor Praha | 29 | 17 | 9 | 2 | 6 | 36:29 | +7 |
6 | Brandýs nad Labem | 29 | 18 | 9 | 2 | 7 | 32:27 | +5 |
7 | Neratovice-Byškovice | 27 | 18 | 8 | 3 | 7 | 25:21 | +4 |
8 | Ostrov | 26 | 17 | 8 | 2 | 7 | 26:26 | 0 |
9 | Olympie Březová | 26 | 18 | 7 | 5 | 6 | 29:30 | -1 |
10 | SK Hřebeč | 25 | 17 | 7 | 4 | 6 | 34:30 | +4 |
11 | Štětí | 21 | 18 | 6 | 3 | 9 | 21:22 | -1 |
12 | FK Admira Praha II | 20 | 18 | 6 | 2 | 10 | 18:27 | -9 |
13 | Český Brod | 19 | 17 | 5 | 4 | 8 | 26:33 | -7 |
14 | Hvězda Cheb | 11 | 17 | 3 | 2 | 12 | 7:37 | -30 |
15 | TJ Sokol Nespeky | 9 | 17 | 2 | 3 | 12 | 18:46 | -28 |
16 | Louny | 8 | 17 | 2 | 2 | 13 | 11:35 | -24 |
Legends:
Promotion
Possible Relegation
Relegation
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Strání | 42 | 17 | 14 | 0 | 3 | 48:18 | +30 |
2 | Kozlovice | 41 | 17 | 13 | 2 | 2 | 38:14 | +24 |
3 | Vsetín | 36 | 18 | 11 | 3 | 4 | 36:21 | +15 |
4 | Bzenec | 35 | 17 | 11 | 2 | 4 | 42:16 | +26 |
5 | Slavičín | 31 | 18 | 10 | 1 | 7 | 30:32 | -2 |
6 | FK Šternberk | 25 | 18 | 7 | 4 | 7 | 20:29 | -9 |
7 | Holešov | 24 | 16 | 8 | 0 | 8 | 39:28 | +11 |
8 | Nové Sady | 24 | 18 | 6 | 6 | 6 | 32:32 | 0 |
9 | FC Kostelec na Hané | 24 | 18 | 8 | 0 | 10 | 27:34 | -7 |
10 | HFK Olomouc | 21 | 18 | 6 | 3 | 9 | 20:29 | -9 |
11 | Tatran Všechovice | 19 | 18 | 5 | 4 | 9 | 42:41 | +1 |
12 | Skaštice | 19 | 18 | 5 | 4 | 9 | 25:35 | -10 |
13 | Jiskra Rýmařov | 18 | 18 | 4 | 6 | 8 | 29:37 | -8 |
14 | SK Baťov 1930 | 16 | 17 | 4 | 4 | 9 | 25:29 | -4 |
15 | Viktorie Přerov | 14 | 18 | 4 | 2 | 12 | 17:42 | -25 |
16 | Nový Jičín | 12 | 18 | 3 | 3 | 12 | 12:45 | -33 |
Legends:
Promotion
Possible Relegation
Relegation
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Zbrojovka Brno II | 49 | 18 | 16 | 1 | 1 | 56:11 | +45 |
2 | Sokol Lanžhot | 44 | 18 | 13 | 5 | 0 | 50:18 | +32 |
3 | Vrchovina | 36 | 18 | 10 | 6 | 2 | 41:24 | +17 |
4 | SK Líšeň II | 32 | 18 | 10 | 2 | 6 | 36:23 | +13 |
5 | Havlíčkův Brod | 29 | 18 | 8 | 5 | 5 | 30:23 | +7 |
6 | Žďár nad Sázavou | 28 | 18 | 9 | 1 | 8 | 28:29 | -1 |
7 | Velká Bíteš | 26 | 18 | 6 | 8 | 4 | 26:27 | -1 |
8 | Slavoj Polná | 24 | 18 | 7 | 3 | 8 | 28:30 | -2 |
9 | Humpolec | 24 | 18 | 7 | 3 | 8 | 25:28 | -3 |
10 | Ždírec nad Doubravou | 22 | 17 | 6 | 4 | 7 | 21:22 | -1 |
11 | Sokol Tasovice | 17 | 18 | 5 | 2 | 11 | 25:39 | -14 |
12 | FK Pelhřimov | 16 | 18 | 3 | 7 | 8 | 22:32 | -10 |
13 | Velké Meziříčí | 16 | 18 | 4 | 4 | 10 | 16:36 | -20 |
14 | Břeclav | 12 | 17 | 3 | 3 | 11 | 23:41 | -18 |
15 | TJ Dálnice Speřice | 12 | 18 | 3 | 3 | 12 | 21:42 | -21 |
16 | Stará Říše | 11 | 18 | 2 | 5 | 11 | 18:41 | -23 |
Legends:
Promotion
Possible Relegation
Relegation
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Petřín Plzeň | 37 | 18 | 10 | 7 | 1 | 39:18 | +21 |
2 | Baník Sokolov | 36 | 18 | 10 | 6 | 2 | 46:21 | +25 |
3 | Mariánské Lázně | 34 | 18 | 10 | 4 | 4 | 38:17 | +21 |
4 | Aritma Praha | 33 | 18 | 8 | 9 | 1 | 31:15 | +16 |
5 | Hořovicko | 30 | 18 | 9 | 3 | 6 | 24:26 | -2 |
6 | FK Komárov | 26 | 18 | 7 | 5 | 6 | 27:23 | +4 |
7 | Spartak Soběslav | 25 | 18 | 7 | 4 | 7 | 33:32 | +1 |
8 | Příbram II | 25 | 18 | 6 | 7 | 5 | 29:29 | 0 |
9 | Jindřichův Hradec | 25 | 18 | 7 | 4 | 7 | 30:35 | -5 |
10 | Otava Katovice | 23 | 18 | 6 | 5 | 7 | 29:30 | -1 |
11 | Doubravka | 19 | 17 | 3 | 10 | 4 | 24:22 | +2 |
12 | Rokycany | 19 | 18 | 5 | 4 | 9 | 18:33 | -15 |
13 | TJ Jiskra Domažlice II | 17 | 17 | 5 | 2 | 10 | 26:38 | -12 |
14 | Klatovy | 14 | 18 | 3 | 5 | 10 | 26:43 | -17 |
15 | FK Tachov | 13 | 18 | 3 | 4 | 11 | 16:31 | -15 |
16 | FK Slavoj Český Krumlov | 12 | 18 | 3 | 3 | 12 | 22:45 | -23 |
Legends:
Promotion
Possible Relegation
Relegation