Third League (2012/2013)
0
903 matches
Latest scores
Bulgaria : Third League
Matchday 30 (South-East)
11.0515:00
FK Vereya Stara Zagora
Dimitrovgrad
1
0
FT
Matchday 19 (North-West)
10.0515:00
Akademik Svishtov
Lokomotiv 1929 Mezdra
3
0
FT
10.0515:00
FK Balkan Belogradchik
Lokomotiv GO
0
1
FT
10.0515:00
FC Parva atomna Kozloduy
FK Tryavna
3
0
FT
10.0515:00
FK Gigant Belene
Partizan
2
1
FT
10.0515:00
OFK Levski
FK Sitomir Nikopol
1
1
FT
Matchday 27 (North-East)
10.0514:00
FK Benkovski Byala
Septemvri Tervel
3
2
FT
10.0514:00
Dobrudzha 1919
FK Ariston Ruse
3
0
FT
10.0514:00
FK Dve Mogili
FK Provadia
3
2
FT
10.0514:00
FK Silistra 2009
Himik Devnya
3
0
FT
10.0514:00
Dunav
FK Kubrat
1
1
FT
10.0514:00
FK Chernomorets 2003 Byala
FK Veliki Preslav
1
1
FT
10.0514:00
FK Belitsa
FK Suvorovo
7
0
FT
Matchday 30 (South-East)
09.0515:00
Zagorets
AFK Haskovo
1
3
FT
09.0515:00
FK Burgas
FK Botev Galabovo
0
0
FT
09.0515:00
Levski Karlovo
Asenovets
2
0
FT
09.0515:00
Nesebar
FK Brestnik 1948 Plovdiv
2
1
FT
09.0515:00
Arda
FK Hebros 1921 Harmanli
0
3
FT
09.0515:00
Sozopol
FK Tundzha 1915 Yambol
4
2
FT
Matchday 19 (North-West)
08.0515:00
FK Chavdar Troyan
Dunav 98 Selanovtsi
1
6
FT
Matchday 27 (South-West)
08.0515:00
FK Germaneya Sapareva banya
FK Chepinets Velingrad
2
0
FT
08.0515:00
FK Minyor Bobov dol
FK Perun 1978 Kresna
1
0
FT
08.0515:00
FK Vitosha Dolna Dikanya
Marek
0
3
FT
08.0515:00
Rilski sportist
Strumska slava
2
1
FT
08.0515:00
Slivnishki geroy
Pirin Blagoevgrad
0
1
FT
08.0515:00
Vitosha Bistritsa
Oborishte
2
1
FT
08.0515:00
FK Mesta 2005 Hadzhidimovo
FK Velbazhd Kyustendil
1
0
FT
08.0515:00
Botev Ihtiman
Septemvri Sofia
0
1
FT
Matchday 27 (South-East)
08.0515:00
Gigant Saedinenie
FK Vereya Stara Zagora
0
0
FT
Matchday 30 (South-East)
08.0515:00
FC Svilengrad 1921
PFK Spartak 1947 Plovdiv
5
1
FT
Matchday 29 (South-East)
04.0515:00
Rozova dolina
FK Vereya Stara Zagora
1
0
FT
04.0515:00
FK Hebros 1921 Harmanli
Levski Karlovo
2
7
FT
04.0515:00
Dimitrovgrad
Arda
3
0
FT
Matchday 26 (North-East)
04.0514:00
Himik Devnya
FK Dve Mogili
0
3
FT
04.0514:00
FK Veliki Preslav
FK Benkovski Byala
3
1
FT
04.0514:00
FK Suvorovo
FK Kubrat
1
2
FT
04.0514:00
FK Belitsa
Dobrudzha 1919
2
2
FT
04.0514:00
Chernomorets Balchik
Dunav
2
1
FT
04.0514:00
Septemvri Tervel
FK Silistra 2009
3
0
FT
04.0514:00
FK Ariston Ruse
FK Chernomorets 2003 Byala
0
3
FT
Matchday 18 (North-West)
03.0515:00
Lokomotiv 1929 Mezdra
FK Sitomir Nikopol
0
3
FT
Matchday 29 (South-East)
03.0515:00
FK Botev Galabovo
Zagorets
4
0
FT
Matchday 18 (North-West)
03.0515:00
Partizan
OFK Levski
4
0
FT
03.0515:00
FK Tryavna
FK Gigant Belene
0
3
FT
03.0515:00
Lokomotiv GO
FC Parva atomna Kozloduy
0
1
FT
03.0515:00
Dunav 98 Selanovtsi
FK Balkan Belogradchik
5
1
FT
03.0515:00
Akademik Svishtov
FK Chavdar Troyan
8
0
FT
Matchday 29 (South-East)
03.0515:00
FK Tundzha 1915 Yambol
Gigant Saedinenie
0
1
FT
03.0514:00
PFK Spartak 1947 Plovdiv
Nesebar
0
1
FT
03.0514:00
AFK Haskovo
FC Svilengrad 1921
2
2
FT
03.0514:00
Asenovets
FK Burgas
