Denmark Series (2023/2024)
0
360 matches
Table and standings
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Marienlyst | 35 | 16 | 11 | 2 | 3 | 42:15 | +27 | D D L W W |
2 | Horsens fS | 35 | 16 | 10 | 5 | 1 | 42:19 | +23 | W D W W W |
3 | OKS | 24 | 16 | 7 | 3 | 6 | 25:23 | +2 | W W L D L |
4 | B 1909 | 22 | 16 | 6 | 4 | 6 | 26:24 | +2 | L L W W D |
5 | Aarhus Fremad II | 21 | 16 | 5 | 6 | 5 | 26:25 | +1 | D L D W W |
6 | Hedensted | 21 | 16 | 6 | 3 | 7 | 30:31 | -1 | W W W L L |
7 | Tarup-Paarup | 20 | 16 | 5 | 5 | 6 | 24:27 | -3 | W W L L D |
8 | B 1913 | 19 | 16 | 4 | 7 | 5 | 21:24 | -3 | L L W D L |
9 | Dalum | 19 | 16 | 6 | 1 | 9 | 24:31 | -7 | L W D L W |
10 | Fjordager IF | 5 | 16 | 1 | 2 | 13 | 7:48 | -41 | L L L L L |
Legends:
Promotion Play-off
Relegation Play-off
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (1) | Marienlyst | 19 | 8 | 6 | 1 | 1 | 22:5 | +17 | D L W W W |
2 (2) | Horsens fS | 18 | 8 | 5 | 3 | 0 | 21:9 | +12 | W W W D D |
3 (3) | OKS | 14 | 8 | 4 | 2 | 2 | 15:11 | +4 | W D W W L |
4 (9) | Dalum | 12 | 8 | 4 | 0 | 4 | 12:14 | -2 | W L W L L |
5 (7) | Tarup-Paarup | 11 | 8 | 3 | 2 | 3 | 14:14 | 0 | W L L W W |
6 (5) | Aarhus Fremad II | 10 | 8 | 2 | 4 | 2 | 16:12 | +4 | D D W D D |
7 (6) | Hedensted | 10 | 8 | 3 | 1 | 4 | 13:13 | 0 | W W L L W |
8 (4) | B 1909 | 10 | 8 | 3 | 1 | 4 | 12:13 | -1 | L W D L L |
9 (8) | B 1913 | 5 | 8 | 0 | 5 | 3 | 10:15 | -5 | L D D L D |
10 (10) | Fjordager IF | 0 | 8 | 0 | 0 | 8 | 2:24 | -22 | L L L L L |
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (2) | Horsens fS | 17 | 8 | 5 | 2 | 1 | 21:10 | +11 | D W W L W |
2 (1) | Marienlyst | 16 | 8 | 5 | 1 | 2 | 20:10 | +10 | D W L W L |
3 (8) | B 1913 | 14 | 8 | 4 | 2 | 2 | 11:9 | +2 | L L W D W |
4 (4) | B 1909 | 12 | 8 | 3 | 3 | 2 | 14:11 | +3 | L W D D W |
5 (6) | Hedensted | 11 | 8 | 3 | 2 | 3 | 17:18 | -1 | W L D L W |
6 (5) | Aarhus Fremad II | 11 | 8 | 3 | 2 | 3 | 10:13 | -3 | L W W D L |
7 (3) | OKS | 10 | 8 | 3 | 1 | 4 | 10:12 | -2 | W L L W L |
8 (7) | Tarup-Paarup | 9 | 8 | 2 | 3 | 3 | 10:13 | -3 | W L D D W |
9 (9) | Dalum | 7 | 8 | 2 | 1 | 5 | 12:17 | -5 | L D W L W |
10 (10) | Fjordager IF | 5 | 8 | 1 | 2 | 5 | 5:24 | -19 | L L L L L |
