Copa Paulista 2014 table, top scorers and standings

Brazil Copa Paulista (2014)

100%
0
202 matches

Table and standings

Group 1
# Team P MP W D L G GD Form
1 Botafogo SP 25 12 7 4 1 22:7 +15 W W D L W
2 Ferroviária 24 12 7 3 2 19:11 +8 D D W L W
3 Comercial 20 12 6 2 4 16:13 +3 D W W W L
4 Batatais 15 12 4 3 5 12:21 -9 D L W D W
5 Votuporanguense 13 12 3 4 5 17:16 +1 L L W L D
6 Mirassol 12 12 3 3 6 10:13 -3 D W L D L
7 Santacruzense 6 12 1 3 8 9:24 -15 L L D L L
Legends:

Next Round
Possible Next Round
Group 2
# Team P MP W D L G GD Form
1 RB Brasil 22 12 6 4 2 22:15 +7 W L W W D
2 XV de Piracicaba 21 12 6 3 3 18:12 +6 L L W W W
3 Independente SP 17 12 5 2 5 13:18 -5 W L L L W
4 Inter de Limeira 16 12 4 4 4 13:12 +1 W L D L D
5 Rio Branco SP 15 12 5 0 7 19:19 0 W W W L L
6 União Agrícola Barbarense FC 15 12 4 3 5 11:16 -5 L W D W L
7 Paulista 11 12 3 2 7 12:16 -4 L L D D L
Legends:

Next Round
Possible Next Round
Group 3
# Team P MP W D L G GD Form
1 São Bento 24 14 6 6 2 19:13 +6 W D L W D
2 Santo André 24 14 6 6 2 19:13 +6 W D L W D
3 São Bernardo 20 14 5 5 4 23:10 +13 L L L D D
4 Clube Atlético Sorocaba 20 14 5 5 4 19:13 +6 W D W L W
5 São José EC 19 14 6 1 7 17:24 -7 L W W W D
6 Juventus 17 14 3 8 3 10:9 +1 D D W L D
7 Grêmio Esportivo Osasco 17 14 4 5 5 14:26 -12 D W W L L
8 Taubaté 6 14 0 6 8 5:18 -13 L L L D D
Legends:

Next Round
Possible Next Round
Group 1
# Team P MP W D L G GD Form
1 (1) Botafogo SP 14 6 4 2 0 12:2 +10 W D W D W
2 (3) Comercial 12 6 4 0 2 10:7 +3 W W L W L
3 (2) Ferroviária 10 6 3 1 2 7:6 +1 D L W L W
4 (4) Batatais 10 6 3 1 2 7:10 -3 L W W L D
5 (6) Mirassol 9 6 2 3 1 7:4 +3 D D L W W
6 (5) Votuporanguense 6 6 1 3 2 9:10 -1 L L D D D
7 (7) Santacruzense 4 6 1 1 4 4:10 -6 L L L L W
Group 2
# Team P MP W D L G GD Form
1 (1) RB Brasil 14 6 4 2 0 13:6 +7 W W D D W
2 (2) XV de Piracicaba 11 6 3 2 1 11:8 +3 L W W D W
3 (6) União Agrícola Barbarense FC 11 6 3 2 1 7:6 +1 W D L D W
4 (7) Paulista 7 6 2 1 3 7:6 +1 L D L W W
5 (4) Inter de Limeira 7 6 2 1 3 8:8 0 L L W D L
6 (3) Independente SP 7 6 2 1 3 4:9 -5 L L L W D
7 (5) Rio Branco SP 6 6 2 0 4 6:9 -3 W L L W L
Group 3
# Team P MP W D L G GD Form
1 (2) Santo André 16 7 5 1 1 12:5 +7 W L W W W
2 (4) Clube Atlético Sorocaba 15 7 4 3 0 12:3 +9 W W W D W
3 (1) São Bento 13 7 3 4 0 10:5 +5 D D W D W
4 (5) São José EC 13 7 4 1 2 12:10 +2 W W D W W
5 (3) São Bernardo 11 7 3 2 2 11:4 +7 L L D D W
6 (7) Grêmio Esportivo Osasco 9 7 2 3 2 8:12 -4 D L L D D
7 (6) Juventus 7 7 1 4 2 5:5 0 D L W D L
8 (8) Taubaté 3 7 0 3 4 3:9 -6 L D D D L
Group 1
# Team P MP W D L G GD Form
1 (2) Ferroviária 14 6 4 2 0 12:5 +7 D W W W W
2 (1) Botafogo SP 11 6 3 2 1 10:5 +5 W L W D W
3 (3) Comercial 8 6 2 2 2 6:6 0 D W L D W
4 (5) Votuporanguense 7 6 2 1 3 8:6 +2 L W W L L
5 (4) Batatais 5 6 1 2 3 5:11 -6 D D W L L
6 (6) Mirassol 3 6 1 0 5 3:9 -6 W L L L L
7 (7) Santacruzense 2 6 0 2 4 5:14 -9 L D L D L
Group 2
# Team P MP W D L G GD Form
1 (2) XV de Piracicaba 10 6 3 1 2 7:4 +3 L W W L D
2 (3) Independente SP 10 6 3 1 2 9:9 0 W L W D L
3 (5) Rio Branco SP 9 6 3 0 3 13:10 +3 W W W L L
4 (4) Inter de Limeira 9 6 2 3 1 5:4 +1 W D D W D
5 (1) RB Brasil 8 6 2 2 2 9:9 0 L W W D D
6 (7) Paulista 4 6 1 1 4 5:10 -5 L D L L W
7 (6) União Agrícola Barbarense FC 4 6 1 1 4 4:10 -6 L W L D L
Group 3
# Team P MP W D L G GD Form
1 (1) São Bento 11 7 3 2 2 9:8 +1 W L W D L
2 (6) Juventus 10 7 2 4 1 5:4 +1 D W D D L
3 (3) São Bernardo 9 7 2 3 2 12:6 +6 L D W D W
4 (2) Santo André 8 7 1 5 1 7:8 -1 D D L D D
5 (7) Grêmio Esportivo Osasco 8 7 2 2 3 6:14 -8 W W L L D
6 (5) São José EC 6 7 2 0 5 5:14 -9 L W L L L
7 (4) Clube Atlético Sorocaba 5 7 1 2 4 7:10 -3 D L D L W
8 (8) Taubaté 3 7 0 3 4 2:9 -7 L L D L D
Group 4
# Team P MP W D L G GD Form
1 Botafogo SP 12 6 3 3 0 8:3 +5 W D D D W
2 XV de Piracicaba 9 6 2 3 1 11:7 +4 D W D D W
3 São Bernardo 8 6 2 2 2 7:7 0 D D L W L
4 União Agrícola Barbarense FC 3 6 1 0 5 4:13 -9 L L W L L
Legends:

