2a Divisió (2013/2014)
0
117 matches
Latest scores
Andorra : 2a Divisió
Matchday 6 (Promotion Round)
27.0418:00
Ranger's
Extremenya
0
1
FT
27.0412:00
Jenlai
Engordany
2
5
FT
Matchday 5 (Promotion Round)
13.0418:00
Extremenya
Jenlai
1
1
FT
13.0412:00
Engordany
Ranger's
4
0
FT
Matchday 4 (Promotion Round)
06.0418:00
Extremenya
Engordany
2
5
FT
06.0412:00
Jenlai
Ranger's
0
3
FT
Matchday 3 (Promotion Round)
23.0317:00
Engordany
Jenlai
1
2
FT
23.0313:00
Extremenya
Ranger's
3
5
FT
Matchday 2 (Promotion Round)
16.0317:00
Ranger's
Engordany
1
6
FT
16.0313:00
Jenlai
Extremenya
4
0
FT
Matchday 1 (Promotion Round)
09.0317:00
Ranger's
Jenlai
2
2
FT
09.0313:00
Engordany
Extremenya
1
1
FT
Matchday 13 (Regular Season)
25.0220:30
FC Encamp II
FC Santa Coloma II
2
0
FT
Matchday 15 (Regular Season)
23.0219:00
Ranger's
FC Lusitanos II
1
2
FT
23.0217:00
FC Ordino B
Penya Encarnada
1
1
FT
23.0214:00
UE Santa Coloma II
Jenlai
1
2
FT
23.0213:00
CE Principat II
Extremenya
0
3
FT
23.0208:00
La Massana
FC Santa Coloma II
1
5
FT
22.0221:00
Engordany
Casa Estrella de Benfica
5
1
FT
22.0219:00
FC Encamp II
UE Sant Julià II
3
0
FT
Matchday 14 (Regular Season)
20.0221:00
Jenlai
Engordany
2
6
FT
20.0219:00
Penya Encarnada
FC Encamp II
1
6
FT
16.0219:00
Extremenya
Atlètic Club d'Escaldes
5
2
FT
16.0217:00
UE Sant Julià II
CE Principat II
4
0
FT
16.0217:00
Casa Estrella de Benfica
Ranger's
0
3
FT
16.0213:00
FC Santa Coloma II
FC Ordino B
4
4
FT
15.0219:00
FC Lusitanos II
La Massana
3
1
FT
Matchday 13 (Regular Season)
12.0219:00
Engordany
UE Santa Coloma II
0
3
FT
09.0217:00
Ranger's
Jenlai
4
6
FT
09.0214:00
FC Ordino B
FC Lusitanos II
3
2
FT
09.0213:00
CE Principat II
Penya Encarnada
4
2
FT
08.0221:00
Atlètic Club d'Escaldes
UE Sant Julià II
0
2
FT
08.0219:00
La Massana
Casa Estrella de Benfica
2
1
FT
Matchday 11 (Regular Season)
25.0120:00
FC Ordino B
Jenlai
3
4
FT
21.1218:00
La Massana
UE Santa Coloma II
0
5
FT
Matchday 12 (Regular Season)
15.1219:00
Penya Encarnada
Atlètic Club d'Escaldes
1
2
FT
15.1217:00
FC Lusitanos II
FC Encamp II
2
2
FT
15.1217:00
Jenlai
La Massana
1
6
FT
15.1214:00
UE Santa Coloma II
Ranger's
4
2
FT
15.1213:00
FC Santa Coloma II
CE Principat II
8
0
FT
14.1221:00
Casa Estrella de Benfica
FC Ordino B
0
6
FT
14.1219:00
UE Sant Julià II
Extremenya
0
6
FT
Matchday 10 (Regular Season)
08.1217:00
Jenlai
FC Encamp II
0
2
FT
Matchday 9 (Regular Season)
08.1215:00
La Massana
Ranger's
0
2
FT
Matchday 10 (Regular Season)
08.1213:00
Casa Estrella de Benfica
CE Principat II
0
2
FT
Matchday 11 (Regular Season)
01.1219:00
Extremenya
Penya Encarnada
6
1
FT
01.1217:00
Atlètic Club d'Escaldes
FC Santa Coloma II
5
7
FT
01.1217:00
Ranger's
Engordany
1
3
FT
01.1214:00
CE Principat II
FC Lusitanos II
2
2
FT
01.1213:00