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Glostrup FK | 35 | 16 | 10 | 5 | 1 | 35:18 | +17 | W D W W D |
2 | Frederikssund | 27 | 16 | 8 | 3 | 5 | 33:25 | +8 | W L W W D |
3 | Karlslunde | 25 | 16 | 7 | 4 | 5 | 25:21 | +4 | W D L W L |
4 | Hørsholm-Usserød IK | 24 | 16 | 7 | 3 | 6 | 42:30 | +12 | L W D W W |
5 | BK Skjold | 23 | 16 | 7 | 2 | 7 | 19:25 | -6 | L W D L L |
6 | LSF | 22 | 16 | 6 | 4 | 6 | 33:30 | +3 | W W D L D |
7 | Ringsted | 18 | 16 | 4 | 6 | 6 | 26:31 | -5 | L L L L D |
8 | B 1908 | 18 | 16 | 5 | 3 | 8 | 18:24 | -6 | W D L L W |
9 | Slagelse B&I | 18 | 16 | 4 | 6 | 6 | 23:31 | -8 | L D W W L |
10 | VB 1968 | 10 | 16 | 2 | 4 | 10 | 19:38 | -19 | L L D L W |
Legends:
Promotion Play-off
Relegation Play-off
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (1) | Glostrup FK | 19 | 8 | 6 | 1 | 1 | 19:9 | +10 | D W L W W |
2 (2) | Frederikssund | 16 | 8 | 5 | 1 | 2 | 16:10 | +6 | W L W W L |
3 (4) | Hørsholm-Usserød IK | 14 | 8 | 4 | 2 | 2 | 25:13 | +12 | W W W L L |
4 (3) | Karlslunde | 13 | 8 | 4 | 1 | 3 | 13:12 | +1 | W L L W W |
5 (8) | B 1908 | 11 | 8 | 3 | 2 | 3 | 13:14 | -1 | W L W W L |
6 (5) | BK Skjold | 11 | 8 | 3 | 2 | 3 | 10:12 | -2 | L D L D W |
7 (6) | LSF | 10 | 8 | 2 | 4 | 2 | 20:14 | +6 | D D W L L |
8 (9) | Slagelse B&I | 10 | 8 | 2 | 4 | 2 | 11:11 | 0 | D W L W D |
9 (7) | Ringsted | 8 | 8 | 2 | 2 | 4 | 12:13 | -1 | L L D L W |
10 (10) | VB 1968 | 4 | 8 | 1 | 1 | 6 | 8:18 | -10 | L L L D L |
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (1) | Glostrup FK | 16 | 8 | 4 | 4 | 0 | 16:9 | +7 | W W D W W |
2 (3) | Karlslunde | 12 | 8 | 3 | 3 | 2 | 12:9 | +3 | D W W W D |
3 (6) | LSF | 12 | 8 | 4 | 0 | 4 | 13:16 | -3 | W W L L W |
4 (5) | BK Skjold | 12 | 8 | 4 | 0 | 4 | 9:13 | -4 | W L L W L |
5 (2) | Frederikssund | 11 | 8 | 3 | 2 | 3 | 17:15 | +2 | W D L L W |
6 (4) | Hørsholm-Usserød IK | 10 | 8 | 3 | 1 | 4 | 17:17 | 0 | L D W W L |
7 (7) | Ringsted | 10 | 8 | 2 | 4 | 2 | 14:18 | -4 | L L D D W |
8 (9) | Slagelse B&I | 8 | 8 | 2 | 2 | 4 | 12:20 | -8 | L W L W L |
9 (8) | B 1908 | 7 | 8 | 2 | 1 | 5 | 5:10 | -5 | D L L L W |
10 (10) | VB 1968 | 6 | 8 | 1 | 3 | 4 | 11:20 | -9 | L D W L L |
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Sundby BK | 37 | 16 | 12 | 1 | 3 | 43:18 | +25 | W W W W W |