Next Round
Group 5
# Team P MP W D L G GD Form
1 Rio Branco SP 11 6 3 2 1 13:7 +6 W L D W W
2 Santo André 9 6 3 0 3 6:8 -2 W W L W L
3 RB Brasil 8 6 2 2 2 8:7 +1 L D W L W
4 Batatais 5 6 1 2 3 6:11 -5 L D D L L
Legends:

Next Round
Group 6
# Team P MP W D L G GD Form
1 Inter de Limeira 10 6 3 1 2 8:8 0 W W D L L
2 São Bento 9 6 2 3 1 8:5 +3 W L D D W
3 Comercial 8 6 2 2 2 8:9 -1 L W D D W
4 São José EC 5 6 1 2 3 10:12 -2 L L D W L
Legends:

Next Round
Group 7
# Team P MP W D L G GD Form
1 Votuporanguense 11 6 3 2 1 5:3 +2 W D D L W
2 Independente SP 10 6 3 1 2 6:4 +2 W D W W L
3 Clube Atlético Sorocaba 10 6 3 1 2 6:6 0 L L D W W
4 Ferroviária 3 6 1 0 5 4:8 -4 L W L L L
Legends:

Next Round
Group 4
# Team P MP W D L G GD Form
1 (3) São Bernardo 7 3 2 1 0 4:1 +3 D W W
2 (1) Botafogo SP 7 3 2 1 0 4:1 +3 W D W
3 (2) XV de Piracicaba 5 3 1 2 0 7:4 +3 D D W
4 (4) União Agrícola Barbarense FC 3 3 1 0 2 3:6 -3 L W L
Group 5
# Team P MP W D L G GD Form
1 (3) RB Brasil 6 3 2 0 1 6:4 +2 L W W
2 (2) Santo André 6 3 2 0 1 4:4 0 W W L
3 (4) Batatais 4 3 1 1 1 2:4 -2 D L W
4 (1) Rio Branco SP 2 3 0 2 1 4:5 -1 L D D
Group 6
# Team P MP W D L G GD Form
1 (2) São Bento 7 3 2 1 0 5:1 +4 W D W
2 (1) Inter de Limeira 6 3 2 0 1 3:3 0 W L W
3 (3) Comercial 4 3 1 1 1 3:4 -1 L D W
4 (4) São José EC 2 3 0 2 1 7:8 -1 L D D
Group 7
# Team P MP W D L G GD Form
1 (2) Independente SP 6 3 2 0 1 4:2 +2 W W L
2 (3) Clube Atlético Sorocaba 6 3 2 0 1 4:3 +1 L W W
3 (1) Votuporanguense 5 3 1 2 0 3:2 +1 D D W
4 (4) Ferroviária 0 3 0 0 3 0:3 -3 L L L
Group 4
# Team P MP W D L G GD Form
1 (1) Botafogo SP 5 3 1 2 0 4:2 +2 D D W
2 (2) XV de Piracicaba 4 3 1 1 1 4:3 +1 W D L
3 (3) São Bernardo 1 3 0 1 2 3:6 -3 D L L
4 (4) União Agrícola Barbarense FC 0 3 0 0 3 1:7 -6 L L L
Group 5
# Team P MP W D L G GD Form
1 (1) Rio Branco SP 9 3 3 0 0 9:2 +7 W W W
2 (2) Santo André 3 3 1 0 2 2:4 -2 W L L
3 (3) RB Brasil 2 3 0 2 1 2:3 -1 D L D
4 (4) Batatais 1 3 0 1 2 4:7 -3 L D L
Group 6
# Team P MP W D L G GD Form
1 (3) Comercial 4 3 1 1 1 5:5 0 W D L
2 (1) Inter de Limeira 4 3 1 1 1 5:5 0 W D L
3