4
0
FT
Matchday 26 (South-West)
02.0515:00
Oborishte
Rilski sportist
4
0
FT
Matchday 29 (South-East)
02.0514:00
FK Brestnik 1948 Plovdiv
Sozopol
0
2
FT
Matchday 26 (South-West)
01.0515:00
Marek
FK Minyor Bobov dol
7
0
FT
01.0515:00
Strumska slava
FK Vitosha Dolna Dikanya
1
1
FT
01.0515:00
FK Mesta 2005 Hadzhidimovo
Slivnishki geroy
0
1
FT
Matchday 24 (South-East)
01.0515:00
Levski Karlovo
FK Vereya Stara Zagora
2
0
FT
Matchday 26 (South-West)
01.0515:00
Pirin Blagoevgrad
Vitosha Bistritsa
1
1
FT
01.0515:00
Septemvri Sofia
FK Germaneya Sapareva banya
3
1
FT
01.0515:00
FK Velbazhd Kyustendil
FK Chepinets Velingrad
0
1
FT
01.0515:00
FK Perun 1978 Kresna
Botev Ihtiman
3
0
FT
Matchday 25 (North-East)
01.0514:00
Dobrudzha 1919
FK Suvorovo
5
0
FT
01.0514:00
FK Silistra 2009
FK Veliki Preslav
7
0
FT
01.0514:00
FK Kubrat
Chernomorets Balchik
3
0
FT
01.0514:00
Dunav
FK Provadia
3
0
FT
01.0514:00
FK Benkovski Byala
FK Ariston Ruse
3
0
FT
01.0514:00
FK Chernomorets 2003 Byala
FK Belitsa
2
0
FT
01.0514:00
FK Dve Mogili
Septemvri Tervel
1
2
FT
Matchday 17 (North-West)
28.0414:00
FK Gigant Belene
Lokomotiv GO
1
3
FT
28.0414:00
FK Balkan Belogradchik
Akademik Svishtov
2
5
FT
Matchday 28 (South-East)
28.0414:00
Nesebar
AFK Haskovo
2
0
FT
28.0414:00
FC Svilengrad 1921
FK Botev Galabovo
1
0
FT
Matchday 17 (North-West)
28.0414:00
FC Parva atomna Kozloduy
Dunav 98 Selanovtsi
0
0
FT
Matchday 28 (South-East)
28.0414:00
Sozopol
Gigant Saedinenie
1
0
FT
Matchday 17 (North-West)
28.0414:00
FK Chavdar Troyan
Lokomotiv 1929 Mezdra
3
0
FT
28.0414:00
OFK Levski
FK Tryavna
2
2
FT
28.0414:00
FK Sitomir Nikopol
Partizan
3
0
FT
Matchday 28 (South-East)
28.0414:00
Zagorets
Asenovets
2
0
FT
28.0414:00
FK Burgas
FK Hebros 1921 Harmanli
3
0
FT
28.0414:00
FK Vereya Stara Zagora
FK Tundzha 1915 Yambol
1
2
FT
Matchday 25 (South-West)
28.0413:00
FK Germaneya Sapareva banya
FK Perun 1978 Kresna
0
1
FT
28.0413:00
Botev Ihtiman
Marek
0
3
FT
28.0413:00
FK Minyor Bobov dol
Strumska slava
0
0
FT
28.0413:00
FK Chepinets Velingrad
Septemvri Sofia
3
0
FT
Matchday 24 (North-East)
28.0413:00
FK Suvorovo
Chernomorets Balchik
2
1
FT
28.0413:00
Dobrudzha 1919
FK Chernomorets 2003 Byala
2
0
FT
28.0413:00
FK Belitsa
FK Benkovski Byala
1
0
FT
28.0413:00
FK Ariston Ruse
FK Silistra 2009
0
3
FT
28.0413:00
Himik Devnya
Dunav
0
3
FT
28.0413:00
FK Provadia
FK Kubrat
1
2
FT
Matchday 25 (South-West)
28.0413:00
FK Vitosha Dolna Dikanya
Oborishte
1
3
FT
28.0413:00
Rilski sportist
Pirin Blagoevgrad
0
4
FT
28.0413:00
Vitosha Bistritsa
FK Mesta 2005 Hadzhidimovo
5
0
FT
28.0413:00
Slivnishki geroy
FK Velbazhd Kyustendil
3
0
FT
Matchday 28 (South-East)
27.0414:00
Arda
Rozova dolina
0
3
FT
27.0414:00
FK Brestnik 1948 Plovdiv
PFK Spartak 1947 Plovdiv
2
0
FT
27.0414:00
Levski Karlovo
Dimitrovgrad
3
1
FT
Matchday 24 (North-East)
27.0413:00
FK Veliki Preslav
FK Dve Mogili
1
2
FT
Matchday 24 (South-West)
24.0414:30
Pirin Blagoevgrad
FK Vitosha Dolna Dikanya
4
1
FT
Matchday 27 (South-East)
24.0414:00
Dimitrovgrad
FK Burgas
2
2
FT