2 | Brønshøj | 31 | 16 | 9 | 4 | 3 | 26:15 | +11 | W D D D L |
3 | Gørslev Idrætsforening | 28 | 16 | 8 | 4 | 4 | 22:18 | +4 | L D L D L |
4 | Tårnby FF | 27 | 16 | 8 | 3 | 5 | 30:20 | +10 | W D W W L |
5 | Allerød | 27 | 16 | 8 | 3 | 5 | 31:30 | +1 | L D W L W |
6 | Herlev | 19 | 16 | 6 | 1 | 9 | 27:30 | -3 | W L L D L |
7 | Greve | 19 | 16 | 6 | 1 | 9 | 24:27 | -3 | W W L W W |
8 | Næstved IF | 16 | 16 | 4 | 4 | 8 | 27:35 | -8 | L L W D W |
9 | AB Tårnby | 14 | 16 | 4 | 2 | 10 | 11:18 | -7 | L L D L W |
10 | KFUM Roskilde | 10 | 16 | 3 | 1 | 12 | 12:42 | -30 | L W L L L |
Legends:
Promotion Play-off
Relegation Play-off
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (1) | Sundby BK | 21 | 8 | 7 | 0 | 1 | 25:7 | +18 | W W W W W |
2 (3) | Gørslev Idrætsforening | 18 | 8 | 5 | 3 | 0 | 16:8 | +8 | D D W W W |
3 (2) | Brønshøj | 17 | 8 | 5 | 2 | 1 | 14:5 | +9 | W D D W W |
4 (5) | Allerød | 16 | 8 | 5 | 1 | 2 | 17:15 | +2 | W W W W L |
5 (4) | Tårnby FF | 14 | 8 | 4 | 2 | 2 | 11:8 | +3 | W W W D L |
6 (9) | AB Tårnby | 11 | 8 | 3 | 2 | 3 | 6:6 | 0 | D W D L L |
7 (8) | Næstved IF | 10 | 8 | 3 | 1 | 4 | 14:13 | +1 | L W W L D |
8 (7) | Greve | 9 | 8 | 3 | 0 | 5 | 14:15 | -1 | W W W L L |
9 (10) | KFUM Roskilde | 7 | 8 | 2 | 1 | 5 | 9:23 | -14 | W L L L L |
10 (6) | Herlev | 6 | 8 | 2 | 0 | 6 | 11:16 | -5 | L L L L L |
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (1) | Sundby BK | 16 | 8 | 5 | 1 | 2 | 18:11 | +7 | W W D L W |
2 (2) | Brønshøj | 14 | 8 | 4 | 2 | 2 | 12:10 | +2 | D L W W L |
3 (4) | Tårnby FF | 13 | 8 | 4 | 1 | 3 | 19:12 | +7 | D L L W W |
4 (6) | Herlev | 13 | 8 | 4 | 1 | 3 | 16:14 | +2 | W L D W W |
5 (5) | Allerød | 11 | 8 | 3 | 2 | 3 | 14:15 | -1 | L D L L D |
6 (7) | Greve | 10 | 8 | 3 | 1 | 4 | 10:12 | -2 | L W W W L |
7 (3) | Gørslev Idrætsforening | 10 | 8 | 3 | 1 | 4 | 6:10 | -4 | L L L W W |
8 (8) | Næstved IF | 6 | 8 | 1 | 3 | 4 | 13:22 | -9 | L D D L W |
9 (9) | AB Tårnby | 3 | 8 | 1 | 0 | 7 | 5:12 | -7 | L L L L L |
10 (10) | KFUM Roskilde | 3 | 8 | 1 | 0 | 7 | 3:19 | -16 | L L L W L |
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Odder | 39 | 16 | 12 | 3 | 1 | 33:14 | +19 | W W W W W |