FC Encamp II
Casa Estrella de Benfica
4
2
FT
Matchday 10 (Regular Season)
24.1119:00
FC Lusitanos II
Atlètic Club d'Escaldes
4
3
FT
24.1117:00
UE Santa Coloma II
FC Ordino B
0
3
FT
24.1114:00
Engordany
La Massana
6
1
FT
24.1113:00
Penya Encarnada
UE Sant Julià II
0
1
FT
24.1111:00
FC Santa Coloma II
Extremenya
1
3
FT
Matchday 9 (Regular Season)
17.1119:00
UE Sant Julià II
FC Santa Coloma II
1
2
FT
17.1117:00
Extremenya
FC Lusitanos II
1
2
FT
17.1114:00
Atlètic Club d'Escaldes
Casa Estrella de Benfica
2
3
FT
17.1114:00
FC Encamp II
UE Santa Coloma II
2
5
FT
17.1113:00
CE Principat II
Jenlai
2
5
FT
17.1111:00
FC Ordino B
Engordany
0
2
FT
Matchday 8 (Regular Season)
10.1119:00
Ranger's
FC Ordino B
2
3
FT
10.1117:00
Casa Estrella de Benfica
Extremenya
3
1
FT
10.1117:00
UE Santa Coloma II
CE Principat II
6
0
FT
10.1114:00
Jenlai
Atlètic Club d'Escaldes
6
1
FT
Matchday 8 (Regular Season)
10.1114:00
Engordany
FC Encamp II
3
1
FT
Matchday 8 (Regular Season)
10.1113:00
FC Lusitanos II
UE Sant Julià II
3
1
FT
10.1111:00
FC Santa Coloma II
Penya Encarnada
1
2
FT
Matchday 7 (Regular Season)
27.1019:00
FC Encamp II
Ranger's
0
2
FT
27.1017:00
Penya Encarnada
FC Lusitanos II
0
4
FT
27.1017:00
CE Principat II
Engordany
0
2
FT
27.1014:00
FC Ordino B
La Massana
1
0
FT
27.1014:00
Extremenya
Jenlai
3
5
FT
27.1013:00
UE Sant Julià II
Casa Estrella de Benfica
3
2
FT
27.1011:00
Atlètic Club d'Escaldes
UE Santa Coloma II
4
3
FT
Matchday 6 (Regular Season)
20.1018:00
FC Lusitanos II
FC Santa Coloma II
2
1
FT
20.1016:00
Casa Estrella de Benfica
Penya Encarnada
6
1
FT
20.1016:00
Jenlai
UE Sant Julià II
3
0
FT
20.1013:00
La Massana
FC Encamp II
0
5
FT
20.1013:00
Engordany
Atlètic Club d'Escaldes
5
0
FT
20.1012:00
UE Santa Coloma II
Extremenya
1
4
FT
20.1010:00
Ranger's
CE Principat II
9
1
FT
Matchday 5 (Regular Season)
13.1018:00
CE Principat II
La Massana
1
1
FT
13.1016:00
Extremenya
Engordany
1
3
FT
13.1013:00
FC Santa Coloma II
Casa Estrella de Benfica
3
1
FT
13.1013:00
UE Sant Julià II
UE Santa Coloma II
0
5
FT
13.1012:00
FC Encamp II
FC Ordino B
1
1
FT
13.1010:00
Penya Encarnada
Jenlai
1
14
FT
13.1010:00
Atlètic Club d'Escaldes
Ranger's
2
4
FT
Matchday 4 (Regular Season)
06.1018:00
Engordany
UE Sant Julià II
5
1
FT
06.1016:00
Jenlai
FC Santa Coloma II
6
2
FT
06.1016:00
FC Ordino B
CE Principat II
3
0
FT
06.1013:00
UE Santa Coloma II
Penya Encarnada
11
0
FT
06.1013:00
Ranger's
Extremenya
2
0
FT
06.1012:00
La Massana
Atlètic Club d'Escaldes
4
1
FT
06.1010:00
Casa Estrella de Benfica
FC Lusitanos II
1
1
FT
Matchday 3 (Regular Season)
29.0918:00
FC Lusitanos II
Jenlai
1
5
FT
29.0916:00
Penya Encarnada
Engordany
1
6
FT
29.0913:00
CE Principat II
FC Encamp II
0
4
FT
29.0913:00
UE Sant Julià II
Ranger's
0
4
FT