1. Division (2024)
0
306 matches
Table and standings
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Belshina | 9 | 3 | 3 | 0 | 0 | 5:1 | +4 | W W W |
2 | Molodechno | 7 | 3 | 2 | 1 | 0 | 6:2 | +4 | D W W |
3 | Lida | 7 | 3 | 2 | 1 | 0 | 4:2 | +2 | D W W |
4 | Volna | 6 | 3 | 2 | 0 | 1 | 6:3 | +3 | W W L |
5 | BATE II | 6 | 3 | 2 | 0 | 1 | 6:6 | 0 | W L W |
6 | Niva Dolbizno | 6 | 3 | 2 | 0 | 1 | 7:5 | +2 | W L W |
7 | Ostrovets | 6 | 3 | 2 | 0 | 1 | 4:3 | +1 | L W W |
8 | FK Dinamo Minsk II | 4 | 3 | 1 | 1 | 1 | 2:2 | 0 | D W L |
9 | Baranovichi | 4 | 3 | 1 | 1 | 1 | 3:3 | 0 | D W L |
10 | FK Dnepr Rogachev | 4 | 3 | 1 | 1 | 1 | 5:3 | +2 | D L W |
11 | Torpedo-BelAZ II | 3 | 2 | 1 | 0 | 1 | 6:3 | +3 | W L |
12 | Bumprom | 3 | 3 | 1 | 0 | 2 | 3:4 | -1 | L W L |
13 | Slonim | 3 | 3 | 1 | 0 | 2 | 5:7 | -2 | L W L |
14 | ABFF U17 | 3 | 3 | 1 | 0 | 2 | 2:6 | -4 | L L W |
15 | Energetyk-BGU | 1 | 3 | 0 | 1 | 2 | 0:2 | -2 | D L L |
16 | Shakhtyor Petrikov | 1 | 3 | 0 | 1 | 2 | 0:3 | -3 | D L L |
17 | Lokomotiv Gomel | 1 | 3 | 0 | 1 | 2 | 2:6 | -4 | D L L |
18 | Orsha | 0 | 2 | 0 | 0 | 2 | 3:8 | -5 | L L |
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (5) | BATE II | 6 | 2 | 2 | 0 | 0 | 5:3 | +2 | W W |
2 (7) | Ostrovets | 6 | 2 | 2 | 0 | 0 | 2:0 | +2 | W W |
3 (3) | Lida | 4 | 2 | 1 | 1 | 0 | 3:2 | +1 | D W |
4 (4) | Volna | 3 | 1 | 1 | 0 | 0 | 3:0 | +3 | W |
5 (2) | Molodechno | 3 | 1 | 1 | 0 | 0 | 3:1 | +2 | W |
6 (1) | Belshina | 3 | 1 | 1 | 0 | 0 | 1:0 | +1 | W |
7 (9) | Baranovichi | 3 | 1 | 1 | 0 | 0 | 2:1 | +1 | W |
8 (14) | ABFF U17 | 3 | 2 | 1 | 0 | 1 | 2:5 | -3 | L W |
9 (17) | Lokomotiv Gomel | 1 | 2 | 0 | 1 | 1 | 1:4 | -3 | D L |
10 (16) | Shakhtyor Petrikov | 1 | 2 | 0 | 1 | 1 | 0:2 | -2 | D L |
11 (8) | FK Dinamo Minsk II | 1 | 2 | 0 | 1 | 1 | 1:2 | -1 | D L |
12 (18) | Orsha | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 3:5 | -2 | L |
13 (15) | Energetyk-BGU | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0:1 | -1 | L |
14 (11) | Torpedo-BelAZ II | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 2:3 | -1 | L |
15 (12) | Bumprom | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 1:2 | -1 | L |
16 (10) | FK Dnepr Rogachev | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0:1 | -1 | L |
17 (6) | Niva Dolbizno | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0:1 | -1 | L |