2 | Viby IF | 34 | 16 | 11 | 1 | 4 | 48:22 | +26 | W D W L W |
3 | Vorup FB | 31 | 16 | 9 | 4 | 3 | 38:26 | +12 | D D W W D |
4 | Kjellerup | 25 | 16 | 8 | 1 | 7 | 24:26 | -2 | L W L W D |
5 | Nørresundby | 21 | 16 | 5 | 6 | 5 | 29:31 | -2 | W L D L D |
6 | Ringkøbing | 19 | 16 | 5 | 4 | 7 | 26:24 | +2 | D L L W D |
7 | Hobro IK II | 18 | 16 | 4 | 6 | 6 | 30:35 | -5 | W D D L D |
8 | VRI | 18 | 16 | 5 | 3 | 8 | 32:41 | -9 | L L D W L |
9 | AaB II | 13 | 16 | 3 | 4 | 9 | 16:31 | -15 | L D D L D |
10 | Varde IF | 5 | 16 | 1 | 2 | 13 | 17:43 | -26 | L W L L L |
Legends:
Promotion Play-off
Relegation Play-off
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (1) | Odder | 20 | 8 | 6 | 2 | 0 | 19:7 | +12 | W W W D D |
2 (2) | Viby IF | 19 | 8 | 6 | 1 | 1 | 23:10 | +13 | D W W W W |
3 (3) | Vorup FB | 15 | 8 | 5 | 0 | 3 | 19:16 | +3 | W L L W W |
4 (5) | Nørresundby | 14 | 8 | 4 | 2 | 2 | 14:12 | +2 | W L L D D |
5 (4) | Kjellerup | 12 | 8 | 4 | 0 | 4 | 9:11 | -2 | W W W L L |
6 (7) | Hobro IK II | 10 | 8 | 2 | 4 | 2 | 19:22 | -3 | W D D W L |
7 (6) | Ringkøbing | 9 | 8 | 2 | 3 | 3 | 13:12 | +1 | D L D L W |
8 (8) | VRI | 9 | 8 | 2 | 3 | 3 | 15:17 | -2 | L D L L W |
9 (9) | AaB II | 7 | 8 | 2 | 1 | 5 | 9:19 | -10 | D L L L L |
10 (10) | Varde IF | 4 | 8 | 1 | 1 | 6 | 9:18 | -9 | W L L D L |
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (1) | Odder | 19 | 8 | 6 | 1 | 1 | 14:7 | +7 | W W W L W |
2 (3) | Vorup FB | 16 | 8 | 4 | 4 | 0 | 19:10 | +9 | D D W D D |
3 (2) | Viby IF | 15 | 8 | 5 | 0 | 3 | 25:12 | +13 | W W L W W |
4 (4) | Kjellerup | 13 | 8 | 4 | 1 | 3 | 15:15 | 0 | L L D W W |
5 (6) | Ringkøbing | 10 | 8 | 3 | 1 | 4 | 13:12 | +1 | L W D L L |
6 (8) | VRI | 9 | 8 | 3 | 0 | 5 | 17:24 | -7 | L W L W L |
7 (7) | Hobro IK II | 8 | 8 | 2 | 2 | 4 | 11:13 | -2 | D L W L W |
8 (5) | Nørresundby | 7 | 8 | 1 | 4 | 3 | 15:19 | -4 | D L D W L |
9 (9) | AaB II | 6 | 8 | 1 | 3 | 4 | 7:12 | -5 | L D D W L |
10 (10) | Varde IF | 1 | 8 | 0 | 1 | 7 | 8:25 | -17 | L L L L D |
Visual table
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Marienlyst | 35 | 16 | 11 | 2 | 3 | 42:15 | +27 |
2 | Horsens fS | 35 | 16 | 10 | 5 | 1 | 42:19 | +23 |
3 | OKS | 24 | 16 | 7 | 3 | 6 | 25:23 | +2 |
4 | B 1909 | 22 | 16 | 6 | 4 | 6 | 26:24 | +2 |