18 (13) | Slonim | 0 | 2 | 0 | 0 | 2 | 2:5 | -3 | L L |
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 (6) | Niva Dolbizno | 6 | 2 | 2 | 0 | 0 | 7:4 | +3 | W W |
2 (1) | Belshina | 6 | 2 | 2 | 0 | 0 | 4:1 | +3 | W W |
3 (10) | FK Dnepr Rogachev | 4 | 2 | 1 | 1 | 0 | 5:2 | +3 | D W |
4 (2) | Molodechno | 4 | 2 | 1 | 1 | 0 | 3:1 | +2 | D W |
5 (11) | Torpedo-BelAZ II | 3 | 1 | 1 | 0 | 0 | 4:0 | +4 | W |
6 (12) | Bumprom | 3 | 2 | 1 | 0 | 1 | 2:2 | 0 | W L |
7 (3) | Lida | 3 | 1 | 1 | 0 | 0 | 1:0 | +1 | W |
8 (4) | Volna | 3 | 2 | 1 | 0 | 1 | 3:3 | 0 | W L |
9 (13) | Slonim | 3 | 1 | 1 | 0 | 0 | 3:2 | +1 | W |
10 (8) | FK Dinamo Minsk II | 3 | 1 | 1 | 0 | 0 | 1:0 | +1 | W |
11 (15) | Energetyk-BGU | 1 | 2 | 0 | 1 | 1 | 0:1 | -1 | D L |
12 (9) | Baranovichi | 1 | 2 | 0 | 1 | 1 | 1:2 | -1 | D L |
13 (5) | BATE II | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 1:3 | -2 | L |
14 (7) | Ostrovets | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 2:3 | -1 | L |
15 (14) | ABFF U17 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0:1 | -1 | L |
16 (17) | Lokomotiv Gomel | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 1:2 | -1 | L |
17 (16) | Shakhtyor Petrikov | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0:1 | -1 | L |
18 (18) | Orsha | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0:3 | -3 | L |
Visual table
# | Team | P | MP | W | D | L | G | GD |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Belshina | 9 | 3 | 3 | 0 | 0 | 5:1 | +4 |
2 | Molodechno | 7 | 3 | 2 | 1 | 0 | 6:2 | +4 |
3 | Lida | 7 | 3 | 2 | 1 | 0 | 4:2 | +2 |
4 | Volna | 6 | 3 | 2 | 0 | 1 | 6:3 | +3 |
5 | BATE II | 6 | 3 | 2 | 0 | 1 | 6:6 | 0 |
6 | Niva Dolbizno | 6 | 3 | 2 | 0 | 1 | 7:5 | +2 |
7 | Ostrovets | 6 | 3 | 2 | 0 | 1 | 4:3 | +1 |
8 | FK Dinamo Minsk II | 4 | 3 | 1 | 1 | 1 | 2:2 | 0 |
9 | Baranovichi | 4 | 3 | 1 | 1 | 1 | 3:3 | 0 |
10 | FK Dnepr Rogachev | 4 | 3 | 1 | 1 | 1 | 5:3 | +2 |
11 | Torpedo-BelAZ II | 3 | 2 | 1 | 0 | 1 | 6:3 | +3 |
12 | Bumprom | 3 | 3 | 1 | 0 | 2 | 3:4 | -1 |
13 | Slonim | 3 | 3 | 1 | 0 | 2 | 5:7 | -2 |
14 | ABFF U17 | 3 | 3 | 1 | 0 | 2 | 2:6 | -4 |
15 | Energetyk-BGU | 1 | 3 | 0 | 1 | 2 | 0:2 | -2 |
16 | Shakhtyor Petrikov | 1 | 3 | 0 | 1 | 2 | 0:3 | -3 |
17 | Lokomotiv Gomel | 1 | 3 | 0 | 1 | 2 | 2:6 | -4 |
18 | Orsha | 0 | 2 | 0 | 0 | 2 | 3:8 | -5 |