5 | Aarhus Fremad II | 21 | 16 | 5 | 6 | 5 | 26:25 | +1 |
6 | Hedensted | 21 | 16 | 6 | 3 | 7 | 30:31 | -1 |
7 | Tarup-Paarup | 20 | 16 | 5 | 5 | 6 | 24:27 | -3 |
8 | B 1913 | 19 | 16 | 4 | 7 | 5 | 21:24 | -3 |
9 | Dalum | 19 | 16 | 6 | 1 | 9 | 24:31 | -7 |
10 | Fjordager IF | 5 | 16 | 1 | 2 | 13 | 7:48 | -41 |
Legends:
Promotion Play-off
Relegation Play-off
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Glostrup FK | 35 | 16 | 10 | 5 | 1 | 35:18 | +17 |
2 | Frederikssund | 27 | 16 | 8 | 3 | 5 | 33:25 | +8 |
3 | Karlslunde | 25 | 16 | 7 | 4 | 5 | 25:21 | +4 |
4 | Hørsholm-Usserød IK | 24 | 16 | 7 | 3 | 6 | 42:30 | +12 |
5 | BK Skjold | 23 | 16 | 7 | 2 | 7 | 19:25 | -6 |
6 | LSF | 22 | 16 | 6 | 4 | 6 | 33:30 | +3 |
7 | Ringsted | 18 | 16 | 4 | 6 | 6 | 26:31 | -5 |
8 | B 1908 | 18 | 16 | 5 | 3 | 8 | 18:24 | -6 |
9 | Slagelse B&I | 18 | 16 | 4 | 6 | 6 | 23:31 | -8 |
10 | VB 1968 | 10 | 16 | 2 | 4 | 10 | 19:38 | -19 |
Legends:
Promotion Play-off
Relegation Play-off
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Sundby BK | 37 | 16 | 12 | 1 | 3 | 43:18 | +25 |
2 | Brønshøj | 31 | 16 | 9 | 4 | 3 | 26:15 | +11 |
3 | Gørslev Idrætsforening | 28 | 16 | 8 | 4 | 4 | 22:18 | +4 |
4 | Tårnby FF | 27 | 16 | 8 | 3 | 5 | 30:20 | +10 |
5 | Allerød | 27 | 16 | 8 | 3 | 5 | 31:30 | +1 |
6 | Herlev | 19 | 16 | 6 | 1 | 9 | 27:30 | -3 |
7 | Greve | 19 | 16 | 6 | 1 | 9 | 24:27 | -3 |
8 | Næstved IF | 16 | 16 | 4 | 4 | 8 | 27:35 | -8 |
9 | AB Tårnby | 14 | 16 | 4 | 2 | 10 | 11:18 | -7 |
10 | KFUM Roskilde | 10 | 16 | 3 | 1 | 12 | 12:42 | -30 |
Legends:
Promotion Play-off
Relegation Play-off
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Odder | 39 | 16 | 12 | 3 | 1 | 33:14 | +19 |
2 | Viby IF | 34 | 16 | 11 | 1 | 4 | 48:22 | +26 |
3 | Vorup FB | 31 | 16 | 9 | 4 | 3 | 38:26 | +12 |
4 | Kjellerup | 25 | 16 | 8 | 1 | 7 | 24:26 | -2 |
5 | Nørresundby | 21 | 16 | 5 | 6 | 5 | 29:31 | -2 |
6 | Ringkøbing | 19 | 16 | 5 | 4 | 7 | 26:24 | +2 |
7 | Hobro IK II | 18 | 16 | 4 | 6 | 6 | 30:35 | -5 |
8 | VRI | 18 | 16 | 5 | 3 | 8 | 32:41 | -9 |
9 | AaB II | 13 | 16 | 3 | 4 | 9 | 16:31 | -15 |
10 | Varde IF | 5 | 16 | 1 | 2 | 13 | 17:43 | -26 |
Legends:
Promotion Play-off
Relegation Play-off